Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, γνωρίζεται αν χρειάζεται να εγκαταστήσω το Adobe Flash Player για να μπορώ να δω κάποια site με livetsream;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, γνωρίζεται αν χρειάζεται να εγκαταστήσω το Adobe Flash Player για να μπορώ να δω κάποια site με livetsream;

Βαλτον αλλα μονο με dolphin browser θα παιξει.η μετα δοκιμαζεις με copy paste στο εκπληκτικο andstream για livestream..

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το κινητο παιδια,φοραει την 5.0.2 στο χαρτακι στη σιμ λεει 15W31 φαινεται καινουργιο και πρεπει να ειναι.Φυσικα ταιριαζει το ιμει στο χαρτακι με το ιμει στις πληροφοριες συσκευης.Οποτε πιστευω ολα καλα.Ξανα μπραβο στην sony για την εξελιξη και την γενναιοδωρια της.Ακομα δεν το περιεργαστηκα,το βραδυ με την ησυχια μου.Το πλαστικο περιμετρικα φαινεται καλο και ποιοτικο και ηδιαφορα των 0,3ιντσων στην οθονη τελικα ειναι υπολογισιμη.

 

Με γεια! Όντως πολύ καλή αντιμετώπιση από σονυ! Όσο για το Ζ3compact το λέω από την πρώτη μέρα που το πήρα ότι αξίζει και με το παραπάνω τη διαφορά από το Ζ1c..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο;[ATTACH]64406[/ATTACH]

Ειμαι σε ενα δημοσιο wifi μηπως προσπαθει κανενας με κανενα backtrack να κανει μ@λ@κια;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο;[ATTACH]64406[/ATTACH]

Ειμαι σε ενα δημοσιο wifi μηπως προσπαθει κανενας με κανενα backtrack να κανει μ@λ@κια;;;

 

Οταν βλεπω τετοια screenshot θλιβομαι.

Γιατι δεν εχω root.

Τετοια αδειασμα στην 5.1.1?

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπω τετοια screenshot θλιβομαι.

Γιατι δεν εχω root.

Τετοια αδειασμα στην 5.1.1?

Καντο και συ αν δεν πειραξεις bootloader δε χανεις εγγυηση.Αλλα μετα να ξες θα κολλησεις!δε καταλαβα την ερωτηση σου ομως..

Link to comment
Share on other sites

Καντο και συ αν δεν πειραξεις bootloader δε χανεις εγγυηση.Αλλα μετα να ξες θα κολλησεις!δε καταλαβα την ερωτηση σου ομως..

 

Εξεφρασα το παραπονο μου που δεν εχω root, γιατι εκανα την επιλογη, να μην περασω την 5αρα (που ρουταριζονταν-και κληρονομουσε το ροοτ στην 5.1.1) στο κινητο μου.

Απο 4.4.4 περασα στην 5.1.1 , χανοντας το root ομως. (οπως ηταν φυσικο )

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα περνα την 5.0.2 μεσω flashtool.κανε ρουτ (γελοιο) βαλε recovery (ευκολο) κατεβασε την prerooted 5.1.1 DE φλασαρε την και εισαι αρχοντας!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορω να απενεργοποιησω τα μηνυματα απορριψης κλησης? ξερετε αυτα που μπορεις να στηλεις την ωρα που σε παιρνει καποιος τηλεφωνο..

τα στελνω καταλαθος οταν το εχω στην τσεπη.. δεν εχω βρει τροπο απο ρυθμισεις..

ξερει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε τι ρομ βγηκε σημερα! τη δοκιμαζω τωρα και παει σφαίρα!!!!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3227779 Edited by zxr
Αφαίρεση άσεμνης ορολογίας
Link to comment
Share on other sites

Παντως, με την 5.1.1, φαινεται οτι εχει τα θεματακια του στο θεμα της φορτισης.

Χτες ενω το φορτιζα, καποια στιγμη χρειαστηκε να το αποσυνδεσω γιατι το χρειαζομουν να το παρω το κινητο.

Δεν αναβε η οθονη!

Αναγκάστηκα να το καλεσω απο σταθερο, ε τοτε αναψε!

Μετα εσβησε, στο 2λεπτο οπως το εχω ορισει, και παλι δεν ανοιγε με τιποτε, απο το power button.

Καποια στιγμη το ξανασυνεδεσα να φορτισει, μπας και ξεσκαλωσει, μετα εμεινε μονιμως με κοκκινο led, κι ας το αποσυνδεσα!

Αναγκαστηκα, για πρωτη φορα στον 1 χρονο που εχω το κινητο, να κανω hardware reset. Μετα ολα εφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορω να απενεργοποιησω τα μηνυματα απορριψης κλησης? ξερετε αυτα που μπορεις να στηλεις την ωρα που σε παιρνει καποιος τηλεφωνο..

τα στελνω καταλαθος οταν το εχω στην τσεπη.. δεν εχω βρει τροπο απο ρυθμισεις..

ξερει κανεις??

 

μηπως αν πας και τα διαγραψεις ολα τα προτυπα? να μην υπαρχει κατι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως, με την 5.1.1, φαινεται οτι εχει τα θεματακια του στο θεμα της φορτισης.

Χτες ενω το φορτιζα, καποια στιγμη χρειαστηκε να το αποσυνδεσω γιατι το χρειαζομουν να το παρω το κινητο.

Δεν αναβε η οθονη!

Αναγκάστηκα να το καλεσω απο σταθερο, ε τοτε αναψε!

Μετα εσβησε, στο 2λεπτο οπως το εχω ορισει, και παλι δεν ανοιγε με τιποτε, απο το power button.

Καποια στιγμη το ξανασυνεδεσα να φορτισει, μπας και ξεσκαλωσει, μετα εμεινε μονιμως με κοκκινο led, κι ας το αποσυνδεσα!

Αναγκαστηκα, για πρωτη φορα στον 1 χρονο που εχω το κινητο, να κανω hardware reset. Μετα ολα εφτιαξαν.

 

Μήπως έχεις το Nova Launcher;

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε τι ρομ βγηκε σημερα! τη δοκιμαζω τωρα και παει σφαίρα!!!!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3227779

 

Για πες λεπτομέρειες!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομέρειες!

ενταξει ο τυπος δεν υπαρχει. δειτε λιγο τι εβαλε στη ρομ απο το λινκ πριν. οσα τοσα καιρο εβαζα ενα ενα με φλασαρισματα κλπ..τωρα μπηκαν ολα μαζι με αυτη τη ρομ.μιλαμε φορτωνει ακαριαια, τα γραφικα ολα ειναι απο z4 και z5 απο dialer μεχρι ημερολογια.προς το παρον δε βρηκα bug ουτε για πλακα, η καμερα ειναι η καλυτερη διαθεσιμη για αυτο το κινητο του zezadas αλλα ακομα λιγο βελτιωμενη.και στην αρχη δεν το πιστευα αλλα το διαπιστωσα. δεν ξερω τι μαγκια εχει κανει αλλα η μπαταρια κραταει παραπανω οντως οπως λεει. τι να πω..πραγματικα το παιδι εγραψε! ολα αυτα που εχει μεσα ειναι μαζεμενα απο καμια 15-20 φορουμ με τροποποιησεις.Φανταζομαι εχει να φαει πολυ κραξιμο απο τους ανταγωνιστες!

Link to comment
Share on other sites

μηπως αν πας και τα διαγραψεις ολα τα προτυπα? να μην υπαρχει κατι..

 

και αυτο το δοκιμασα.. ουτε διαγραφεται ολοκληρο το μηνυμα ουτε μπορω να το αφησω κενο..

ισως αν μπορουσα να απεγκαταστησω αυτο το προσθετο.. αλλα δεν ξερω αν υπαρχει χωριστα και ποιο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ο τυπος δεν υπαρχει. δειτε λιγο τι εβαλε στη ρομ απο το λινκ πριν. οσα τοσα καιρο εβαζα ενα ενα με φλασαρισματα κλπ..τωρα μπηκαν ολα μαζι με αυτη τη ρομ.μιλαμε φορτωνει ακαριαια, τα γραφικα ολα ειναι απο z4 και z5 απο dialer μεχρι ημερολογια.προς το παρον δε βρηκα bug ουτε για πλακα, η καμερα ειναι η καλυτερη διαθεσιμη για αυτο το κινητο του zezadas αλλα ακομα λιγο βελτιωμενη.και στην αρχη δεν το πιστευα αλλα το διαπιστωσα. δεν ξερω τι μαγκια εχει κανει αλλα η μπαταρια κραταει παραπανω οντως οπως λεει. τι να πω..πραγματικα το παιδι εγραψε! ολα αυτα που εχει μεσα ειναι μαζεμενα απο καμια 15-20 φορουμ με τροποποιησεις.Φανταζομαι εχει να φαει πολυ κραξιμο απο τους ανταγωνιστες!

 

αυτην την ειχες δοκιμασει? http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/5-0-rockz1lbasic-lollyv1-deodex-t3085672

Link to comment
Share on other sites

οχι. πηγα μια φορα να τη δοκιμασω πιο παλια και κολλησα στην εγκατασταση στο aroma installer μαλλον πατησα λαθος και ειχα τρομαξει και δεν την ξαναεβαλα. αλλα μια μερα θα τη δοκιμασω εχει πολυ πραμαβκαι αυτη!
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με καινουριο προβλημα μετα την απολυτα επιτυχημενη αναβαθμιση σε λολιποπ :P . Τις τελευταιες μερες δεν φορτιζω το κινητο το βραδυ, το αφηνω σε flight mode και το βαζω το πρωι. Μου κανει κατι πολυ περιεργο που δεν εκανε σιγουρα πριν 10 μερες, ισως φταιει καποια εφαρμογη, δεν ξερω. Οταν πεφτω για υπνο λοιπον το βαζω σε λειτουργεια πτησης και το πρωι βλεπω οτι εχει πεσει 10-15% η μπαταρια και το πιο περιεργο ειναι οτι ολο το drain γινεται τα πρωτα 10-15 λεπτα, το υπολοιπο βραδυ δεν πεφτει καθολου. Χθες ειδικα το εβαλα και σε σταμινα γιατι ειχα 20κατι μπαταρια και κανα δεκαλεπτο μετα ακουω ειδοποιηση για χαμηλη μπαταρια, λεω τι εγινε επεσε κατω απο 15% κιολας...οχι ειχε πεσει στο 5%!!!!! Κοιταξα τα στατιστικα και ειδα οτι ηταν ολα κλειστα κανονικα δεν ξερω τι συμβαινει μαλλον καποια εφαρμογη προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ και παθαινει αμοκ. Η αυτονομια γενικα κατα την διαρκεια της ημερας ειναι αρκετα καλη πλεον, χθες πχ με 20% μπαταρια ειχα σχεδον 5μιση ωρες οθονη χωρις σταμινα και με gps ανοιχτο.

 

Καλησπερα παιδια, το προβλημα με την αποτομη πτωση της μπαταριας συνεχιζεται και πραγματικα δεν εχω ιδεα τι φταει. Δεν βρηκα κατι παρομοιο οσο εψαξα. Ολη την μερα η μπαταρια συμπεριφερεται κανονικα, αυτο το κανει μονο το βραδυ οταν δεν το βαλω να φορτισει και το αφησω σε σταμινα και flight mode. Το εκανε ακομα και σε ultra stamina... Χθες πραγματικα ηταν τρελο, αφησα το κινητο εκτος συνδεσης και σε σταμινα με 57% μπαταρια και δεκα λεπτα μετα ειχε πεσει περιπου στο 26% !!! Δεν μπορει να ειναι καποιο προγραμμα που τρωει την μπαταρια γιατι δεν γινεται τιποτα να την τρωει τοσο γρηγορα και εκτος απο αυτο θα επρεπε να ανεβαινει και η θερμοκρασια του κινητου κατι που δεν συμβαινει, απλα και αθορυβα πεφτει 20% σε 10 λεπτα. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον κατι παρομοιο? Θα περασω την στοκ ρομ κ αμα συνεχιστει θα το παω στο σερβις

EDIT

Το ειχα σε flight mode και stamina οσο εγραφα το μηνυμα, κανα 5λεπτο, και επεσε απο 67 σε 60, ωραια

Προχθες εξαφανίστηκε και ο φακελος με την μουσικη μου απτην sd, μηπως εχω αρπαξει καναν ιο? Εβαλα αβαστ και κασπερσκι και δεν βρηκαν τιποτα

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, το προβλημα με την αποτομη πτωση της μπαταριας συνεχιζεται και πραγματικα δεν εχω ιδεα τι φταει. Δεν βρηκα κατι παρομοιο οσο εψαξα. Ολη την μερα η μπαταρια συμπεριφερεται κανονικα, αυτο το κανει μονο το βραδυ οταν δεν το βαλω να φορτισει και το αφησω σε σταμινα και flight mode. Το εκανε ακομα και σε ultra stamina... Χθες πραγματικα ηταν τρελο, αφησα το κινητο εκτος συνδεσης και σε σταμινα με 57% μπαταρια και δεκα λεπτα μετα ειχε πεσει περιπου στο 26% !!! Δεν μπορει να ειναι καποιο προγραμμα που τρωει την μπαταρια γιατι δεν γινεται τιποτα να την τρωει τοσο γρηγορα και εκτος απο αυτο θα επρεπε να ανεβαινει και η θερμοκρασια του κινητου κατι που δεν συμβαινει, απλα και αθορυβα πεφτει 20% σε 10 λεπτα. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον κατι παρομοιο? Θα περασω την στοκ ρομ κ αμα συνεχιστει θα το παω στο σερβις

EDIT

Το ειχα σε flight mode και stamina οσο εγραφα το μηνυμα, κανα 5λεπτο, και επεσε απο 67 σε 60, ωραια

Προχθες εξαφανίστηκε και ο φακελος με την μουσικη μου απτην sd, μηπως εχω αρπαξει καναν ιο? Εβαλα αβαστ και κασπερσκι και δεν βρηκαν τιποτα

 

εχεις κανει καθαρη εγκατασταση με επαναφορα εργοστασιακων και ξανα εγκατασταση λογισμικου?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οχι, τον go launcher εχω.

Λες να εχει σχεση με τον launcher?

 

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και διαπίστωσα οτι το προκαλούσε ο Nova. Θα πρότεινα να δοκιμασεις να το λειτουργησεις με τον Stock Launcher για να δεις αν συνεχιζει.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...