Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία τι γίνεται με τα google services το βράδυ αφου είχα φορτίσει και χρησιμοποιήσει το κινητό μόνο για 5 λεπτά. το πρωί ενώ ήταν σε sleep έιδα οτι σε 9 ώρες η μπαταρία πήγε στο 77 %!

 

Αν κάνεις synchonize με mail accounts κλπ .. βάλε και κάνα widget καιρού το 3% την ώρα που έχασες είναι απολύτως λογικό

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις synchonize με mail accounts κλπ .. βάλε και κάνα widget καιρού το 3% την ώρα που έχασες είναι απολύτως λογικό

 

Φαντασου ουτε σιμ δεν του εχω βαλει ακομη μεσα ποιο πολυ σαν ταμπλετ το χρησιμοποιω και δεν εχω μαιλ μεσα εκτος απο το gmail μου. Οτι λογαριασμους μονο περασε μεσω του αccount απο το s3 που χρησιμοποιω ακομη σαν κυριπ μεχρι να το δωσω. Το θεμα ειναι ουι δεν ειχα τετοια προβληματα πριν εμφανιστει το θεμα με τα google services εκανα ακριβως την ιδια χρηση.

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο, σα να προσπαθεί να κάνει αιώνιο synchronize, δεν πετας μια το Google account να το δημιουργήσεις πάλι από την αρχή;

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα του τραβηξω μια εργοστασιακή reset δεν εχω στην τελική βάλει και πολλα πραγματα μέσα. Μακαρι να στρωσει Edited by ktm_21
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δεν ξέρω πως και γιατί αλλά επιτέλους σε sleep δεν καίω τίποτα με όλα ανοιχτά και bluetooth συνδεδεμένο. Από το s2 έχω να δω τόσο μικρή κατανάλωση σε sleep

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δεν ξέρω πως και γιατί αλλά επιτέλους σε sleep δεν καίω τίποτα με όλα ανοιχτά και bluetooth συνδεδεμένο. Από το s2 έχω να δω τόσο μικρή κατανάλωση σε sleep

 

όντος είναι πραγματικά εντυπωσιακό σήμερα πχ με bluetooth συνδεδεμένο από τις 8 το πρωί έχω μιλήσει 1 λεπτό στο τηλ και 1 λεπτο στο viber και τίποτα άλλο ούτε την ώρα δεν έχω δει και είναι στο 98% μετά από 4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα πριν να βάλω την εικόνα

 

1) πιο widgets είναι αυτο

2) γιατί έχεις δύο tapatalk

3) πώς το κινητό δείχνει άλλη ώρα από το widgets;;;; θα μας τρελάνεις.. Χαχααχ

Link to comment
Share on other sites

1) πιο widgets είναι αυτο

2) γιατί έχεις δύο tapatalk

3) πώς το κινητό δείχνει άλλη ώρα από το widgets;;;; θα μας τρελάνεις.. Χαχααχ

 

Το HD Widgets είναι.

Πιθανότατα του έχει βάλει ώρα και καιρό Αυστραλίας :-)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το HD Widgets είναι.

Πιθανότατα του έχει βάλει ώρα και καιρό Αυστραλίας :-)

 

Ρωτάω γιαυτό που έχει κυκλωσει

Πώς είναι Αυστραλία αφού λέει Νεα Χαλκηδόνα χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες στιγμές, έκανα greenify το hd widgets και για Κανά λεπτό μέχρι να ξυπνήσει το ρημάδι κομπλαρη Η ώρα του.Αυτό που κύκλωσα είναι το widget του battery monitor widget που γράφει πως καίω 1.5% την ώρα για αυτό χάρηκα ρε σεις

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό να έχω μέχρι στιγμής μετά από μια μέρα και 13 ώρες 30% μπαταρια?4 ώρες ίντερνετ μουσική βίντεο στο you tube τηλεφωνικές κλήσεις και λίγο game?τόσο καλή μπαταρία ούτε το LG δεν είχε περίεργο μου φαίνεται ...μπας και κόλλησε η ένδειξη
Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά είσαι απλά δεν έχεις πολλά synchronize από πίσω για αυτό πάει τόσο καλά

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά είσαι απλά δεν έχεις πολλά synchronize από πίσω για αυτό πάει τόσο καλά

 

Ναι συγχρονισμό μόνο το email έχω και φωτεινότητα στην μέση και λίγο ποιο πάνω,δεν πίστευα ότι θα τα πάει τόσο καλά μπράβο πολύ δυνατή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγχρονισμό μόνο το email έχω και φωτεινότητα στην μέση και λίγο ποιο πάνω,δεν πίστευα ότι θα τα πάει τόσο καλά μπράβο πολύ δυνατή συσκευή

 

Εμ το κατάλαβα... εγώ αν κόψω το συγχρονισμό μπορεί να βγάλω και 3 μέρες .. αν κλείσω και το 3g τελείως (το έχω δοκιμάσει μην γελάτε) μπορεί να τραβήξει απίστευτα η μπαταρία (έχω 3900ma μπαταρία)... :D αλλά μετά θα είναι Nokia με κουμπάκια.

 

Άσχετο σήμερα έβαλα kernel και ρίχνω ρεύματα κλπ να δω διαφορές... από δευτέρα θα έχω απαντήσεις αν άλλαξε κάτι πολύ.. έριξα και τα max mhz σε 1728 και όλα τα ρεύματα -50ma και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο θέμα.

Για τα mhz χρησιμοποιώ το SetCPU όπου κάνω προφίλ.. του λέω γενικά πέσε στα 1728 αλλά αν νιώσω πως μια εφαρμογή θέλει δύναμη τότε λέω στο SetCPU πως όταν τρέχω την τάδε εφαρμογή να ανεβάζει το MAX Cpu ... αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι να λαγκάρει.

 

Υ.Γ. Το καταλάθος trip στο knox μου νομίζω πως ήταν ότι καλύτερο μου έχει συμβεί...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ebay και λέγεται mbuy3900 , είναι σίγουρα μεγαλύτερη από τη μαμά αλλά όχι 3900 άντε 3600 αλλά αυτή ,η SIM και η Samsung 64GB άντεξαν και πάτημα νταλίκας :-)

 

Άσχετο πολύ καλό utility που ανακάλυψα σήμερα είναι το automateit, δοκιμάστε το , φτιάχνεις κανόνες και κάνει παπάδες, πχ του είπα πως όταν το κινητό συνδέετε στο Bluetooth κράνος μου να κλείνει το WiFi, επίσης όταν πιάνει οποιονδήποτε WiFi και συνδέετε να κλείνει τα data και πολλά άλλα. Το βρήκα γιατί έψαχνα κάτι αντίστοιχο με το tasker το οποίο δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει πράγματα στο κινητό μας ,θέλει αναβάθμιση.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μεθαύριο θα είναι διαθέσιμη και η 6500 της mugen Εγώ την έχω παραγγείλει ήδη.
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήθελα να παραγγείλω την 6500 αλλά έχω την flip case και τώρα δεν γίνεται να την βάλω.εκτος αν βάλω την 3900 αλλά αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Και οι δικες μου ενδειξεις μετα την πρωτη φορτιση

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή επίδοση της μπαταρίας απλά απίστευτο με στοκ ρομ και όλη τη σαβούρα να τρέχει

 

Εγώ θα έλεγα ,κλασσική επίδοση σειράς ΝΟΤΕ.Αν έρχεσαι από άλλο κινητό πράγματι εντυπωσιάζει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η συσκευή έχει άριστη διαχείρηση της μπαταρίας...

Αν εξαιρέσουμε την οθόνη που καταβροχθίζει τα mAH στο φουλ,τα υπόλοιπα έχουν πολύ χαμηλή κατανάλωση.Εγω έχω 2 24ωρα άνετα με μπόλικο "σκάλισμα" της συσκευής ιδίως τώρα που τη σετάρω και τη δουλεύω συνεχώς.

Φαντάζομαι οτι αν της φερθει κανείς σαν ΝΟΚΙΑ θα βγάλει 4-5 μέρες άνετα.

Τέλος παράγγειλα κι εγω την 3900 απο το ΕΒΑΥ του BlueChris...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πάλι ζήτημα είναι να βγάλω 20 ώρες.βλέπετε τπτ περίεργο?

Μη τρελαίνεσαι, μια χαρά είσαι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...