Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν στο 68% έχεις 3 ώρες οθόνη το τελικό αποτέλεσμα μάλλον θα είναι εκπληκτικό.

 

Φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εγώ με μαμά κινητό στο 68% έχω 3 ώρες και 45 λεπτά.απο αυτά που βλέπω τελικά πιστεύω ότι το κινητό δεν χρειάζεται αλλαγή κερνελ ρομ και τα λοιπά εκτός βέβαια αν το κάνεις για άλλο λόγο.γιατι όταν βλέπουν πολλά άτομα ότι με αλλαγή ρομ και κερνελ πάει υποτίθεται καλύτερα μπορεί να μπούνε στην διαδικασία να χάσουν την εγγύηση πιστεύω ότι δεν θέλουν να την χάσουν οι περισσότεροι.παντα φιλικά μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχω μία πιο ενδελεχή επαφή με το κινητό θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε μεγάλους χρόνους αναμονής σε σχέση με τις ώρες στο ιντερνετ. Ναι . Το κινητό έχει μεγάλη αντοχή σχετικά με οτιδήποτε άλλο εκτος από τη χρήση ιντερνετ. Πόσες ώρες χρήσης ιντερνετ Σας βγάζει ; εμένα πάντως όχι πάνω από 3 με chrome ή τον default. Βέβαια , η διάρκσια του κινητού σχετιίζεται και από τις άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούμε αλλά νομίζω ότι η συσκευή μας με wifi δεν βγάζει ικανοποιητικές ώρες στο ιντερνετ. Το iphone 5 και 5s έβγαζε υπερδιπλάσιες νομίζω. Σε άλλους τομείς χρήσης είναι ανυπέρβλητη η μπαταρία. Edited by ramnoz
Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι μια τέτοια συσκευή να έχει τόσο μεγάλη μπαταρία.πρέπει να δικαιολογήσουν την τιμή και τις απαιτήσεις της hd ανάλυσης της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχω μία πιο ενδελεχή επαφή με το κινητό θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε μεγάλους χρόνους αναμονής σε σχέση με τις ώρες στο ιντερνετ. Ναι . Το κινητό έχει μεγάλη αντοχή σχετικά με οτιδήποτε άλλο εκτος από τη χρήση ιντερνετ. Πόσες ώρες χρήσης ιντερνετ Σας βγάζει ; εμένα πάντως όχι πάνω από 3 με chrome ή τον default. Βέβαια , η διάρκσια του κινητού σχετιίζεται και από τις άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούμε αλλά νομίζω ότι η συσκευή μας με wifi δεν βγάζει ικανοποιητικές ώρες στο ιντερνετ. Το iphone 5 και 5s έβγαζε υπερδιπλάσιες νομίζω. Σε άλλους τομείς χρήσης είναι ανυπέρβλητη η μπαταρία.

 

Καλύτερα να κοιτάς τον χρόνο που ηταν ανοικτή η οθόνη. Είναι νομίζω πιο αξιόπιστο. Νομίζω 3 ώρες είναι λίγες αν είσαι με wifi. Με 3g δικαιολογείται ως ένα βαθμό ειδικά αν έχεις κακό σήμα. Τσέκαρε μήπως κάτι άλλο σου τρώει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εγώ με μαμά κινητό στο 68% έχω 3 ώρες και 45 λεπτά.απο αυτά που βλέπω τελικά πιστεύω ότι το κινητό δεν χρειάζεται αλλαγή κερνελ ρομ και τα λοιπά εκτός βέβαια αν το κάνεις για άλλο λόγο.γιατι όταν βλέπουν πολλά άτομα ότι με αλλαγή ρομ και κερνελ πάει υποτίθεται καλύτερα μπορεί να μπούνε στην διαδικασία να χάσουν την εγγύηση πιστεύω ότι δεν θέλουν να την χάσουν οι περισσότεροι.παντα φιλικά μιλάω.

 

Μάλλον εννοείς ότι στο 68% έχεις 3 ώρες λειτουργίας του κινητού. Ο Μένιος μιλάει για 3 ώρες με ανοιχτή οθόνη. Κι εγώ stock το έχω αφού με καλύπτει και μου βγάζει γύρω στις 4.5 ώρες οθόνη αλλά όπως και να έχει με custom rom βελτιώνεται η αυτονομία της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη μου αποδοση

 

πχ εμενα τωρα που το κοιταξα λεει 2 μερες 10 ωρες απο το 100% στο 23% μπαταρια με οθονη 11% και 2ωρες και 11 λεπτα.

βεβαια σαν χρηση εγω καθε 4-5 μερες το φορτιζω δεν εχω πολυ ανοικτη οθονη. τωρα ειναι καλο αυτο η μετριο?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι. Προφανως ανοιγεις οθονη μονο οταν να δεις κατι γιαυτο και εχεις τοσο μεγαλη αυτονομια ;-)
Link to comment
Share on other sites

πχ εμενα τωρα που το κοιταξα λεει 2 μερες 10 ωρες απο το 100% στο 23% μπαταρια με οθονη 11% και 2ωρες και 11 λεπτα.

βεβαια σαν χρηση εγω καθε 4-5 μερες το φορτιζω δεν εχω πολυ ανοικτη οθονη. τωρα ειναι καλο αυτο η μετριο?

 

Η οθόνη δεν λέει όλη την αλήθεια. Εσύ πχ έχασες ένα μεγάλο κομμάτι λόγω αναμονής. Είναι λογικό λοιπόν να έχεις λίγες ώρες οθόνης. Μιαχαρά μου φαίνεται εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι. Προφανως ανοιγεις οθονη μονο οταν να δεις κατι γιαυτο και εχεις τοσο μεγαλη αυτονομια ;-)

 

ναι οπως τα λες. οποτε ειμαστε ενταξει με την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εγώ με μαμά κινητό στο 68% έχω 3 ώρες και 45 λεπτά.απο αυτά που βλέπω τελικά πιστεύω ότι το κινητό δεν χρειάζεται αλλαγή κερνελ ρομ και τα λοιπά εκτός βέβαια αν το κάνεις για άλλο λόγο.γιατι όταν βλέπουν πολλά άτομα ότι με αλλαγή ρομ και κερνελ πάει υποτίθεται καλύτερα μπορεί να μπούνε στην διαδικασία να χάσουν την εγγύηση πιστεύω ότι δεν θέλουν να την χάσουν οι περισσότεροι.παντα φιλικά μιλάω.
εάν είσαι μαμά και έχεις στο 68% 3 ώρες και 45 λεπτα σού βγάζω το καπέλο. Αλλά καλό θα ήταν να ανεβάσεις φωτογραφίες.

Επίσης για ρομ κερνελ εγγύηση που γράφεις μεγάλα παιδιά είμαστε και ο καθένας το κάνει με δικιά του ευθύνη .

Εμείς εδώ ποστάρουμε τις επιδόσεις του κινητού μας και προσπαθούμε να βοηθήσουμε όποιον

θέλει κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς ότι στο 68% έχεις 3 ώρες λειτουργίας του κινητού. Ο Μένιος μιλάει για 3 ώρες με ανοιχτή οθόνη. Κι εγώ stock το έχω αφού με καλύπτει και μου βγάζει γύρω στις 4.5 ώρες οθόνη αλλά όπως και να έχει με custom rom βελτιώνεται η αυτονομία της μπαταρίας.

 

 

Όχι φίλε μου λάθος συνολικά μου βγάζει 9 ώρες με ανοιχτή οθόνη με 3 g και συνέχεια ατό Internet.εχω ανεβάσει από ότι θυμάμαι και φωτογραφίες.απλα είπα ότι εγώ έχω κοντά στης 4 ώρες οθόνης ανοιχτής με αυτό το 68%.για αυτό λέω ότι τουλάχιστον σε μένα δεν παίζει ρόλο η αλλαγή κάποιας άλλης ρομ.8 ώρες της έχω άνετα .

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου λάθος συνολικά μου βγάζει 9 ώρες με ανοιχτή οθόνη με 3 g και συνέχεια ατό Internet.εχω ανεβάσει από ότι θυμάμαι και φωτογραφίες.απλα είπα ότι εγώ έχω κοντά στης 4 ώρες οθόνης ανοιχτής με αυτό το 68%.για αυτό λέω ότι τουλάχιστον σε μένα δεν παίζει ρόλο η αλλαγή κάποιας άλλης ρομ.8 ώρες της έχω άνετα .

 

εάν είσαι μαμά και έχεις στο 68% 3 ώρες και 45 λεπτα σού βγάζω το καπέλο. Αλλά καλό θα ήταν να ανεβάσεις φωτογραφίες.

Επίσης για ρομ κερνελ εγγύηση που γράφεις μεγάλα παιδιά είμαστε και ο καθένας το κάνει με δικιά του ευθύνη .

Εμείς εδώ ποστάρουμε τις επιδόσεις του κινητού μας και προσπαθούμε να βοηθήσουμε όποιον

θέλει κάτι ανάλογο.

 

Μπορείς να πας στη σελίδα 38 και 56 έχω ανεβάσει φωτογραφίες και όσο για αυτό που λες ναι μεγάλα παιδιά είμαστε και σου λέω την αλήθεια και θα σου ανεβάσω να δεις τι ρομ φοράω και θα δεις επίσης ότι δεν έχω πειράξει τίποτα στην σελίδα 38 έχω 9 ώρες ανοιχτή οθόνη αλλά έχω φτάσει και της 9 ώρες και 15 λεπτά βάζοντας το Juice defender να τονίσω το αγόρασα.[ATTACH]43555[/ATTACH].

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρυθμισεις το εκανες αυτο ??
Τη απορία σου την λύνει ποιο κάτω ο @James Bond http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5253689#post5253689
Link to comment
Share on other sites

Τη απορία σου την λύνει ποιο κάτω ο @James Bond http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5253689#post5253689

 

Δεν σε πιανω . Σορρυ

 

Αυτο που εννοω ειναι για τις δικες σου ρυθμισεις μενιο . Για τις φωτο και το σχολιο με ελιωσε το ελιωσα

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

. Για τις φωτο και το σχολιο με ελιωσε το ελιωσα
εννοούσα ότι στη προσπάθεια να τελειώσω τη μπαταρία το έλιωσα το τηλέφωνο και αυτό εμένα:lol:
Link to comment
Share on other sites

εννοούσα ότι στη προσπάθεια να τελειώσω τη μπαταρία το έλιωσα το τηλέφωνο και αυτό εμένα:lol:

 

ρε δεν εννοω αυτο !! τι ρυθμισεις χρησιμοποιησες εννοω ?? να μας πεις τα μυστικα σου.

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν εννοω αυτο !! τι ρυθμισεις χρησιμοποιησες εννοω ?? να μας πεις τα μυστικα σου.
Δεν υπάρχουν μυστικά. Τα δεδομένα από την Κυριακή έχουν αλλάξει, τώρα έβαλα τον κερνελ τις υπογραφής μου και θα κάνω αυτές http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51670168&postcount=106
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν μυστικά. Τα δεδομένα από την Κυριακή έχουν αλλάξει, τώρα έβαλα τον κερνελ τις υπογραφής μου και θα κάνω αυτές http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51670168&postcount=106

 

Με αυτες εκανες 8 ωρες θυριο ? Αυτα ειναι . Εγω αφησα στοκ τον cpu

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Με αυτες εκανες 8 ωρες θυριο ? Αυτα ειναι . Εγω αφησα στοκ τον cpu
όχι. Αυτές είναι η νέες ρυθμίσεις και τις κάνω δοκιμή σε αυτόν τον κερνελ εάν θέλεις τις παλιες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51609701&postcount=941
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...