Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H rom δεν εχει δυνατοτητα για call blocker?

Να μπλοκαρω κλησεις απο συγκεκριμενους αριθμους;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

οχι.μονο με εφαρμογη root. η με ενα xposed module.κατι αθανατ παλια sony ericsson ειχαν μια επιλογη να μπορουν να σε παρουν τηλ. μονο οσους εχεις αποθηκευμενους στις επαφες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , που μπορώ να βλέπω ολες τις εκδόσεις για τα xperia όχι μόνο τις latest firmwares αλλά και όσες έχουν περάσει
Link to comment
Share on other sites

Σιγη ασυρματου για root στο 5.1.1?

Καμια φορα που ριχνω καμια επισκεψη στο xda, δεν βλεπω κανενα ελπιδοφορο νεο στον οριζοντα!

Καποιος καπου να πει οτι το παλευει ρε γμτ, και καποια στιγμη θα εβγαινε κατι!

Αλλα τιποτε; Πουθενα, κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , που μπορώ να βλέπω ολες τις εκδόσεις για τα xperia όχι μόνο τις latest firmwares αλλά και όσες έχουν περάσει

 

με το xperifirm. στο θεμα του Ζ3compact 1-2 σελιδες πισω το πολυ αν πας, μπορει και στην τελευταια εχει λινκ και οδηγιες. Κατεβαζεις το flashtool βασικα και εκει μεσα ειναι..θα δεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλά το xperifirm θα σου δείξει τις δύο πιο πρόσφατες εκδόσεις για κάθε κινητό , όχι περισσότερες. Για πιο παλιές, μόνο αν τις έχει ανεβάσει κανείς στους Xda

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Σιγη ασυρματου για root στο 5.1.1?

Καμια φορα που ριχνω καμια επισκεψη στο xda, δεν βλεπω κανενα ελπιδοφορο νεο στον οριζοντα!

Καποιος καπου να πει οτι το παλευει ρε γμτ, και καποια στιγμη θα εβγαινε κατι!

Αλλα τιποτε; Πουθενα, κανεις;

 

Φιλε καριμπ απ'την στιγμη που σου κραταει καμια βδομαδα η μπαταρια στο κινητο, που σημαινει δεν το χρησιμοποιεις και πολυ, μαλλον δεν σου χρειαζεται το ρουτ. Αν το θες τοσο μπορεις ευκολα να περασεις μεσω recovery, αφου κανεις wipe στα παντα, μια prerooted DE rom που κυκλοφορει στο xda, δεν σε νοιαζει που ειναι γερμανικη την αλλαζεις την γλωσσα, θα την εχεις πετυχει αφου παρακολουθεις τι βγαινει. Εγω αυτην εχω και ειμαι μια χαρα πλεον. Αυτα

 

ΥΓ: Ακομα πιστευω οτι τρολαρεις εδω περα και μας κανεις πλακα τοσο καιρο, φιλικα :p

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καριμπ απ'την στιγμη που σου κραταει καμια βδομαδα η μπαταρια στο κινητο, που σημαινει δεν το χρησιμοποιεις και πολυ, μαλλον δεν σου χρειαζεται το ρουτ. Αν το θες τοσο μπορεις ευκολα να περασεις μεσω recovery, αφου κανεις wipe στα παντα, μια prerooted DE rom που κυκλοφορει στο xda, δεν σε νοιαζει που ειναι γερμανικη την αλλαζεις την γλωσσα, θα την εχεις πετυχει αφου παρακολουθεις τι βγαινει. Εγω αυτην εχω και ειμαι μια χαρα πλεον. Αυτα

 

ΥΓ: Ακομα πιστευω οτι τρολαρεις εδω περα και μας κανεις πλακα τοσο καιρο, φιλικα :p

 

Οχι φιλε, δεν τρολαρω, οτι αυτο που θετω εδω για καποιους μπορει να φαινονται χαζα, δεν σημαινει οτι ειναι τρολαρισμα.

 

Το θεμα μου δεν ειναι η μπαταρια, αλλα διαφορα αλλα πραγματακια που δεν τα εχω χωρις root.

Πχ ψαχνω εδω και μερες, εναν call blocker, και αποτελεσματα %$#@*.

Ειχα τον root call blocker...αλλα θελει root.

Θελω να ριχνω ευκολα οτι μπορω στην sd απο εφαρμογες, το link2sd, μισοδουλευει.

Για δε titanium backup ουτε λογος.

 

Το root, αν και οχι τοσο σημαντικο οσο παλια, εξακολουθει να εχει χρησιμοτητα.

custom root, δεν βαζω με την καμια.

Μια φορα εβαλα στο προηγουμενο κινητο, και μην πω τα παθηματα μου.

 

Αλλα οτι θα 'παρατουσαν' ενα τοσο επιτυχημενο και δυνατο κινητο διχως root, ε οχι, δεν το περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε, δεν τρολαρω, οτι αυτο που θετω εδω για καποιους μπορει να φαινονται χαζα, δεν σημαινει οτι ειναι τρολαρισμα.

 

Το θεμα μου δεν ειναι η μπαταρια, αλλα διαφορα αλλα πραγματακια που δεν τα εχω χωρις root.

Πχ ψαχνω εδω και μερες, εναν call blocker, και αποτελεσματα %$#@*.

Ειχα τον root call blocker...αλλα θελει root.

Θελω να ριχνω ευκολα οτι μπορω στην sd απο εφαρμογες, το link2sd, μισοδουλευει.

Για δε titanium backup ουτε λογος.

 

Το root, αν και οχι τοσο σημαντικο οσο παλια, εξακολουθει να εχει χρησιμοτητα.

custom root, δεν βαζω με την καμια.

Μια φορα εβαλα στο προηγουμενο κινητο, και μην πω τα παθηματα μου.

 

Αλλα οτι θα 'παρατουσαν' ενα τοσο επιτυχημενο και δυνατο κινητο διχως root, ε οχι, δεν το περιμενα.

 

Προσωπικα δεν πιστευω οτι τρολαρεις, απλα οι ερωτησεις σου ειναι λες και το κανεις επιτηδες πολυ συχνα, πχ το να κατσεις να ψαξεις το κομπιουτερακι, λες και εχει 50 κουμπια, ενα κουμπι ηταν που υπηρχε πιθανοτητα να σβηνει αριθμους αφου ολα τα αλλα ηταν νουμερα και πληκτρα πραξεων, το CE, πριν το ρωτησες κανε τη δοκιμη..κτλ.

 

Οσο για την εφαρμογη που ζητας, θα ρωτας εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642&page=1364

εγω εχω την calls black list και ειναι μια χαρα.. καμια εφαρμογη δεν ειναι τελεια και αν καποιος ξερει θα καταλαβει οτι τον εχεις μπλοκαρει. Προσωπικα δε με ενδιαφερει, μου αρκει να μη με ενοχλουν.μη σου πω οτι προτιμω να το καταλαβαινουν να τελειωνουμε.

Οσο για root, το θεωρω αχρηστο για απλα πραγματα οπως αυτα που κανεις εσυ και εγω, καποτε ειχε νοημα στα κινητα των 512ΜΒ ραμ, τωρα οχι..παρα μονο για ειδικες περιπτωσεις.

Τελος το να ριξεις εφαρμογες στην SD γινεται, αν και δεν το προτεινω. η τακτικη μου ειναι οι εφαρμογες να ειναι στην μνημη του κινητου (εκτος αν εχεις τοσες πολλες που το γεμισες, αλλα με 5 ημερες αυτονομια που λες οτι εχεις, αμφιβαλλω), και ολα τα αλλα στην καρτα μνημης. κανε ευκολη τη ζωη σου λοιπον και χαλαρωσε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για screen mirroring το κανουμε κανονικα οπως τα samsung?με την εφαρμογη ez cast?παταω μεταδοση οθονης αλλα δε βγαζει τιποτα.νομιζω εχει ενα fix για 5.1.1 ρουταρισμενο??
Link to comment
Share on other sites

Μια τρελα αναπαντεχη εξελιξη απο το σερβις της σονυ.Επειδη θα καθυστερουσε πολυ η επισκευη του ζ1 κομπακτ μου,ακουσον ακουσον μου στελνουν καινουργιο το ζ3 κομπακτ εντελως δωρεαν.Γινονται ρε παιδια τετοια πραγματα?Επικοινωνησε μαζι μου η ομνιτεκ που το ειχα στειλει και στο καπακι και η σονυ.Τι να πω,απλα μου ειπαν πως δεν θα εχει κουτι μονο το κινητο με τις ζελατινες λεει εντελως καινουριο.Μπραβο στην σονυ αυτες ειναι κινησεις φοβερες.Τωρα καποιες ερωτησεις το κινητο θα ερθει με την 4.4.4προεγκατεστημενη?Ο φορτιστης ο απλος και ο μαγνητικος απο το ζ1 κομπακτ ταιριαζουν?Τι καρτα σιμ παιρνει το ζ3 κομπακτ ιδια με του ζ1 κομπακτ?
Link to comment
Share on other sites

Μια τρελα αναπαντεχη εξελιξη απο το σερβις της σονυ.Επειδη θα καθυστερουσε πολυ η επισκευη του ζ1 κομπακτ μου,ακουσον ακουσον μου στελνουν καινουργιο το ζ3 κομπακτ εντελως δωρεαν.Γινονται ρε παιδια τετοια πραγματα?Επικοινωνησε μαζι μου η ομνιτεκ που το ειχα στειλει και στο καπακι και η σονυ.Τι να πω,απλα μου ειπαν πως δεν θα εχει κουτι μονο το κινητο με τις ζελατινες λεει εντελως καινουριο.Μπραβο στην σονυ αυτες ειναι κινησεις φοβερες.Τωρα καποιες ερωτησεις το κινητο θα ερθει με την 4.4.4προεγκατεστημενη?Ο φορτιστης ο απλος και ο μαγνητικος απο το ζ1 κομπακτ ταιριαζουν?Τι καρτα σιμ παιρνει το ζ3 κομπακτ ιδια με του ζ1 κομπακτ?

 

παιζει ναναι και refurbished αλλα οπως και να εχει η αναβαθμιση ειναι δεδομενη! αν εχεις σκοπο να το βαλεις νερο, βαλτο την 1η μερα μη σου πω στην παραλαβη απο το σερβις...

απο εκει και περα μαλλον αυτο σημαινει οτι σταματαει η παραγωγη του Ζ1c?

Τελος, το με τι εκδοση θα ερθει ειναι αγνωστο, αλλα βαλτο στο pc companion και βαλε την .232 που ειναι η τελευταια..

Σιμ παιρνει νανο οποτε θες καινουρια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι επιμεναν οτι θα ειναι καινουργιο,δεν ειναι καλυτερη η 4.4.4.σε θεματα αυτονομιας της μπαταριας?Το λεω γιατι με τις αναβαθμισεις στο ζ1 κομπακτ πιο πολλα εχασα παρα κερδισα.Απο το καρτελακι στην σιμ θα μπορω φανταζομαι να δω ημερομηνια παραγωγης.Οι φορτιστες ειναι.ιδιοι με του ζ1 κομπακτ?

 

παιζει ναναι και refurbished αλλα οπως και να εχει η αναβαθμιση ειναι δεδομενη! αν εχεις σκοπο να το βαλεις νερο, βαλτο την 1η μερα μη σου πω στην παραλαβη απο το σερβις...

απο εκει και περα μαλλον αυτο σημαινει οτι σταματαει η παραγωγη του Ζ1c?

Τελος, το με τι εκδοση θα ερθει ειναι αγνωστο, αλλα βαλτο στο pc companion και βαλε την .232 που ειναι η τελευταια..

Σιμ παιρνει νανο οποτε θες καινουρια..

Με εβαλες σε σκεψεις τωρα,μου ειπε οτι θα εχει κανονικα 2 χρονια εγγυηση.Οταν λεμε refusbished τι ακριβως εννοουμε καποιο που χαλασε το εφτιαξαν και το στελνουν σε μενα?Δεν θα επρεπε να μου το πουν αυτο?

 

Επανερχομαι ξανα στο παραπανω θεμα,επικοινωνησα με την σονυ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση ανακατασκευασμενου κινητου.Ελπιζω να λεει αληθεια τι δι@ολο η ιδια η σονυ ειναι και οχι κανα μαγαζακι.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι ξανα στο παραπανω θεμα,επικοινωνησα με την σονυ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση ανακατασκευασμενου κινητου.Ελπιζω να λεει αληθεια τι δι@ολο η ιδια η σονυ ειναι και οχι κανα μαγαζακι.

 

μακαρι, και τα ανακατασκευασμενα ειναι οκ αλλα αφου ειναι καινουριο εισαι ακομα καλυτερα..

Οσο για φορτιστη, μια χαρα ειναι,εγω σκεψου το φορτιζω με του bluetooth sony που εχω, με τα μισα mha και volt, κανει να φορτισει 4-6 ωρες, αναλογως ποσο αδεια ειναι, αλλα η μπαταρια μου ειναι απαιχτη..

 

Οσο για την 4.4.4 την εχω σε αρχειο, αν δε σαρεσει η 5.1.1 την περνας σε 5 λεπτα..

επισης η τελευταια εκδοση που πηραμε εχει πολυ καλυτερη αποδοση στη μπαταρια, οποτε μη σε αγχωνει, απο το Ζ1c θα δεις αυτονομια μεγαλυτερη του 30% απο το Ζ1c..

Επισης η 5.1.1 ειναι πιο ωραια και πιο ευχρηστη σε 2-3 πραγματακια, μονο στη μπαρα ειδοποιησεων ειναι λιγο ******* αλλα οκ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικο ετσι μου ειπε και επεμενε σε αυτο,πως μπορω εγω να καταλαβω αν οντως ειναι ετσι?Τον ρωτησα σε ποια εκδοση ερχεται και μου ειπε οτι πριν το στειλει το σερβις θα το ελεγξει και αν χρειαζεται αναβαθμιση θα την κανει.Αυτο λιγο με ξενισε αλλα ηταν καθετος οτι το κινητο θα ειναι καινουργιο και οχι ανακατασκυασμενο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικο ετσι μου ειπε και επεμενε σε αυτο,πως μπορω εγω να καταλαβω αν οντως ειναι ετσι?Τον ρωτησα σε ποια εκδοση ερχεται και μου ειπε οτι πριν το στειλει το σερβις θα το ελεγξει και αν χρειαζεται αναβαθμιση θα την κανει.Αυτο λιγο με ξενισε αλλα ηταν καθετος οτι το κινητο θα ειναι καινουργιο και οχι ανακατασκυασμενο.

 

ενταξει μην τρελαινεσαι, αφου στο λενε ετσι, ετσι θα ειναι.

Δεν ξερω πως μπορεις να το γνωριζεις, και αν μπορεις, οποτε χες το..δεν γινεται να τα ξερουμε ολα, αρκει η συσκευη να λειτουργει σωστα. Για μενα πες του (επρεπε να το πεις) οτι δε θες αναβαθμιση, θες να μεινει στην εκδοση με την οποια ερχεται γιατι δε σαρεσει η lollipop οποτε αν εχει Kitkat το προτιμας.. αυτο πες και ο,τι γινει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μην τρελαινεσαι, αφου στο λενε ετσι, ετσι θα ειναι.

Δεν ξερω πως μπορεις να το γνωριζεις, και αν μπορεις, οποτε χες το..δεν γινεται να τα ξερουμε ολα, αρκει η συσκευη να λειτουργει σωστα. Για μενα πες του (επρεπε να το πεις) οτι δε θες αναβαθμιση, θες να μεινει στην εκδοση με την οποια ερχεται γιατι δε σαρεσει η lollipop οποτε αν εχει Kitkat το προτιμας.. αυτο πες και ο,τι γινει

Το εχουν ηδη στειλει επομενως οτι και να εχει δεν αλλαζει.Παντως μπραβο στη σονυ δεν περιμενα τετοια εξελιξη,τα καλα να λεγονται.

Link to comment
Share on other sites

Το z3c εχει και 300 mah μεγαλύτερη μπαταρια (2600mAh)

Αυτο με το bluetooth φορτιση τι ειναι φιλε μ;δεν καταλαβα..

 

εχει και πολυ καλυτερη διαχειριση...και οθονη που κοβει σε καταναλωση πολυ.

Με το ΒΤ εννοω οτι χρησιμοποιω τον φορτιστη του sony bluetooth Μου ο οποιος κανει αργη φορτιση αλλα με ελαχιστη καταπονηση της μπαταριας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!εχω και εγω εναν θα το δοκιμασω!Αν και πιστευω το καλυτερο ειναι απο θυρα 5v. usb. τωρα τελευταιαωτο βαζω στο samsung που εχω τη φετα που λεμε.διαβαζα τις προαλλες για τη σωστη φορτιση μπαταριας και ελεγε ποτε δεν πρεπει να την αφηνεις να παει 0% και η καλυτερη λειτουργεια ειναι 50-80% δηλαδη μολις πεσει κατω απο 50 το φορτιζεις και στο 80 το βγαζεις. αλλου ελεγε 30-80.να μου πεις κανεις δε το κανει αυτο,ουτε σημαινει θαωσου χαλασει η μπαταρια αν δε το κανεις ετσι,αλλα ειναι το καλυτερο για να σου παει καιρο..
Link to comment
Share on other sites

ωραιος!εχω και εγω εναν θα το δοκιμασω!Αν και πιστευω το καλυτερο ειναι απο θυρα 5v. usb. τωρα τελευταιαωτο βαζω στο samsung που εχω τη φετα που λεμε.διαβαζα τις προαλλες για τη σωστη φορτιση μπαταριας και ελεγε ποτε δεν πρεπει να την αφηνεις να παει 0% και η καλυτερη λειτουργεια ειναι 50-80% δηλαδη μολις πεσει κατω απο 50 το φορτιζεις και στο 80 το βγαζεις. αλλου ελεγε 30-80.να μου πεις κανεις δε το κανει αυτο,ουτε σημαινει θαωσου χαλασει η μπαταρια αν δε το κανεις ετσι,αλλα ειναι το καλυτερο για να σου παει καιρο..

 

αυτο με τη φορτιση πραγματικα πιστευω οτι δε θα μαθουμε ποτε τι πραγματικα ειναι σωστο, εγω λειτουργω εμπειρικα καθως με πατερα φυσικο εμαθα στο πειραμα και στην παρατηρηση...

Ειδα λοιπον οτι με φορτιση στο usb το κινητο ξεφορτιζει πολυ πιο γρηγορα, δεν ξερω γιατι..πραγματικα δεν το εχω καταλαβει, ομως αυτο το εχουν διαπιστωσει και αλλοι.

Εχω ενα Κ750 που το χρησιμοποιω μονο για ξυπνητηρι, η χρηση του ειναι οχι απλα ιδια, πιο τυποποιημενη δε γινεται...η διαφορα του να το φορτισω στο φορτιστη με το να το βαλω στο usb ειναι μεγαλη, εκει που εβγαζε 1 εβδομαδα, βγαζει 4-5 μερες.

Κατα τα αλλα, το 40-80 το εχω διαβασει και εγω αλλα το θεωρω υπερ υπερ υπερβολη..ειπαμε να την συντηρουμε σωστα αλλα αμα ειναι απο μια μπαταρια που σου βγαζει 2 ημερες να παιρνεις το 40% της, δηλαδη να μην βγαζεις ουτε μερα..τοτε χες το. τι να πουν και οι αι φονακιδες..

Οποτε χαλαρα παιδια, ενας αργος φορτιστης πιστευω οτι απλα βοηθαει σε 2 πραγματα, πρωτον αν κανει 6 ωρες να φορτισει και το βαζεις στις 12 πχ, δε θα μεινει 5 ωρες στην πριζα το κινητο στο 100% με ο,τι αυτο σημαινει, αλλα μονο 1-2 ωρες (μιλαω για οσους εχουν αντιστοιχο ωραριο), και απο την αλλη η αργη φορτιση παντα ειναι καλυτερη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σωστος. εφ'οσον μας βγαζει η μπαταρια ολη τη μερα.. μια αργη φορτιση το βραδυ ειναι οτι πρεπει. τι χαρακτηριστικα γραφει ο bluetooth φορτιστης σου;
Link to comment
Share on other sites

σωστος. εφ'οσον μας βγαζει η μπαταρια ολη τη μερα.. μια αργη φορτιση το βραδυ ειναι οτι πρεπει. τι χαρακτηριστικα γραφει ο bluetooth φορτιστης σου;

 

Ονομαζεται greenheart ο φορτιστης, τον εδινε και στο xperia M νομιζω.

Ειναι ο ΕΡ800 ενω ο κανονικος ειναι ο ΕΡ880. output 5v στα 850Mha (αντι 1500 ο αλλος)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το κινητο παιδια,φοραει την 5.0.2 στο χαρτακι στη σιμ λεει 15W31 φαινεται καινουργιο και πρεπει να ειναι.Φυσικα ταιριαζει το ιμει στο χαρτακι με το ιμει στις πληροφοριες συσκευης.Οποτε πιστευω ολα καλα.Ξανα μπραβο στην sony για την εξελιξη και την γενναιοδωρια της.Ακομα δεν το περιεργαστηκα,το βραδυ με την ησυχια μου.Το πλαστικο περιμετρικα φαινεται καλο και ποιοτικο και ηδιαφορα των 0,3ιντσων στην οθονη τελικα ειναι υπολογισιμη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...