Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια υπαρχει πουθενα κανενας πληρης οδηγος για "Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware ή/και να κάνουμε downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2"???. Θέλω να κανω downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2. Εκανα την βλακεια και εκανα ΟΤΑ update και τωρα μου crasharει οτι εχει σχεση με voip. (skype, viber, zoiper, voipdiscount, smartvoip). Η lg ελλαδας λεει πως ειναι γνωστο προβλημα και ισως βγει Update. Τα κεντρικα της LG στην Ολλανδια λενε πως δεν προκειτε να βγει Update... ξέρει κανεις καμια λυση για το προβλημα με voip η εχει κανεις λυση για downgrade? γτ στο παρων thread δεν εχει τα kdz αρχεια η καποιον οδηγο.....

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια υπαρχει πουθενα κανενας πληρης οδηγος για "Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware ή/και να κάνουμε downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2"???. Θέλω να κανω downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2. Εκανα την βλακεια και εκανα ΟΤΑ update και τωρα μου crasharει οτι εχει σχεση με voip. (skype, viber, zoiper, voipdiscount, smartvoip). Η lg ελλαδας λεει πως ειναι γνωστο προβλημα και ισως βγει Update. Τα κεντρικα της LG στην Ολλανδια λενε πως δεν προκειτε να βγει Update... ξέρει κανεις καμια λυση για το προβλημα με voip η εχει κανεις λυση για downgrade? γτ στο παρων thread δεν εχει τα kdz αρχεια η καποιον οδηγο.....

 

Να φανταστώ ούτε δεν διάβασες το πρώτο ποστ καν. Όλα εκεί είναι αν και έχει βγει πιο απλή διαδικασία με το flash tool 2014. XDA it

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ούτε δεν διάβασες το πρώτο ποστ καν. Όλα εκεί είναι αν και έχει βγει πιο απλή διαδικασία με το flash tool 2014. XDA it

 

να φανταστω και εγω πως δεν διαβασες και εσυ ουτε καν το ποστ μου...

 

στην πρωτη σελιδα λεει: 2. Θα μας ανοιξει το R&D Tools στο οποιο επιλεγουμε το .kdz που θελουμε. που βρισκω το kdz λοιπον?

 

και εχει κανεις μηπως καποια custom rom 4.4.2 που εγκατεστησε και του ελυσε το προβλημα με τα crashαρισματα???

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω και εγω πως δεν διαβασες και εσυ ουτε καν το ποστ μου...

 

στην πρωτη σελιδα λεει: 2. Θα μας ανοιξει το R&D Tools στο οποιο επιλεγουμε το .kdz που θελουμε. που βρισκω το kdz λοιπον?

 

και εχει κανεις μηπως καποια custom rom 4.4.2 που εγκατεστησε και του ελυσε το προβλημα με τα crashαρισματα???

Μπορεις να βρεις kdz εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Μια απ' τις τελευταιες ειναι η 20f που νομιζω (χωρις να παιρνω ορκο) οτι λυνει τα προβληματα που αναφερεις!

Δεν παιζει πολυ ρολο ποιας χωρας θα βαλεις, ειδικα ευρωπαικων.

Εκτος ευρωπης ισως εχεις θεμα με το 4g!

Τωρα απο custom rom......

οι περισσοτεροι (απ' οτι παρατηρω) περασαμε του dev cloudyfa!

Συνηθως cloudystock ή cloudyflex που ειναι βασισμενες σε stock 4.4.2 του G2 και G flex.

Πολλοι περασαμε τωρα τις custom G3 rom's που ειναι βασισμενες στη rom του LG G3 (π.χ. cloudyG3).

Θα τις βρεις στο xda αν googlαρεις.

Αλλα για να σου πω την αληθεια (επειδη δεν πολυχρησιμοποιω τις εφαρμογες που αναφερεις) δεν ξερω αν δουλευουν σωστα και ποια λυνει τα προβληματα που εχεις.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα. Εκεί που μου κράταγε 4 ώρες (ανοιχτη οθόνη) η μπαταρία τώρα μου κρατάει 2,5. Παίζει να φταίει το 4g? Από τότε που το ενεργοποίησα έχω την αίσθηση ότι πεφτει πιο γρήγορα. δεν ξέρω αν είναι αυτός ο λόγος βέβαια. Κανείς καμιά ιδέα; Επίσης με φίλους που το έχουν μου είπαν ότι ανοιχτη οθόνη τους κρατάει πάνω απο 4 ώρες. Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα. Εκεί που μου κράταγε 4 ώρες (ανοιχτη οθόνη) η μπαταρία τώρα μου κρατάει 2,5. Παίζει να φταίει το 4g? Από τότε που το ενεργοποίησα έχω την αίσθηση ότι πεφτει πιο γρήγορα. δεν ξέρω αν είναι αυτός ο λόγος βέβαια. Κανείς καμιά ιδέα; Επίσης με φίλους που το έχουν μου είπαν ότι ανοιχτη οθόνη τους κρατάει πάνω απο 4 ώρες.

Προφανώς και φταιει το 4g! Κλασσικο θεμα ολων των κινητων

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Την τελευταια εβδομαδα εχω προβλημα με το ακουστικο μου , στον ηχο που ακουω οταν μου μιλανε. Οι ομιλιες των καλουντων ακουγονται πολυ χαμηλες (ενω το εχω στο τερμα) και παραμορωνεται η φωνη. Λετε να εχει καει κανενα ακουστικο? Γιατι η ομιλια και το ακουσμα απο το handsfree ειναι κανονικοτατη.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το link για το iroot25 δεν δουλεύει...

 

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/ioroot/ioroot.zip

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει το μαμα build.prop

απο ελληνικη ρομ η απο καποια ευρωπαικη

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω λινκ ωστε να περασω ευρωπαικη stock rom για την εκδοση 32gb?

thx

Εδω θα βρεις τα kdz αρχεια ολων των χωρών:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Οι εκδοσεις 10V ειναι jelly bean 4.2.2 και οι 20V kit kat 4.4.2.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Εδω θα βρεις τα kdz αρχεια ολων των χωρών:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Οι εκδοσεις 10V ειναι jelly bean 4.2.2 και οι 20V kit kat 4.4.2.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Εχω Rom που γραφει D8022B μονο , απο εμιράτα το τηλέφωνο κ δεν μ παιζει το ράδιο. Λεω μήπως το εχουν κλειδωσει και να βάλω κάποια ευρωπαϊκή. Για 32 gb εσύ ποιας χώρας έχεις?

αυτή κανει ή πρεπει να γράφει 32 gb.

123 NEU/EUROPE OPEN V20D LGD802 1.6 GiB 4992

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Εχω Rom που γραφει D8022B μονο , απο εμιράτα το τηλέφωνο κ δεν μ παιζει το ράδιο. Λεω μήπως το εχουν κλειδωσει και να βάλω κάποια ευρωπαϊκή. Για 32 gb εσύ ποιας χώρας έχεις?

αυτή κανει ή πρεπει να γράφει 32 gb.

123 NEU/EUROPE OPEN V20D LGD802 1.6 GiB 4992

Νομιζω οι rom που λενε european open κανουν και για την εκδοση 32 gb!

Εγω ειχα βαλει european open πριν 10 μηνες στο δικο μου και δουλευε μια χαρα.

Το δικο μου ειναι 32gb προελευσης Χονγκ Κονγκ και ειχα περασει τοτε την Ευρωπαικη rom (τοτε φορουσαμε jelly bean 4.2.2).

Μπορεις να περασεις οποιας χωρας θελεις.

Αρκει να ειναι για μοντελο d802 (αν εχεις αυτο), για 32gb κατα προτιμηση (δεν εχω δοκιμασει αν οι 16αρες εκδοσεις δουλευουν σωστα) και καλυτερα ευρωπαικης χωρας!

Κατα γενικη ομολογια των παιδιων η καλυτερη λενε πως ειναι η τελευταια, η 20f!

Ιδίαν πειρα δεν εχω να σου πω για περισσοτερες λεπτομεριες, γιατι εδω και κανενα εξαμηνο φοραω διαφορες custom rom's και δεν εχω ξαναβαλει official :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οι rom που λενε european open κανουν και για την εκδοση 32 gb!

Εγω ειχα βαλει european open πριν 10 μηνες στο δικο μου και δουλευε μια χαρα.

Το δικο μου ειναι 32gb προελευσης Χονγκ Κονγκ και ειχα περασει τοτε την Ευρωπαικη rom (τοτε φορουσαμε jelly bean 4.2.2).

Μπορεις να περασεις οποιας χωρας θελεις.

Αρκει να ειναι για μοντελο d802 (αν εχεις αυτο), για 32gb κατα προτιμηση (δεν εχω δοκιμασει αν οι 16αρες εκδοσεις δουλευουν σωστα) και καλυτερα ευρωπαικης χωρας!

Κατα γενικη ομολογια των παιδιων η καλυτερη λενε πως ειναι η τελευταια, η 20f!

Ιδίαν πειρα δεν εχω να σου πω για περισσοτερες λεπτομεριες, γιατι εδω και κανενα εξαμηνο φοραω διαφορες custom rom's και δεν εχω ξαναβαλει official :)

Thx ! Κατεβασα γερμανική V20D που ελεγε για 32 gb. Απο ότι ειδα μονο ιταλική δεν ανεφερε 16 gb αλλα ίσως την δοκιμάσω αργότερα?

:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι προφανώς δεν πήγε καλά και εχω κολλήσει στο LG log ! με το Led να αναβοσβηνεθ πρασινο μπλε.

 

Καποια ιδέα?? Δεν μπορώ να μπω download mode.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι προφανώς δεν πήγε καλά και εχω κολλήσει στο LG log ! με το Led να αναβοσβηνεθ πρασινο μπλε.

 

Καποια ιδέα?? Δεν μπορώ να μπω download mode.

Πατάς volume down power και μόλις εμφανιστεί το σημα1της lg Πατάς μόνο το power button.

Link to comment
Share on other sites

μπα τπτ φιλε

μονο σε download mode μπορω να μπω

Μήπως μπρικαρισε αν ναι ακολουθησε ακριβως τις οδηγίες στην αρχή του νήματος για unroot βάλε μαμα rom και θα ξεμπρικαρει.

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε οταν πηγα να του περασω γερμανικη rom δεν ξερω ποια rom ειχε αρχικα. ολες οι roms που δεν γραφουν 16gb κανονικα επρεπε να δουλεουν? το d802 montelo ειναι.
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε οταν πηγα να του περασω γερμανικη rom δεν ξερω ποια rom ειχε αρχικα. ολες οι roms που δεν γραφουν 16gb κανονικα επρεπε να δουλεουν? το d802 montelo ειναι.

Κατέβασε την Γερμανική που γράφει E αν έχεις συσκευή με 16gb.Όταν κάνεις όλη τη διαδικασία όπως ακριβώς γράφει στις πρώτες σελίδες στο νημα θα έχεις τηλέφωνο με 4.2.2.Μετά κάνεις ota update σε 4.4.2 towelroot και autorec για recovery και πέρνα όποια rom θελεις1:cool:

Link to comment
Share on other sites

hard reset θελει κατα πασα πιθανοτητα

πατα συνεχομενα vol down k power μολις δεις λογοτυπο αφησε τα στιγμιαια κ ξαναπατα τα

ακολουθησε τις οδηγιες κ κανε factory reset

Edited by foten21
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω να το βαλω σε factory reset

Υπαρχει καποιο site που να βαζεις το Imei και να λεω τι rom πρπει να βαλω?

Ποιά συσκευή έχεις 32 ή 16 gb;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...