Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την είχα χρησιμοποιήσει αυτή τη ρομ και μια χαρά μου είχε φανεί τότε η κάμερα. Ισάξια της κκ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μη το ψαχνετε αλλο.Χθες εβαλα πρωτη φορα την Amgevov9.Αυτο το πραμα δεν υπαρχει λεμε.μπορει και σε βαθμο διπλασιο σε ταχυτητα απο μια lollipop.ολα τελεια τα εικονιδια πολυ πιο επαγγελματικα θα ελεγα, οχι σαν τη lollipop λες και βαριοντουσαν εκει στη sony..η καμερα αξιοπρεπεστατη και χωρις αυτα τα χαζα της lollipop με τις βραδυνες ληψεις που ειχε θολουρα.εχει μεσα ετοιμα στις ρυθμισεις πολλα καλουδια για οικονομια,ταχυτητα επεξεργαστη και xposed ενσωματωμενο!ο ηχος ισως λιγο πιο δυνατος απο λολιποπ αλλα πολυ πιο ποιοτικος λογω καλυτερων πριμα και μεσαιων! τι να πω αλλο.. η τελεια ρομ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μη το ψαχνετε αλλο.Χθες εβαλα πρωτη φορα την Amgevov9.Αυτο το πραμα δεν υπαρχει λεμε.μπορει και σε βαθμο διπλασιο σε ταχυτητα απο μια lollipop.ολα τελεια τα εικονιδια πολυ πιο επαγγελματικα θα ελεγα, οχι σαν τη lollipop λες και βαριοντουσαν εκει στη sony..η καμερα αξιοπρεπεστατη και χωρις αυτα τα χαζα της lollipop με τις βραδυνες ληψεις που ειχε θολουρα.εχει μεσα ετοιμα στις ρυθμισεις πολλα καλουδια για οικονομια,ταχυτητα επεξεργαστη και xposed ενσωματωμενο!ο ηχος ισως λιγο πιο δυνατος απο λολιποπ αλλα πολυ πιο ποιοτικος λογω καλυτερων πριμα και μεσαιων! τι να πω αλλο.. η τελεια ρομ!!!

 

με ρουτ ή απο πανω? ξεκλειδωμα κερνελ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη εξ'ολοκληρου καθως ημουν σε lollipop. πρεπει πρωτα να περασεις την stock .108 και μετα μεσω ρικοβερι αυτη. εγω την περασα ευκολα γιατι εχω UBL. ΜΕ LBL διαβασα θελει να φλασαρεις εναν. 157 kernel νομιζω. διαβασε το thread στο xda τα λεει ολα!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη διαδικασια κατεβασματος της customized DE 14.6.A.1.216/R2D λεει..απλως βαλτε την καινουρια dual recovery 2.8.22 γιατι η 2.8.21 θελει λεει και ενα εξτρα φλασαρισμα λογω του οτι δεν κανει mount το συστημα.. αντε να δουμε τι θα δουμε σημερα..

 

αυτη ειναι pre-rooted? αν ναι μπορεις να δωσεις το link ?

Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακαλυψα την καλυτερη καμερα απο ολες που έχω δοκιμασει.λιγοτερος θορυβος και γενικα σε ολα τα τεστ που εχω κανει με KK που ειμαι πλεον η καμεριτσα ξεπερασε και του zezadas και ολες.και το πιο κουφο ειναι οτι καθε φωτο ειναι το μισο μεγεθος σε MB!Δεν ξερω αν σε lollipop δουλευει εξισου αψογα παντως εγω τωρα πλεον μενει η dstrikerz1 να δοκιμασω αν θα εχει καλυτερη καμερα.δοκιμαστε nokia x camera app και δειτε!
Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακαλυψα την καλυτερη καμερα απο ολες που έχω δοκιμασει.λιγοτερος θορυβος και γενικα σε ολα τα τεστ που εχω κανει με KK που ειμαι πλεον η καμεριτσα ξεπερασε και του zezadas και ολες.και το πιο κουφο ειναι οτι καθε φωτο ειναι το μισο μεγεθος σε MB!Δεν ξερω αν σε lollipop δουλευει εξισου αψογα παντως εγω τωρα πλεον μενει η dstrikerz1 να δοκιμασω αν θα εχει καλυτερη καμερα.δοκιμαστε nokia x camera app και δειτε!

Να υποθέσω ότι δεν επηρεάζεται (δεν αντικαθίσταται) η default κάμερα και ότι αν δε μου αρέσει απεγκαταστώ την εφαρμογή και όλα καλά?

Δουλεύει δηλαδή σαν μια κανονική camera application (όπως π.χ. camerav5, dslr camera κλπ?)

(διότι αν έχω καταλάβει καλά, του zezadas και η dstrikerz1 που αναφέρεις είναι από rom και "αντικαθιστούν" τη default.....)

 

Ρωτάω γιατί δεν έχω rootάρει το κινητό μου (και δε νομίζω να το κάνω προς το παρόν) και δε θα ήθελα να του δημιουργήσω θεματάκι.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου απλη εγκατασταση. εχω παθει πλακα γιατι οι φωτο ξεκινανε απο 870kb μεχρι 1.4mb το πολυ!

 

σε ευχαριστώ.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, με την τελευταια αναβαθμιση τι βλεπετε? εχει βελτιωθει καμια αυτονομια ή αν ειχατε αλλο προβλημα?

Να υποθεσω οτι ειναι η αντιστοιχη 5.1.1 που πηραμε στα Ζ3 η οποια βελτιωσε αυτονομια και ασφαλεια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε generic Greece και Nordic (που χρησιμοποιώ εγώ γιατί σε roaming στο εξωτερικό, σε αντίθεση με τις άλλες, εκτός από το R δίπλα βγάζει και το είδος δικτύου που συνδέεσαι), δεν έχει βγει το καινούριο firmware. Από Ελλάδα έχει βγει μόνο για cosmote branded. Οπότε οποίος έχει γερμανική, αγγλική ή άλλη επάνω και χρησιμοποιεί την τελευταία έκδοση, ας κάνει ένα post να πει.γιατί αυτή την απορία την έχω και εγώ
Link to comment
Share on other sites

τελικα οντως με kitkat καλυτερη μπαταρια. ειμαι 3 ωρες και 42 λεπτα εως τωρα σε οθονη και εχω ακομα 49% μπαταρια.ηχος καμερα επισης καλυτερη το βραδυ χωρις εκεινο το τεραστιο μπλε φωτοστεφανο.Και τα δεδομενα παντα διαθεσιμα χωρις σκαλωματα και mobile data active radio bug.το μοναδικο που μου λειπει ειναι η καμερα του zezadas και η καμερα του z5 που τωρα θα την κανουν port σε ολα τα z με 5.1.1 και το silent mode που ρυθμιζεις για ποση ωρα θα ειναι χαμηλωμενο το κινητο. αν ξερει κανεις κανα xposed module για αυτο ας μου πει..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μικρή και απλή εφαρμογή στο Play Store που κάνει αυτή τη δουλειά μια χαρά! Αλλά δεν θυμάμαι όνομα...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την custom RU και μου ηρθε η νεα αναβαθμιση πριν καμια εβδομάδα ota.. δεν ειδα απολύτως καμια δαφορα εκτος του οτι πλεον ειμαστε stagefright not vulnerable !
Link to comment
Share on other sites

shush για δες αυτη σου κανει??

την κατεβασα αλλα εγω θελω να εχει να διαλεξω σαν τη lollipop πχ 1,2,3 ωρες που το κινητο θα ειναι εντελως αθορυβο γενικα..

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την custom RU και μου ηρθε η νεα αναβαθμιση πριν καμια εβδομάδα ota.. δεν ειδα απολύτως καμια δαφορα εκτος του οτι πλεον ειμαστε stagefright not vulnerable !

 

προβληματα εχεις γενικα με την 5.1.1? πχ battery drains ή γενικα μεγαλη διαφορα στην καταναλωση ή αλλες δυσλειτουργιες? λεω να κανω ενα clean install στου πατερα μου, το οποιο ειναι κινητο δουλειας και αυτα τα πραγματα γινονται μια φορα στα 2 χρονια, οποτε νομιζω οτι ηρθε η ωρα για αναβαθμιση..και για φρεσκαρισμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του KingRoot δουλεύει στο stock Android 5.1.1! Και έχουν προσθέσει και λειτουργία auto backup των εφαρμογών που απεγκαθιστάτε. :D;)

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του KingRoot δουλεύει στο stock Android 5.1.1! Και έχουν προσθέσει και λειτουργία auto backup των εφαρμογών που απεγκαθιστάτε. :D;)

 

Να καθισω πρωτα, να παρω βαθια ανασα, και να ρωτησω:

αυτο σημαινει οτι ρουταρετε αυτονομα (διχως προτερο root απο αναβαθμιση της 5αρας), η 5.1.1?

Αν ναι, λινκ να κατεβασω το πολυποθητο kingroot να ζησω ελευθερες ρουταρισμενες στιγμες με το z1c μου;

Γινεται φλασαρισμα μεσα απο το android, ή θελει εξτρα και εκτος περιβαλλοντος διαδικασιες;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

προβληματα εχεις γενικα με την 5.1.1? πχ battery drains ή γενικα μεγαλη διαφορα στην καταναλωση ή αλλες δυσλειτουργιες? λεω να κανω ενα clean install στου πατερα μου, το οποιο ειναι κινητο δουλειας και αυτα τα πραγματα γινονται μια φορα στα 2 χρονια, οποτε νομιζω οτι ηρθε η ωρα για αναβαθμιση..και για φρεσκαρισμα..

Μπα όχι δεν έχει κάποιο θέμα η μπαταρία κανονικά πηγαίνει μια μέρα κ κάτι.. Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο..καλά πάει

Link to comment
Share on other sites

Να καθισω πρωτα, να παρω βαθια ανασα, και να ρωτησω:

αυτο σημαινει οτι ρουταρετε αυτονομα (διχως προτερο root απο αναβαθμιση της 5αρας), η 5.1.1?

Αν ναι, λινκ να κατεβασω το πολυποθητο kingroot να ζησω ελευθερες ρουταρισμενες στιγμες με το z1c μου;

Γινεται φλασαρισμα μεσα απο το android, ή θελει εξτρα και εκτος περιβαλλοντος διαδικασιες;

 

Κατεβάσεις, εγκαθιστάς, το τρέχεις και ακολουθείς τις οδηγίες. One click root κανονικά! Πρέπει όμως κατά τη διαδικασία να είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ γιατί κατεβάζει τα απαραίτητα αρχεία για την κάθε συσκευή. Μετά δε χρειάζεται ίντερνετ. ;-)

 

http://www.kingroot.net/wap/download

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσεις, εγκαθιστάς, το τρέχεις και ακολουθείς τις οδηγίες. One click root κανονικά! Πρέπει όμως κατά τη διαδικασία να είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ γιατί κατεβάζει τα απαραίτητα αρχεία για την κάθε συσκευή. Μετά δε χρειάζεται ίντερνετ. ;-)

 

http://www.kingroot.net/wap/download

Απλά να ξέρετε ότι αυτή η εφαρμογή στέλνει μεταξύ άλλων και το imei της συσκευής σε κάποιο κινέζικο σερβερ {όχι ότι παίζει ρόλο η εθνικοτητα} με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. Επίσης σε προηγούμενες εκδόσεις εγκαθιστουσε την δικιά του su εφαρμογή (λογικό) αλλά δεν άφηνε να την απεγκαταστήσεις και να βάλεις άλλη εφαρμογή su (όχι λογικό) πράγμα που δημιουργουσε προβλήματα σε εφαρμογές όπως το titanium backup κ.α.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσεις, εγκαθιστάς, το τρέχεις και ακολουθείς τις οδηγίες. One click root κανονικά! Πρέπει όμως κατά τη διαδικασία να είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ γιατί κατεβάζει τα απαραίτητα αρχεία για την κάθε συσκευή. Μετά δε χρειάζεται ίντερνετ. ;-)

 

http://www.kingroot.net/wap/download

 

Δεν παιζει το λινκ!!!!!!!!!

(και δεν θελω να κατεβασω απο καπου στην τυχη google-αροντας)

:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει το λινκ!!!!!!!!!

(και δεν θελω να κατεβασω απο καπου στην τυχη google-αροντας)

:(

Εμένα πάντως το link δουλεύει κανονικά. Δοκίμασες να το κατεβάσεις με το κινητό;

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...