Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε ωραια :D

 

Κατί τελευταίο....

το flash tool εκει που είναι ηcom41 κατεβαζει μεχρι το 94 % και μετα βγαζει κατι failed download...(260 sec) κια μετα ξαναρχίζει από την αρχη...εκανα κάτι λάθος?:wacko:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατί τελευταίο....

το flash tool εκει που είναι ηcom41 κατεβαζει μεχρι το 94 % και μετα βγαζει κατι failed download...(260 sec) κια μετα ξαναρχίζει από την αρχη...εκανα κάτι λάθος?:wacko:

 

πφφ τρωει κατι σκαλωματακια και αυτο :confused: :confused:

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

πφφ τρωει κατι σκαλωματακια και αυτο :confused: :confused: δεν εκανες κατι λαθος δοκιμασες με τοτ?

 

ναι μρ τοτ εχω φτάσει εως εδω...

 

Στο XDA γραφει στις οδηγίες που εστειλες

 

13) Now click the Yellow arrow button on the top left of the main window.

 

The firmware installation will be triggered.

Ignore if you see any temporary error and just wait patiently till it is finished.

 

Do not close the Flash Tool window.

 

 

 

 

14) Press and hold power button until phone turns off, leaving usb cable connected to device AND computer ,immediately hold volume up button until phone boots it into Download Mode.

 

Ισχύει σε αυτό το στάδιο????

 

 

 

 

ΑΚΥΡΟ!!!!!!!!!!!!!

Μόλις μου έβγαλε PASS

Edited by vaterle
Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι μρ τοτ εχω φτάσει εως εδω...

 

το ξαναδοκιμασες? και παλι το ιδιο?

edit: ετοιμος δλδ?

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

το ξαναδοκιμασες? και παλι το ιδιο?

 

Μου εβγαλε PASS στο COM41 αλλα ξεκίνησε από την αρχή

 

Μηπως τώρα πρέπει να κάνω το βημα 14??? μόλις βγαλει πάλι pass?

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε PASS στο COM41 αλλα ξεκίνησε από την αρχή

 

Μηπως τώρα πρέπει να κάνω το βημα 14??? μόλις βγαλει πάλι pass?

 

κοιτα για να σου πω την αληθεια εχω πολυ καιρο να το δουλεψω αλλα οταν το ειχα κανει, ακολουθησα το βιντεο οτι εγραφε και δν ειχα θεματα :(

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

κοιτα για να σου πω την αληθεια εχω πολυ καιρο να το δουλεψω αλλα οταν το ειχα κανει, ακολουθησα το βιντεο οτι εγραφε και δν ειχα θεματα :(

 

Αν ξαναβγάλει ΠΑΣΣ να πατησω το stop????θυμάσαι????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναβγάλει ΠΑΣΣ να πατησω το stop????θυμάσαι????

 

οχι φιλε μην σου πω και ψεματα, με τις οδηγιες απο το xda δν βρηκες ακρη?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μην σου πω και ψεματα, με τις οδηγιες απο το xda δν βρηκες ακρη?

 

Αυτό παλεύω.....περιμένω να μου βγαλει πάλι PASS και να το σταματήσω.........

Αντε να δούμε:wacko::wacko:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατί τελευταίο....

το flash tool εκει που είναι ηcom41 κατεβαζει μεχρι το 94 % και μετα βγαζει κατι failed download...(260 sec) κια μετα ξαναρχίζει από την αρχη...εκανα κάτι λάθος?:wacko:

Mεχρι εκει καπου θα πρεπει να σου ανοιξει η συσκευη με την rom που ειχες βαλει κανονικα,ασχετα τι γραφει το προγραμμα.Εμενα οταν πριν λιγες μερες το ειχα κανει περιπου στο 88% μου ανοιξε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω η ρομ cloudy 2.1 είναι Lolipop??

Οχι φιλε,η lolipop επισημα λενε οτι θα βγει για μας τον Ιανουαριο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ πού είμαι root πως θα την περάσω???μήπως θα βγει η cloudy αναβαθμισμένη για εμάς με lollipop?

 

Τα παιδιά ανέφεραν ότι έχουμε καλά νέα καθώς η CloudyG3 ήταν ακόμα kitkat based και στο G3 που έχει ο cloudy. Τώρα έδωσε και lollipop έκδοση. Για το G3 πάντα.

 

Για port σε εμάς δεν ξέρω πότε, αλλά από αυτά που βλέπω και διαβάζω στο xda, πιστεύω ότι αν βγάλει κάποια rom ο cloudy για εμάς θα είναι αφού πάρει επίσημα το G2 lollipop. H λογική αυτό λέει. Αυτό σημαίνει ότι άμα θες του cloudy θα πρέπει να περιμένεις παραπάνω. Αλλιώς βάζεις στοκ με flash tool και τέλος. Βέβαια και εκεί θα πρέπει να περιμένουμε καθώς το πιθανότερο είναι ότι η lollipop της LG θα έρθει και με νέο bootloader οπότε θα πρέπει να δούμε και εκεί τι θα βρούν για root, recovery, bump και λοιπά τέτοια.

Γενικώς για lollipop σε εμάς σε στοκ μορφές και όχι aosp έχουμε χρόνο. Εδώ ακόμα και οι lollipop aosp θέλουν JB για να παίξουν και όχι ΚΚ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καταλήξει κανείς που το έχει ψάξει ποιό είναι το καλύτερο modem για wind? Πρέπει να χάνω πολλή μπαταρία λόγω σήματος. Το σκέφτομαι σοβαρά για voda, έχει γενικά και καλύτερο σήμα σε 3g.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο,cm 12 η cloudy ποια είναι η καλύτερή ,από θέμα μπαταρίας και από θέμα επιδώσεων??ποια είναι η ποιο βαριά??
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά.Το πρόβλημα μου λύθηκε χτες στις 03:30.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά του φόρουμ που χωρίς εσάς δε θα εκανα τίποτα

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λέω να δοκιμάσω μια lollipop. Ποια να βάλω;

Φιλέ μου εγώ πέρασα απο cloudy g3 σε liquidsmooth και δεν πρόκειται να αλλάξω σύντομα. Το κινητό απλα πετάει χωρίς πολύ σαβουρα. Η μπαταρία είναι πολύ καλη αν σε ενδιαφέρει αλλά δεν έχει ράδιο και η κάμερα είναι λίγο χειρότερη αλλά ικανοποιητικη. Κανεις τα παντα εύκολα και γρήγορα. Για καθημερινή χρήση είναι τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσωπικη μου αποψη καμια

 

Φιλέ μου αιτιολόγησε το λίγο αυτό, δε νομίζω να τον βοηθάς έτσι. Φιλικά παντα

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου εγώ πέρασα απο cloudy g3 σε liquidsmooth και δεν πρόκειται να αλλάξω σύντομα. Το κινητό απλα πετάει χωρίς πολύ σαβουρα. Η μπαταρία είναι πολύ καλη αν σε ενδιαφέρει αλλά δεν έχει ράδιο και η κάμερα είναι λίγο χειρότερη αλλά ικανοποιητικη. Κανεις τα παντα εύκολα και γρήγορα. Για καθημερινή χρήση είναι τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλέ μου αιτιολόγησε το λίγο αυτό, δε νομίζω να τον βοηθάς έτσι. Φιλικά παντα

Με κάλυψες, δεν υπάρχει λόγος να κάνει την μετάβαση όταν υπάρχουν προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με cloudy ( την στοκ based ) και θελω να ρωτησω σχετικα με την xcam . Ποια ειναι τα binaries που πρεπει να φλασαρω και γενικα που βρισκω τα αρχεια για το apk αυτο ?

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο,cm 12 η cloudy ποια είναι η καλύτερή ,από θέμα μπαταρίας και από θέμα επιδώσεων??ποια είναι η ποιο βαριά??

 

Ανόμοια πράγματα. Εντελώς. Μιλάς για AOSP vs port G3 ή stock G2 based rom. Επίσης μιλάς για μία ρομ που είναι ακόμα σε επίπεδο(alpha) και για ρομ που είναι stable.

 

Τώρα σε γενικές γραμμές.

1) AOSP φυσικά και είναι πιο ελαφριά από μία στοκ ή G3 ported rom. Αδιαπραγμάτευτο.

2) Επιδόσεις. Αφού είναι πιο ελαφριά τότε σαφέστατα είναι και πιο γρήγορη σαν user interface. Ειδικά εδώ που μιλάμε για lollipop aosp vs kitkat stock ή G3 port.

3) Μπαταρία. Λογικά καλύτερη με στοκ ή G3 ported. Ειδικά με dorimanx kernel και κάποια tweaks εκεί έχεις τρομερή αυτονομία.

 

Προσωπική άποψη. Οι lollipop based aosp roms έχουν δρόμο ακόμα! Πρώτον για να παίξουν θέλουν τα εσωτερικά σου να είναι JB διότι η πηγή τους βασίζεται εκεί. Επίσης προφανώς μία ρομ που είναι ακόμα alpha δεν είναι πλήρως λειτουργική και έχει θεματάκια. Είναι daily use και η CM και η LS 4.0 αλλά προσωπική άποψη, είναι ακόμα νωρίς για lollipop όσο στο τηλέφωνο μας δεν έχει δοθεί επίσημα από την LG το γλειφιτζούρι.

 

Και στο λέει αυτό ένας fan των aosp και εχθρός των εταιρικών UIs.

 

Παιδια ειμαι με cloudy ( την στοκ based ) και θελω να ρωτησω σχετικα με την xcam . Ποια ειναι τα binaries που πρεπει να φλασαρω και γενικα που βρισκω τα αρχεια για το apk αυτο ?

 

Προφανώς και είναι όλα στο θέμα της XCam στο xda. Εκεί θα βρεις αναλυτικά ότι θες.

 

 

 

Και κάτι λίγο έτσι off topic αλλά μακάρι ρε LG να ακολουθούσες και εσύ αυτό το δρόμο. Κρίμα. Πολύ κρίμα.

https://www.youtube.com/watch?v=iIdJg7KNH3A

 

Και το βίντεο δεν έχει ανεβάσει χρήστης απλός αλλά η ίδια η SONY!!!!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπότε προς το παρόν άκυρο οι lollipop.
Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω οτι το v4A δουλευει εξαιρετικα σε στοκ ρομ παρεα με τα πιστονια μου
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...