Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποια ειναι η καλυτερη rom που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη;

υπαρχει του G3 με lollipop? αν εχετε το link θα με διευκολινατε,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ποια ειναι η καλυτερη rom που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη;

υπαρχει του G3 με lollipop? αν εχετε το link θα με διευκολινατε,ευχαριστω!

Πολλές ανάλογα τα γούστα.. Του Cloudy η G3 σε lolli μόνο για το κινέζικο F320 όχι για τα ευρωπαϊκά D802.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδες κατα λαθος φλασαρισα δυο recovery (TWRP) και τωρα δεν ξεκιναει με recovery mode (κολαει)!!!Υπαρχει καμια λυση! Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδες κατα λαθος φλασαρισα δυο recovery (TWRP) και τωρα δεν ξεκιναει με recovery mode (κολαει)!!!Υπαρχει καμια λυση! Ευχαριστω!!!

http://www.droidviews.com/install-twrp-recovery-on-lg-g2-running-android-4-4-2-kitkat/

κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πριν από καιρό που είχε ανοιχτεί το θέμα του κρυφού Service Menu είχατε παραθέσει μία ρύθμιση η οποία ουσιαστικά επιτάχυνε τις εναλλαγές οθονών και τα γραφικά, (οχι High Temperature Property OFF κ Thermal Daemon Mitigation OFF). Σαν να λέμε τα transition effects του κινητού μας. Αν θυμάμαι καλά ρύθμιζες τον χρόνο της μετάβασης σε άλλη οθόνη.

Έχω σπάσει το κεφάλι μου να τη θυμηθώ και έχω φάει το Internet αλλά δεν το έχω βρει.

Έκανα Hard reset και τώρα μου φαίνεται πιο αργό από πριν λόγω αυτής της ρύθμισης. :p

Μήπως τη θυμάται κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πριν από καιρό που είχε ανοιχτεί το θέμα του κρυφού Service Menu είχατε παραθέσει μία ρύθμιση η οποία ουσιαστικά επιτάχυνε τις εναλλαγές οθονών και τα γραφικά, (οχι High Temperature Property OFF κ Thermal Daemon Mitigation OFF). Σαν να λέμε τα transition effects του κινητού μας. Αν θυμάμαι καλά ρύθμιζες τον χρόνο της μετάβασης σε άλλη οθόνη.

Έχω σπάσει το κεφάλι μου να τη θυμηθώ και έχω φάει το Internet αλλά δεν το έχω βρει.

Έκανα Hard reset και τώρα μου φαίνεται πιο αργό από πριν λόγω αυτής της ρύθμισης. :p

Μήπως τη θυμάται κάποιος?

ειναι στα Developer Options

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πριν από καιρό που είχε ανοιχτεί το θέμα του κρυφού Service Menu είχατε παραθέσει μία ρύθμιση η οποία ουσιαστικά επιτάχυνε τις εναλλαγές οθονών και τα γραφικά, (οχι High Temperature Property OFF κ Thermal Daemon Mitigation OFF). Σαν να λέμε τα transition effects του κινητού μας. Αν θυμάμαι καλά ρύθμιζες τον χρόνο της μετάβασης σε άλλη οθόνη.

Έχω σπάσει το κεφάλι μου να τη θυμηθώ και έχω φάει το Internet αλλά δεν το έχω βρει.

Έκανα Hard reset και τώρα μου φαίνεται πιο αργό από πριν λόγω αυτής της ρύθμισης. :p

Μήπως τη θυμάται κάποιος?

Στις "Επιλογές προγραμματιστη", αλλάζεις αυτά, απο 1x (που ειναι η προεπιλογη) , σε 0.5x ή καθόλου

Link to comment
Share on other sites

1.Στην πρώτη σελίδα ''How to unroot έκδοση 4.2.2'' το ίδιο κάνουμε και για την έκδοση 4.4.2 για να έρθουμε σε στοκ κατάσταση?

2.Επίσης το δικό μου τηλέφωνο είναι ευρωπαϊκό ΝΕ αλλά δε βρίσκω το κατάλληλο KDZ file παρα μόνο για άλλες ευρωπαϊκές χώρες π.χ Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία. Θα έχει σημασία ποιο να βάλω για να μην έχω πρόβλημα και με την αντιπροσωπεία?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1.Στην πρώτη σελίδα ''How to unroot έκδοση 4.2.2'' το ίδιο κάνουμε και για την έκδοση 4.4.2 για να έρθουμε σε στοκ κατάσταση?

2.Επίσης το δικό μου τηλέφωνο είναι ευρωπαϊκό ΝΕ αλλά δε βρίσκω το κατάλληλο KDZ file παρα μόνο για άλλες ευρωπαϊκές χώρες π.χ Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία. Θα έχει σημασία ποιο να βάλω για να μην έχω πρόβλημα και με την αντιπροσωπεία?

1. Για "σωστο" unroot φλασαρουμε επίσημη rom με το flash tool 2014, και η διαδικασία είναι αυτη:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

2. Για να είσαι εντάξει στο θεμα εγγύηση το κινητό σου πρεπει να φοράει το firm της χώρας καταγωγής του. Βαλε το ΙΜΕΙ σου εδω να δεις τι θα σου βγάλει:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο λειτουργει στο κινητο μας ? και το εχει χρησιμοποιησει κανενας?

βασικα ψαχνω καποιο one click app για κανω ροοτ το κινητο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο λειτουργει στο κινητο μας ? και το εχει χρησιμοποιησει κανενας?

βασικα ψαχνω καποιο one click app για κανω ροοτ το κινητο

Σε εμένα με firmware 20h δεν δούλεψε..το έκανα από το κινητό με το stump root

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο το firmware εχω οποτε μαλλον δεν μου κανει!!

επισης δοκιμασα και το και το kingo root και αυτο δεν εκανε δουλεια

οποτε η μονη λυση ειναι με το ioroot

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ειναι σε firmware κινας και δεν υπαρχει επιλογη για 4g ποιον οδηγο να ακολουθησω, για να του περασω το ευρωπαικο firmware?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ειναι σε firmware κινας και δεν υπαρχει επιλογη για 4g ποιον οδηγο να ακολουθησω, για να του περασω το ευρωπαικο firmware?

Κατεβάζεις απο 'δω οποιο firmware θέλεις :

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Και μετά το περνάς με flash tool 2014 :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπορει καποιο να ανεβσει τα IRS files για το ViPER4Android του προτου post γιατι δεν υπαρχουν πλεον ?

 

για δες αν κατεβαινουν απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2456073

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια ..

 

Συγνωμη αλλα δεν εχ καταλαβει τελικα υπαρχει τροπος για ροοτ σε 4.4.2 η πρεπει να γινει downgrade ?? και εαν πρεπει να γινει σε 4.2.2 κανω οτι λεει στην αρχικη ?? γιατι καποτε ενας τροπος που υπηρχε σχεδον brickare την συσκευη ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ..

 

Συγνωμη αλλα δεν εχ καταλαβει τελικα υπαρχει τροπος για ροοτ σε 4.4.2 η πρεπει να γινει downgrade ?? και εαν πρεπει να γινει σε 4.2.2 κανω οτι λεει στην αρχικη ?? γιατι καποτε ενας τροπος που υπηρχε σχεδον brickare την συσκευη ...

Γίνεται κανονικά root σε 4.4.2!

Βέβαια ο πιο δημοφιλής τρόπος (και απλός) μέχρι πριν λιγο καιρό ηταν το towelroot. Το οποίο δουλεύει πλέον μονο στις πρώτες εκδόσεις της kit kat. Στις νεώτερες (π.χ. 20Η) τα κενά ασφαλείας που χρησιμοποιούσε έχουν πλέον κλείσει, και ο συγκεκριμένος dev δουλεύει πλέον για τη Google!!

Αν και δεν έχω πρόσφατη εμπειρία, γιατί εγώ το έχω ρουτάρει πριν 1.5 χρόνο (με ioroot), νομίζω ότι γίνεται με επιτυχία root με το ioroot25.

Αν έχει κάποιος φίλος πιο πρόσφατη εμπειρία ας απαντήσει!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά root σε 4.4.2!

Βέβαια ο πιο δημοφιλής τρόπος (και απλός) μέχρι πριν λιγο καιρό ηταν το towelroot. Το οποίο δουλεύει πλέον μονο στις πρώτες εκδόσεις της kit kat. Στις νεώτερες (π.χ. 20Η) τα κενά ασφαλείας που χρησιμοποιούσε έχουν πλέον κλείσει, και ο συγκεκριμένος dev δουλεύει πλέον για τη Google!!

Αν και δεν έχω πρόσφατη εμπειρία, γιατί εγώ το έχω ρουτάρει πριν 1.5 χρόνο (με iroot), νομίζω ότι γίνεται με επιτυχία root με το iroot25.

Αν έχει κάποιος φίλος πιο πρόσφατη εμπειρία ας απαντήσει!

 

ευχαριστω πολυ .....

 

βρηκα και αυτο μαλλον κανει ..

 

http://pastebin.com/RBHHCtvH

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Ναι με ioroot25 γίνεται root η 20Η

 

ευχαρσιτω πολυ φιλε μου ...

 

πρεπει να γνωριζομαστε κιολας απο εποχη drembox satfreaks

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά root σε 4.4.2!

Βέβαια ο πιο δημοφιλής τρόπος (και απλός) μέχρι πριν λιγο καιρό ηταν το towelroot. Το οποίο δουλεύει πλέον μονο στις πρώτες εκδόσεις της kit kat. Στις νεώτερες (π.χ. 20Η) τα κενά ασφαλείας που χρησιμοποιούσε έχουν πλέον κλείσει, και ο συγκεκριμένος dev δουλεύει πλέον για τη Google!!

Αν και δεν έχω πρόσφατη εμπειρία, γιατί εγώ το έχω ρουτάρει πριν 1.5 χρόνο (με iroot), νομίζω ότι γίνεται με επιτυχία root με το iroot25.

Αν έχει κάποιος φίλος πιο πρόσφατη εμπειρία ας απαντήσει!

Ή απευθείας από την συσκευή με stump root

Link to comment
Share on other sites

Ή απευθείας από την συσκευή με stump root

Δοκιμασμένο δηλαδή οτι δουλεύει στις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού στο G2;

Να το έχουμε αν είναι στα υπόψιν κ' αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το εν λόγω κινητό και θα ήθελα να με βοηθούσατε αν μπορείτε. Αρχικά είχα κάνει root και δούλευε άψογα έως και πριν μερικές ημέρες. Ξαφνικά δεν άνοιγε το wifi δλδ επέλεγες ενεργοποίηση και στην ουσία δεν άνοιγε ποτέ ακόμη σε recovery και download mode δεν έμπαινε με τίποτα, ζεσταίνονταν αρκετά και είχε και υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας. Μετά από διάφορα firmware upgrade και stock διορθώθηκαν όλα τα προβλήματα εκτός του wifi που βέβαια έχει αλλάξει συμπεριφορά. Ενώ πλέον ενεργοποιείται και βρίσκει τα ασύρματα δίκτυα μετά από λίγο κάνει αναζήτηση από την αρχή με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω να βάλω τον κωδικό. Και τέλος παρατήρησα ότι παρόλο που έχω κάνει stock firmware σε download mode μου εμφανίζει στο κάτω μέρος της οθόνης “USER B100” και με κόκκινα γράμματα “ROOTED”.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο δηλαδή οτι δουλεύει στις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού στο G2;

Να το έχουμε αν είναι στα υπόψιν κ' αυτό!!

Εγώ το έχω rootαρει 2 φορές με αυτό στην 20H

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...