Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]58934[/ATTACH] το περασα σε ζιπ προγραμμα και εμφανίζεται συτο.παταω εγκατασταση το apk αλλα τιποτα.σορρυ για το πριξιμο παιδια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ATTACH]58934[/ATTACH] το περασα σε ζιπ προγραμμα και εμφανίζεται συτο.παταω εγκατασταση το apk αλλα τιποτα.σορρυ για το πριξιμο παιδια.

Πρεπει να κανεις αντιγραφη και επικολληση το apk και το odex στο φακελο /system/priv-app ή στο system/app δε θυμαμαι στα σιγουρα. Μην ξεχασεις μετα την επικολληση να δοσεις τα σωστα permissions. Reboot και εισαι ετοιμος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως δινω τα permissions?στο φακελο θα τα βαλω απο το pc η μπορω και απο το κινητο κατρυθειαν?

Απο το κινητο με εναν file explorer οπως τον root explorer, πρεπει να εισαι root υποψην.

Τα permissions τα αλλαζεις πατωντας παρατεταμενα πανω στο αρχειο και επιλεγεις permissions και βαζεις το γνωστο (Γ). Δηλαδη και τα τρια απο την πρωτη καθετη τριαδα και το πρωτο απο τη δευτερη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητο με εναν file explorer οπως τον root explorer, πρεπει να εισαι root υποψην.

Ροοτ ειμαι.θα το κανω κ ενημερωνω.Ευχαριστώ. οολυ για τη βοήθεια

Πως δινω permission?

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Ροοτ ειμαι.θα το κανω κ ενημερωνω.Ευχαριστώ. οολυ για τη βοήθεια

Πως δινω permission?

Ειδες την προσθεση που εκανα στο προηγουμενο ποστ μου;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα.βεβαια παω να κανω paste στο φακελο των system apps αλλα δε το κανει.

Πατα το κουμπι πανω πανω που λεει mount

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον explorer εισαι?εγω εβαλα τον fx

Εγω ειμαι με root explorer.

Ψαξε λιγο στις ρυθμισεις της εφαρμογης σου μηπως εχει καποια προστασια επικολλησης.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξεζιπαρισμενα τα μεταφςρω σωστα?

Σωστα.....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παω να τα πεταξω μεσα και γραφει failure. Τελσπα,μη σε κουραζω αλλο.αυριο θα δω τι θα κανω.σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παω να τα πεταξω μεσα και γραφει failure. Τελσπα,μη σε κουραζω αλλο.αυριο θα δω τι θα κανω.σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

Δοκιμασε με root explorer ή es explorer.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Root explorer εβαλα τ ρα και παλι failure γραφει την ωρα που τα κανωpaste,θαβαλω και τον es να δω.

Τιποτα και εδω.θα δω μηπως παιζει κατι με τα αρχεια.το κατεβασα απο xda απο το θεμα lg g2 apk.θα το βρω απο αλλου και βλεπουμε.

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Root explorer εβαλα τ ρα και παλι failure γραφει την ωρα που τα κανωpaste,θαβαλω και τον es να δω.

Τιποτα και εδω.θα δω μηπως παιζει κατι με τα αρχεια.το κατεβασα απο xda απο το θεμα lg g2 apk.θα το βρω απο αλλου και βλεπουμε.

 

Είσαι σίγουρα root?

 

Γιά κάνε μία επαλήθευση με root checker

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χωρις xposed σε stock Lollipop δεν επιστρεφω... θα περιμένω τον cloudy να κανει τα μαγικά του....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει εδώ και 10 μέρες την D802_Lollipop_v30a_Stock_LGViet.Vodafone είναι σε αρχείο Rar, ρουταρισμενη...!;) δεν με πειράζει που έχει λογότυπο (στην αρχή και στο κλείσιμο) Vodafone, μιας που έχω Voda.... Τρέχει απροβληματιστα, και με 1000....:D Όταν βγει η Γαλλική (το τηλ. είναι Γαλλικό) θα την κατεβάσω, (αρχείο kdz) και θα την βάλω στην άκρη, αν χρειαστεί για το Service να την περάσω.

Καλημερα.Και εγω γυρισα σε αυτην που ειχα, χωρις προβλημα.Ιδια ειναι στο κατω-κατω της γραφης.Εγω εχω σβησει και το λογοτυπο της vodafone...Exασα χθες ολο μου το απογευμα με τις $%^%$$.Οταν θα βγει καθαρη (Πολωνική) η του Cloudy.:cool:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να αφαιρέσουν το Bloatware της Vodafone και το logo κατά την εκκίνηση αλλά και το κλείσιμο του τηλεφώνου μπορούν να κάνουν τα εξής :

1.Με κάποιο root browser πάμε στο system /vendor /carrier και διαγραφουμε ότι υπάρχει μέσα στο carrier.

 

2 . Πάμε στο "system /media και σβήνουμε τα δύο zip που έχει μέσα εκεί. (shutdownanimation.zip και vodafonebootamination.zip)

 

3. Reboot και είμαστε καθαροί από μπόλικα σκουπίδια.

 

Εγώ το έκανα με επιτυχία.

Ότι κάνετε το κάνετε με δική σας ευθύνη.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να αφαιρέσουν το Bloatware της Vodafone και το logo κατά την εκκίνηση αλλά και το κλείσιμο του τηλεφώνου μπορούν να κάνουν τα εξής :

1.Με κάποιο root browser πάμε στο system /vendor /carrier και διαγραφουμε ότι υπάρχει μέσα στο carrier.

 

2 . Πάμε στο "system /media και σβήνουμε τα δύο zip που έχει μέσα εκεί. (shutdownanimation.zip και vodafonebootamination.zip)

 

3. Reboot και είμαστε καθαροί από μπόλικα σκουπίδια.

 

Εγώ το έκανα με επιτυχία.

Ότι κάνετε το κάνετε με δική σας ευθύνη.

 

you are my hero....

 

θεος.

 

αν μου πεις και πως θα φλασαρουμε και recovery χωρις προβληματα θα σ'αγαπω για παντα

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ρομ του hangova οπότε δε χρειαστηκε να ασχοληθώ με rocovery:(

Απ'οτι διαβάζω υπάρχουν κάποια θέματα να φτιαχτεί custom recovery για τη lollipop. Στη θέση σου θα κοιτούσα εδώ.

Αύριο απ'ότι λέει θα την εχει διαθέσιμη.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να αφαιρέσουν το Bloatware της Vodafone και το logo κατά την εκκίνηση αλλά και το κλείσιμο του τηλεφώνου μπορούν να κάνουν τα εξής :

1.Με κάποιο root browser πάμε στο system /vendor /carrier και διαγραφουμε ότι υπάρχει μέσα στο carrier.

 

2 . Πάμε στο "system /media και σβήνουμε τα δύο zip που έχει μέσα εκεί. (shutdownanimation.zip και vodafonebootamination.zip)

 

3. Reboot και είμαστε καθαροί από μπόλικα σκουπίδια.

 

Εγώ το έκανα με επιτυχία.

Ότι κάνετε το κάνετε με δική σας ευθύνη.

 

Πολύ χρήσιμο. Επειδή θα το πάρω αύριο στα χέρια μου και υποπτεύομαι ότι είναι Vodafone branded, χρειάζεται να το κάνουμε root πρώτα και μετά να ακολουθήσουμε τη διαδικασία που περιγράφεις;

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...