Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To έχει δοκιμάσει κανείς αυτό στο κινητό μας? ---> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53165575 .., slow motion, 4k video!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχθες το εβαλα. λιγο που το δοκιμασα το slow motion δουλευει νερακι, ενω με το 4κ δεν μπορω να πω τιποτα αφου η ωρα ηταν προχωρημενη και δεν το τεσταρα. ασε που δεν μπορω να το προβαλω και πουθενα προς το παρον! παντως ειναι πολυ καλη δουλεια,απλα εχει καποιους μικροπεριορισμους αμελητεους προς το παρον...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Απλά πληροφοριακά να αναφέρω ότι τράβηξα τον μικρό για 3.30 λεπτά σε 4Κ και έγραψε 1.4 γιγα βίντεο...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Περασα το ρουτ με τον ευκολο τροπο που δινουν στο xda,περασα το recovery απο εδω http://nut.xperia-files.com/ αλλά δεν μπορω να μπω με τιποτα σε recovery mode ουτε με τον συνδυασμο κουμπιων ουτε αυτοματα,ενω εχει γινει σιγουρα σωστα το περασμα του.Τι μπορει να φταιει??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αφού το πέρασες σωστά, θα έχεις και μια εφαρμογή που λέγεται ndr utils και έχει σήμα ένα διαβολάκι. Από εκεί μπόρεσες να μπεις σε recovery?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πέρασες σωστά, θα έχεις και μια εφαρμογή που λέγεται ndr utils και έχει σήμα ένα διαβολάκι. Από εκεί μπόρεσες να μπεις σε recovery?

 

Ναι το εχω,μολις παταω την επιλογη reboot to recovery κανει απλο restart!!Και μου γραφει πανω πανω Unable to read XZDR.prop και απο κατω XDUALRecovery is required for this feature

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρες την τελευταία έκδοση (146)νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι έχει bugs. Προσπαθήσε να βάλεις την προηγούμενη, νομίζω ότι είναι η 128 που δεν είχε κανένα πρόβλημα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι τελείως ασφαλές να ρουτάρουμε με την τελευταία μέθοδο που έχει βγει στο xda ("Easy Root Tool for various Xperia devices") ή υπάρχουν θεματάκια; :what:

Σκέφτομαι να εγκαταστήσω ό,τι update υπάρχει διαθέσιμο για τη συσκευή μου (δεν ξέρω αν μετά την 4.4.2 μου προτείνει και 4.4.4), και έπειτα να προχωρήσω και σε root. Από την άλλη όμως δε θέλω να χάσω και σε αυτονομία πηγαίνοντας οριστικά στην KitKat... Έχω ακόμα ενδοιασμούς... :worry:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι τελείως ασφαλές να ρουτάρουμε με την τελευταία μέθοδο που έχει βγει στο xda ("Easy Root Tool for various Xperia devices") ή υπάρχουν θεματάκια;

Απόλυτα ασφαλές φίλε μου. Έχω περάσει σε KitKat 4.4.4 root, recovery, xposed installer, mod για αύξηση της έντασης του ήχου και για την κάμερα Slow motion & 4k video (το τελευταίο για την κάμερα πριν από λίγο, δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη, απλά εμφανίζονται πλέον στο menu οι δυνατότητες που έχει το Ζ2). Περνάς εφαρμογές μετά όπως Adfree, Auto Hide Soft Keys, CallRecorder (δουλεύει καλύτερα μετά το root), Titanium Backup, WiFi Key Recovery, Spotify music αλά tablet και τελειωμό δεν έχει, απλά απογειώνεται κι άλλο το κινητό μας. Θέλει διάβασμα και ακολούθα τους οδηγούς βήμα-βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη 4.4.4 δεν έχω κανένα θέμα με τη μπαταρία, έχει ίδια διάρκεια όπως στη 4.3

Αν κάποιος έχει ας το αναφέρει.

 

Ίδια με την 4.3 λίγο δύσκολο! Το έχουν αναφέρει άλλωστε πολλά παιδιά. 3ωρες ομιλία και κοντά 7 ώρες οθόνη με 4.3!

 

[ATTACH]47276[/ATTACH]

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ασφαλές φίλε μου. Έχω περάσει σε KitKat 4.4.4 root, recovery, xposed installer, mod για αύξηση της έντασης του ήχου και για την κάμερα Slow motion & 4k video (το τελευταίο για την κάμερα πριν από λίγο, δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη, απλά εμφανίζονται πλέον στο menu οι δυνατότητες που έχει το Ζ2). Περνάς εφαρμογές μετά όπως Adfree, Auto Hide Soft Keys, CallRecorder (δουλεύει καλύτερα μετά το root), Titanium Backup, WiFi Key Recovery, Spotify music αλά tablet και τελειωμό δεν έχει, απλά απογειώνεται κι άλλο το κινητό μας. Θέλει διάβασμα και ακολούθα τους οδηγούς βήμα-βήμα.

 

Thank you. :thanks:

Γι' αυτόν εδώ τον οδηγό δε μιλάμε;

Τα βασικά με ενδιαφέρουν για αρχή, δηλαδή root και recovery, ώστε να έχω δυνατότητες full backup.

Θα το βάλω στο πρόγραμμα αύριο μάλλον! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ίδια με την 4.3 λίγο δύσκολο! Το έχουν αναφέρει άλλωστε πολλά παιδιά. 3ωρες ομιλία και κοντά 7 ώρες οθόνη με 4.3!

 

[ATTACH]47276[/ATTACH]

Μέσα από το μενού του τηλεφώνου στην χρήση μπαταρίας σου έβγαζε και εκεί σχεδόν 7 ώρες οθόνη; ρωτάω επειδή εγώ που το συγκρινα σε 5 κινητά το πρόγραμμα αυτό με τα στατιστικά του τηλεφώνου είχαν μεγάλες διαφορές στην χρήση οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού του τηλεφώνου στην χρήση μπαταρίας σου έβγαζε και εκεί σχεδόν 7 ώρες οθόνη; ρωτάω επειδή εγώ που το συγκρινα σε 5 κινητά το πρόγραμμα αυτό με τα στατιστικά του τηλεφώνου είχαν μεγάλες διαφορές στην χρήση οθόνης

 

Εννοείς ότι δεν μετράει σωστά πότε ανάβει η οθόνη? :what:

Πρώτη φορά το ακουω για αυτή την εφαρμογή, απ αυτό το ελεγχω πάντα

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν μετράει σωστά πότε ανάβει η οθόνη? :what:

Πρώτη φορά το ακουω για αυτή την εφαρμογή, απ αυτό το ελεγχω πάντα

 

Ακριβως αυτο οτι δεν μετραει σωστα.Στο Ζ2 μου έδειχνε 7 ώρες και κάτι οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας κάπου στο 15-20% και το κινητό έδειχνε 5 ώρες και κάτι..Στο s4 χ8ες ειχα 3.50 λεπτα ο8ονης και αυτο ελεγε 5,15 λεπτα.Μεγαλες οι διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο οτι δεν μετραει σωστα.Στο Ζ2 μου έδειχνε 7 ώρες και κάτι οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας κάπου στο 15-20% και το κινητό έδειχνε 5 ώρες και κάτι..Στο s4 χ8ες ειχα 3.50 λεπτα ο8ονης και αυτο ελεγε 5,15 λεπτα.Μεγαλες οι διαφορες

 

Θα το κοιτάξω να δω διάφορες!

 

Μια και μισή μέρα μου έβγαζε με την 4.3 το ίδιο μου βγάζει και με την 4.4.4 με τη χρήση που του κάνω.

 

Εμένα από μιάμιση μέρα μέχρι και 4μιση δλδ πως ξέρεις ότι η χρήση είναι ίδια?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Thank you. :thanks:

Γι' αυτόν εδώ τον οδηγό δε μιλάμε;

Ναι Πάνο, μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις όταν θα κάνεις το ρουτάρισμα το antivirus σου (δεν θα μπορεί να κατεβάσει το tr.apk) όπως κι αν έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου το BlueStacks (emulator που μας επιτρέπει να τρέχουμε Android Apps στο PC) να τρέξεις το "C:/Program Files/BlueStacks/HD-Quit.exe" γιατί θα σου βγάζει σφάλμα ότι έχεις παραπάνω από 1 emulated devices.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν μετράει σωστά πότε ανάβει η οθόνη? :what:

Πρώτη φορά το ακουω για αυτή την εφαρμογή, απ αυτό το ελεγχω πάντα

 

παντως τα νουμερα που σου εχει βγαλει ειναι υπερβολικα..εκτος αν μετραει λαθος το κινητο σε εμας οποτε οι 7 ωρες οθονης δεν ειναι και τοσες πολλες ας πουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ασφαλές φίλε μου. Έχω περάσει σε KitKat 4.4.4 root, recovery, xposed installer, mod για αύξηση της έντασης του ήχου και για την κάμερα Slow motion & 4k video (το τελευταίο για την κάμερα πριν από λίγο, δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη, απλά εμφανίζονται πλέον στο menu οι δυνατότητες που έχει το Ζ2). Περνάς εφαρμογές μετά όπως Adfree, Auto Hide Soft Keys, CallRecorder (δουλεύει καλύτερα μετά το root), Titanium Backup, WiFi Key Recovery, Spotify music αλά tablet και τελειωμό δεν έχει, απλά απογειώνεται κι άλλο το κινητό μας. Θέλει διάβασμα και ακολούθα τους οδηγούς βήμα-βήμα.

 

Πω ρε αδερφέ, με πρίζωσες τώρα να το κάνω και γω!!

Υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγός για να το κάνουμε? (με όλα τα βήματα)

Φαντάζομαι εννοείς στο xda έτσι?

Νομίζω πως με αυτά που αναφέρεις από πάνω, όντως θ' απογειωθεί το κινητό!!:D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγός για να το κάνουμε? (με όλα τα βήματα)

Φαντάζομαι εννοείς στο xda έτσι?

Για root εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

Για dual recovery εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785598

Για SuperSU εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=en

Για Mod αύξησης της έντασης του ήχου εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2476498

Για Slow motion & 4k video εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53165575

Για Xposed Installer εδώ http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Για την απόκρυψη των soft keys εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.hidesoftkeys&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dauto+hide+soft+keys&pcampaignid=APPU_VxazU5uQKpKR0QX2pIDAAg

Για να απενεργοποιήσεις τον περιορισμό της KitKat για εγγραφή στην sdcard από third applications εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

Κλείνεις όλες τις πρόσφατες εφαρμογές με ένα κουμπί (δεν θέλει root) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2614356

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω καποιες ερωτήσεις στους κατόχους της συσκευής. Στο menu του κινητού υπάρχει αυτόματη φωτεινότητα; Μέσα στο κουτί αγοράς υπάρχουν ακουστικά; Τέλος στο menu βρήκα την επιλογή dualshock 3. Τι κάνει αυτή η επιλογή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω καποιες ερωτήσεις στους κατόχους της συσκευής. Στο menu του κινητού υπάρχει αυτόματη φωτεινότητα; Μέσα στο κουτί αγοράς υπάρχουν ακουστικά; Τέλος στο menu βρήκα την επιλογή dualshock 3. Τι κάνει αυτή η επιλογή;

 

Αυτόματη φωτεινότητα υπάρχει κανονικά.

Επίσης υπάρχουν και ακουστικά με μικρόφωνο.

Η επιλογή dualshock3 είναι για να συνδέεις και να χρησιμοποιείς ασύρματα ένα χειριστήριο dualshock 3.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ως χειριστήριο στα παιχνίδια;

Ακριβώς. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ο παίκτης.

- Λήψη backup.

- Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

- Αναβάθμιση κατευθείαν σε 4.4.4 (από 4.3)

- Easy root

- SuperSU

- Dual recovery.

 

Έχω ένα καινούργιο Z1 Compact. :D

Η διαδικασία είναι πανεύκολη, για όσους διαστάζουν σας υπενθυμίζω ότι πριν από 2 μήνες ήμουν εντελώς άσχετος από android. Αξίζει τον κόπο η διαδικασία. Είναι πάρα πολύ απλό. ;)

 

 

Μία απορία μόνο. Εμείς με τα Sony γιατί δεν έχουμε τα κλασσικά εικονίδια της KitKat στα on-screen buttons; Πίστευα ότι με την αναβάθμιση θα αλλάξουν, αλλά έχω ακόμα τα παλιά. Πώς κι έτσι; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες βοηθηστε λιγο κι εμενα τον γέρο..Οταν παταω στο ndr utils το flash to reboot to Fastboot και αναβει το μπλε λαμπακι,μετα τι παταω για να μπει σε recovery??Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...