Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις reboot σε recovery mode και στη TWRP που ειμαι εγω γραφει BACKUP με μεγαλα ευαναγνωστα γραμματα, εκτελεις την εντολη (αν θες επιλεγεις μεσο αποθηκευσης OTG στικακι ή SDcard του κινητου) και αν θες να επιστρεψεις στη προηγουμενη κατασταση επιλεγεις RESTORE

 

ευχαριστω

οταν κανεις restore μπορεις μετα να δεχτεις μια αναβαθμιση ας εισαι root;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Πριν 2 μερες περασα την stock rom kitkat. Τωρα μου συμβαίνει κατι που δν το ειχα πριν με την cloudy g2. Οταν αφηνω το βραδυ το κινητο και ξυπναω το πρωί η μπαταρια εχει πέσει 4-5%. Επισης τα εχω ολα κλειστα και το εχω λειτουργία πτήσης. Το ιδιο πραγμα μου το εκανε και πριν βαλω cloudy g2. Ξερετε τπτ γιατι το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 εβδομάδες την simple rom lollipop. Τέλεια... Απλά. Ούτε ένα bug. Όποιος την έχει θα συμφωνήσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 εβδομάδες την simple rom lollipop. Τέλεια... Απλά. Ούτε ένα bug. Όποιος την έχει θα συμφωνήσει.

Kαλημερα φιλε.Το QuickRemote το έχει;Από θεμα καμερας τι λεει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τη στοκ ρομ που υπάρχει στο xda και την περνάς μέσω recovery την έχει δοκιμάσει κανένας?

Επίσης με τη συγκεκριμένη ρομ μπορούμε να επιστρέψουμε και σε στοκ recovery?

 

Την ειχα δοκιμάσει εγω μια χαρα είναι φίλε απλα δες ποιά θελεις αυτη που εχει προεγκατεστημένο και το supeursu για ροοτ η την θέλεις εντελώς στοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα δοκιμάσει εγω μια χαρα είναι φίλε απλα δες ποιά θελεις αυτη που εχει προεγκατεστημένο και το supeursu για ροοτ η την θέλεις εντελώς στοκ!!!

Ευχαριστω! Μένει το custom recovery ή αλλάζει σε στοκ?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 εβδομάδες την simple rom lollipop. Τέλεια... Απλά. Ούτε ένα bug. Όποιος την έχει θα συμφωνήσει.

Έχεις κάποιο link;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι την περάσετε και θέλετε να γυρίσετε σε aosp, προσοχή γιατί θέλει πάλι downgrade τον bootloader
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φοράω την τελευταία cloudy και τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει ότι το δίκτυο από 2g μου το γυρνάει συνέχισα σε 3g. Έχετε κανένα τιπ?
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα ενα παιχνιδακι στο κινητο (hungry shark evolution) και λαγκαρει. Εχω dori kernel. Δοκιμασα το default και το performance profile αλλα τα ιδια. Γιατι ετσι ρε παιδια; Τι παιζει;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Μένει το custom recovery ή αλλάζει σε στοκ?

 

Αν διαλέξεις την έκδοση με ροοτ μένει το custom recovery!!αν διαλέξεις το αλλο θα σου τα κανει ολα στοκ και το recovery!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια κατεβασα ενα παιχνιδακι στο κινητο (hungry shark evolution) και λαγκαρει. Εχω dori kernel. Δοκιμασα το default και το performance profile αλλα τα ιδια. Γιατι ετσι ρε παιδια; Τι παιζει;

 

Φίλε μου δοκίμασε να βάλεις alucard governor με alucard hotpug και δες αν σου λαγκαρη παλι !!! Γενικά το default του dori δεν μου αρέσει καθόλου!!!ο καλύτερος συνδυασμός για μενα ειναι

1)hyper

2)alucard

3)alucard

4)alucard

Με alucard gotplug και το τηλέφωνο παει σφαιρα!!! Φυσικά μπορεί να χάσετε λίγο παραπάνω μπαταρια λογο hyper αλλα αξίζει για μενα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εναν καλο kernel για την cloudy g3 v2.2;

 

Η θα το αφήσεις στοκ η θα βαλεις τον dorimanx!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

οταν κανεις restore μπορεις μετα να δεχτεις μια αναβαθμιση ας εισαι root;

Και να μπορεις, ΠΟΤΕ μην κανεις αναβαθμιση ενω φορας

custom recovery!

 

Γεια σας παιδια. Πριν 2 μερες περασα την stock rom kitkat. Τωρα μου συμβαίνει κατι που δν το ειχα πριν με την cloudy g2. Οταν αφηνω το βραδυ το κινητο και ξυπναω το πρωί η μπαταρια εχει πέσει 4-5%. Επισης τα εχω ολα κλειστα και το εχω λειτουργία πτήσης. Το ιδιο πραγμα μου το εκανε και πριν βαλω cloudy g2. Ξερετε τπτ γιατι το κανει αυτο?

Ή καποια εφαρμογη σου κανει τη ζημια ή ξυπνας το μεθεπομενο πρωι οποτε λογικο που πεφτει 4%.

Εγκατεστησε το waklock dedector και στις ρυθμισεις επελεξε advanced mode και τσεκαρε στην καρτελα του kernel τι τρεχει στο παρασκηνιο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν διαλέξεις την έκδοση με ροοτ μένει το custom recovery!!αν διαλέξεις το αλλο θα σου τα κανει ολα στοκ και το recovery!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε μου δοκίμασε να βάλεις alucard governor με alucard hotpug και δες αν σου λαγκαρη παλι !!! Γενικά το default του dori δεν μου αρέσει καθόλου!!!ο καλύτερος συνδυασμός για μενα ειναι

1)hyper

2)alucard

3)alucard

4)alucard

Με alucard gotplug και το τηλέφωνο παει σφαιρα!!! Φυσικά μπορεί να χάσετε λίγο παραπάνω μπαταρια λογο hyper αλλα αξίζει για μενα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η θα το αφήσεις στοκ η θα βαλεις τον dorimanx!!

εαν θελεις πες μου την διαδικασια μην κανω καποιο λαθος μολις χθες το ρουταρησα και θελω να ειμαι σιγουρος σε οτι κανω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασε να βάλεις alucard governor με alucard hotpug και δες αν σου λαγκαρη παλι !!! Γενικά το default του dori δεν μου αρέσει καθόλου!!!ο καλύτερος συνδυασμός για μενα ειναι

1)hyper

2)alucard

3)alucard

4)alucard

Με alucard gotplug και το τηλέφωνο παει σφαιρα!!! Φυσικά μπορεί να χάσετε λίγο παραπάνω μπαταρια λογο hyper αλλα αξίζει για μενα!!!

 

Εβαλα τους governors οπως ειπες. Alucard Hotplug ειχα απο πριν αλλα ακομα βλεπω λαγκαρισματακια μεσα στο παιχνιδι. Την μεγιστη συχνοτητα των cpus την εχω 1.7. Δεν ξερω τι αλλο φταιει τι να πω.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα ενα παιχνιδακι στο κινητο (hungry shark evolution) και λαγκαρει. Εχω dori kernel. Δοκιμασα το default και το performance profile αλλα τα ιδια. Γιατι ετσι ρε παιδια; Τι παιζει;

 

α) Βαλε τον τελευταιο beta του Dori 9.9.5 γιατι απο τη στιγμη που "νικησε" τα SOD που ειχε ο κερνελ του τωρα εχει βαλθει να τον πειραξει και να βγαινει πρωτος στα benchmarks

Β) Επιλεξε performance profile και φροντισε οι govs να τρεχουν στα 2.8 με gov performance και στους 4 cores.

γ) CPU TEMP CONTROL να ειναι Intellgent Temp Control Only

δ) Cpu Max Heat να ειναι στο μεγιστο

ε) Hotplug thermal cpu control να ειναι disabled

στ) Max Online Cpus να ειναι All Cores ON

z) Intelli Core Max Heat να ειναι μεγιστο

h) Hot Plug Driver να ειναι MSM Hot Plug και οχι Alucard

θ) Ηοt plug cpu booster να ειναι Quad Core Boost

ι) Gpu Active Governor να ειναι perfomance

k) Gpu max speed 650

l) Πατα και το TRIM NOW

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

α) Βαλε τον τελευταιο beta του Dori 9.9.5 γιατι απο τη στιγμη που "νικησε" τα SOD που ειχε ο κερνελ του τωρα εχει βαλθει να τον πειραξει και να βγαινει πρωτος στα benchmarks

Β) Επιλεξε performance profile και φροντισε οι govs να τρεχουν στα 2.8 με gov performance και στους 4 cores.

γ) CPU TEMP CONTROL να ειναι Intellgent Temp Control Only

δ) Cpu Max Heat να ειναι στο μεγιστο

ε) Hotplug thermal cpu control να ειναι disabled

στ) Max Online Cpus να ειναι All Cores ON

z) Intelli Core Max Heat να ειναι μεγιστο

h) Hot Plug Driver να ειναι MSM Hot Plug και οχι Alucard

θ) Ηοt plug cpu booster να ειναι Quad Core Boost

ι) Gpu Active Governor να ειναι perfomance

k) Gpu max speed 650

l) Πατα και το TRIM NOW

Thanks ;). Παντως χαιρομαι που το ακουω αυτο. Απ' οτι φαινεται θα τουμπανιασει το κερνελ του. Μπραβο!!!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

α) Βαλε τον τελευταιο beta του Dori 9.9.5 γιατι απο τη στιγμη που "νικησε" τα SOD που ειχε ο κερνελ του τωρα εχει βαλθει να τον πειραξει και να βγαινει πρωτος στα benchmarks

Β) Επιλεξε performance profile και φροντισε οι govs να τρεχουν στα 2.8 με gov performance και στους 4 cores.

γ) CPU TEMP CONTROL να ειναι Intellgent Temp Control Only

δ) Cpu Max Heat να ειναι στο μεγιστο

ε) Hotplug thermal cpu control να ειναι disabled

στ) Max Online Cpus να ειναι All Cores ON

z) Intelli Core Max Heat να ειναι μεγιστο

h) Hot Plug Driver να ειναι MSM Hot Plug και οχι Alucard

θ) Ηοt plug cpu booster να ειναι Quad Core Boost

ι) Gpu Active Governor να ειναι perfomance

k) Gpu max speed 650

l) Πατα και το TRIM NOW

 

το εχει δοκιμασει κανεις? απο θερμοκρασιες και μπαταρια πως τα παει? μη το καψουμε οχι τιποτε αλλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

α) Βαλε τον τελευταιο beta του Dori 9.9.5 γιατι απο τη στιγμη που "νικησε" τα SOD που ειχε ο κερνελ του τωρα εχει βαλθει να τον πειραξει και να βγαινει πρωτος στα benchmarks

Β) Επιλεξε performance profile και φροντισε οι govs να τρεχουν στα 2.8 με gov performance και στους 4 cores.

γ) CPU TEMP CONTROL να ειναι Intellgent Temp Control Only

δ) Cpu Max Heat να ειναι στο μεγιστο

ε) Hotplug thermal cpu control να ειναι disabled

στ) Max Online Cpus να ειναι All Cores ON

z) Intelli Core Max Heat να ειναι μεγιστο

h) Hot Plug Driver να ειναι MSM Hot Plug και οχι Alucard

θ) Ηοt plug cpu booster να ειναι Quad Core Boost

ι) Gpu Active Governor να ειναι perfomance

k) Gpu max speed 650

l) Πατα και το TRIM NOW

Ολα full τα εχεις εις βαρος της μπαταριας ομως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O toubano44 εκανε παραπονα οτι με Ντορι το κινητο "λαγκαρει" ακομα και σε perfomance mode. Εννοειται πως η μπαταρια παει για αλλα. Οσο για overheat δεν υπαρχει προβλημα γιατι CPU TEMP CONTROL ειναι Intellgent Temp Control Only που σημαινει οτι υπαρχει κοντρολ απλως δεν υπαρχει ο διπλος ελεγχος δικλειδας ασφαλειας που ειναι default στον Ντορι (που στην πραγματικοτητα λειτουργει σαν κοπτης)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O toubano44 εκανε παραπονα οτι με Ντορι το κινητο "λαγκαρει" ακομα και σε perfomance mode. Εννοειται πως η μπαταρια παει για αλλα. Οσο για overheat δεν υπαρχει προβλημα γιατι CPU TEMP CONTROL ειναι Intellgent Temp Control Only που σημαινει οτι υπαρχει κοντρολ απλως δεν υπαρχει ο διπλος ελεγχος δικλειδας ασφαλειας που ειναι default στον Ντορι (που στην πραγματικοτητα λειτουργει σαν κοπτης)

Αναφερομουνα στο παιχνιδι που ειχα κατεβασει. Το παιχνιδι λαγκαρε. Εγω εχω βαλει τις ρυθμισεις για battery saving sto stweaks που εχουν δωσει τα παιδια αρκετες φορες. Δεν μπορω να πω οτι το κινητο παει σφαιρα με αυτες τις ρυθμισεις αλλα εμενα προσωπικα δεν με πειραζει. Απλα ρωτουσα για το τι ρυθμισεις θα μπορουσα να βαλω ωστε να μην κολαει το παιχνιδι.

Κατι που με εκανε εντυπωση ομως ειναι οτι με τις ρυθμισεις αυτες οταν το ειχα σε art πηγαινε πραγματικα σφαιρα σε σχεση με dalvik που το εχω τωρα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φοράω την τελευταία cloudy και τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει ότι το δίκτυο από 2g μου το γυρνάει συνέχισα σε 3g. Έχετε κανένα τιπ?

Αν κατεβάσεις τη μπάρα με το notification και κρατήσεις πατημένο το κουμπί με τα δεδομένα σου δίνει επιλογή να διαλέξεις ανάμεσα σε

2G

3G

2G+3G

2G+3G+4G.

Δε ξέρω αν σε βοηθάω με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περάσω τώρα αυτήν εδώhttp://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-resurrectionremix-lpalpha-t2969200 !εντυπώσεις σε λιγο

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις τη μπάρα με το notification και κρατήσεις πατημένο το κουμπί με τα δεδομένα σου δίνει επιλογή να διαλέξεις ανάμεσα σε

2G

3G

2G+3G

2G+3G+4G.

Δε ξέρω αν σε βοηθάω με αυτό

Παρατήρησα ότι με κάθε επανεκκίνηση του κινητού μου το αλλάζει.

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...