Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση προς τους φιλους που εχουν το gear.

Το note πχ συνδεεται με το ρολοι και με bt.

Οταν δεχομαστε κληση βλεπουμε την κληση στο ρολοι και μπορουμε να απαντησουμε πχ

με το bt αν θελουμε σωστα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα και εγώ το gear σήμερα σε γκρι. Ξέρουμε πως γίνεται να έχει δόνηση και ήχο μαζί. Έχω την εντύπωση ότι μόνο ήχο η μόνο δόνηση έχει. Λάθος?

Σωστά και με γειαααα!

 

Μια ερωτηση προς τους φιλους που εχουν το gear.

Το note πχ συνδεεται με το ρολοι και με bt.

Οταν δεχομαστε κληση βλεπουμε την κληση στο ρολοι και μπορουμε να απαντησουμε πχ

με το bt αν θελουμε σωστα?

Σωστά και εδώ!

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, μπορούμε να απαντήσουμε/μιλήσουμε και από το Gear

 

 

Gear

Tips & Tricks

Επειδή δεν υπάρχει on/off στον ήχο που κάνει η camera όταν τραβάμε φωτογραφία(μόνο με root), με τον αντίχειρα κλείνουμε το μεγαφωνάκι.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που το Sw2 το βάζω να φορτίσει κάθε 4 ημέρες και είναι και αδιάβροχο δεν με έχει βολέψει. Δεν το έχω ούτε 2εβδομάδες. Πιστεύω ότι άν το δώσω 60€ κάτω να βρω κάποιον. 3 φορές το φορτισα,όλες και όλες.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που το Sw2 το βάζω να φορτίσει κάθε 4 ημέρες και είναι και αδιάβροχο δεν με έχει βολέψει. Δεν το έχω ούτε 2εβδομάδες. Πιστεύω ότι άν το δώσω 60€ κάτω να βρω κάποιον. 3 φορές το φορτισα,όλες και όλες.

Θα βρεις πανεύκολα να το δώσεις.

 

Η προσωπική μου άποψη μια που το έφερε η κουβέντα, το SW2(το είχα δυο εβδομάδες) δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το Gear.

Απλά και τα δυο φοριούνται στο χέρι.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει η beige wallet flips case, αλλα ελλαδα μονο ασπρη και μαυρη ρισκω. Υπαρχει πουθενα που να τις εχει ολες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις πανεύκολα να το δώσεις.

 

Η προσωπική μου άποψη μια που το έφερε η κουβέντα, το SW2(το είχα δυο εβδομάδες) δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το Gear.

Απλά και τα δυο φοριούνται στο χέρι.

 

Πάντως άν θέλει κάποιος να πάρει κάτι ποιό φθηνό από το gear ,να μου στείλει pm.Ο μόνος περιορισμός είναι ότι είμαι Ρόδο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να ανέβεις τόσο σε τιμή πάρε μια από αυτές και δεν θα πιστεύεις την ποιότητα τους την είχα δύο χρόνια στο νοτε1 και ήταν τέλεια.

Πρόσεξε ότι δεν έχει μέσα το ελεεινό πλαστικό κούμπωμα που γρατζουνάει και το κινητό είναι και αυτό δέρμα και εφαρμόζει γάντι. Εγώ το σκέφτομαι πολύ να πάρω μια αλλά θα κλέψω τα 65 που έδωσα ο χαζός για ορίτζιναλ φλιπ τι χαζός που είμαι..

 

http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-3

Εγω είχα αυτήν

http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-3/zenus-g-note-diary-for-galaxy-note3html

 

Πρόσεχε γιατί αυτή από την κάτω μεριά το έχει πολύ εκτεθειμένο το τηλέφωνο. Πάρε portfolio αλλά οι εξωτερικές διαστάσεις να είναι μεγαλύτερες παντού αλλιώς αν πέσει παει

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παντως εαν ξαναβγει η προσφορα note 3 + gear και καποιος φιλος δεν θελει το ρολοι

δηλωνω Διαθεσιμος :D

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί αυτή από την κάτω μεριά το έχει πολύ εκτεθειμένο το τηλέφωνο. Πάρε portfolio αλλά οι εξωτερικές διαστάσεις να είναι μεγαλύτερες παντού αλλιώς αν πέσει παει

 

Όχι δεν είναι πουθενά εκτεθειμένο την είχα και στο 1 και έχω ζήσει τρελή τούμπα χωρίς ίχνος στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις πανεύκολα να το δώσεις.

 

Η προσωπική μου άποψη μια που το έφερε η κουβέντα, το SW2(το είχα δυο εβδομάδες) δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το Gear.

Απλά και τα δυο φοριούνται στο χέρι.

 

Το gear είναι σαφώς πιο γρήγορο και με καλύτερο ui αλλά και τα δύο κάνουν την ίδια δουλειά. Εμένα μια χαρά με έχει εξυπηρετήσει το smartwatch 2 και με τίποτα δεν θα έδινα τα διπλάσια χρήματα για να κάνω την ίδια δουλειά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγόρασα την original flip wallet θήκη σε μαύρο, η οποία είναι αλήθεια πως ταιριάζει απόλυτα στο κινητό και του δίνει άλλον αέρα που η s view δεν το κάνει. Μου εμφανίζει όμως το εξής πρόβλημα. Επειδή το κινητό είναι σε τσαντάκι μαζί με πορτοφόλι κλπ ασκείται κάποια πίεση στη θήκη. Όταν λοιπόν δέχομαι μια κλήση η οθόνη μάλλον ξεκλειδώνει και από την πίεση πατιούνται διάφορες λειτουργίες ακόμα και το hard button ενεργοποιώντας το s voice. Κατά τα λοιπά είναι άψογη η θήκη. P.S. Αναμένω το gear από την προσφορά του Γερμανού αλλά μάλλον δεν θα το κρατήσω οπότε θα βγει σχετική αγγελία...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγόρασα την original flip wallet θήκη σε μαύρο, η οποία είναι αλήθεια πως ταιριάζει απόλυτα στο κινητό και του δίνει άλλον αέρα που η s view δεν το κάνει. Μου εμφανίζει όμως το εξής πρόβλημα. Επειδή το κινητό είναι σε τσαντάκι μαζί με πορτοφόλι κλπ ασκείται κάποια πίεση στη θήκη. Όταν λοιπόν δέχομαι μια κλήση η οθόνη μάλλον ξεκλειδώνει και από την πίεση πατιούνται διάφορες λειτουργίες ακόμα και το hard button ενεργοποιώντας το s voice. Κατά τα λοιπά είναι άψογη η θήκη. P.S. Αναμένω το gear από την προσφορά του Γερμανού αλλά μάλλον δεν θα το κρατήσω οπότε θα βγει σχετική αγγελία...

Πααααρων.....τι χρωμα αδελφε?:)

Το pm on για λεπτομερειες ..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιον λόγο εννοείς ανοιχτό το 3G, αλλά στην δική μου συσκευή δεν κλείνει ποτέ.

 

Έκανα λάθος, τώρα πρόσεξα ότι αναφερόσουν στο Gear, νόμιζα αφορούσε το Note.

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά έχω μια ζελατίνα που μου την έβαλε ο Νίκος στο Extreme Mobile άψογη και γλιστράει τέλεια το πενάκι αλλά περιμένω να φέρει κάτι tempered glass που έχουν και σιλικόνη από κάτω και απορροφάει ποιο πολύ τα χτυπήματα. Πριν καταστραφεί το προηγούμενο είχα Spigen tr slim πάνω αλλά δεν άντεξε την νταλίκα :-)

 

tempered glass τι ειναι?

 

Εγω τωρα αυτην εδω κοιταζα. Δεν ειναι η slim μαλλον που λες οτι ειχες

 

http://www.youtube.com/watch?v=CMx1m4M0-x4

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το Tempered glass είναι ενισχυμένο γυαλί. Σαν των αυτοκινήτων.

Εγώ πήρα αυτή : http://www.ebay.com/itm/190938256463?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Λέει 0.3 αλλά είναι 0.4. Πολύ παχιά, ξεπερνάει σε ύψος το home button. ΑΛΛΑ, αν ξεπεράσεις το σοκ, είναι σαν να μην υπάρχει στην αφή, και σου δίνει τεράστια αίσθηση προστασίας σε σχέση με τις ζελατίνες. Καμία σχέση. Θέλει πολύ προσοχή στην εφαρμογή γιατί άμα μείνει σκουπιδάκι την έκατσες. Το καθάρισα πάρα πολύ καλά, και διάλεξα ένα μέρος με ελάχιστη σκόνη για να τη βάλω. Μπήκε τέλεια, έπαθα το σοκ του πάχους, το ξεπέρασα μόλις τη δούλεψα λίγο, και δεν νομίζω να βάλω ποτέ ξανά ζελατίνα..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το Tempered glass είναι ενισχυμένο γυαλί. Σαν των αυτοκινήτων.

Εγώ πήρα αυτή : http://www.ebay.com/itm/190938256463?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Λέει 0.3 αλλά είναι 0.4. Πολύ παχιά, ξεπερνάει σε ύψος το home button. ΑΛΛΑ, αν ξεπεράσεις το σοκ, είναι σαν να μην υπάρχει στην αφή, και σου δίνει τεράστια αίσθηση προστασίας σε σχέση με τις ζελατίνες. Καμία σχέση. Θέλει πολύ προσοχή στην εφαρμογή γιατί άμα μείνει σκουπιδάκι την έκατσες. Το καθάρισα πάρα πολύ καλά, και διάλεξα ένα μέρος με ελάχιστη σκόνη για να τη βάλω. Μπήκε τέλεια, έπαθα το σοκ του πάχους, το ξεπέρασα μόλις τη δούλεψα λίγο, και δεν νομίζω να βάλω ποτέ ξανά ζελατίνα..

Αγορασε Jelly buttons ειναι ακριβως γι αυτη τη δουλεια.Η spigen τα δινει δωρο με το γυαλι της.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε Jelly buttons ειναι ακριβως γι αυτη τη δουλεια.Η spigen τα δινει δωρο με το γυαλι της.

 

Και αυτή δίνει αλλά μου φαίνονται λίγο.. μπλιαχ.. Μετά έβαλα και την flip θήκη (από ebay πάλι), είδα ότι δεν πατιέται το home κατά λάθος και σταμάτησε να με ενοχλεί! Τι σου είναι η συνήθεια όμως :lol::lol::lol:

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για gear : τι επιβαρυνση φερνει στην μπαταρια του note στην διαρκεια της μερας οταν ειναι συνεχως συνδεδεμενο....

 

Εδω http://www.stuff.tv/galaxy-gear/samsung-galaxy-gear/review αναφερει.....

 

Worse is the impact it has on the Note 3’s battery – it went from 100 per cent to just 20 per cent in the same period of time, suggesting that its constant connection to the Gear via Bluetooth, in addition to the rest of its normal usage, was quite taxing.

 

Τα φωτα σας οι εχοντες....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να τρώει μπαταρία αλλά δεν πιστεύω πάρα πολύ, εξαρτάται κάθε πότε παίρνεις μαιλ ή οτιδήποτε άλλο που το εμφανίζει το Gear αλλιώς η επικοινωνία μεταξύ τους είναι απλά ελέγχου και δεν νομίζω πως έχει διαφορά από ένα hands free λογικά σκεπτόμενος τωρα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για gear : τι επιβαρυνση φερνει στην μπαταρια του note στην διαρκεια της μερας οταν ειναι συνεχως συνδεδεμενο...............

Όπως το Note 3 έτσι και το Grear, ευτυχώς, έχει bluetooth 4.0

Aυτό σημαίνει ότι έχει πάρα πολύ μικρή κατανάλωση.

 

Όπως και πριν βγάζω την ημέρα μου με το Note έχοντας επίσης εκτός από το Gear και ΒΤ Voyager Legend συγχρόνως.

Τις καθημερινές 19-22 ώρες αλλά με πάρα πολλές κλήσεις, e-mail λιγότερα από 50 ποτέ, μνμ. και συγχρονισμούς, 3G πάντα στο ΟΝ

ΣΚ μπορεί να το περάσω όλο με μια φόρτιση. Αυτά για το Note 3.

 

Με το Gear μπορεί να περάσω το λιγότερο 2 ημέρες και να φορτίσω την 3η

 

 

edit:

Μην εμπιστεύεσαι αυτά που διαβάζεις από τους reviewers ειδικά για το θέμα μπαταρίας του Gear.

Για αυτό τον λόγο δεν το πήρα από την αρχή επειδή του άκουγα αλλά λάθος μου.

Μόλις το δει, θα μας πει και ο Βαγγέλης την άποψη του που το έχει και αυτός αρκετό καιρό.

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όπως το Note 3 έτσι και το Grear, ευτυχώς, έχει bluetooth 4.0

Aυτό σημαίνει ότι έχει πάρα πολύ μικρή κατανάλωση.

 

Όπως και πριν βγάζω την ημέρα μου με το Note έχοντας επίσης εκτός από το Gear και ΒΤ Voyager Legend συγχρόνως.

Τις καθημερινές 19-22 ώρες αλλά με πάρα πολλές κλήσεις, e-mail λιγότερα από 50 ποτέ, μνμ. και συγχρονισμούς, 3G πάντα στο ΟΝ

ΣΚ μπορεί να το περάσω όλο με μια φόρτιση. Αυτά για το Note 3.

 

Με το Gear μπορεί να περάσω το λιγότερο 2 ημέρες και να φορτίσω την 3η

 

 

edit:

Μην εμπιστεύεσαι αυτά που διαβάζεις από τους reviewers ειδικά για το Gear.

Για αυτό τον λόγο δεν το πήρα από την αρχή επειδή του άκουγα αλλά λάθος μου.

Μόλις το δει, θα μας πει και ο Βαγγέλης την άποψη του που το έχει και αυτός αρκετό καιρό.

 

Για το viber παιρνεις ειδοποιησεις στο gear?

Και σε ποια μορφη...αν μπορεις καποια στιγμη screenshot...

Αν εχει τι δυνατοτητα βεβαια...

Παντως οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα review μετα το τελευταιο update που εχουν αλλαξει δραματικα τα πραγματα...απο οσο διαβαζω και στο xda....κριμα

 

Σχετικα με το viber?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Viber δεν χρησιμοποιώ αλλά έχεις ειδοποιήσεις για ΟΛΕΣ τις εφαρμογές της συσκευή σου οπότε γιατί όχι και σε αυτήν.

 

edit:

σε έξοδα σε βλέπω να μπαίνεις. :lol:

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Viber δεν χρησιμοποιώ αλλά έχεις ειδοποιήσεις για ΟΛΕΣ τις εφαρμογές της συσκευή σου οπότε γιατί όχι και σε αυτήν.

 

edit:

σε έξοδα σε βλέπω να μπαίνεις. :lol:

 

Αστα κολλησα....

Ενα μηνυμα απο fb πχ το βλεπεις στο gear? Ολοκληρο?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αστα κολλησα....

Ενα μηνυμα απο fb πχ το βλεπεις στο gear? Ολοκληρο?

Ναι, ολόκληρο, σε όλες τις εφαρμογές.

 

 

7 Reasons To Consider A Smartwatch

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ολόκληρο, σε όλες τις εφαρμογές.

 

 

7 Reasons To Consider A Smartwatch

 

Ευχαριστω πολυ ....χρησιμες επεξηγησεις ....:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...