Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν εννοεί ότι εβαλε κορεατικη ρομ αλλά ότι το μοντέλο είναι κορεατικο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν εννοεί ότι εβαλε κορεατικη ρομ αλλά ότι το μοντέλο είναι κορεατικο

 

οχι απλαστο φλας τουλ εκει που λεει να πατησεις χωρα και γλωσσα εβαλα την μια κορεα σαν χωρα και ελληνικη γλωσσα και την αλλη φορα κορεα χωρα και κορεατικα γλωσσα και τις δυο φορες μου πεταει σφαλματα το κινητο οταν ανοιγει!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Κορέα χώρα και αγγλικά γλώσσα. Εκτός αν το τηλέφωνο σου δεν είναι κορεατικο αλλά κατασκευασμενο αλλού.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Βάλε Κορέα χώρα και αγγλικά γλώσσα. Εκτός αν το τηλέφωνο σου δεν είναι κορεατικο αλλά κατασκευασμενο αλλού.

 

με νορμαλ φλας η το CSE FLASH?

Link to comment
Share on other sites

με νορμαλ φλας η το CSE FLASH?

Θα πατησεις CSE FLASH!

Ετσι δινεται καθαρη εγκατασταση της rom. Στο normal κανει φλασαρισμα υποτιθεται χωρις να χασεις τα δεδομενα σου, αλλα συνησταται μονο για συγκεκριμενες περιπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε lollipop υπαρχει η μικρη κλασικη καθιστερηση οταν ειστε σε μια εφαρμογη και πατατε το home button μεχρι να σας βγαλει στην επιφανεια εργασιας; Αν δοκιμασετε αντι για το home button να πατησετε το back button η μεταβαση απο την εφαρμογη στην αρχικη σας οθονη γινεται αστραπιαια και οχι μετα απο μισο δευτερολεπτο το οποιο ειναι παρα πολυ. Και με διαφορετικους launchers γινεται το ιδιο.

Μονο με MIUI δεν ειχα αυτη την καθηστερηση. Φανταζομαι ουτε στις AOSP υπαρχει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που φλασαρα την liquid smooth σταματησε να λειτουργει το usb otgκαλωδιο που εχω.

Ειτε με επιστροφη σε backup τηςblitz ειτετηςcloudy g2 v2.2,δε λεει να λειτουργησει.

Η πλακα ειναι οτι το kingston mini usb 32gb που εχω το διαβαζει μια χαρα,οπως και φορτιζει κιολας.Αρα δεν εχει η θυρα κατι.

Επισης δοκιμασα κι αλλα 2 καλωδια usb otg που εχω παλι τιποτα.

Φλασαρα και kit kat baseband μπας και...για τον λογο οτι πηγα lollipop κι επεστρεψα σε κιτ κατ αλλα τιποτα.

Ουτε που φλασαρα dorimanx kernel ενιωσε.

Κουφο..

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σκέτο το screen δε λέει τίποτα. Χρήση;

 

φωτεινότητα στο σπίτι γύρω στο 40% και έξω 60%. Κάποιες φορές και αυτόματο

wifi στο σπίτι πάντα ανοιχτό

δεδομένα στο σπίτι 2G, εκτός σπιτιού 3G και κάποιες φορές 4G

τοποθεσία κλειστή

σερφάρισμα αρκετό για ενημέρωση

αρκετές κλήσεις και μηνύματα σε viber, whatsapp

λίγο gaming (όχι βαριά παιχνίδια)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με cloudy 2.2 kκαι dorimanx 9.9

Με καοιες ρυθμισεις ειχα ανοιχτη οθονη 7 ωρες και 50 λεπτα στα 2% μπαταρια.....πιστευω πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον ίδιο συνδυασμό έχω και έχω καλύτερη μπαταρία από τον προηγούμενο kernel του dori
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που φλασαρα την liquid smooth σταματησε να λειτουργει το usb otgκαλωδιο που εχω.

Ειτε με επιστροφη σε backup τηςblitz ειτετηςcloudy g2 v2.2,δε λεει να λειτουργησει.

Η πλακα ειναι οτι το kingston mini usb 32gb που εχω το διαβαζει μια χαρα,οπως και φορτιζει κιολας.Αρα δεν εχει η θυρα κατι.

Επισης δοκιμασα κι αλλα 2 καλωδια usb otg που εχω παλι τιποτα.

Φλασαρα και kit kat baseband μπας και...για τον λογο οτι πηγα lollipop κι επεστρεψα σε κιτ κατ αλλα τιποτα.

Ουτε που φλασαρα dorimanx kernel ενιωσε.

Κουφο..

 

Kανε full wipe στο restore mode ,κανε μετα καπακι αλλο ενα, κανε reboot στο restore mode παλι και ξανακανε 2 full wipe. Τελος την εγκατασταση της ρομ με τις οδηγιες του dev.

Εαν και παλι τιποτα το κλασικο LGFlashTool2014

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kανε full wipe στο restore mode ,κανε μετα καπακι αλλο ενα, κανε reboot στο restore mode παλι και ξανακανε 2 full wipe. Τελος την εγκατασταση της ρομ με τις οδηγιες του dev.

Εαν και παλι τιποτα το κλασικο LGFlashTool2014

Ετσι κι αλλιως την αλλη βδομαδα το δινω οποτε το flash tool δεν το γλυτωνει...

Απλα μου φανηκε κουλο και το ανεφερα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με cloudy 2.2 kκαι dorimanx 9.9

Με καοιες ρυθμισεις ειχα ανοιχτη οθονη 7 ωρες και 50 λεπτα στα 2% μπαταρια.....πιστευω πολυ καλα

 

καποιο bug αντιμετοπισες με dori?

Link to comment
Share on other sites

καποιο bug αντιμετοπισες με dori?

Οχι τιποτα προς το παρων..

Link to comment
Share on other sites

παιδες μηπως εχει καποιος το backup της lg που ειχαμε pre instaled στο g2 και μπορει να το βαλει καπου να το κατεβασω?εχω ψαξει αρκετα αλλα δε μπορω να το βρω πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου ενα G2 ενος φιλου ο οποιος θελει να του περασω μια custom lollipop. Ξερει κανεις να μου προτείνει καποια ρομ lollipo η οποια να ειναι καλη και να υποστηρίζει και 4Κ εγγραφη βιντεο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την cloudy..απο χθες οταν μ εστελναν στο viber και το κινητο ηταν κλειδωμενο και σβηστη οθονη παλια η οθονη αναβε...ενω τωρα δεν αναβει....ακουγεται μονο ο ηχος και αναβει το led.....τι να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την cloudy..απο χθες οταν μ εστελναν στο viber και το κινητο ηταν κλειδωμενο και σβηστη οθονη παλια η οθονη αναβε...ενω τωρα δεν αναβει....ακουγεται μονο ο ηχος και αναβει το led.....τι να φταιει;

 

μπες μεσα απο τις ρυθμισεις του viber και διόρθωσε το

Link to comment
Share on other sites

μπες μεσα απο τις ρυθμισεις του viber και διόρθωσε το

Δεν ειναι μονο στο βιμπερ...αλλα και μηνυματα....γενικα ολες οι ειδοποιησεις..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα μηνύματα >ρυθμίσεις >ειδοποίηση και δες μήπως πρέπει να τικαρεις τίποτα από εκεί
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...