Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι στιγμης δειχνει φανταστικος ο dori 8.3 απο αυτονομια και ταχυτητα με τις ρυθμισεις που προτεινε ο Βαγγελαρος.

 

Στείλτε μας ρε παιδιά το zip που καταβάσατε. Γιατί αυτό που κατεβάζω τώρα βγάζει error στην εκτέλεση του binary. Επίσης με τι recovery είστε?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι με philz touch recovery και το εγκατεστησα μεσω ota update

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε μας ρε παιδιά το zip που καταβάσατε. Γιατί αυτό που κατεβάζω τώρα βγάζει error στην εκτέλεση του binary. Επίσης με τι recovery είστε?

Εγω Κωστα τον κατεβασα απο 'δω:

http://dorimanx.shine.sk/LG/

Εννοειται προσοχη να ειναι για D802 (τα ξερεις αυτα :))

Μια χαρα φλασαριστηκε, χωρις προβλημα, εκανα και τις ρυθμισεις, για να δουμε!!

Εχω philz touch recovery.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Κωστα τον κατεβασα απο 'δω:

http://dorimanx.shine.sk/LG/

Εννοειται προσοχη να ειναι για D802 (τα ξερεις αυτα :))

Μια χαρα φλασαριστηκε, χωρις προβλημα, εκανα και τις ρυθμισεις, για να δουμε!!

Εχω philz touch recovery.

 

Μάλλον θέμα twrp μυρίζομαι τότε... Καλά για το D802 εννοείται. Δεν είμαι τόσο νουμπάς :p:p:p:p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οι περισσοτεροι παιζετε με αλλον kernel απο αυτον που εχει ο cloudy. Εγω ειμαι ακομα με αυτον που εχει μαζι με την ρομ προτεινετε να τον αλλαξω? και αν ναι τι διαφορες θα δω?

@pandrits ασε μην το ψαχνεις...εχω προβλημα απλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ok δοκίμασε και πες αποτελέσματα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι φίλε τα άφησα row:)

 

τον περασα και εγω μια χαρα εγκατασταθηκε!!!:D φιλε μου θα συμφωνήσω μαζι σου οτι ο dori δεν παίζετε ασχολείται μεχρι αηδίας:lol::lol:!!!!και ειναι φοβερος!!που ειναι ο bruce υπαρχει πουθενα??και αναρωτιέμαι τι διαφορα εχει απο στοκ κερνελ??(γινομαι λιγο κακος αλλα που ειναι οπως ειπε ο Βαγγέλης μπορει να εχει και αλλο τηλεφωνο!!)

οσο αφορα το φλασαρισμα του κερνελ και σας βγαζει error ειναι μαλλον δεν κατεβηκε σωστα το αρχειο!!!και για αυτο υπαρχει και ο αριθμος md5 που μπορείτε να ελέγξετε ευκολα αν το αρχειο που κατεβασατε εχει τον ιδιο αριθμο!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!Προς ενημέρωση όσως προσπαθούν να βάλουν dorimanx 8.3 και αντιμετωπίζουν πρόβλημα με error είτε μέσω recovery είτε με την εφαρμογή OTA.

 

Η λύση είναι να φλασάρουν πρώτα μία προηγούμενη(εγώ έβαλα την 8.0.1) και καπάκια να φλασάρουν την 8.3. Και πάνε όλα μια χαρά

 

Αυτό λογικά αφορά εμάς που πριν δεν είχαμε dorimanx πάνω αλλά κάποιο άλλο κερνελ.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οι περισσοτεροι παιζετε με αλλον kernel απο αυτον που εχει ο cloudy. Εγω ειμαι ακομα με αυτον που εχει μαζι με την ρομ προτεινετε να τον αλλαξω? και αν ναι τι διαφορες θα δω?

@pandrits ασε μην το ψαχνεις...εχω προβλημα απλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα....:lol::lol:

 

φιλε μου καταρχας να σου πω απο οτι δεν χρειαζεται να φλασαρης libraries του xdabbed v 1.0.1!!!γιατι τα εχει ενσωματωμένα ο cloudy μεσα στην ρομ !!και το αλλο νομιζω οτι ειναι παλια και δεν τα εχει κανει αναβάθμιση ο xdabbeb!!!και για αυτο τον λογο και σταματησε να σου δουλευει και καμερεα του cloudy g3!!

οσο για το του kernel dorimanx (που ειναι ο μονος που ασχολείται!!) ειναι πολυ καλος οπως ειχα πει και παλια μπορεις να το στρώσεις στα μετρα σου οπως θελεις εσυ!!!αν σου αρεσει να πειράζεις το τηλεφωνο σου φλασαρε το και δες απο μονος τι διαφορες βλεπεις!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!Προς ενημέρωση όσως προσπαθούν να βάλουν dorimanx 8.3 και αντιμετωπίζουν πρόβλημα με error είτε μέσω recovery είτε με την εφαρμογή OTA.

 

Η λύση είναι να φλασάρουν πρώτα μία προηγούμενη(εγώ έβαλα την 8.0.1) και καπάκια να φλασάρουν την 8.3. Και πάνε όλα μια χαρά

 

Αυτό λογικά αφορά εμάς που πριν δεν είχαμε dorimanx πάνω αλλά κάποιο άλλο κερνελ.

 

Αυτό ακριβώς!!!

Με μαμα cloudy δεν πέρναγε. Μόλις φλασαρα τον 8.0.1 που είχα κατεβασμένο πέρασε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!!!

Με μαμα cloudy δεν πέρναγε. Μόλις φλασαρα τον 8.0.1 που είχα κατεβασμένο πέρασε κανονικά.

 

εγω ειχα είδη τον 8.0.1 για αυτο δεν ειχα προβλημα!!αλλα δεν ειχα καμια φορα κανενα προβλημα σαν αυτο !!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια ειχα bruce kernel πριν και παλι μου τον φλασαρε κανονικα τον dorimanx 8.3 το philz recovery ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια ειχα bruce kernel πριν και παλι μου τον φλασαρε κανονικα τον dorimanx 8.3 το philz recovery ;)

 

δεν εχεις και αδικο μιας και ο twrp βγαζει αρκετα errors και σε αλλα (π.χ δεν μπορουσα με τιποτα να φλασαρο σωστα miui!!)!!!philz recovery ποια έκδοση χρησιμοποιείς??

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις και αδικο μιας και ο twrp βγαζει αρκετα errors και σε αλλα (π.χ δεν μπορουσα με τιποτα να φλασαρο σωστα miui!!)!!!philz recovery ποια έκδοση χρησιμοποιείς??

Εχω φιλε Μανθο "σχετικα" παλια εκδοση, την εχω αρκετο καιρο αλλα αφου δουλευει μια χαρα δεν την αλλαζω. Και τα backup μου εχω παρει μια χαρα και restore οταν χρειαστηκα δουλεψε τελεια!!

Εχω την 6.19.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φλασαρα την cloudyg3 και πηγα να περάσω kernel dorinmax 8.3 και τελικά μου κολάει στον bootloader λέγοντας security error και επανεκινηση πανω στην επανεκινηση!

τι μπορω να κανω γι αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλε Μανθο "σχετικα" παλια εκδοση, την εχω αρκετο καιρο αλλα αφου δουλευει μια χαρα δεν την αλλαζω. Και τα backup μου εχω παρει μια χαρα και restore οταν χρειαστηκα δουλεψε τελεια!!

Εχω την 6.19.7

 

την ωρα και ημερομηνία τα εχεις ρυθμιση??το ειχα κανει και παλια που το ειχα πριν αλλα τωρα εχω ξεχασει πως το ειχα κανει!!!!:p

εγω ειχα δοκιμασει το τελευταίο αλλα και το προτελευταίο και ειχαν καποια glitch στα γραφικα και οποτε το 6.27.5 δουλεύει αψογα και για μενα!!!:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά φλασαρα την cloudyg3 και πηγα να περάσω kernel dorinmax 8.3 και τελικά μου κολάει στον bootloader λέγοντας security error και επανεκινηση πανω στην επανεκινηση!

τι μπορω να κανω γι αυτό ?

 

φιλε φλασαρες λαθος κερνελ!!!!!κατεβασε για το μοντελο σου ελεγξε το md5!!περνα σε usb otg και φλασαρε παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φλασαρα την cloudyg3 και πηγα να περάσω kernel dorinmax 8.3 και τελικά μου κολάει στον bootloader λέγοντας security error και επανεκινηση πανω στην επανεκινηση!

τι μπορω να κανω γι αυτό ?

Δεν φλασαρες kernel για το δικο σου μοντελο (d802) γι' αυτο στο εκανε.

Κατεβασε το σωστο kernel, βαλτον σ' ενα στικακι, και αφου το συνδεσεις στο κινητο με το αναλογο καλωδιο θα μπεις παλι σε recovery mode και θα φλασαρεις το σωστο αρχειο απ' το στικακι και θα ανοιξει!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα αφού πρώτα πέρασα την 8.0.1 και καπάκια την 8.3. με ποια εφαρμογή βλέπουμε την kernel...?

 

Το υπέγραψα κιόλας.......:up:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα αφού πρώτα πέρασα την 8.0.1 και καπάκια την 8.3. με ποια εφαρμογή βλέπουμε την kernel...?

 

Το υπέγραψα κιόλας.......:up:

 

τι εννοεις μαριε βλεπουμε??με cpu spy αν αυτο εννοεις!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταρχας να σου πω απο οτι δεν χρειαζεται να φλασαρης libraries του xdabbed v 1.0.1!!!γιατι τα εχει ενσωματωμένα ο cloudy μεσα στην ρομ !!και το αλλο νομιζω οτι ειναι παλια και δεν τα εχει κανει αναβάθμιση ο xdabbeb!!!και για αυτο τον λογο και σταματησε να σου δουλευει και καμερεα του cloudy g3!!

οσο για το του kernel dorimanx (που ειναι ο μονος που ασχολείται!!) ειναι πολυ καλος οπως ειχα πει και παλια μπορεις να το στρώσεις στα μετρα σου οπως θελεις εσυ!!!αν σου αρεσει να πειράζεις το τηλεφωνο σου φλασαρε το και δες απο μονος τι διαφορες βλεπεις!!! ;)

 

Μαλιστα...δεν το γνωριζα αυτο με τον xdabbeb....!! Οποτε και εσυ προτεινεις την στοκ καμερα του g3 να υποθεσω και αν θελουμε να εχουμε και την εργοστασιακη χρειαζεται να φλασαρουμε κατι η απλα εγκαθιστουμε την xcam?

Oσο για τον κερνελ θα τον δοκιμασω αφου περασω μια παλια εκδοση πρωτα οπως ειπατε και πιο πριν, απλα για σενα η πιο σημαντικη διαφορα που εχει ποια ειναι σε σχεση με τον στοκ κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον dorimanx 8.3 ρυθμίσεις

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Hot plug+alucard

Touch boost+1574400

Max screen off cpu frequency+1267200

 

Αν έχει την καλοσύνη κάποιο παλικάρι με Photo να μας υποδείξει της ρυθμίσεις για εμας τα γερόντια.....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...δεν το γνωριζα αυτο με τον xdabbeb....!! Οποτε και εσυ προτεινεις την στοκ καμερα του g3 να υποθεσω και αν θελουμε να εχουμε και την εργοστασιακη χρειαζεται να φλασαρουμε κατι η απλα εγκαθιστουμε την xcam?

Oσο για τον κερνελ θα τον δοκιμασω αφου περασω μια παλια εκδοση πρωτα οπως ειπατε και πιο πριν, απλα για σενα η πιο σημαντικη διαφορα που εχει ποια ειναι σε σχεση με τον στοκ κερνελ?

 

οχι φιλε μου δεν προτεινο αυτο εγω εχω και τα δυο και στο g3 και xcam!(απλα εγκαθιστουμε την xcam και τελος!!)

εχει καλύτερη διαχείριση μνημης ραμ , θερμοκρασιας,πιο γρηγορο απο στοκ και αναλογα τι θελεις εσυ !!θελεις perfomance το βαζεις!!!θελεις μπαταρια και αυτο το βαζεις!!εχει παρα πολλούς παραμετρους!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδες μετα απο φλασαρισμα 8.0.1 και 8.3 dori δεν μου δουλευει το knock on; Εκανα και firmware touch update μεσα απο το hidden menu και παλι τιποτα. Ο dori λεει οτι υπαρχουν δυο εκδοσεις kernel. Δε βλεπω κατι. Γνωριζει καποιος; Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει την καλοσύνη κάποιο παλικάρι με Photo να μας υποδείξει της ρυθμίσεις για εμας τα γερόντια.....:lol:

Έλα ρε μαριε. Στην πρώτη σελίδα είναι τα περισσότερα στο stweaks... Πανευκολο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις μαριε βλεπουμε??με cpu spy αν αυτο εννοεις!!

 

Σωστός......!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...