Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχει ραδιο τσαμπα το ρουταρισμα. Δεν εχει κανα νοημα να περαστει.

Έτσι λες εσύ.

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι σχέση έχει το ρουταρισμα με το ράδιο , οι τον έχουν να κάνουν αυτό. Εργαλείο είναι το ρουταρισμα , βάλε καμμιά stock based αν θέλεις και ράδιο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ρουταρισμα με το ράδιο , οι τον έχουν να κάνουν αυτό. Εργαλείο είναι το ρουταρισμα , βάλε καμμιά stock based αν θέλεις και ράδιο

Φανταζομαι εννοει οτι τσαμπα μπηκε στη διαδικασια ρουταρισματος και φλασαρισματος ROM αφου τελικα δεν θα την περασει γιατι απογοητευτικε που δεν εχει ραδιο.

 

Φιλε, αν οντως τα λεω σωστα, δεν ειναι τσαμπα το ρουταρισμα γιατι μπορεις να κανεις παρα πολλα και χρησιμα πραματα με αυτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι σορρυ, τσαμπα το φλασαρισμα θέλω να πω. Αφου είμαι με pardus τωρα και δε ξέρω αν αξίζει η μετάβαση.

Το spirit fm λειτουργεί? Το knock on?

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ρουταρα το κινητο και του περασα με το Autorec TWRP recovery.Ολα καλα μεχρι εδω.κατεβαζω την Cloudy2.2 απο XDA και κατεβασα και ενα Kitkat baseband το οποιο φλασαρω πριν φλασαρω την ρομ ετσι?

Μεχρι να κανω αυτα και μετα την εγκατασταση του recovery δεν μου δουλευει το knock on αλλα μονο το knock off.Εχει κανεις καμια ιδεα γτ γινεται αυτο?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Πάτα στον dialer *#*#4636#*#* και στο κρυφό μενού που θα σου βγάλει βρες το update touch firmware
Link to comment
Share on other sites

Πάτα στον dialer *#*#4636#*#* και στο κρυφό μενού που θα σου βγάλει βρες το update touch firmware

 

Δυστυχως δεν μου βγαζει τπτ τετοιο.μονο διαφορες πληροφοριες για την μπαταρια,το τηλ γενικα και το wifi.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Λάθος συνδυασμό σου έδωσα...

 

Πάτα αυτό

 

3845#*802#

 

μετά settings και update touch firmware :D

Link to comment
Share on other sites

Λάθος συνδυασμό σου έδωσα...

 

Πάτα αυτό

 

3845#*802#

 

μετά settings και update touch firmware :D

 

Φιλε ευχαριστω για την αμμεση απαντηση σου.Ολα καλα ομως,περασα την Cloudy2.2 και το κινητο ειναι απιστευτο ετσι.Δουλευει κανονικα το Knock on/off και συνεχιζω στα υπολοιπα σιγα σιγα.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Όλα άψογα δουλεύουν με Cloudy μην ανησυχείς.

 

Μήνες την έχω περασμένη και με art είναι ταχύτατη :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποια rom AOSP που να είναι πλήρως ευχαριστημένος; πιο πολύ μου ενδιαφέρει από μπαταρία - φωτογραφία
Link to comment
Share on other sites

Όλα άψογα δουλεύουν με Cloudy μην ανησυχείς.

 

Μήνες την έχω περασμένη και με art είναι ταχύτατη :D

 

Φιλε ειλικρινα θα με πιστεψεις οτι ποτε δεν καταλαβα την διαφορα αναμεσα σε ART και Dalvik?Εγω την περαα με Dalvik οταν ειχα την επιλογη στον installer.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά επειδή η lolipop είναι σε art... κάνω προπόνηση από τώρα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειλικρινα θα με πιστεψεις οτι ποτε δεν καταλαβα την διαφορα αναμεσα σε ART και Dalvik?Εγω την περαα με Dalvik οταν ειχα την επιλογη στον installer.

http://techingreek.com/ti-inai-to-art-kai-pos-tha-allaxi-tis-android-siskeves/

Και 'γω σε Dalvik δουλεύω ακόμη τις rom's που βάζω γιατί φοβάμαι ασυμβατότητες με τις εφαρμογές που έχω.

Αλλά, όπως ωραία είπε ο φίλος tsiv, θα έπρεπε να κάνουμε προπόνηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το gps δουλεύει μόνο με υποβοηθηση ίντερνετ, και οτι όταν θυμηθεί να κλειδωσει μετα απο 5 λεπτα δε πιάνει πάνω απο 12 δορυφόρους, και ότι τους χανει συχνά είναι θεμα software η hardware? Έχω 407 παρτιδα.
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το οτι το gps δουλεύει μόνο με υποβοηθηση ίντερνετ, και οτι όταν θυμηθεί να κλειδωσει μετα απο 5 λεπτα δε πιάνει πάνω απο 12 δορυφόρους, και ότι τους χανει συχνά είναι θεμα software η hardware? Έχω 407 παρτιδα.

 

Τι rom φοράς;

Πιστεύω δυστυχώς ότι κατά 95% είναι θέμα hardware.....

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω σε Dalvik δουλεύω ακόμη τις rom's που βάζω γιατί φοβάμαι ασυμβατότητες με τις εφαρμογές που έχω.

Αλλά, όπως ωραία είπε ο φίλος tsiv, θα έπρεπε να κάνουμε προπόνηση ;)

 

Φίλε Titara βρήκα μερικές ασυμβατότητες όπως λες και τις αντικετέστησα με άλλες εφαρμογές.

 

Αλλά και όσες δεν δουλεύουν (κάτι παιχνιδάκια) τα πετάω όπως είναι και δεν με ενδιαφέρει κιόλας ;)

 

Το οτι το gps δουλεύει μόνο με υποβοηθηση ίντερνετ, και οτι όταν θυμηθεί να κλειδωσει μετα απο 5 λεπτα δε πιάνει πάνω απο 12 δορυφόρους, και ότι τους χανει συχνά είναι θεμα software η hardware? Έχω 407 παρτιδα.
Μάλλον hardware αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου...

 

Αν έχεις εγγύηση πήγαινε να σου κάνουν έναν έλεγχο

Link to comment
Share on other sites

Όλα άψογα δουλεύουν με Cloudy μην ανησυχείς.

 

Μήνες την έχω περασμένη και με art είναι ταχύτατη :D

 

Φιλε που βρησκεις αυτην την επιλογη στο aroma installer;

Εγω γιατι δεν την βλεπω;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε που βρησκεις αυτην την επιλογη στο aroma installer;

Εγω γιατι δεν την βλεπω;

Ειναι στις "Επιλογες προγραμματιστη".......

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το gps δουλεύει μόνο με υποβοηθηση ίντερνετ, και οτι όταν θυμηθεί να κλειδωσει μετα απο 5 λεπτα δε πιάνει πάνω απο 12 δορυφόρους, και ότι τους χανει συχνά είναι θεμα software η hardware? Έχω 407 παρτιδα.

 

Aν εισαι με DorimanX kernel εχεις επιλεξει Europe στο Stweaks?

Δοκιμασε και αυτη την εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=tisinadev.activegps

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι με DorimanX kernel εχεις επιλεξει Europe στο Stweaks?

Δοκιμασε και αυτη την εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=tisinadev.activegps

 

Εχω βάλει μια άλλη, και επελεξα server gr. Εβαλα και αυτό που μου είπες. Επελεξα Europe από τον dori, και έσβησα την αλλη εφαρμογή για να μην μπερδευτούμε και το αποτέλεσμα να κλειδωνει σε έναν δορυφορο, και να τον χανει και αυτόν. Πριν κάνω το τεστ που μου είπες έκανα και μια μισαωρη βολτα με το αυτοκίνητο με ανοιχτη την εφαρμογη gps status και ημουν το πολυ 10 κλειδωμένους δορυφόρους και ολοι κιτρινοι. Με το s3 ηταν ολα φουλ πράσινα στα δεκα δευτερα. Πως θα καταλάβω αν η συσκευή έχει πρόβλημα? Και εσεις τοσο κλειδωνετε με 10 κιτρινους δορυφόρους; Απλα θελω να σιγουρευτω, να ξέρω ότι έχει πρόβλημα. Αν και εσεις είστε στα ιδια να πω οκ. Επισης αν αλλαξω ρομ και βάλω την cloudy οπως ρωτησα πιο πριν θα δω καμία διαφορα στο gps ή δεν έχει καμια σχεση;

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει μια άλλη, και επελεξα server gr. Εβαλα και αυτό που μου είπες. Επελεξα Europe από τον dori, και έσβησα την αλλη εφαρμογή για να μην μπερδευτούμε και το αποτέλεσμα να κλειδωνει σε έναν δορυφορο, και να τον χανει και αυτόν. Πριν κάνω το τεστ που μου είπες έκανα και μια μισαωρη βολτα με το αυτοκίνητο με ανοιχτη την εφαρμογη gps status και ημουν το πολυ 10 κλειδωμένους δορυφόρους και ολοι κιτρινοι. Με το s3 ηταν ολα φουλ πράσινα στα δεκα δευτερα. Πως θα καταλάβω αν η συσκευή έχει πρόβλημα? Και εσεις τοσο κλειδωνετε με 10 κιτρινους δορυφόρους; Απλα θελω να σιγουρευτω, να ξέρω ότι έχει πρόβλημα. Αν και εσεις είστε στα ιδια να πω οκ. Επισης αν αλλαξω ρομ και βάλω την cloudy οπως ρωτησα πιο πριν θα δω καμία διαφορα στο gps ή δεν έχει καμια σχεση;

Αν εισαι root αντικατεστησε το gps.conf που βρησκεται στο system/etc με αυτο εδω https://www.dropbox.com/s/xt7qtwpljoggsgw/gps.conf%20%28%CF%84%CE%BF%20%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%29?dl=0, αφου το μετονομασεις σε gps.conf, και δοσ'του τα σωστα permissions, reboot και κανε εναν ελεγχο παλι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στις "Επιλογες προγραμματιστη".......

 

Ναι αυτο το ξερω. Αλλα αμα το αλλαξεις σε αρτ αφου εχεις φτιαξει τη ρομ δημιουργει καποια προβληματα; Ποτε πρεπει να αλλαζεις απο dalvic σε art ωστε να μην δημιουργησει θεματα;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με autorec.

 

root μπορεις ευκολα και με αυτο εδω https://towelroot.com/

το εχω δοκιμασει

 

διπλο post ..συγνωμη ξεχαστηκα

 

 

δουλεψε τελικα το autorec, το θεμα ειναι οτι δεν ξερω με ποιο συνδυασμο μπαινω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...