Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή βάζει μία custom με 4.4.2 και έχει το nexus 8.3 :D

 

Έχουν βγεί αρκετές ρομ?Και γενικά είναι ευκολη διαδικασία του ρούτ-αλλαγή ρομ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουν βγεί αρκετές ρομ?Και γενικά είναι ευκολη διαδικασία του ρούτ-αλλαγή ρομ?

 

Δεν είναι δύσκολο, αλλά θέλει λίγο προσοχή αν το κάνεις για πρώτη φορά. Πάντως στη χειρότερη να το brickαρεις και να χρειαστεί να ξαναπεράσεις τη rom. Δες σε προηγούμενα posts για τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγεί αρκετές ρομ?Και γενικά είναι ευκολη διαδικασία του ρούτ-αλλαγή ρομ?

 

διαβασε και πραξε: http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/orig-development

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Την 4.4 φαίνεται να την έχουμε δεδομένη! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383243

Οπότε μην αγχώνεστε, μέσα στο επόμενο 3μηνο θα χουμε και μεις κιτ κατ... :D

Το λέω για τα παιδιά που αγχώνονται για το θέμα αναβάθμιση! :)

 

Υπάρχουν πιο επίσημες πηγές για kitkat από απλές φήμες. Είχα ποστάρει το link αρκετές σελίδες πίσω, από απαντητικό mail υψηλόβαθμου στελέχους της LG για το θέμα αυτό σε ερώτημα dev των XDA. Είναι στα σχέδιά τους να βγάλουν 4.4. Εξάλλου, πριν λίγες μέρες ξεκίνησε για το G2. Υπομονή και θα βγει και για το G Pad.

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αυτό το παρανοϊκό κυνήγι με τα updates, άψογα δουλεύει και τώρα με την 4.2. Ο μόνος λόγος που θα την ήθελα, είναι επειδή ισχυρίζονται πολύ καλύτερη διαχείριση κατανάλωσης. Κατά τα άλλα, περί ορέξεως.... Όποιος καίγεται για 4.4.2, η καλύτερη ακούγεται ότι είναι η Mahdi, αλλά είναι custom. Εγώ την έβαλα και την έβγαλα αμέσως, με αηδίασε.

 

Έχουν βγεί αρκετές ρομ?Και γενικά είναι ευκολη διαδικασία του ρούτ-αλλαγή ρομ?

 

ROM πλέον υπάρχουν 4-5. Το root είναι για 6χρονα. To φλασάρισμα άλλης ROM όχι τόσο. Πρέπει να βάλεις custom recovery, και λόγω κλειδωμένου bootloader από την LG δεν το λες και παιχνιδάκι, θέλει λίγη δουλίτσα. Αλλά αν ακολουθήσεις τους οδηγούς και έχεις μια σχετική εμπειρία, θα τα καταφέρεις.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Σκέφτηκα μιας που θα παραγγείλω θήκη από eBay έχει να μου προτείνει κάποιος καμία sd 64 giga?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλησπέρα σε ολους! Σκέφτηκα μιας που θα παραγγείλω θήκη από eBay έχει να μου προτείνει κάποιος καμία sd 64 giga?

Φίλε έχω πάρει μια με 12 ευρώ όλα μαζί και ένα μια χαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους μπορώ να Μεταφέρω εφαρμογές και παιχνίδια στην sd κάρτα αν Ναι και πως(παρακαλείται να μου πείτε αν την έχετε δοκιμάσει και λειτουργεί ευχαριστώ)

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μπορώ να Μεταφέρω εφαρμογές και παιχνίδια στην sd κάρτα αν Ναι και πως(παρακαλείται να μου πείτε αν την έχετε δοκιμάσει και λειτουργεί ευχαριστώ)
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Κατέβασε την εφαρμογή στην ταμπλέτα και φρόντισε να έχεις ανοιχτό, σε Wi-Fi και το κινητό. Θα στείλει κωδικό. Τον βάζεις στην ταμπλέτα κι είσαι έτοιμος.

 

και σε pc και σε Mac. ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος της ταμπλέτας!:) Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να δω αν υπάρχει η φημισμένη μπλε γραμμή ώστε να το επιστρέψω μέσω DOA για αλλαγή αν χρειαστει? Η μπαταρία του φαγώνεται εύκολα ή ιδέα μου? Χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη φόρτιση πχ 8 ωρες δυο πρώτες φορτίσεις ή όχι?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι καν κοντά σε γόμα.

Τα υπόλοιπα θα τα δούμε στην πορεία.

 

Ε αφού είναι το μόνο σίγουρο τότε οκ! Πως θα το περιέγραφες το υλικό? Πλαστικό (μπα), ύφασμα (μπα), μήπως πολυκαρβόνιο? Ααα.. κατσε, αλουμίνιο είναι ρεσυ, σωστά.

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://amz.e1store.com/wp-content/uploads/2013/11/VOIA-LG-G-Pad-8.3-Premium-Standing-Case-Sky-Blue-LPPS1V500LBE-0.jpg

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Φίλε έχω πάρει μια με 12 ευρώ όλα μαζί και ένα μια χαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους μπορώ να Μεταφέρω εφαρμογές και παιχνίδια στην sd κάρτα αν Ναι και πως(παρακαλείται να μου πείτε αν την έχετε δοκιμάσει και λειτουργεί ευχαριστώ)

 

Μπορείς αν έχεις να μας δώσεις το link αν σου είναι εύκαιρο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα με το ταμπλετ μου. Έχω smart tv της lg φετινό μοντέλο η οποία υποστηρίζει μέσω της δικτυακής της εφαρμογής για android lg remote να βλέπεις το κανάλι που παίζει η τηλεόραση στο ταμπλετ σου ή στο κινητό σου. Με το δικό μου lg pad η λειτουργία αυτή δεν δουλεύει. Στο κινητό μου όμως το galaxy s4 όλα καλά. Επίσης ένας φίλος με άλλο μοντέλο smart tv της lg φετινό έχει το ίδιο τάμπλετ lg gpad (μάλιστα το πήρε δώρο με την αγορά της tv από πλαίσιο) η λειτουργία αυτή με την ίδια έκδοση λογισμικού δουλεύει κανονικά. Ξέρει κάποιος τι παίζει; Και τα δύο τάμπλετ είναι μαμά απείραχτα!

 

Να σημειώσω πως η εφαρμογή είναι η lg tv remote και σε όλες τις άλλες λειτουργίες δουλεύει κανονικά με το τάμπλετ.

 

Συγνώμη που το ξανακάνω ποστ αλλά δεν έχω βγάλει ακρή! Πήρα στο customer service της lg και μου λένε δεν είναι συμβατη η τηλεόραση σου με την δυνατότητα αυτή και της λέω πως είναι δυνατον να παίζει στo κινητό μου android και σε όποια συσκευή ios έχω δοκιμάσει και να μην υποστηρίζει τη δυνατότητα και απάντηση δεν πήρα! Κάνε επαναφορά το τάμπλετ μου είπε. Κάποιος καμιά βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα με το ταμπλετ μου. Έχω smart tv της lg φετινό μοντέλο η οποία υποστηρίζει μέσω της δικτυακής της εφαρμογής για android lg remote να βλέπεις το κανάλι που παίζει η τηλεόραση στο ταμπλετ σου ή στο κινητό σου. Με το δικό μου lg pad η λειτουργία αυτή δεν δουλεύει. Στο κινητό μου όμως το galaxy s4 όλα καλά. Επίσης ένας φίλος με άλλο μοντέλο smart tv της lg φετινό έχει το ίδιο τάμπλετ lg gpad (μάλιστα το πήρε δώρο με την αγορά της tv από πλαίσιο) η λειτουργία αυτή με την ίδια έκδοση λογισμικού δουλεύει κανονικά. Ξέρει κάποιος τι παίζει; Και τα δύο τάμπλετ είναι μαμά απείραχτα!

 

Να σημειώσω πως η εφαρμογή είναι η lg tv remote και σε όλες τις άλλες λειτουργίες δουλεύει κανονικά με το τάμπλετ.

 

Συγνώμη που το ξανακάνω ποστ αλλά δεν έχω βγάλει ακρή! Πήρα στο customer service της lg και μου λένε δεν είναι συμβατη η τηλεόραση σου με την δυνατότητα αυτή και της λέω πως είναι δυνατον να παίζει στo κινητό μου android και σε όποια συσκευή ios έχω δοκιμάσει και να μην υποστηρίζει τη δυνατότητα και απάντηση δεν πήρα! Κάνε επαναφορά το τάμπλετ μου είπε. Κάποιος καμιά βοήθεια!

αλλη εφαρμογη υπαρχει να δοκιμασεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω αποσύνδεση από το Gmail?

Επίσης προσπαθώ να κατεβάσω το Παιχνίδι top eleven αλλά λέει δεν είναι συμβατή η συσκευή γιατι?

Και κάτι άλλο..Μπορώ να κλειδώσω τα προφίλ χρηστών ώστε να Μπαίνει ο καθένας με τον κωδικό του?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου δινει τετοια δυνατοτητα. Αν και λιγο δυσκολο μου φαινεται. Αν ξερει καποιος καλοδεχουμενη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω αποσύνδεση από το Gmail?

 

Δεν γίνεται νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω αποσύνδεση από το Gmail?

Επίσης προσπαθώ να κατεβάσω το Παιχνίδι top eleven αλλά λέει δεν είναι συμβατή η συσκευή γιατι?

Και κάτι άλλο..Μπορώ να κλειδώσω τα προφίλ χρηστών ώστε να Μπαίνει ο καθένας με τον κωδικό του?

εκτος των ανωτέρω παιδια θέλω να ρωτήσω το φαινόμενο με τα ´´προβολακιά´´ σε τέρμα χαμηλη φωτεινοτητα και ασπρο φοντο το κάνουν ολα η το δικό μου ειναι απο τα ´´προβληματικά´´;Υ.Γ Ζητώ συγνώμη προκαταβολικα για τα πολλα ερωτήματα αλλα μολις το πήρα και ειμαι ψιλοχαμενος ακόμα και περιμένω τα φώτα σας;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Οσα εχω δει εγω .... 8 διαφορετικα ,προβολακια εχουν ολα.

Ηθελα να ρωτησω ομως αν καποιος αλλαξε ταμπλετ που ειχε μπλε γραμμη και στο καινουργιο του δεν ειχε.

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Οσα εχω δει εγω .... 8 διαφορετικα ,προβολακια εχουν ολα.

Ηθελα να ρωτησω ομως αν καποιος αλλαξε ταμπλετ που ειχε μπλε γραμμη και στο καινουργιο του δεν ειχε.

ετσι δεν λενε αυτοι που παρελαβαν απο τις τελευταιες παρτιδες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απολυτα ξεκαθαρο και καλο θα ηταν να ειχαμε την γνωμη καποιου που το αλλαξε για αυτο τον λογο. Αυτος σιγουρα θα ξερει και να τσεκαρει σωστα το νεο.αν θυμαμαι καλα καποιοι ειπαν πως απλως δεν ξαναασχολουνται με το θεμα .....που θα μπορουσε να ερμηνευτει πως το ξαναπαρουσιασε αλλα μαθαμε να μην μας ανησυχει.....σεβαστο και αυτο αλλα ας μας πει καποιος ωστε να το αποδεχτουμε και να γλυτωσουμε τα doa και το κυνηγι της νεας παραλαβης. Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Από τι φαίνεται μερικά είναι με τα Led στην άσπρη οθόνη με χαμηλό φωτισμό και τα άλλα είναι με την μπλε γραμμή μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Τα προβολακια μας λνε πως τα δικαιολογει η συγκεκριμενη τεχνολογια .Ας τα ξεχωρισουμε και ας παρουμε απαντηση για την μπλε γραμμη.
Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε μερικα Post πιο πισω το αναφερω ξεκαθαρα. Ειχα την μπλε γραμμη απο την πρωτη μερα που το πηρα. Δεν εκανα καμια κινηση και περασα το DOA. Μετα μου ηρθε η ορεξη να ασχοληθω και το εστειλα στην LG να μου το φτιαξουν. Η ιδια η LG μου ειπε (χωρις καμια μου απαιτηση, αφου ειχε περασει το DOA) μου ειπε οτι θα μου το αντικαταστασει με ενα αλλο καινουριο. Λοιπον το καινουριο δεν εχει την μπλε γραμμη καθολου και η οθονη του (ειμαι σιγουρος δεν ειναι η ιδεα μου) ειναι πιο φωτεινη απο το προηγουμενο. Μπραβο στην LG.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...