Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 30% φωτεινότητα, κλειστό συγχρονισμό. Έχω το greenify και έχω πρασινισει όσα μπορώ. Δεν έχω widgets, μόνο ένα. Δεν σερφαρω με data. Έχω ανοικτό όλη τη ώρα το WiFi. Δίκτυο έχω gsm/wcdma. Δεν ξέρω με το dissable services τι γίνεται και τι να κάνω....

Προτινω να σουταρεις το Greenify. Εχω δει αρκετες αναφορες οτι αντι να βελτιωνει τη διαρκεια της μπαταριας κανει το αντιθετο. Απενεργοποιησε το και κανε δοκιμη να δεις.

 

Επισης εχω διωξει και το app updates και το update center της LG γιατι ανοιγουν απο μονα τους.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προτινω να σουταρεις το Greenify. Εχω δει αρκετες αναφορες οτι αντι να βελτιωνει τη διαρκεια της μπαταριας κανει το αντιθετο. Απενεργοποιησε το και κανε δοκιμη να δεις.

 

Επισης εχω διωξει και το app updates και το update center της LG γιατι ανοιγουν απο μονα τους.

 

OK τα έκανα αυτά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

OK τα έκανα αυτά.

Δες το ποστ μου 15602 σχετικά με τα google play services

Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ μου 15602 σχετικά με τα google play services

 

Θα το δω και θα τα φτιαξω, σε ευχαριστώ.

Άλλη μία ερώτηση. Χρησιμοποιώ τόσο καιρό το greenify που δεν ξέρω τι γίνεται χωρίς. Τώρα ας πούμε έτρεχε όλο το βράδυ Facebook και messenger. Πως σταματάνε τώρα οι εφαρμογές;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να καταστήσεις ανενεργά περισσότερα πράγματα από τα google play services θα παραθέσω κάποια links.

Θεωρώ την απενεργοποίηση περιττών services must και έχω δοκιμάσει πολλά εδώ και 2 χρόνια. Κατά την γνώμη μου όμως καλύτερο το myandroidtools σε σχέση με το disable services.

Υπόψιν δεν χρησιμοποιώ smartwatch ούτε τις εφαρμογές chrome, gmail, google movies/books/drive/stand/games/plus/photos. Βασικά χρησιμοποώ από εφαρμογές google μόνο maps και playstore.

 

http://forum.xda-developers.com/nexus-6/general/disabling-google-play-services-guide-t2999821

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55874177&postcount=1940

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/guide-reducing-google-play-services-t3139032

 

Αν χρησιμοποιήσεις το myandroidtools και θες για παράδειγμα να απενεργοποιήσεις τα fitness ή wearable θα απενεργοποιήσεις ότι περιέχει αυτές τις λέξεις (σε fullname αναζήτηση) στα:

services

receivers

activity

content provider

 

Μετά από τις αλλαγές που θα κάνεις τράβα και μια επανεκκίνηση και ΠΑΝΤΑ να έχεις backup γιατί αν πειράξεις κάτι που δεν πρέπει αντί για περισσότερη μπαταρία θα αποκτήσεις battery drain. Οπότε υπομονή και δοκιμές και απενεργοποίησε πράγματα σταδιακά.

 

Επειδή δεν μπορώνα κκαταλάβω μέσω my Android tools τι πρέπει να απενεργοποιήσω μπορείς να με βοηθήσεις λίγο φίλε μου; και να κάνουμε μια λίστα να την έχουνε οποίος άλλος ρωτάει να του την κάνουμε copy paste. Μέσα στο Google play services βασικά με ενδιαφέρει. Χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ play store. Πρέπει δηλαδή όλη η σαβούρα να φύγει. Φυσικά με titanium έχω απενεργοποιήσει play books κλπ κλπ. Αλλά σίγουρα θα φύγει και από το Android tools πολύ πράμα.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Θα το δω και θα τα φτιαξω, σε ευχαριστώ.

Άλλη μία ερώτηση. Χρησιμοποιώ τόσο καιρό το greenify που δεν ξέρω τι γίνεται χωρίς. Τώρα ας πούμε έτρεχε όλο το βράδυ Facebook και messenger. Πως σταματάνε τώρα οι εφαρμογές;

Δεν τις δουλεύω αυτές τις εφαρμογές και έχω πετάξει και το greenify εδώ και καιρο..ας απαντήσει καλύτερα κάποιο παιδί που τις έχει στο κινητό του.

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ μου 15602 σχετικά με τα google play services

 

Με το myandroidtools έκλεισα fitness και wearable και από τους τέσσερις κατηγορίες. Δεν ηγετών όμως πως να βρω τα υπόλοιπα. Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω. Όποιος μπορεί να βοηθήσει....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με το myandroidtools έκλεισα fitness και wearable και από τους τέσσερις κατηγορίες. Δεν ηγετών όμως πως να βρω τα υπόλοιπα. Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω. Όποιος μπορεί να βοηθήσει....

Κλείστε (η τελεία έχει σημασία):

 

Fitness.

Wearable.

Car.

Kids.

Drive.

Googlehelp.

Feedback.

Chromesync. Αν δεν δουλεύετε chrome

Photos.

Analytics.

Clearcut.

Games.

Phenotype.

Cast.

Link to comment
Share on other sites

Κλείστε (η τελεία έχει σημασία):

 

Fitness.

Wearable.

Car.

Kids.

Drive.

Googlehelp.

Feedback.

Chromesync. Αν δεν δουλεύετε chrome

Photos.

Analytics.

Clearcut.

Games.

Phenotype.

Cast.

 

Ωραία. Και στις τέσσερις κατηγορίες πάλι, έτσι;

 

Και να ρωτήσω πάλι γιατί θα χαθεί. Πως κλείνουμε Facebook, messenger χωρίς το greenify για να μην ξανανοιγουν και τρέχουν από πίσω;Πάτησα διακοπή αλλά άνοιξαν πάλι.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Και στις τέσσερις κατηγορίες πάλι, έτσι;

 

Και να ρωτήσω πάλι γιατί θα χαθεί. Πως κλείνουμε Facebook, messenger χωρίς το greenify για να μην ξανανοιγουν και τρέχουν από πίσω;Πάτησα διακοπή αλλά άνοιξαν πάλι.

Ναι και στις 4 κατηγορίες..για την δεύτερη ερωτηση δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώνα κκαταλάβω μέσω my Android tools τι πρέπει να απενεργοποιήσω μπορείς να με βοηθήσεις λίγο φίλε μου; και να κάνουμε μια λίστα να την έχουνε οποίος άλλος ρωτάει να του την κάνουμε copy paste. Μέσα στο Google play services βασικά με ενδιαφέρει. Χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ play store. Πρέπει δηλαδή όλη η σαβούρα να φύγει. Φυσικά με titanium έχω απενεργοποιήσει play books κλπ κλπ. Αλλά σίγουρα θα φύγει και από το Android tools πολύ πράμα.

Παιδιά δεν έχω πρόβλημα να φτιάξω έναν οδηγό αλλά δεν ξέρω που να τον αναρτήσω για να είναι προσβάσιμος όποτε θέλουμε...και επειδη απλά το ψάχνω και δοκιμαζω εννοείται αν κάποιος έχει κάτι αντίστοιχο να μοιραστεί που δεν ανέφερα το θέλω πρωτος!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω πρόβλημα να φτιάξω έναν οδηγό αλλά δεν ξέρω που να τον αναρτήσω για να είναι προσβάσιμος όποτε θέλουμε...και επειδη απλά το ψάχνω και δοκιμαζω εννοείται αν κάποιος έχει κάτι αντίστοιχο να μοιραστεί που δεν ανέφερα το θέλω πρωτος!!!:p

 

Φτιάξε κάπως κάτι κάπου με το ΠΟΙΑ να κλείνουμε. Θα το κάνουμε copy paste στον υπολογιστή μας ή στο κινητό μας και όποτε ρωτάει κάποιος το ρίχνουμε ξανά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το Phenotype για παράδειγμα μπαίνουμε στο Google play services και αφαιρούμε αυτά;

 

http://i66.tinypic.com/2586ka9.png

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε κάπως κάτι κάπου με το ΠΟΙΑ να κλείνουμε. Θα το κάνουμε copy paste στον υπολογιστή μας ή στο κινητό μας και όποτε ρωτάει κάποιος το ρίχνουμε ξανά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το Phenotype για παράδειγμα μπαίνουμε στο Google play services και αφαιρούμε αυτά;

 

http://i66.tinypic.com/2586ka9.png

Πολύ σωστά 5 έχω κλείσει και εγώ...αλλά δεν έχεις βάλει να φαίνονται full τα ονόματα που θες να απενεργοποιησεις και αυτο είναι βασικότατο. Μόνο με ολόκληρες τις ονομασίες να κάνετε αναζήτηση αυτών που θέλετε να απενεργοποιησετε.

Link to comment
Share on other sites

Προτινω να σουταρεις το Greenify. Εχω δει αρκετες αναφορες οτι αντι να βελτιωνει τη διαρκεια της μπαταριας κανει το αντιθετο. Απενεργοποιησε το και κανε δοκιμη να δεις.

 

Επισης εχω διωξει και το app updates και το update center της LG γιατι ανοιγουν απο μονα τους.

 

Καλημερα, μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως θα βρω το app updates και το update center της LG , το ονομα τους για να τα διαγραψω?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Και από το services και από το receiver τα απενεργοποιούμε;

Και από τις τέσσερις κατηγορίες που έχει αριστερά

 

Καλημερα, μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως θα βρω το app updates και το update center της LG , το ονομα τους για να τα διαγραψω?

Ευχαριστω πολυ.

Εγώ απενεργοποιησα αυτό που λέει "ενημέρωση εφαρμογής" και "κέντρο ενημέρωσης" . Ελπίζω να είναι τα σωστά

 

Edit.... Τα έκανα όλα αυτά. Τώρα κάνω επανεκκίνηση και τα κρατάει μετά; Και κάτι άλλο. Για αλλη να μην κάνω τη διαδικασία όλη πάλι και στο ταμπλετ μου ξέρετε αν στείλω το αντίγραφο με titanium όπως κάνω με άλλες εφαρμογές αν θα δουλέψει;

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια, κατεβασα το myandroidtools και το ετρεξα, δεν καταλαβα ομως καποια πραγματα.

οταν λετε 4 κατηγοριες ποιες εννοειτε? οταν βαζω να ψαξω τα services που λετε, δεν μου βγαζει τιποτα.... τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια, κατεβασα το myandroidtools και το ετρεξα, δεν καταλαβα ομως καποια πραγματα.

οταν λετε 4 κατηγοριες ποιες εννοειτε? οταν βαζω να ψαξω τα services που λετε, δεν μου βγαζει τιποτα.... τι κανω λαθος?

 

Στο πλευρικο μενού έχει πάνω τέσσερις κατηγορίες. Πας services, system και κατεβαινοντας είναι το Play store

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ενα link παρακαλω για να κατεβασω το xceed kernel

ευχαριστω

 

ακυρο παιδια το βρηκα

Edited by averel11
Link to comment
Share on other sites

Ο TUPAC_RIP είχε γράψει παλιότερα ότι απενεργοποιησε το confiqfetchservise. Βρίσκω μόνο το coniqservice. Το ίδιο είναι;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ο TUPAC_RIP είχε γράψει παλιότερα ότι απενεργοποιησε το confiqfetchservise. Βρίσκω μόνο το coniqservice. Το ίδιο είναι;

Μετά την αναβάθμιση των google play services σε 8.3 δεν υπάρχει με αυτήν την ονομασία..ούτε εγώ το βρίσκω όποτε δεν απενεργοποιησα για σιγουριά κάτι σχετικό

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση των google play services σε 8.3 δεν υπάρχει με αυτήν την ονομασία..ούτε εγώ το βρίσκω όποτε δεν απενεργοποιησα για σιγουριά κάτι σχετικό

 

Εγώ το απενεργοποιησα και βλεπουμε

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο πλευρικο μενού έχει πάνω τέσσερις κατηγορίες. Πας services, system και κατεβαινοντας είναι το Play store

Ευχαριατω για την απαντηση....

μονο στο Playstore κανουμε απενεργοποιηση? σε αλλες κατηγοριες δεν εχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Και από τις τέσσερις κατηγορίες που έχει αριστερά

 

 

Εγώ απενεργοποιησα αυτό που λέει "ενημέρωση εφαρμογής" και "κέντρο ενημέρωσης" . Ελπίζω να είναι τα σωστά

 

Edit.... Τα έκανα όλα αυτά. Τώρα κάνω επανεκκίνηση και τα κρατάει μετά; Και κάτι άλλο. Για αλλη να μην κάνω τη διαδικασία όλη πάλι και στο ταμπλετ μου ξέρετε αν στείλω το αντίγραφο με titanium όπως κάνω με άλλες εφαρμογές αν θα δουλέψει;

 

Ευχαριστω πολυ Κατερινα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριατω για την απαντηση....

μονο στο Playstore κανουμε απενεργοποιηση? σε αλλες κατηγοριες δεν εχει κατι?

Όχι στο play store..στα google play services εκτός και αν ξέρετε τι πρέπει να απενεργοποιησετε στο play store

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...