Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]42968[/ATTACH][ATTACH]42969[/ATTACH]

 

Κάτι τέτοιο εννοείς ;

 

respect ! εγω χθες εκλεισα 3 μερες ανοιχτο . 4g και 3g ανοιχτο ολη μερα και wifi Ολη μερα , συν κανα 5ωρο συνολο ομιλια , 3 ωρες οθονη ( οσο ηταν ανοιχτο επαιζα κυριως ) και 4 λογαριασμοι να συγχρονιζουν . χωρις εξοικονομηση ενεργειας . και αφου ειδα αυτο δεν θα ξαναασχοληθω με την μπαταρια :) τωρα μονο custom rom αν αποκτησω τα κοτσια και χασω την εγγυηση

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42968[/ATTACH][ATTACH]42969[/ATTACH]

 

Κάτι τέτοιο εννοείς ;

 

Αυτο ακριβως!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

respect ! εγω χθες εκλεισα 3 μερες ανοιχτο . 4g και 3g ανοιχτο ολη μερα και wifi Ολη μερα , συν κανα 5ωρο συνολο ομιλια , 3 ωρες οθονη ( οσο ηταν ανοιχτο επαιζα κυριως ) και 4 λογαριασμοι να συγχρονιζουν . χωρις εξοικονομηση ενεργειας . και αφου ειδα αυτο δεν θα ξαναασχοληθω με την μπαταρια :) τωρα μονο custom rom αν αποκτησω τα κοτσια και χασω την εγγυηση

 

Μα δεν έχω custom ROM, εντελώς μαμά είμαι. Αν σας ενδιαφέρει (όπως και εμένα) η διάρκεια της μπαταρίας δε χρειάζεται ούτε να χάνετε την ώρα σας με ρυθμίσεις σε kernels και ROM και να χάσεις την εγγύηση, ούτε να ξημεροβραδιάζεστε διαβάζοντας xda. Η λύση είναι απλή και δοκιμασμένη :

http://m.ebay.com/itm/331060160883?nav=SEARCH

Link to comment
Share on other sites

Αυητ η μπαταρια μπαινει και στο μαμα καπακι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν έχω custom ROM, εντελώς μαμά είμαι. Αν σας ενδιαφέρει (όπως και εμένα) η διάρκεια της μπαταρίας δε χρειάζεται ούτε να χάνετε την ώρα σας με ρυθμίσεις σε kernels και ROM και να χάσεις την εγγύηση, ούτε να ξημεροβραδιάζεστε διαβάζοντας xda. Η λύση είναι απλή και δοκιμασμένη :

http://m.ebay.com/itm/331060160883?nav=SEARCH

 

Αυτη η μπαταρια μπαινει και συο μαμα καπακι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Έχει δικό της καπάκι. Αφού είναι η διπλάσια μπαταρία πως είναι δυνατόν να χωρέσει στις αρχικές διαστάσεις;
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Έχει δικό της καπάκι. Αφού είναι η διπλάσια μπαταρία πως είναι δυνατόν να χωρέσει στις αρχικές διαστάσεις;

 

Δεν θελω ν ξεφυγω κι αλλο στο.μεγεθος του κινητου!!γι αυτο ειπα μηπως και τυχον εμπαινε!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε πείσω για το αντίθετο, αλλά στα μάτια μου η μικρή καμπούρα που κάνει το καπάκι... το ομορφαίνει. Έτσι έπρεπε να βγει το κινητό εξ αρχής. Στο χέρι δεν θα καταλάβεις διαφορά γιατί κρατώντας το, η παλάμη σου έτσι και αλλιώς κάνει μια κούρμπα, που είναι ανεκμετάλλευτος χώρος. Σε αυτόν τον χώρο χωράει άνετα αυτή η μπαταρία, για να έχεις μπαταρία μεγαλύτερη και από τάμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε πείσω για το αντίθετο, αλλά στα μάτια μου η μικρή καμπούρα που κάνει το καπάκι... το ομορφαίνει. Έτσι έπρεπε να βγει το κινητό εξ αρχής. Στο χέρι δεν θα καταλάβεις διαφορά γιατί κρατώντας το, η παλάμη σου έτσι και αλλιώς κάνει μια κούρμπα, που είναι ανεκμετάλλευτος χώρος. Σε αυτόν τον χώρο χωράει άνετα αυτή η μπαταρία, για να έχεις μπαταρία μεγαλύτερη και από τάμπλετ.

Σωστο,αλλα μπαινουν δυο αλλαγες.Πρωτον,χανεις την αισθηση δερματος του κανονικου καπακιου,και δευτερρον,αχρηστευονται οι οποιες θηκες εχεις,οπότε,μαλλον δυσκολο το παζλ.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο,αλλα μπαινουν δυο αλλαγες.Πρωτον,χανεις την αισθηση δερματος του κανονικου καπακιου,και δευτερρον,αχρηστευονται οι οποιες θηκες εχεις,οπότε,μαλλον δυσκολο το παζλ.:confused:

 

Δε μπορείς να τα έχεις όλα... Εγώ προτιμώ να έχω μια μπαταρία 6400 από το να αγγίζω το πίσω καπάκι, όσο και αν μου αρέσει η αίσθηση του. Όσον αφορά τις θήκες, έχω πει την λύση. Αγοράζουμε bumpers περιμετρικά για το bezel.

Η αίσθηση ότι η μπαταρία δεν πεθαίνει με τίποτα, δε συγκρίνεται με τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Αν η δουλειά σου είναι εκτός γραφείου και πηγαίνεις σπίτι σου κάθε τρεις ημέρες τότε είναι μια χαρά αυτή η μπαταρία των 6400mAh

Επίσης αν ταξιδεύεις πολύ.

Για οποιονδήποτε άλλο λόγο είναι άχρηστη και φυσικά ''ασχημαίνει''/χοντραίνει την συσκευή

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το μαυρο ειναι κατα πολυ πιο ομορφο απο το ασπρο.Ολο το πισω καπακι στο ασπρο χανεται λογω του χρωματος + οτι συμφωνω με τα παιδια που λενε οτι στο μαυρο το καπακι ειναι λιγο πιο μαλακο.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να τα έχεις όλα... Εγώ προτιμώ να έχω μια μπαταρία 6400 από το να αγγίζω το πίσω καπάκι, όσο και αν μου αρέσει η αίσθηση του. Όσον αφορά τις θήκες, έχω πει την λύση. Αγοράζουμε bumpers περιμετρικά για το bezel.

Η αίσθηση ότι η μπαταρία δεν πεθαίνει με τίποτα, δε συγκρίνεται με τίποτα....

Εννοεις μεταλλικα bumpers;Γιατι αυτα,δεν προστατευουν την οθονη απο σπασιμο,σε περιπτωση πτωσεως.

Αν υπηρχαν ελαστικα,το κουβεντιαζαμε.Δηλαδη σαν την Ισπανικη θηκη,χωρις το πισω μερος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα πρωτη φορτιση πως κανουμε;εχω διαβασει απειρα πραγματα!!εγω ξερω: 3 πρώτες φορτήσεις = το αφηνω να αποφορτίσει μεχρι 15-10% και 3ωρη φορτηση...τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα. Μετα φορτισε οσες φορες θελεις αλλα οταν πεφτει κατω απο 80%.

Μια φορα το μηνα αστο να σβηνει απο μπαταρια και μετα φορτισε

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη το εγραψα σε λάθος θέμα

Και δεν ξερω πως να σβησω τα συνημμένα

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη το εγραψα σε λάθος θέμα

Και δεν ξερω πως να σβησω τα συνημμένα

Εάν είσαι μαμά μπαταρία έσπασες τα κοντέρ.

Ας το μεταφέρει κάποιος στ θέμα τις μπαταριάς.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω custom ROM, εντελώς μαμά είμαι. Αν σας ενδιαφέρει (όπως και εμένα) η διάρκεια της μπαταρίας δε χρειάζεται ούτε να χάνετε την ώρα σας με ρυθμίσεις σε kernels και ROM και να χάσεις την εγγύηση, ούτε να ξημεροβραδιάζεστε διαβάζοντας xda. Η λύση είναι απλή και δοκιμασμένη :

http://m.ebay.com/itm/331060160883?nav=SEARCH

 

Πραγματικά, για κάποιον που θέλει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας είναι εξαιρετική επιλογή

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δε κανει τιποτα. ;-) μονο browsing. Ας τρεχει κανα facebook , εφαρμογη tapatalk και xda να δεις πως θα πεσει 5 ωρες

 

πάντως εγώ με κουστομ κατάσταση ωμεγα με τον κερνελ της με browser τηλέφωνα καμιά ώρα facebook.apk , εφαρμογη tapatalk και xda + 3 mail και καιρός τις 7 με 8 ώρες οθόνη της έχω. το θέμα είναι ότι είμαι με wifi και όχι με data που ξέρουμε όλοι ότι ρουφάνε την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του κινητού πάντως είναι από τις πιο αποδοτικές που μπορεί να βρει κάποιος σε κινητό. Ξεπερνάει ανετότατα τη μία ημέρα. Περίπου 3 12ωρα βγάζει! Δεν ομίζω πως θα πρέπει να έχουμε παράπονο.

Εσείς δεν εισαστε ικανοποιημένοι από τη μπαταρία του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Οι γνώμες όλων μας τελικά περί αυτονομίας μπαταρίας του κινητού κατάλαβα πως είναι εντελώς υποκειμενικες. Διαβάζω τόσο καιρό τώρα και οι μισοί λένε πως η μπαταρία τα σπάει και οι άλλοι μισοί πως κουβαλούν 2 η μπαταρία επάνω τους γιατί με την πρώτη δεν βγάζουν μέρα. Δεν ξέρω τι ισχύει τελικά στις δικές περιπτώσεις εγώ απλά αυτό που έχω να αναφέρω είναι πως είμαι ικανοποίημενος όταν δεν το σκάλιζω. Χθες που χρειάστηκα να βγάλω φωτογραφίες λόγω της μέρας και μετά από αρκετό ψάξιμο και αποστολή φωτογραφιών κ.α νωρίς το βραδάκι άρχισα να ξεμενω.

Τέλος αυτό που έχω να αναφέρω είναι πως το τηλέφωνο είναι απίστευτο και πως θα συνεχίζω μαζί του να του βγάζω τα μάτια τουλάχιστον για τον επόμενο 1 χρόνο. ...

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο καθένας το δουλεύει διαφορετικά και δουλευει και άλλες εφαρμογές ...

ακόμα το μεγαλύτερο και κυριότερο μέρος την αυτονομίας είναι αν είσαι wifi 3g ή 2g άσε το 4g και αν έχεις καλό σήμα εγώ με κακό σήμα είμαι περίπου 30% κάτω από τους νορμάλ μου χρόνους.

όλα λοιπών είναι σχετικά το σίγουρο είναι πως ότι και να του κάνεις την μερα θα στην βγάλει άνετα και κάνεις την δουλειά σου και μην ακούσω πως δεν την κάνεις γιατί αν είσαι 6 ώρες μπροστά στο κινητό σημαίνει ότι δεν δουλεύεις οπότε βάλτο να φορτώσει. ..

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι μαμά μπαταρία έσπασες τα κοντέρ.

Ας το μεταφέρει κάποιος στ θέμα τις μπαταριάς.

Ευχαριστώ.

 

Μαμά μπαταρια εννοειται.

Χ-note v13 και x-kernel μεσα απο την ρομ χωρίς να πειράξω ρυθμίσεις. Χρησιμοποιησα τα μοντακια του να ρυθμισω dpi κλπ και μετά τα πάγωσα με titanium

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι στη μπρίζα με ανοιχτό data και browsing ταυτόχρονα cpu ανέβασε θερμοκρασία 50° C είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...