Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οδηγίες για Xposed εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Και ένα απ' τα must module's, θα ελεγα, το G3Tweaksbox:

https://www.dropbox.com/s/8802b8kbptg3qfv/_LP_G3_TweaksBox_1.4.1%28RC2%29.apk?dl=0

 

Έκανα install το xposed αλλά μου βγάζει το μήνυμα 'Δυστυχώς το LG Smast Cover έχει σταματήσει' και δεν με αφήνει να μπώ πουθενά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις βάλει custom recovery? Διάλεξες να σου βάλει με το root?

 

οταν εγινα ροοτ με το srktool δεν ειχα μοθ περασε custom recovery μονο ροοτ μου περασε..μετα απο το Playstore κατεβασα to AutoRec και μου περασα custom recovery και εκανα και reboot στο recovery μπηκα κανονικα..ειμαι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

οταν εγινα ροοτ με το srktool δεν ειχα μοθ περασε custom recovery μονο ροοτ μου περασε..μετα απο το Playstore κατεβασα to AutoRec και μου περασα custom recovery και εκανα και reboot στο recovery μπηκα κανονικα..ειμαι λαθος?

 

Μια χαρά τα πας

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

οταν εγινα ροοτ με το srktool δεν ειχα μοθ περασε custom recovery μονο ροοτ μου περασε..μετα απο το Playstore κατεβασα to AutoRec και μου περασα custom recovery και εκανα και reboot στο recovery μπηκα κανονικα..ειμαι λαθος?

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω το AutoRec αλλά αφού μπήκες λογικά σωστός είσαι.

ΚΚατεβάζεις το αρχείο που μου έδωσε ο vrwmiaris στην προηγούμενη σελίδα , τη ρομ και τα gapps. Μπαίνεις recovery, κανείς τα wipe ( εκτός από internal memory) , φλασαρεις πρώτα του vrwmiari, μετά τη ρομ και μετά τα gapps.

 

Περίμενε πρώτα να σου επιβεβαιώσει κάποιος ότι αυτά που λέω είναι σωστά και μετά κάντα. Εννοείται κρατάς backup από την τωρινή σου rom.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω το AutoRec αλλά αφού μπήκες λογικά σωστός είσαι.

ΚΚατεβάζεις το αρχείο που μου έδωσε ο vrwmiaris στην προηγούμενη σελίδα , τη ρομ και τα gapps. Μπαίνεις recovery, κανείς τα wipe ( εκτός από internal memory) , φλασαρεις πρώτα του vrwmiari, μετά τη ρομ και μετά τα gapps.

 

Περίμενε πρώτα να σου επιβεβαιώσει κάποιος ότι αυτά που λέω είναι σωστά και μετά κάντα. Εννοείται κρατάς backup από την τωρινή σου rom.

 

το αρχιο που μου λες τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

το αρχιο που μου λες τι ειναι?

 

Lollipop bootstack. Τώρα μη ρωτήσεις λεπτομέρειες γιατί ούτε εγώ έχω πολυκαταλάβει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Lollipop bootstack. Τώρα μη ρωτήσεις λεπτομέρειες γιατί ούτε εγώ έχω πολυκαταλάβει.

 

Χαχαχαχα οκ. Οποτε κανω wipe σε αυτα που μου ειπες περναω το αρχείο που μου είπες και μετα τα άλλα σωστα? Εσυ την resurrection εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα οκ. Οποτε κανω wipe σε αυτα που μου ειπες περναω το αρχείο που μου είπες και μετα τα άλλα σωστα? Εσυ την resurrection εχεις?

 

Ναι αυτή έχω. Για μένα μια χαρά είναι.

 

Ας επιβεβαιώσει κάποιος ρε παιδιά ότι του τα λέω σωστά μην τον πάρω στο λαιμό μου τον άνθρωπο.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Titarasaudi ερώτηση...

 

Βλέπω στην υπογραφή σου Recovery TWRP 2.8.6.1

 

Επειδή και εμένα με πάει εκεί όποια version και να φλασάρω και ήδη έχω ρωτήσει και μου είχαν πει ότι επειδή έχω φλασάρει κάτι θα μου κάνει downgrade στην 2.8.6.1

 

Η ερώτηση τώρα...

 

Θα μείνουμε πάντα με αυτή τη version?:confused:

 

Ήδη έχει φτάσει στην 2.7.χ.χ

Όταν είχα την Blitz, πέρασα τη 2.8.6.3. Φλασάροντας την CloudyG2 3.1 με γύρισε στην 2.8.6.1. Μετά από 3 μέρες γύρισα στο backup μου στην Blitz και με πήγε στο 2.8.5.1!! :p

Ξαναπέρασα τη 2.8.6.1.

Τώρα που φλάσαρα την CloudyG2 3.2, παρέμεινε έτσι!!

Δε με χαλάει καθόλου να σου πω την αλήθεια, τη δουλειά του να κάνει και δε με νοιάζει τι νούμερο γράφει ;)

Έκανα install το xposed αλλά μου βγάζει το μήνυμα 'Δυστυχώς το LG Smast Cover έχει σταματήσει' και δεν με αφήνει να μπώ πουθενά

Συγγνώμη φίλε μου νόμιζα ήσουν ενήμερος!

Smart Cover και Weather δε δουλεύουν προς το παρών ταυτόχρονα με Xposed στη Lollipop!!

Αν δεν μπορείς να τα παγώσεις τώρα, μάλλον θα ξαναφλασάρεις τη rom.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έχω. Για μένα μια χαρά είναι.

 

Ας επιβεβαιώσει κάποιος ρε παιδιά ότι του τα λέω σωστά μην τον πάρω στο λαιμό μου τον άνθρωπο.....

 

Βασικά εμένα με νοιάζει η μπαταρία και αν ειναι ποιό smooth και ποιό γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμένα με νοιάζει η μπαταρία και αν ειναι ποιό smooth και ποιό γρήγορη

 

Για την μπαταρία δεν ξέρω ακόμα. Το τηλέφωνο το έχω πολύ λίγο χρόνο και δεν κάνω και απαιτητική χρήση οπότε όλες γρήγορες μου φαίνονται. Sorry που δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα την Blitz, πέρασα τη 2.8.6.3. Φλασάροντας την CloudyG2 3.1 με γύρισε στην 2.8.6.1. Μετά από 3 μέρες γύρισα στο backup μου στην Blitz και με πήγε στο 2.8.5.1!! :p

Ξαναπέρασα τη 2.8.6.1.

Τώρα που φλάσαρα την CloudyG2 3.2, παρέμεινε έτσι!!

Δε με χαλάει καθόλου να σου πω την αλήθεια, τη δουλειά του να κάνει και δε με νοιάζει τι νούμερο γράφει ;)

 

Και εγώ έχω δει μέχρι και 2.8.5.0 :lol:

 

Ούτε εμένα με χαλάει μιά χαρά την κάνει τη δουλειά του απλά ρώτησα για να μαθαινουμε κάτι παραπάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσω τα gapps 5.1 τα minimal? Δεν χρειάζεται κάτι άλλο?

 

Και την ρομ εννοείς;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα και την ρομ αλλα λεω ποια gapps να βαλω

 

Αυτα που εγραψες κατεβασα και εγω. Δεν χρειαστηκε κατι αλλο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα την Blitz, πέρασα τη 2.8.6.3. Φλασάροντας την CloudyG2 3.1 με γύρισε στην 2.8.6.1. Μετά από 3 μέρες γύρισα στο backup μου στην Blitz και με πήγε στο 2.8.5.1!! :p

Ξαναπέρασα τη 2.8.6.1.

Τώρα που φλάσαρα την CloudyG2 3.2, παρέμεινε έτσι!!

Δε με χαλάει καθόλου να σου πω την αλήθεια, τη δουλειά του να κάνει και δε με νοιάζει τι νούμερο γράφει ;)

 

Εγω παντως εχω στην νεα cloudy την TWRP 2.8.7.1 και δουλευει αψογα !!! ;) ;)

 

Συγγνώμη φίλε μου νόμιζα ήσουν ενήμερος!

Smart Cover και Weather δε δουλεύουν προς το παρών ταυτόχρονα με Xposed στη Lollipop!!

Αν δεν μπορείς να τα παγώσεις τώρα, μάλλον θα ξαναφλασάρεις τη rom.

 

Εγω φιλε μου δουλευω κανονικα στην cloudy g2 3.2 και xposed αλλα και το widget του καιρου..!! Και μαλιστα εχω βαλει και αυτο του g4 αυτο με τα σχεδια - χρωματα αφου εβαλα πρωτα το xposed fix ... γεια δειτε οσοι θελετε εδω ... http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/lp-real-weather-g4-t3123711 μετα αυτο http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/lg-lollipop-xposed-fixer-weather-t3111701 αλλα και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 ;););)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρναγα την CloudyG2_3.2 Lollipop στο Aroma είχα τσεκάρει για εγκατάσταση και το Xposed ....! τι σημαίνει ? ότι έχει μέσα Xposed ? και τι πρέπει άλλο να περάσω για ενεργοποίηση ...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρναγα την CloudyG2_3.2 Lollipop στο Aroma είχα τσεκάρει για εγκατάσταση και το Xposed ....! τι σημαίνει ? ότι έχει μέσα Xposed ? και τι πρέπει άλλο να περάσω για ενεργοποίηση ...?

 

Με το τσεκαρισμα που εκανες σημαινει οτι 1) δεν εχεις πλεον το lg smart cover εαν εχεις την θηκη.. και 2 ) Δεν έχει μέσα Xposed.. 3) Μπορεις να περασεις το xposed αφου πρωτα βαλεις με την σειρα α) Xposed Fixer β) "Real Weather G4" η LGWeather η Weather widget G4 trasparent ( οποιο και αν θες απο τα 3 πακετα ) γ) xposed-sdk21-arm-20150430.zip και τελος περνας σαν απλο apk το XposedInstaller_3.0_alpha3.apk και εισαι κομπλε !!! ;):D;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

φοραω gloudyg2 3.1 και σημερα ειπα για πρωτη φορα να μπουταρω σε recovery απο τ κουμπια.επειτα απο πολλες προσπαθειες τ καταφερα αλλα μο pwr +vol down και επειτα repressed αρα εχω jb bootloader 1ον γινεται αυτο? 2ον πως περναω κιτκατ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...