Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θηκη flip με μαγνιτη μπορουμε να βαλουμε?

 

Προσωπικα δε θα εβαζα. Στο Νοτε 2 ειχαν παρατηρηθει καποιες δυσλειτουργιες με το s pen οι οποιες ειχαν να κανουν με τον μαγνητη. Οποτε η αποψη μου ειναι πως καλυτερα να επιλεξεις μια διχως μαγνητη :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ένας γνωστός πήρε θήκη για το ς4 φλιπ κοβερ από το παζάρι στο σκιστο μέτρια ποιότητα αλλά είχε το τσιπακι και δούλευε το S view.

Τιμή 3 € δεν ξέρω αν έχει και για το Δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε θα εβαζα. Στο Νοτε 2 ειχαν παρατηρηθει καποιες δυσλειτουργιες με το s pen οι οποιες ειχαν να κανουν με τον μαγνητη. Οποτε η αποψη μου ειναι πως καλυτερα να επιλεξεις μια διχως μαγνητη :)
Κατι τετοιο ειχα ακουσει και ηθελα να το επιβεβαιωσω!

 

Aς κάνουμε λοιπόν ένα :ban:άκι στο Gear

 

 

Τελικα ειναι αδιαβροχο η οχι?Η Samsung τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι αδιαβροχο η οχι?Η Samsung τι λεει?

 

H Samsung έχει γίνει Apple......... δεν μιλάει ....... αλλά εμείς βλέπουμε :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν πιστεύω ότι αν βρέχει πρέπει να βγάλεις το ρολόι... Αν αντέχει σε πίεση κάτω από νερό...πιστεύω μόνον σε φυσιολογική (πλύσιμο χεριών) πρέπει και πάλι να αντέχει. Προσωπικές εκτιμήσεις πάντα
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ ευαίσθητο touch και με την πίεση του νερού αλλάζει οθόνες :).

Το λιγότερο θα πρέπει να μην παθαίνει τίποτα στο πλύσιμο των χεριών τουλάχιστον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τα κινητά αντέχουν αυτό το στρες τεστ του νερού όχι πάντα με μεγάλη επιτυχία αλλά να αντέχουν σε μια βροχή π.χ

Ένα βίντεο που βρήκα με S4

"Samsung Galaxy S4 Water Damage Test" στο YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=MW4pi_dkx9w&feature=youtube_gdata_player

 

Βέβαια. Εννοείτε ότι το γκεαρ πρέπει να είναι φτιαγμένο για κάτι τέτοιο και όχι απλά να το ψιλό αντέχει...

Link to comment
Share on other sites

Sony SW2 is rated to IP57 -- dust and submersion in up to a meter of water for 30 minutes.

 

Galaxy Gear is rated for IP55 -- protected against dust and water jets for a few minutes

 

οποτε με το Sony κανεις και μια βουτια

ενω με το

Gear κανεις το παπακι :p

 

http://www.pcworld.idg.com.au/article/525505/spec_stand_off_samsung_galaxy_gear_vs_sony_smartwatch_2/

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν θέλει κάποιος να το αγοράσει, σίγουρα δεν θα είναι για χρήση ρολόι. Επομένως ας μην ξενερώσει με αυτά που διαβάζει. Gadget είναι
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι φίλε apitsakis και τελικά τα κάνει όλα, μάλιστα πολύ καλύτερα από ότι μας λέγανε οι reviewers

 

New smartwatch in town

Qualcomm Toq (349,99$)

Available on December 2nd

http://toq.qualcomm.com/

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος ενδιαφέρεται για το smartwatch το δίνω σε καλή τιμή δεν το έχω ούτε 2 εβδομάδες. Όποιος θέλει ας μου στείλει pm
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω θηκη s-view εστω και μεταχειρισμενη?????/

 

Στα public είναι σίγουρο ότι θα βρεις...

Για μεταχειρισμενη κοίτα σε κανένα φόρουμ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω θηκη s-view εστω και μεταχειρισμενη?????/

 

extreme-mobile.gr εχει s-view αλλα δεν ξερω απο χρωματα τι εχει τωρα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση

Τι θα θέλαμε να έχει/κάνει ένα Smart Watch?

Ας μην απαντήσουμε για μπαταρία που είναι το αυτονόητο και για ομορφιά που είναι υποκειμενική, αλλά για τα υπόλοιπα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η s-view θήκη καταναλώνει περισσότερη μπαταρία? Το έχει προσέξει κανένας αυτό? γιατί θέλω να την πάρω και βλέπω στα διαφημιστικά ότι δείχνει συνέχεια τις ειδοποιήσεις στο πλαίσιο..

Αληθεύει?

Thanks προκαταβολικά!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η s-view θήκη καταναλώνει περισσότερη μπαταρία? Το έχει προσέξει κανένας αυτό? γιατί θέλω να την πάρω και βλέπω στα διαφημιστικά ότι δείχνει συνέχεια τις ειδοποιήσεις στο πλαίσιο..

Αληθεύει?

Thanks προκαταβολικά!

 

Δεν νομίζω να έχει διαφορά... σβήνει το πλαίσιο όταν θα έσβηνε και η οθόνη γυμνή σε μια ειδοποίηση... αλλά δεν έχω σίγουρα να ξέρω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει διαφορά... σβήνει το πλαίσιο όταν θα έσβηνε και η οθόνη γυμνή σε μια ειδοποίηση... αλλά δεν έχω σίγουρα να ξέρω.

 

Μάλλον έτσι θα είναι όπως το λες γιατί διαφορετικά θα έχει τρελλή κατανάλωση στη μπαταρία...

Κάποιος άλλος που να τη "φοράει" ας μας το επιβεβαιώνσει.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι θα είναι όπως το λες γιατί διαφορετικά θα έχει τρελλή κατανάλωση στη μπαταρία...

Κάποιος άλλος που να τη "φοράει" ας μας το επιβεβαιώνσει.

 

Έτσι είναι, δεν καταναλώνει μπαταρία παραπάνω, μετά από κάποια δευτερόλεπτα κλείνει...

Στα συν που βλέπω σε σχέση με την Flip Cover του Note2 που είχα, προστατεύει καλύτερα στις γωνίες...

Αν και η τιμή της είναι τσουχτερή ειναι must....

Φιλικά

Γιωργος

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, δεν καταναλώνει μπαταρία παραπάνω, μετά από κάποια δευτερόλεπτα κλείνει...

Στα συν που βλέπω σε σχέση με την Flip Cover του Note2 που είχα, προστατεύει καλύτερα στις γωνίες...

Αν και η τιμή της είναι τσουχτερή ειναι must....

Φιλικά

Γιωργος

 

:thanks:

Του έχω πάρει την original flip της Samsung (που είχες και εσύ στο Note 2) και είναι καλή αλλά αφού έδωσα που έδωσα 51 ευρώ (mobilefun.com) τουλάχιστον θα έπαιρνα αυτήν για να γλυτώνω ανοίγματα - κλεισίματα στο cover.. Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

:thanks:

Του έχω πάρει την original flip της Samsung (που είχες και εσύ στο Note 2) και είναι καλή αλλά αφού έδωσα που έδωσα 51 ευρώ (mobilefun.com) τουλάχιστον θα έπαιρνα αυτήν για να γλυτώνω ανοίγματα - κλεισίματα στο cover.. Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα..

 

κατι ακυρο απλα επειδη ειδα οτι εχεις αγορασει απο mobilefun. πηρα μια θηκη την περασμενη εβδομαδα η οποια εφυγε την περασμενη τεταρτη. μου γραφει οτι εφυγε με dhl global mail χωρις tracking number. ποσες μερες κανει να ερθει ? και θα ερθει με dhl σπιτι ή με το ταχυδρομειο?

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

κατι ακυρο απλα επειδη ειδα οτι εχεις αγορασει απο mobilefun. πηρα μια θηκη την περασμενη εβδομαδα η οποια εφυγε την περασμενη τεταρτη. μου γραφει οτι εφυγε με dhl global mail χωρις tracking number. ποσες μερες κανει να ερθει ? και θα ερθει με dhl σπιτι ή με το ταχυδρομειο?

 

Μου ήρθε με ταχυδρομείο απλό φίλε μου και η αλήθεια είναι ότι άργησε.. περίπου μία εβδομάδα έκανε να μου έρθει αλλά 1ον δεν ήταν άμεσα διαθέσιμη την ημέρα που την παρήγγειλα (ήρθε σε στοκ την επόμενη μέρα) οπότε το shipment έγινε τη μεθεπόμενη της παραγγελίας, 2ον μεσολάβησε η γενική απεργία καθώς και Σ/Κ που δεν γίνονται παραδόσεις από τα ΕΛΤΑ

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...