Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν καποια αλλα,που διατηρουν την ικανοτητα στο τηλεφωνο να ανταλλασσει δεδομενα με αλλο τηλεφωνο,οταν ειναι κοντα.NFC ή καπως ετσι.

Εχω παραγγειλει ενα τετοιο,και το περιμενω.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Charging-Receiver-Support-NFC-for-Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-N9005-/231112639906?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160

 

Φιλε μου οταν ερθουν σουερθουν τα accesories για την ασυρματη φορτιση κανε αν θες ενα mini review....

γιατι απ οσο θυμαμε τα ειχες βρει σε πολυ καλη τιμη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου οταν ερθουν σουερθουν τα accesories για την ασυρματη φορτιση κανε αν θες ενα mini review....

γιατι απ οσο θυμαμε τα ειχες βρει σε πολυ καλη τιμη....

 

Hρθε το ενα,το pad δηλαδη,και περιμενω το receiver τωρα.Οταν θα ελθει,θα κανω τις μετρησεις μου.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Hρθε το ενα,το pad δηλαδη,και περιμενω το receiver τωρα.Οταν θα ελθει,θα κανω τις μετρησεις μου.:p

 

Αναμένουμε εναγωνίως:)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Α). Σωστά ναι Β). Δεν επηρεάζει καθόλου η πλάτη. Εγώ έχω τη ψιλοδερματινη sview flip cover άνευ παρεμβολών

Εμένα πάντως δεν δουλεύει. Υπάρχει κάτι που να δουλεύει με την s view; Πώς κατάφερες να το δουλέψεις;

Link to comment
Share on other sites

Μα δε το προσπάθησα καθόλου. Απλώς τα πέταξα :-) και δούλεψαν

Όπως δε μπορώ να κάνω να δουλέψει η αναγνώριση ελληνικής γραφής από την άλλη :-[

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν δουλεύει. Υπάρχει κάτι που να δουλεύει με την s view; Πώς κατάφερες να το δουλέψεις;

 

Επειδή βλέπω Στο ebay ότι κυκλοφορούν διάφοροι receivers. Εσύ ποιον έχεις πάρει ;

Εγώ έχω αυτόν

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=310803667407

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ηλθε και το receiver,και εκανα μια φορτιση,σημειωνοντας χρονους.

Νομιζω οτι ειναι ανωτερο των ΄προδοκιων μου.

Εχουμε και λεμε λοιπον.

Ηταν στο 83% και ξεκινησα στις 10 05.

Μετα απο 45 λεπτα,λοιπον,πηγε στο 97%,μετα απο αλλα 20 λεπτα,πηγε στο 99%,και μετα απο αλλα 3 λεπτα,τελειωσε η φορτιση,και αναψε το πρασινο φωτακι στο τηλεφωνο.

Συνολο,σε χρονο 68 λεπτα,ανεβασαν 17 μοναδες τη φορτιση.

Η θερμοκρασια του pad,χαμηλη,του τηλεφωνου,ομοιως.

Η φορτιση εγινε ΜΕ την Ισπανικη θηκη.

Για ο,τι αλλο,εδω ειμαι.:)

ΥΓ.Η φορτιση εγινε απο το usb του desktop ,και εχω κι εγω καποια ερωτηματα.

Μπορω να συνδεσω τον φορτιστη του τηλεφωνου,με το καλωδιο του pad,μιας και ειναι usb κι αυτο;Γιατι,αν το κανω,λογικα θα φορτιζει ακομα ταχυτερα.

Και δευτερο,αμα πρεπει να φορτιζω απο το desktop,πρεπει να βγαζω το καλωδιο φορτισεως του pad απο τον υπολογιστη,ή μπορω να το αφηνω συνεχεια συνδεδεμενο;

Edit.

Διορθωση.97 ηθελα να γραψω,οχι 87.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα φορτίζει πιο γρήγορα Θόδωρε διότι ο άσχετα με το τι δίνει ο φορτιστής του τηλεφώνου το θέμα είναι τι περνάει το receiver και αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει αντίστοιχο receiver για τον φορτιστή του note
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.Η φορτιση εγινε απο το usb του desktop ,και εχω κι εγω καποια ερωτηματα.

Μπορω να συνδεσω τον φορτιστη του τηλεφωνου,με το καλωδιο του pad,μιας και ειναι usb κι αυτο;Γιατι,αν το κανω,λογικα θα φορτιζει ακομα ταχυτερα.

Και δευτερο,αμα πρεπει να φορτιζω απο το desktop,πρεπει να βγαζω το καλωδιο φορτισεως του pad απο τον υπολογιστη,ή μπορω να το αφηνω συνεχεια συνδεδεμενο;

 

Τα usb είχα την εντύπωση οτι max δίνουν μέχρι 500mAh, ενώ τα qi chargers συνήθως ζητούν 1500mAh-2000mAh. Οπότε θεωρητικά κάτι χάνεις. Επίσης το receiver max πιάνει μέχρι 600mAh (αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι κλειδωμένο στοκ kernel).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτην

http://www.ebay.com/itm/GripGo-Mount-grip-go-hands-free-mobile-cell-phone-GPS-car-holder-Universal-/131124889239?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1e87a70697

 

Πολυ καλο κρατημα και βαζεις πανω οποιο κινητο θελεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτην

http://www.ebay.com/itm/GripGo-Mount-grip-go-hands-free-mobile-cell-phone-GPS-car-holder-Universal-/131124889239?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1e87a70697

 

Πολυ καλο κρατημα και βαζεις πανω οποιο κινητο θελεις

Μπα, προφανώς δε την έχεις καιρό. Περίμενε να δεις πως θα γίνει μετά από κάποιο διάστημα. Χώρια που αφήνει υπολείμματα, ενώ κολλάει καλά μόνο σε πλαστικό. Στο ψευτοδέρμα του Note 3 σου κολλάει καλά και δεν αφήνει κόλλες;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

ΥΓ.Η φορτιση εγινε απο το usb του desktop ,και εχω κι εγω καποια ερωτηματα.

Μπορω να συνδεσω τον φορτιστη του τηλεφωνου,με το καλωδιο του pad,μιας και ειναι usb κι αυτο;Γιατι,αν το κανω,λογικα θα φορτιζει ακομα ταχυτερα.

Και δευτερο,αμα πρεπει να φορτιζω απο το desktop,πρεπει να βγαζω το καλωδιο φορτισεως του pad απο τον υπολογιστη,ή μπορω να το αφηνω συνεχεια συνδεδεμενο;

Δεν έχεις θέμα αν το αφήσεις.

Τα usb είχα την εντύπωση οτι max δίνουν μέχρι 500mAh, ενώ τα qi chargers συνήθως ζητούν 1500mAh-2000mAh. Οπότε θεωρητικά κάτι χάνεις. Επίσης το receiver max πιάνει μέχρι 600mAh (αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι κλειδωμένο στοκ kernel).

Περίπου έτσι. Θα πάρει 500mah από το usb, 640 από φορτιστή. Δεν είναι αμελητέα η διαφορά. (1.4 ώρες για φόρτιση 0-100).

Link to comment
Share on other sites

Μπα, προφανώς δε την έχεις καιρό. Περίμενε να δεις πως θα γίνει μετά από κάποιο διάστημα. Χώρια που αφήνει υπολείμματα, ενώ κολλάει καλά μόνο σε πλαστικό. Στο ψευτοδέρμα του Note 3 σου κολλάει καλά και δεν αφήνει κόλλες;

 

Το νοτε 3 ακομα δεν το πηρα

Στο νοτε 2 που ειχα ειχα πανω και μια θηκη σιλικονης και κολουσε πολυ καλα

Υπολειματα δεν αφησε ποτε και μεχρι και πριν μια εβδομαδα που ειχα το νοτε 2 κολουσε καλα.

Το μονο κακο ειναι πως θα το εβγαζες γιατι κολουσε πολυ δυνατα.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη για το Note και όχι μόνο είναι η Original της Samsung.

http://www.ebay.de/itm/Original-Samsung-Galaxy-Note-2-LTE-II-GT-N7105-Kraftfahrzeughalter-ECS-K200BE-/230889532976?

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και ευκολία βάλε-βγάλε με το ένα χέρι γιατί έχει το κουμπάκι από πίσω.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ηλθε και το receiver,και εκανα μια φορτιση,σημειωνοντας χρονους.

Νομιζω οτι ειναι ανωτερο των ΄προδοκιων μου.

Εχουμε και λεμε λοιπον.

Ηταν στο 83% και ξεκινησα στις 10 05.

Μετα απο 45 λεπτα,λοιπον,πηγε στο 97%,μετα απο αλλα 20 λεπτα,πηγε στο 99%,και μετα απο αλλα 3 λεπτα,τελειωσε η φορτιση,και αναψε το πρασινο φωτακι στο τηλεφωνο.

Συνολο,σε χρονο 68 λεπτα,ανεβασαν 17 μοναδες τη φορτιση.

Η θερμοκρασια του pad,χαμηλη,του τηλεφωνου,ομοιως.

Η φορτιση εγινε ΜΕ την Ισπανικη θηκη.

Για ο,τι αλλο,εδω ειμαι.:)

ΥΓ.Η φορτιση εγινε απο το usb του desktop ,και εχω κι εγω καποια ερωτηματα.

Μπορω να συνδεσω τον φορτιστη του τηλεφωνου,με το καλωδιο του pad,μιας και ειναι usb κι αυτο;Γιατι,αν το κανω,λογικα θα φορτιζει ακομα ταχυτερα.

Και δευτερο,αμα πρεπει να φορτιζω απο το desktop,πρεπει να βγαζω το καλωδιο φορτισεως του pad απο τον υπολογιστη,ή μπορω να το αφηνω συνεχεια συνδεδεμενο;

Edit.

Διορθωση.97 ηθελα να γραψω,οχι 87.

τα ψωνια σου. ηταν...αυτα?

 

http://www.ebay.com.au/itm/Qi-Wireless-Charging-Pad-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-Nokia-920-Nexus-4-5-/331071844736?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Charging-Receiver-Support-NFC-for-Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-N9005-/231112639906?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο,ειναι αυτο,και το πηρα απο αυτον ακριβως που εχει το λινκ.

Το πρωτο,ειναι μεν αυτος ο δισκος,αλλα δεν το πηρα απλως απο τον ιδιο.

Οταν θα παω στο σπιτι,θα βρω απο που το πηρα και θα στο γραψω.

Παντως,ηλθαν γρηγορα για αποστολη απο Κινα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το tempered glass της nillkin, σαν πρωτη φορα κολλησαν καποια χνουδακια στην κατω επιφανεια του γυαλιου που δεν ειχα δει, μπορω να το βγαλω να το καθαρισω και να το ξανατοποθετησω; και πως;

Αν το αφησω οπως εχει μπορει να δημιουργηθει καποιο προβλημα στην οθονη του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Σου χρωσταω κατι...

http://www.ebay.com.au/itm/Qi-Wireless-Charging-Pad-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-Nokia-920-Nexus-4-5-/331071844736?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160

Βεβαια,αμα βρεις και το receiver στον πωλητη που δινει και το pad,παρτα και τα δυο απ'αυτον.

Αρκει να ειναι αυτο που γραφει οτι υποστηριζει το NFC.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το tempered glass της nillkin, σαν πρωτη φορα κολλησαν καποια χνουδακια στην κατω επιφανεια του γυαλιου που δεν ειχα δει, μπορω να το βγαλω να το καθαρισω και να το ξανατοποθετησω; και πως;

Αν το αφησω οπως εχει μπορει να δημιουργηθει καποιο προβλημα στην οθονη του κινητου;

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι... Το γυαλί έχει από κάτω σιλικόνη αν δεν κάνω λάθος και τα χνουδάκια θα έχουν κολλήσει. Την πάτησα και εγώ έτσι και δοκίμασα να το "σηκώσω" και να τα βγάλω. Τελικά γέμισε με ίνες από το πανάκι που πήγα να χρησιμοποιήσω και παραλίγο να αναγκαστώ να το πετάξω (ευτυχώς τη γλίτωσα!). Για το δεύτερο που ρωτάς δε νομίζω ότι υπάρχει τέτοια πιθανότητα.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Σου χρωσταω κατι...

http://www.ebay.com.au/itm/Qi-Wireless-Charging-Pad-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-Nokia-920-Nexus-4-5-/331071844736?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160

Βεβαια,αμα βρεις και το receiver στον πωλητη που δινει και το pad,παρτα και τα δυο απ'αυτον.

Αρκει να ειναι αυτο που γραφει οτι υποστηριζει το NFC.

 

To pad ειναι το ιδιο ....με αυτο που πηρες....:blink:

γιατι λες να παρω και το receiver απ τον ιδιο ? για την αποστολη?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και τα δύο tempered glass που έχω βάλει τα έχω βάλει στο μπάνιο με υδρατμούς από ζεστό νερό και έχουν μπει κουφέτο. Ούτε ίχνος σκόνης.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ειναι πολυ μικρα και φαινονται μονο υπο γωνια, το θεμα ειναι μην γινει καμια ζημια στην οθονη του κινητου αλλιως δεν με πειραζει και τοσο.....
Link to comment
Share on other sites

Το wireless receiver σας φουσκωνει λιγακι το καπακι της μπαταριας? Δεν ειναι καποιο προβλημα, απλα για στατιστικους λογους ρωταω. Εχω παρει αυτο με το nfc support.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...