Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου αυτό ήθελα να να μάθω πρώτα αν καποιος από σας ήξερε να μου πει με σιγουριά οτι δουλεύει! !!!:)τώρα απλά θα το δοκιμάσω μονός μου και ελπίζω να μην πέσω σε bootloop :lol::lol:

Σε ευχαριστώ πάντως! !!!!

Για να μην απαντανε μαλλον δεν ξερει κανεις στα σιγουρα. Το ιδιο κι εγω αν και πιστευω οτι κατα 99% θα σου δουλεψει.

Και bootloop να φας μπορεις να το σωσεις κανοντας wipe cache και dalvik και αν δε πιασει κανεις ενα restore(υποθεση το πολυ 10 λεπτων), αν εχεις παρει ενα nandroid backup.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά κανείς δέν ξέρει να μου απαντηση??

εχω περασμενη την Sotmax_Ultimate_Stock_V3+_Lg_G2 το μοντακι Smaller NavBar (D80210a-EUR-XX)που είναι στο πρώτο ποστ θα δουλέψει κανονικά η οχι???το ρωτάω γιατι του Sotmax ειναι βασισμένη D80210e και οχι a???

ξέρετε αν ο Sotmax εβγαλε κανενα update η αν πρόκειται να βγαλει?

 

Αυτό που μπορώ να σου πω εγώ ειναι οτι σε 10ε μαμα που δοκίμασα παλαιότερα δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εκανα πριν απο λήγω!!μολις εκανα αντιγραφή και αντικατάσταση δεν μου εκανε απο μονο του reboot αλλα μου εκανε δυο εφαρμογες force close (titanium backup manager!!!!:confused:)

εκανα reboot απο μονος μου και τα πράγματα φαίνονται καλα τι να πω θα δουμε!!!:p

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ισχυουν οι οδηγοι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το λακωνικο του μηνυματος, οφειλα να ζητήσω τουλάχιστον συγγνώμη- έμοιαζε σα να μην σεβομαι τον κόπο του φιλου μας elthis- και παλι σορυ

 

 

οπως ειχα αναφέρει και αλλου, το twrp πια δεν υποστηρίζεται, όπως επίσης υπάρχει πρόβλημα με τις παλαιότερες cwm που δεν υποστηρίζουν νεότερες custom πχ όποιος περάσει cwm recovery παλιότερη της 6.0.4.4 και πάει να βάλει οποιαδήποτε νεα firmware το κινητό μπρικάρει

παράλληλα υπάρχει κάποιο λάθος στο μικρότερο framework της nav bar οποτε το αντικατέστησα το κινητό κόλλησε στο λογότυπο lg και τελικά μπρίκαρε

 

 

επίσης στον οδηγό έχετε ακόμα την D8020A_00 τη στιγμή που πρέπει να είναι η E

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το λακωνικο του μηνυματος, οφειλα να ζητήσω τουλάχιστον συγγνώμη- έμοιαζε σα να μην σεβομαι τον κόπο του φιλου μας elthis- και παλι σορυ

 

 

οπως ειχα αναφέρει και αλλου, το twrp πια δεν υποστηρίζεται, όπως επίσης υπάρχει πρόβλημα με τις παλαιότερες cwm που δεν υποστηρίζουν νεότερες custom πχ όποιος περάσει cwm recovery παλιότερη της 6.0.4.4 και πάει να βάλει οποιαδήποτε νεα firmware το κινητό μπρικάρει

παράλληλα υπάρχει κάποιο λάθος στο μικρότερο framework της nav bar οποτε το αντικατέστησα το κινητό κόλλησε στο λογότυπο lg και τελικά μπρίκαρε

 

 

επίσης στον οδηγό έχετε ακόμα την D8020A_00 τη στιγμή που πρέπει να είναι η E

Καλημέρα.

Το TWRP το έχω στον οδηγό για να περνάει κάποιος το Philz. Απο cmw έχω βάλει την έκδοση 6.0.4.4 που όπως λες λειτουργεί.

Με το Framework δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί μόλις το δοκίμασα και δουλεύει.

Η D8020A είναι η τελευταία διαθέσιμη Open Europe, αν δε κάνω λάθος.

Edited by Superuser

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

τωρα μας εβαλες σε διλημμα, Madhi rom(4.4.2 stock) ή flex του Σωτηρη?

 

για την επισημη θεωρώ είναι η Ε δεν είναι η Α πια (εαν βαλεις την Α αμεσως το κινητό σε αναβαθμιζει στην Ε- αν θες τσεκαρέ το)

 

για το navibar και το framework, προφανως κάνω κάπου λάθος, ή στο copy paste ή στο move paste, πρέπει να το ξαναδώ, γιατι οποτε το κανω μου μπρικαρει

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τις δύο :D υπόθεση λίγων δευτερολέπτων το flashing..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ια την επισημη θεωρώ είναι η Ε δεν είναι η Α πια (εαν βαλεις την Α αμεσως το κινητό σε αναβαθμιζει στην Ε- αν θες τσεκαρέ το)

 

Απο εδω αλλα και με αυτό τον τρόπο μέσω ΙΜΕΙ μου δείχνει σαν τελευταία Open Europe (που είναι και η συσκευή μου) την Α.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

χαχα θα τρελαθω οταν του δινω το δικο μου imei βγαζει την ε

 

 

κοιτα και δω

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36#greece_open_16g

 

 

εχεις δικιο για την euro open δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

χαχα θα τρελαθω οταν του δινω το δικο μου imei βγαζει την ε

 

 

κοιτα και δω

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36#greece_open_16g

 

 

εχεις δικιο για την euro open δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

Ναι, γιατί εσύ έχεις Open Greece (ή whatever) και εγώ μιλάω για Open Europe.....:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα με τα links που αφορούσαν ROMs τρίτων αφαιρέθηκαν.

Όποιοι δεν ανήκουν στα μέλη του myphone.gr όπως επίσης και όσοι έχουν αποχωρήσει ή αποκλειστεί δεν μπορούν μέσω ενεργών μελών να κάνουν διαφήμιση της δουλειάς τους δίνοντας ταυτόχρονα και links προς άλλα μέσα για υποστήριξη. Αυτό σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης θεωρείται Spam και δεν επιτρέπεται.

 

Αν κάποιος θέλει να διαφημιστεί μπορεί να επικοινωνήσει με το διαφημιστικό τμήμα του myphone.gr στο marketing@myphone.gr.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω ενα LG G2 16gb αγορασμενο απο Skroutz..... εχω περασει διαφορα mods και εναν kernel me OC. Το τρελο ειναι οτι ενω antutu εβγαζε χαλαρα 35-38k, τωρα σβηνει το κιν και δεν επανερχεται αν δεν ξαναφλασαρω τη ROM.....! Καμια ιδεα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Τι εχεις κανει στο κινητο;Λογικα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το διορθωσει το προβλημα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Εβαλα και μαμα ρομ και kernel . Τα παντα γενικα! Ακομα κ αν δεν εχω περασει τίποτα και τρεξω antutu παλι τα ιδια... brick και θελει rom
Link to comment
Share on other sites

Μην τρέξεις antutu για καμία ωρίτσα

 

Μωρε το εχω αφησει και ολοκληρο βραδυ...! Δεν λεει να ισιωσει με τιποτα. Το χειροτερο ολων ηταν οταν εγινε το ιδιο χωρις antutu , αλλα με ενα απλο παιχνιδι (απλα σκεφτηκα οτι κατι θα μπλοκαρε εκεινη τη μερα γιατι επαιζα πολυ , οποτε δεν εδωσα σημασια )....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω ενα LG G2 16gb αγορασμενο απο Skroutz..... εχω περασει διαφορα mods και εναν kernel me OC. Το τρελο ειναι οτι ενω antutu εβγαζε χαλαρα 35-38k, τωρα σβηνει το κιν και δεν επανερχεται αν δεν ξαναφλασαρω τη ROM.....! Καμια ιδεα;;;;

 

Πω πω φίλε την εχεις πατήσει τελικά εαν έχει πάθει κάτι το κινητό μην περιμένεις απο LG HELLAS να στο φτιάξει μιας και ειναι παραεισαγωγη αγορασμένο απο skroutzμαγαζο:(

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κανει και σε stock κατασταση;Αν ναι μηπως να το εστελνες στο σερβις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κανει και σε stock κατασταση;Αν ναι μηπως να το εστελνες στο σερβις;

 

Δεν θα το δεχτουν στο service ειναι απο skroutzoμαγαζο

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κανει και σε stock κατασταση;Αν ναι μηπως να το εστελνες στο σερβις;

 

Ναι και σε stock....

Σε σερβις που πηρα μου ειπαν οτι δεν το καλυπτει εγγυηση γιατι ειναι λεει παραεισαγωγης. Και αν θελω πρεπει να πληρωσω αλλαγη πλακετας να γίνει Ελληνικό και μετα να μου κανουν σερβις

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το δεχτουν στο service ειναι απο skroutzoμαγαζο

 

16αρι Ευρωπαικο;Γιατι να μην το δεχτουν;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

16αρι Ευρωπαικο;Γιατι να μην το δεχτουν;

 

Θα του πουν τις γνωστες ******** που λεει η LG HELLAS οτι ειναι παραεισαγωγη

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να διαβάσετε και εδώ σχετικά με την απάντηση της LG για την εγγύηση σε άλλο μέλος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...