Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην κοινότητα....

 

Έχω και εγώ το G2 και εγκαθιστώντας την 4.4.2 μου προέκυψαν κάποια θέματα....

 

Καταρχήν εκεί που γινόταν η εγκατάσταση της 4.4.2 απο εκεί που το κινητό έλεγε unrooted ξαφνικά έγινε rooted χωρίς να καταλάβω το γιατί,δεν είχε πειραχτεί ποτέ!Έπειτα απο εκεί που με την 4.2.2 έπιανε στο antutu σταθερά πάνω απο 30.000 τώρα όταν πιάσει 30.000 κάνω πάρτι...χωρίς να του έχω εγκαταστήσει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ επιπλέον....Θα ήθελα να μάθω αν το κάνει και σε εσάς αυτό η προέκυψε μόνο σε μένα....Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω ώστε να πιάνει όσο πιο καλή απόδοση γίνεται το κινητό μου?

 

Υ.Γ Του έκανα hard reset και έπειτα έβαλα την 4.4.2

 

Όπως καταλάβατε είμαι ολίγον τι άσχετος με αυτά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην κοινότητα....

 

Έχω και εγώ το G2 και εγκαθιστώντας την 4.4.2 μου προέκυψαν κάποια θέματα....

 

Καταρχήν εκεί που γινόταν η εγκατάσταση της 4.4.2 απο εκεί που το κινητό έλεγε unrooted ξαφνικά έγινε rooted χωρίς να καταλάβω το γιατί,δεν είχε πειραχτεί ποτέ!Έπειτα απο εκεί που με την 4.2.2 έπιανε στο antutu σταθερά πάνω απο 30.000 τώρα όταν πιάσει 30.000 κάνω πάρτι...χωρίς να του έχω εγκαταστήσει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ επιπλέον....Θα ήθελα να μάθω αν το κάνει και σε εσάς αυτό η προέκυψε μόνο σε μένα....Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω ώστε να πιάνει όσο πιο καλή απόδοση γίνεται το κινητό μου?

 

Υ.Γ Του έκανα hard reset και έπειτα έβαλα την 4.4.2

 

Όπως καταλάβατε είμαι ολίγον τι άσχετος με αυτά....

To μηνυμα ''rooted'' αγνοησε το.

Η kitkat στο antutu βγαζει παντα πιο λιγο. Αυτο δεν εχει καμια συμασια. Μην ασχολησε. Δε σημαινει οσο μεγαλητερο σκορ τοσο γρηγοροτερο κινητο. Η kitkat εχει καλυτερη αποδοση και αυτο φαινεται στην καθημερινη χρηση. Να πιστευεις αυτα που βλεπεις και νοιωθεις στην καθημερινη επαφη σου με το κινητο και οχι σε καποιους αριθμους οι οποιοι ολοι ξερουμε τι παιζει απο πισω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δει καμία τρομερή διαφορά,πλήν παιχνιδιών που εκεί πάει φέτες,πολύ πιο γρήγορο απ'ότι στην 4.2.2.....Απλώς λίγο με προβλημάτισε το σκόρ στο antutu,κάποια στιγμή μάλιστα του είχα βάλει ένα antivirus και το δοκίμασα να το τρέξω στο antutu και έπιασε 16.000!!!!με το που το έβγαλα επανήλθε στα φυσιολογικά του....Αλλα γενικά ναι δεν τρελαίνομαι για το σκόρ στα benchmark
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχω βάλει ακόμη. Απλά εγκατάσταση έκανα την rom και είδα ένα μικρό lag χωρίς να έχω πειράξει τίποτα ακόμη και χωρίς να έχω βάλει δικές μου εφαρμογές ακόμη.

 

Εντάξει! Αύριο πρωί μάλλον την φλασαρωκαι εγώ.. περιμένω να τελειώσει η μπαταρία στην 4.2.2 που έχω... Δεν βλέπω να τελείωνει όμως :P

Link to comment
Share on other sites

ξαναγυρισα απο προχτες στη cloudyflex και οντως αμεσως φανηκε η διαφορα στη μπαταρια σε σχεση με cloudystock και cloudypro,βεβαια πανω στη cloudyflex εχω περασει το dorimanx 2.5 που λενε οτι ειναι η πιο stable εκδοση....μεχρι να βγει cloudyflex 4.4.2 θα μεινω εκει γιατι μεγαλυτερη σημασια για μενα εχει η μπαταρια και ας ειναι λιγο λιγοτερο smooth.εντωμεταξυ ειναι πολυ ασχημο το λευκο στο ui της lg δεν παει καθολου ενω το μαυρο μια χαρα!!
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρα με 4.4.2,recovery εχει βγει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα.

Το TWRP manager απο playstore,δεν κανει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Όταν γραφεις adb devices σου αναγνωρίζει τη συσκευή; Ή σου την παρουσιάζει σαν offline ;

 

offline!τι φταει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Υστερα απο αρκετα ρουταρισματα και ενα δυσκολο hard brick στην συνεχεια ενα ακομα πιο δυσκολο unbrick επανεφερα το κινητο αλλα χωρις IMEI διαβασα αρκετα γυρω απο αυτο το θεμα...το οποιο ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Υπαρχει ενα προγραμμα στο λινκ αυτο

απο αυτη την εταιρια. http://octoplusbox.com/en/download/software/

 

Ομως το προβλημα μου ειναι δεν κανει εγκατασταση το προγραμμα. Εχει καποιος καμια ιδεα η εχει δουλεψει το προγραμμα? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Υστερα απο αρκετα ρουταρισματα και ενα δυσκολο hard brick στην συνεχεια ενα ακομα πιο δυσκολο unbrick επανεφερα το κινητο αλλα χωρις IMEI διαβασα αρκετα γυρω απο αυτο το θεμα...το οποιο ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Υπαρχει ενα προγραμμα στο λινκ αυτο

απο αυτη την εταιρια. http://octoplusbox.com/en/download/software/

 

Ομως το προβλημα μου ειναι δεν κανει εγκατασταση το προγραμμα. Εχει καποιος καμια ιδεα η εχει δουλεψει το προγραμμα? Ευχαριστω.

Μια ματια που εριξα στη σελιδα, αν καταλαβα καλα το αγοραζεις. Το full set θελει καπου 300€.. Ουσιαστικα αυτα τα αγοραζουν οσοι εχουν μαγαζι για service..

Μονο αν το βρεις σε κανα torrent αλλα δυσκολο..

Καλυτερα να ψαξεις αν υπαρχει κανα μαγαζι να κανει τη δουλεια με ενα μικρο αντιτιμο πχ 50€..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Tελικα παιδια ποια ειναι καλυτερη; Η spiderio-kat-v1 η PardusHDClassicV.zip;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τους κατέβασα!το σκέφτηκα αυτό.Κάτι άλλο μάλλον φταίει

 

Σε αλλο υπολογιστη εχεις δοκιμασει ?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα cloudy stock 1.3 και αναβοσβήνει συνέχεια το Led μπροστά.... Έλεος; Χάχα..... Έκανα πόσα reboot, το άφησα κλειστό το τηλ για λίγο, τίποτα... Εκεί αναβοσβήνει... Καμία ιδέα;

 

edit: το έφτιαξα τελικά, έσβησα την οθόνη και έκανα double tap... Άναψε το λαμπάκι ότι έπιασε την εντολή, και έσβησε τελικά...

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα cloudy stock 1.3 και αναβοσβήνει συνέχεια το Led μπροστά.... Έλεος; Χάχα..... Έκανα πόσα reboot, το άφησα κλειστό το τηλ για λίγο, τίποτα... Εκεί αναβοσβήνει... Καμία ιδέα;

 

edit: το έφτιαξα τελικά, έσβησα την οθόνη και έκανα double tap... Άναψε το λαμπάκι ότι έπιασε την εντολή, και έσβησε τελικά...

 

Θα έφαγε σκάλωμα. Ετοιμάσου να πέσει η αυτονομία σου κανενα δίωρο. Ειδα τους χρόνους σου με 4.2.2 πριν γιαυτο το λέω. Βέβαια είναι πολυ γρήγορη ρομ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Υστερα απο αρκετα ρουταρισματα και ενα δυσκολο hard brick στην συνεχεια ενα ακομα πιο δυσκολο unbrick επανεφερα το κινητο αλλα χωρις IMEI διαβασα αρκετα γυρω απο αυτο το θεμα...το οποιο ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο. Υπαρχει ενα προγραμμα στο λινκ αυτο

απο αυτη την εταιρια. http://octoplusbox.com/en/download/software/

 

Ομως το προβλημα μου ειναι δεν κανει εγκατασταση το προγραμμα. Εχει καποιος καμια ιδεα η εχει δουλεψει το προγραμμα? Ευχαριστω.

 

Ριξε μια ματια και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38348745 μπας και....

Ειναι για το G αλλα διαβασε σχολια ή ρωτα ή τολμα :) για το αν δουλευει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σημερα ή αυριο θα ειναι διαθεσιμη η Cloudy Flex kit kat!Ηδη ανεβασε screenshots.

Αντε και δεν την μπορω την ασπριλα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με τον Simple Kernel να μας πει αν ειδε καλυτερη μπαταρια σε KK Rom ?

 

Εγώ τον έβαλα χτες και σήμερα το έβγαλα μετά από μια πλήρη φόρτιση. Οπότε θα ξέρω αύριο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λογικα σημερα ή αυριο θα ειναι διαθεσιμη η Cloudy Flex kit kat!Ηδη ανεβασε screenshots.

Αντε και δεν την μπορω την ασπριλα...

Καλημερα φιλε.Θα ειναι λες η καλυτερη;Σε ποια σημεια κατα τη γνωμη σου;:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Θα ειναι λες η καλυτερη;Σε ποια σημεια κατα τη γνωμη σου;:)

 

Στο μαύρο χρώμα.

Κατά τα άλλα, δεν θα δεις διαφορές. Ότι λείπει από την μία τα έχει κάνει πορτ από τις άλλες.

 

Έκανε ήδη πορτ και την απόκρυψη των πλήκτρων, όπως και την επιλογή Art-Dalvik και θα τα βάλει στην επόμενη CloudyStock.

Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο χρώμα.

Κατά τα άλλα, δεν θα δεις διαφορές. Ότι λείπει από την μία τα έχει κάνει πορτ από τις άλλες.

 

Έκανε ήδη πορτ και την απόκρυψη των πλήκτρων, όπως και την επιλογή Art-Dalvik και θα τα βάλει στην επόμενη CloudyStock.

 

Αυτο!

Ε δεν θελω και κατι παραπανω.

Εν το μεταξυ ο simple kernel φανταστικος.Βελτιωση αρκετη στην μπαταρια.Απο χτες τον εχω βαλει κι ηδη εχω δει διαφορα προς το καλυτερο.Τις επομενες μερες θα εχω πιο ασφαλη συμπερασματα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...