Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα αλλάξουν οθόνη στην procordia αν το πάω;

 

Τα πράγματα είναι απλά,θα απαιτήσεις να σου αλλάξουν οθόνη στα πλαίσια της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θα έπρεπε να σε φεύγει νεράκι όμως

 

Μάλλον πρεπει να πάω για μπαταρία σιγά σιγά...τα έφαγε τα ψωμιά της ...οποία Ρομ και να έχω δοκιμάσει τον τελευταιο καιρό ίδιο αποτέλεσμα στο θέμα μπαταρίας.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε πρωτα με BBSνσ δεις την καταναλωση

 

Εγω παντως με τον blackbird και τις ρυθμίσεις που προτινες ειδα διαφορα στην αυτονομια προς το καλύτερο σε σχέση με τον μαμα κερνελ της liquidsmooth 5.0.2

Thank you vrwmiaris.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρεπει να πάω για μπαταρία σιγά σιγά...τα έφαγε τα ψωμιά της ...οποία Ρομ και να έχω δοκιμάσει τον τελευταιο καιρό ίδιο αποτέλεσμα στο θέμα μπαταρίας.

Αυτο που λεει ο φιλος. Μπορει καποια εφαρμογη που εγκαθηστας σε καθε ROM να σου κανει τη ζημια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tο παρακατω λινκ συστηνεται ανεπιφυλακτα ,ειδικα για οσους θελουν να μαθουν κατι παραπανω χωρις να αφιερωσουν πολυ χρονο απο τη ζωη τους. Επισης ας πατηθει και το κουμπι thanks για το παλικάρι που εκατσε και τα μαζεψε ολα αυτα.

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/help/test-t3032171

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με τον blackbird και τις ρυθμίσεις που προτινες ειδα διαφορα στην αυτονομια προς το καλύτερο σε σχέση με τον μαμα κερνελ της liquidsmooth 5.0.2

Thank you vrwmiaris.

 

απο governor και i/o schedule εχετε αφησει οτι ειχε? αν καταλαβα καλα εχει προκαθορισμενο ,underclock την cpu?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

απο governor και i/o schedule εχετε αφησει οτι ειχε? αν καταλαβα καλα εχει προκαθορισμενο ,underclock την cpu?

Το μόνο που κάνεις είναι λίγο under volt, Δεν χρειάζεται να δουλεύει τσίτα το κινητό για να αποδίδει όπως γράφει το παραπάνω λινκ.δοκίμασε πρώτα αυτά που προτείνει ο ίδιος ο dev και μετά αλλάζεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε πρωτα με BBSνσ δεις την καταναλωση

 

Εγώ έχω βάλει τις ρυθμίσεις που έχει πει ο blackbird αλλά μήπως δεν ταιριάζουν στην Ρομ που έχω.τι είναι το BBS??

Ναι πολύ πιθανό κάποια άτιμη εφαρμογή να με ξετιναζει.πάντως η αυτονομία κυμαίνεται γύρω στο 13ωρο με 4 ώρες οθόνη περιπου.το κινητό είναι αν θυμάμαι καλά 13-14 μηνων

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση . Μολις ηρθε στα χερακια μου ενα G2 . αν και ειχα S4 μπορω να πω οτι μου αρεσει ισως παραπανω. μου φαινεται σφερατο. Μια ερωτηση μονο θα ηθελα και δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλου. Στο Samsung ειχες επιλογη παρολο που εσβηνες απο τις προσφατες κλησεις την λιστα να μπεις σε μια επαφη μεσα και με το κλικ του μενου σου εβγαζε επιλογη history που μπορουσες να δεις ολες τις κλησεις απο εκει καθως και deleted sms . σε αυτο δεν την βρισκω αυτη την επιλογη. Επειδη εχω συνηθισει την λιστα των προσφατων να την σβηνω, υπαρχει επιλογη σε αυτο να δω ολο το History σε μια επαφη? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει τις ρυθμίσεις που έχει πει ο blackbird αλλά μήπως δεν ταιριάζουν στην Ρομ που έχω.τι είναι το BBS??

Ναι πολύ πιθανό κάποια άτιμη εφαρμογή να με ξετιναζει.πάντως η αυτονομία κυμαίνεται γύρω στο 13ωρο με 4 ώρες οθόνη περιπου.το κινητό είναι αν θυμάμαι καλά 13-14 μηνων

Better battery stats ή wakelock detector, βάλε μια από τις 2 να δεις τι παίζει πρώτα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει τις ρυθμίσεις που έχει πει ο blackbird αλλά μήπως δεν ταιριάζουν στην Ρομ που έχω.τι είναι το BBS??

Ναι πολύ πιθανό κάποια άτιμη εφαρμογή να με ξετιναζει.πάντως η αυτονομία κυμαίνεται γύρω στο 13ωρο με 4 ώρες οθόνη περιπου.το κινητό είναι αν θυμάμαι καλά 13-14 μηνων

Με στοκ ρομ τόσες ώρες οθόνης βγάζω κι εγώ μετά την αναβάθμιση σε ΚΚ, οπότε μάλλον μια χαρά είναι η μπαταρία σου και οι ρομ σου. Απλώς του κάνεις βαριά χρήση.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα γραψει και πιο πανω,εχω ενα θεμα με τα ακουστικα, δεν τα αναγνωριζει καθολου. πηγα αλλαξα την καλωδιοταινία με τα βισματα αλλα τιποτα παλι δεν τα βρισκει.το κινητο δεν το ειχα ροοταρει εγω και λεω μηπως ειχε γινει καμια πατατα το ροοταρισμα και λεω να το ξερουταρω μπας και ισιωσει?????.απο που κατεβαζω τις οροτζιναλ ρομ?? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τηλέφωνο είναι NORTHERN EUROPE και κατέβασα την τελευταία, τη No.6 δηλαδή. Η ίδια πρέπει να είναι λογικά με τη 222
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

οποτε ποια να κατεβασω 216 εως 222?

 

Αυτές είναι οι ελληνικές,δεν έχουν καμία διαφορά από τις άλλες χώρες.Απλά διάλεξε την έκδοση που θες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι ελληνικές,δεν έχουν καμία διαφορά από τις άλλες χώρες.Απλά διάλεξε την έκδοση που θες.
ποια εκδοση να προτιμησω???την V 20H?
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση να προτιμησω???την V 20H?

 

βάλε το imei σου εδώ και κατέβασε όποια σου βγάλει.

μετά τη φλασάρεις με το lg flash tool 2014

(η τελευταία είναι η 20Η)

Edited by d802
Link to comment
Share on other sites

Better battery stats ή wakelock detector, βάλε μια από τις 2 να δεις τι παίζει πρώτα

 

Μόλις έβαλα το apk bbs..το φορτισα και πλήρως αρα τι περιμένω να δω??θα ανεβασω screenshot μόλις γινει πλήρης αποφόρτιση.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα φλασαρισα την 20Η,ολα καλα αλλα μολις ανοιγει το κινητο μου πεταει σφαλματα!!!τι μπορει να παιζει?στο φλας τουλ εβαλα κορεα με ελληνικη γλωσσα!!λετε να εγινε εκει??και φλασαρισα με νορμαλ φλας! Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...