Jump to content

Φτιάξτε το δικό σας CWM (ver 6.0.4.4) - updated 23/10/13


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να αναβαθμίσω μέσα από το mobileuncletools (recovery update) με αυτή την εκδοση το cwm στο zopo zp980+ (2g/32g) κανονικά?

 

Mε δυσκολευει που έχει μικρή γραμματοσειρά στο 6.0.3.2. :wacko:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αναβαθμίσω μέσα από το mobileuncletools (recovery update) με αυτή την εκδοση το cwm στο zopo zp980+ (2g/32g) κανονικά?

 

Mε δυσκολευει που έχει μικρή γραμματοσειρά στο 6.0.3.2. :wacko:

 

ναι φυσικά μπορεις. μολις τελειώσεις με το πορτ απλά ρίξτο πάνω με mobileuncle

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικά μπορεις. μολις τελειώσεις με το πορτ απλά ρίξτο πάνω με mobileuncle

 

Δεν υπάρχει κάποιο έτοιμο .zip με το αρχείο 6.0.4.4 να αναβαθμίσω το υπάρχον CWM με το mobileuncle?:blink:

(ερχομαι απο Galaxy S,εκεί όλα τα έκανα μέσω .zip και στο γραφείο δεν έχω permissions να εγκαθιστώ προγράμματα στο pc.)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

aiakos συγχαρητηρια για τον οδηγο.

 

Ακολουθησα τον οδηγο απο το πρωτο ποστ για να φτιαξω cwm recovery για ενα zopo zp820.

Eφτιαξα cwm recovery v5.5.0.4, κατα την διαδικασια επελεξα να το κανει εγκατασταση και εγκατασταθηκε στο τηλεφωνο μου.

 

Για να μην κανω καμια γκαφα.... το cwm recovery ειναι αυτο στη διαδρομη MtkDroidTool>recovery ?

Μεσα σε αυτον το φακελο βλεπω δυο αρχεια με ονομα ZP820_131028__recovery_131205-233941.img και ZP820_131028__boot_patched_131205-233941.img , προφανος κανω μετανομασια στο πρωτο και το κανω πχ recovery-zp820.img

 

CWM v6.0.4.4 δεν καταφερα να φτιαξω, ισως λογο mtk65832.

 

Ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημερα.Ακολουθω τα βηματα και μολις εκτελεσω το Auto Port CWM.exe και για την CWM RECOVERY και για την COT RECOVERY βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου και μου πεταει εναν οδηγο για το πως να φλασαρω την TWRP RECOVERY σε συσκευες ALCATEL MT6575 (οπως το κινητο μου). Τι μπορω να κανω; Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Καλημέρα έχω ένα HDC SPARK LTE του είχα βάλει καταλάθος Rom από το legend και χάλασε το άνοιξα εντελή με το μια άλλη ρομ απο το need rom και με μερικές εικ'ονες από το δικό μου buckup που δεν λειτουργουσε σωστά το πρόβλημα τωρα είναι ότι θελω να βάλω cust CWM και δεν γίνεται ουτε με mobileuncle ουτε με shuama ουτε με το mtkdroid tool μου εμφανίζει αυτό το μνμ (ERROR :Boot unthe public mailing list cygwin@cygwin.com") έχει κανείς καμιά ιδέα γιατι και πως θα το κανω γιατι θελω να περασω gapps ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ο υπολογιστης το βλεπει σαν HTC ξανα περναω drivers αλλα παλι τζιφος θελει καποιος να γραψει τις οδηγιες η να μου στειλει link από tutorial
Link to comment
Share on other sites

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-CWM-For-All-MTK-Easy-Magic-CWM-MT6575-MT6515-MT6577-MT6517-MT6589-MT6582-MT6592?page=3

 

Νομίζω χρησιμοποιεί htc drivers το συγκεκριμένο αλλά πάντα κάνει τη δουλειά

 

τόσο κινεζικα αξιοπιστα υπάρχουν το κλόνο βρήκες να πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

που λες το προγραμματακι φτανει σε ένα σημειο και λεει Soc... και μετα μου λεει δεν είναι η συσκευη ΜΤΚ.

θα το κοιτάξω το Link σε ευχαριστώ..

Οσο για τον κλόνο μου αρεσουν τωρα θα αγορασω το S5 καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
CTRv2.2 να ησυχάσεις. Αυτός ο οδηγός είναι παλιός πλέον.

 

Καλημέρα. Που το βρίσκω αυτό το αρχείο φίλε; Θα κάνει για inew i3000 mtk6589; Ευχαριστώ.

Τελικά βρήκα μια έκδοση CTR V2.4 η οποία βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή δεν είναι mediatek. Ξέρει κανείς πως αντιμετωπίζεται αυτό; Το mtk droid tools λειτουργεί κανονικά άρα δεν είναι θέμα driver.

 

Χρησιμοποιώντας τις οδηγίες του αρχικού post έφτιαξα το cwm 5.5.0.4... και το έβαλα στο τηλέφωνο. Τα πάντα φαίνονταν κανονικά αλλά στην ουσία δεν γινόταν mount κανένα partition και δεν ήταν τελικά λειτουργικό. Προσπάθηνα να συνεχίσω με το δεύτερο post αλλά το autoport κολλάει και δεν συνεχίζει με τίποτε (έκανα και τα ματζούνια που περιγράφονται αρκετές φορές). Δοκίμασα να κάνω build online αλλά η υπηρεσία δεν φάινεται να λειτουργεί. Όποιος μπορεί να κάνει build για να μην στείσω linux ας προσφερθεί να του στείλω την stock recovery image και να μου στείλει cwm ή twrp τον κερνάω καφεδάκι.

 

Τελικά η 5.50.4 ήθελε εξωτερική SD Τώρα είναι ΟΚ. LINK για CWM 5.4 recovery image για iNEW i3000 1/16GB εδώ http://www.megafileupload.com/en/file/577229/i3000-131018--recovery-141105-212331-img.html

 

Θα παλέψω για twrp ή αναβάθμιση και αν τα καταφέρω θα ανεβάσω τα αρχεία.

Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...