Jump to content

Bluejacking: Αστείες ιστορίες!


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexel (10 Μάι. 2004 , 16:00)

 

Μην κάνεις τέτοια με τρομοκρατία κλπ... Φαντάζεσαι να ήταν κανένα στρουμφάκι; Ή ακόμη χειρότερα κανένα στρουμφάκι που ξέρει από κινητά;

Θα μας τα έλεγες τώρα αυτά μέσω wap από την φυλακή...!

 

 

acidburn and all personel of this act is highly trained!!!

 

Do not try this at home!!!!!!!!

 

:p :p :p

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

αν λάβει κανείς μήνυμα του στυλ "έρχεται η ώρα της κρίσης"

σημαίνει ότι βρίσκομαι κοντά...

κάποιον βρήκα στο ΚΑΤ και του έστειλα. αν ήταν και ασθενής, μάλλον τον άγχωσα... :D

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

stin agglia oloi exoun anixto to bluetooth tous brikas kapou sta 24 tilefona se dio meres arketa 6310 ,nokia 6600 3650 merika t610/30 kai arketa me to name tous pano (alla fobi8ika na dokimazo ) :geek: :geek:
Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα και εγς ενα σκαναρισμα στα ταμπουρια και βρηκα πολλα nokia(3 6600, 1 6310ι, 1 p800, 2 sx1) η πλακα εγινε με τα νοκια φτιαχνω που λετε μια επαφη και γραφω εχεις 30 δευτερολεπτα να φυγεις κοντα απο το κινητο σου γιατι θα αυτοκαταστραφει 30 29 28 27 26 και παει λεγοντας και πρεπει να ηταν πολυ χαζος γιατι καθομουνα με ενα φιλο μου ακριβως διπλα του και ειχα σκασει απο τα γελια και το τελειο το ακουσα την ωρα που ειδε το μηνυμα ειπε(λες να σκασει η μπαταρια μου και να βγαζει τετοια μηνυματα?) :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος apoelistiko (11 Μάι. 2004 , 10:16)

 

stin agglia oloi exoun anixto to bluetooth tous brikas kapou sta 24 tilefona se dio meres arketa 6310 ,nokia 6600 3650 merika t610/30 kai arketa me to name tous pano (alla fobi8ika na dokimazo ) :geek: :geek:

 

file mou mhpws ksereis pws lene thn nea moda ekei sthn agglia opou kanonizoun aggloi kai agglides mesw mple donti synanthseis opou bgazoun ta matia toys??

yparxei kai ena forum kai anaferthei kapou edw mesa alla de thymamai!

mhpws kserei kapoios? :p :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Συγγνώμη, αλλα με μπερδέψατε!

 

Διαβασα ολο το φορουμ και οι αποψεις ειναι διφορουμενες! Τελικα, αν εχω ΣΧ1 και κανω μια επαφη με ονομα καποιο κειμενο της αρεσκειας μου και στειλω μετα την επαφη αυτη, θα παει στον αλλο κατευθειαν στην οθονη του κινητου του χωρις επιβεβαιωση αξιοπιστειας;

Καποιοι χρηστες στην αρχη, ανεφεραν οτι αν μεταφερεις αρχειο απο υπολογιστης με καταληξη *.txt και κωδικοποιηση Unicode, τοτε μπορεις να επεξεργαστεις αυτο το κειμενο με το κινητο και να στειλεις κανονικο κειμενο. Σε αυτη τη περιπτωση τι γινεται; Χρειαζεται πιστοποιηση απο τον αλλο;

Ποτε χρησιμοποιειτε το κειμενο: Βαλε για κωδικο το 1111; Και πως θα πρεπει να βαλω αυτο το κωδικο; Εστω οτι δηλαδη εμφανιστει ενα μηνυμα στην οθονη του κινητου μου που να λεει βαλε το κωδικο 1111, εγω τι κανω; Κατευθειαν, και ενω υπαρχει αυτο το μηνυμα παταω 1111 ή πρωτα το πληκτρο τερματισμου κλησης, βγαινω απο το μενου και παταω 1111;

Δωστε καπως αναλυτιλες οδηγιες σας παρακαλω!

 

Καλη σας μερα και παλι!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, αν εχω ΣΧ1 και κανω μια επαφη με ονομα καποιο κειμενο της αρεσκειας μου και στειλω μετα την επαφη αυτη, θα παει στον αλλο κατευθειαν στην οθονη του κινητου του χωρις επιβεβαιωση αξιοπιστειας;

 

Κάνεις όπως λες μια επαφή γράφοντας αυτό που θες στο όνομα & επίθετο και το στέλνεις στο "θύμα". Το "θύμα" λαμβάνει το εξής: "Θέλετε να προσθέσετε το <αυτό που έγραψες> στις επαφές σας;" (μπορεί να μην το λέει ακριβώς έτσι σε όλα τα κινητά βέβαια). Είτε πατήσει "Ναι" είτε "Όχι", το όνοματεπώνυμο της επαφής (αυτό που έγραψες εσύ δηλαδή) θα το δει... Και εκεί ακριβώς είναι το ωραίο!

 

Για τους κωδικούς κλπ. δεν ξέρω. Νομίζω όμως πως ό,τι κωδικό και να βάλεις ποτέ δεν θα μπορέσεις να δεις τα περιεχόμενα του κινητού του άλλου... αφού θα πρέπει αυτός να επιβεβαιώσει τον κωδικό που έβαλες εσύ.

Πρέπει να είναι στόκος ο άλλος για να του πεις μέσω αποστολής επαφής "Βαλε για κωδικο το 1111" και αυτός να το κάνει!

 

EDIT: Ο κωδικός 1111 ή ο όποιος κωδικός μπαίνει από το μενού του Bluetooth, όταν προσπαθήσεις να κάνεις την συσκευή του άλλου αξιόπιστη και τούμπαλιν. Εσύ από το μενού αυτό βάζεις έναν κωδικό και στον άλλο εμφανίζεται η φόρμα για να βάλει και αυτός τον κωδικό. Να επιβεβαιώσει τον κωδικό που έβαλες εσύ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

hydro: χτες εκανα και εγς ενα σκαναρισμα στα ταμπουρια και βρηκα πολλα nokia(3 6600, 1 6310ι, 1 p800, 2 sx1) η πλακα εγινε με τα νοκια φτιαχνω που λετε μια επαφη και γραφω εχεις 30 δευτερολεπτα να φυγεις κοντα απο το κινητο σου γιατι θα αυτοκαταστραφει 30 29 28 27 26 και παει λεγοντας και πρεπει να ηταν πολυ χαζος γιατι καθομουνα με ενα φιλο μου ακριβως διπλα του και ειχα σκασει απο τα γελια και το τελειο το ακουσα την ωρα που ειδε το μηνυμα ειπε(λες να σκασει η μπαταρια μου και να βγαζει τετοια μηνυματα?)

 

Έπρεπε μετά να στείλεις άλλη μία επαφή και να του πεις: "Εμ αφού πήρες Nokia, τι να σε κάνω;!;!;!;" :lol:

 

iliasp: file mou mhpws ksereis pws lene thn nea moda ekei sthn agglia opou kanonizoun aggloi kai agglides mesw mple donti synanthseis opou bgazoun ta matia toys??

yparxei kai ena forum kai anaferthei kapou edw mesa alla de thymamai!

mhpws kserei kapoios?

 

Αναφέρεσαι στο toothing αν δεν κάνω λάθος!

Link to comment
Share on other sites

@alexel

επρεπε να ησουν απο μια μερια να δεις πως εκανε μιλαμε πρεπει να ειναι μεγαλο τουβλο και ειχε ιδρωσει και εκανε σαν μανιακος μιλαμε για πολυ ψαρι του ατομο :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι καλυτερα να τους βγαζουμε φωτογραφια την ωρα που βλεπουνε τα μηνυματα και να φτιαξουμε ενα briefcase και να τα ανεβαζουμε εκει
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και αμα τον βγαλεις και φωτογραφια δεν θα σε καταλαβει.... :p :whistle:

 

O hydro:

Ναι, γεια σου

επειδη ειμαι bluejacker και myphonας θα ηθελα να σε βγαλω μια φωτογραφια και να διξω στους συμφορουμιστες μου πως ησουν την ωρα που σε ''κοροιδευα''!!!! :p :D :p :D

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

hydro: επρεπε να ησουν απο μια μερια να δεις πως εκανε μιλαμε πρεπει να ειναι μεγαλο τουβλο και ειχε ιδρωσει και εκανε σαν μανιακος μιλαμε για πολυ ψαρι του ατομο

 

Φαντάζομαι! :lol: Βασικά εκεί ακριβώς είναι η πλάκα. Όποιος δεν ξέρει και πολλά από κινητά είναι το καλό το "θύμα". Τώρα αν τύχει να στείλω εγώ ας πούμε σε οποιονδήποτε από δω μέσα δεν πρόκειτε να πέσει γέλιο... να πέσει ξύλο το βλέπω πιο πιθανό :p

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Exw to 3650,exw to bluejacks mporei na mou pei kanenas ti mporw na kanw m'auto;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Exw to 3650,exw to bluejacks mporei na mou pei kanenas ti mporw na kanw m'auto;

 

Χμμμ... τίποτα. Έχω και γω πρόγραμμα το BlueJackX, το οποίο δεν κάνει στην ουσία τίποτα.

Το κόλπο με τις επαφές είναι το σίγουρο!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Alexel

Exw to 3650,exw to bluejacks mporei na mou pei kanenas ti mporw na kanw m'auto;

 

Χμμμ... τίποτα. Έχω και γω πρόγραμμα το BlueJackX, το οποίο δεν κάνει στην ουσία τίποτα.

Το κόλπο με τις επαφές είναι το σίγουρο!

 

Ma kai stis epafes xriazete apodoxi! Den mporw na kanw kati allo;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Κοίτα τι ακριβώς γίνεται. Δημιουργείς επαφή, κάνεις αποστολή μέσω BT και στον άλλο έρχεται μήνυμα αποδοχής του τύπου: "θέλετε να προσθέσετε το <ονοματεπώνυμο (αυτό που έγραψες εσύ δηλαδή ;) )> στις επαφές σας;". ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ θα δει αυτό που έχεις γράψει! Είτε πατήσει αποδοχή είτε όχι! Δοκίμασέ το με κανένα γνωστό σου που έχει bt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexel (12 Μάι. 2004 , 00:36)

 

Χμμμ... τίποτα. Έχω και γω πρόγραμμα το BlueJackX, το οποίο δεν κάνει στην ουσία τίποτα.

 

Το bluejack είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο! Το μόνο που κάνει μέχρι στιγμής, είναι να κάνει συνεχές scanning για bluetooth συσκευές! :)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από CaeSaR

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexel (12 Μάι. 2004 , 00:36)

 

Χμμμ... τίποτα. Έχω και γω πρόγραμμα το BlueJackX, το οποίο δεν κάνει στην ουσία τίποτα.

 

Το bluejack είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο! Το μόνο που κάνει μέχρι στιγμής, είναι να κάνει συνεχές scanning για bluetooth συσκευές! :)

 

Loutses mple diladi. To send messege kai telospanton oi ales epiloges oi toses pou exei (log in;;) (inveral;;) ola auta gia omorfia ta exei; fantasou mpataria pou kaiei! :o

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexel (11 Μάι. 2004 , 14:28)

 

Πρέπει να είναι στόκος ο άλλος για να του πεις μέσω αποστολής επαφής "Βαλε για κωδικο το 1111" και αυτός να το κάνει!

 

Το είχα στείλει στο Nokia 7650 μιας κοπέλας στη σχολή και ψάρωσε. Τα κάναμε pair αλλά δε με άφηνε να κάνω browse τα αρχεία της.

Της έστελνα συνέχεια αιτήσεις αλλά δεν πάταγε yes με τίποτα. Στο τέλος το έδωσε σε έναν διπλανό της που μάλλον κατάλαβε τι γινόταν, γιατί κοίταξε περίεργα τριγύρω. Εννοείται έκανα οτι κοίταζα τον χαζό εγώ και άρχισα να κοιτάω και καλά τον πίνακα. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Για ομορφιά... Μάλιστα αυτό το send message είναι σα να προσπαθείς να στείλεις .txt, δηλαδή όπως οποιοδήποτε αρχείο. Θέλει επιβεβαίωση... μπλέ οι λούτσες όπως είπες!

Επαφές λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...