Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θήκη που σε πτώση δεν αφήνει την μπαταρία να βγει, για μένα δεν μπαίνει...

 

Για να εκτονωθεί η δύναμη δεν είναι απαραίτητο να βγει το καπάκι. Δεν είμαστε formula 1 εδώ που πρέπει να διαλυθεί το αυτοκίνητο. Η δύναμη εκτονώνεται κατά την πτώση και στις τούμπες που θα πάρει το κινητό. Εκεί θες τη θήκη για να προστατέψεις την οθόνη και το bezel. Και άστο να γυρίζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί σε πτώση βγαίνοντας η μπαταρία και κόβοντας το ρεύμα, μπορεί να γλυτώσεις κανά "κύκλωμα" να το πω απλά...

;)

 

Αυτό δε συμβαίνει ποτέ. Ποιο πιθανό είναι να τα σπάσεις όλα εξωτερικά και το κινητό να παίζει μια χαρά. Δες και κανένα drop test...

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί σε πτώση βγαίνοντας η μπαταρία και κόβοντας το ρεύμα, μπορεί να γλυτώσεις κανά "κύκλωμα" να το πω απλά...

;)

 

Ελα πες την αλήθεια τώρα,

μας κάνεις πλάκα με αυτά που λες ε????

 

Χαρίλαε που είσαι ρε Χαρίλαε και είχες χαθεί? Όλα καλά ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν οι θήκες αλουμινιου σήμερα. Και οι 2 είναι τέλειες αλλά Θα κρατήσω το bumber και το άλλο θα το δώσω γιατί μου αρέσει και η δερμάτινη υφή από το καπάκι. Τράβηξα κάποιες φωτό με το gear μου Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναθυμισω οτι μου περισσευει μια Spigen Slim Armor metal slate,για το Note 3 ,μιας και κρατησα την Ισπανικη,και τωρα εχω δυο,και την θηκη τυπου τσεπης-pouch,και βαζω το κινητο ,που φοραει μονιμα την Ισπανικη,μεσα και στην θηκη τυπου τσεπης,που ειναι απο νεοπρενιο.

Ας πεσει κατω τωρα 10 φορες,δεν με νοιαζει.:lol:

Edit.

Το εχω βαλει και στις αγγελιες,αλλα μιας και λεγατε για προστασιες,το εβαλα και παλι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χτές γύρισα όλα τα μαγαζιά στο σύνταγμα.. Πλαίσιο.. public κλπ και έψαχνα μια θήκη (Προς στιγμήν είμαι με μια Puro Sleeve που την βρήκα το Σαββάτο στο Public του Mall για Note 1 )... βρήκα μόνο μία bumber μαύρη στο Public αλλά έχω το άσπρο και με χάλαγε + το ότι ήταν τόσο μαλακή που σε τσέπη δεν έμπαινε το κινητό με τίποτα. Από εκεί και πέρα περιμένω από Amazon την Spigen Neon και το Spigen Glass Tr .. αλλά αυτά ένας θεός ξέρει πότε θα έρθουν. Στο Πλαίσιο μου είπαν πως δευτέρα θα έχουν θήκες original Samsung οπότε ούτως η άλλως ψηνόμουν για την S-View χωρίς το Wireless Charging γιατί το έχω ήδη βάλει μόνος μου με Receiver για Note 2.

 

Αν κανείς έχει δει πουθενά την Original S-View να υπάρχει Αθήνα ήδη θα ήθελα να ξέρω.

 

http://www.mobilecenter.gr/thiki-s-view-cover-samsung-ef-cn900bbegww-jet-black-for-samsung-galaxy-note-3-n9000-n9005.html

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν οι θήκες αλουμινιου σήμερα. Και οι 2 είναι τέλειες αλλά Θα κρατήσω το bumber και το άλλο θα το δώσω γιατί μου αρέσει και η δερμάτινη υφή από το καπάκι. Τράβηξα κάποιες φωτό με το gear μου

 

Για ενημέρωσε μας σε σημεία με χαμηλό σήμα αν έχεις πρόβλημα γιατι ψήνομαι να παραγγείλω και εγω το bumber

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το Belkin ήρθε πολύ γρήγορα αλλά η εγκατάσταση απέτυχε. Παει, πέταμα. :mad:

 

Φαντάσου από τη τσαντίλα έγραψα Belkin ενώ είναι Nillkin 9H Hardness Tempered Glass

Edited by giotamike
Λάθος όνομα
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωσε μας σε σημεία με χαμηλό σήμα αν έχεις πρόβλημα γιατι ψήνομαι να παραγγείλω και εγω το bumber

 

Ελαφρά νομίζω επηρεάζει το σήμα γιατί δεν έχω πάντα 3g αν και δεν έχω χάσει κλήσεις ακόμα. Αν δεν δουλεύεις σε υπόγεια δεν θα έχεις θέμα. Είναι πολύ όμορφο το silver

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα εχω γραψει και παλιοτερα για αλουμινενια καπακια, bumpers κλπ μεταλλικα παραφερναλια.

Ακομα και 1% να κοβουν από το σημα (gsm, wifi, gps κλπ) το θεωρω μη αποδεκτο, γιατι αυτές οι συσκευες είναι πρωτα από όλα εργαλεία επικοινωνιας και σε αυτό τον τομεα κυνηγαω το απολυτο (δυστυχως κανενα lg, Samsung δεν είναι το απολυτο σε αυτό τον τομεα. Στο κομματι σημα τα Nokia, Motorola είναι μπροστα).

Οποτε, μενουμε με τα σκουπιδοπλαστικα που το εχει προικισει η σαμμυ, σκούζουμε και λιγο (εγω πολύ τα 4 τελευταια χρονια) κι ελπιζουμε να δουμε φετος λιγο μεταλλο (ναι, θα το δουμε επιτελους ;) ) στους νεους γαλαξιες.

Link to comment
Share on other sites

Το Belkin ήρθε πολύ γρήγορα αλλά η εγκατάσταση απέτυχε. Παει, πέταμα. :mad:

 

Φαντάσου από τη τσαντίλα έγραψα Belkin ενώ είναι Nillkin 9H Hardness Tempered Glass

 

έτσι την πάτησα και εγώ πιο καλά γυμνό και να το χαϊδεύουμαι

Link to comment
Share on other sites

Το Belkin ήρθε πολύ γρήγορα αλλά η εγκατάσταση απέτυχε. Παει, πέταμα. :mad:

 

Φαντάσου από τη τσαντίλα έγραψα Belkin ενώ είναι Nillkin 9H Hardness Tempered Glass

 

 

 

 

 

 

 

έτσι την πάτησα και εγώ πιο καλά γυμνό και να το χαϊδεύουμαι

 

Πως τα καταφέρατε βρε παιδιά, μέχρι κι εγώ τα κατάφερα.

Μπείτε στο μπάνιο, ανοίξτε το ζεστό νερό να κάνει υδρατμούς, καθαρίστε καλά την οθόνη και ευθυγραμίστε με προσοχή το γυαλί.

Μέχρι και στο Νοτε 8 τα κατάφερα τέλεια

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν ήταν δύσκολο. Όμως για κάποιο λόγο δεν πάτησε καλά σε μια γωνία και από εκεί και πέρα άρχισε το κακό. Όπως και να έχει η πρόταση της Nikkin είναι πολύ ποιοτική.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω βαση αυτοκινητου για να χρησιμοποιησω σαν gps το note3 μου.εχει κανεις κατι στα υποψιν?οχι πολυ ακριβο και ας ειναι και απο ebay
Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω βαση αυτοκινητου για να χρησιμοποιησω σαν gps το note3 μου.εχει κανεις κατι στα υποψιν?οχι πολυ ακριβο και ας ειναι και απο ebay

 

απλα η καλυτερη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Samsung-Galaxy-Note-2-LTE-II-GT-N7105-Kraftfahrzeughalter-ECS-K200BE-/230889532976?hash=item35c216ae30

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω βαση αυτοκινητου για να χρησιμοποιησω σαν gps το note3 μου.εχει κανεις κατι στα υποψιν?οχι πολυ ακριβο και ας ειναι και απο ebay

 

http://m.ebay.com/itm/151155723545?nav=SEARCH

 

Με έχει βολέψει τρέλα και αν ψάξεις θα βρεις και πολύ φτηνότερες στην ίδια λογική

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/151155723545?nav=SEARCH

 

Με έχει βολέψει τρέλα και αν ψάξεις θα βρεις και πολύ φτηνότερες στην ίδια λογική

Χαιρετω.

Εγω,παρηγγειλα αυτη,http://www.ebay.com/itm/Universal-CD-Slot-Mount-SmartPhone-Holder-For-Cell-Phones-and-GPS-Devices-/271357519353?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160 ,και εκανα μια αντιπροσφορα στα $12,50,που τη δεχτηκε.

Προσεξε οτι εχει κεφαλη, που του επιτρεπει να περιστρεφεται πανω κατω, ΚΑΙ αριστερα και δεξια,ωστε να μπορεις να το προσανατολισεις ακριβως οπυ σε βολευει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπαινει στo cd του αυτοκινητου?δεν ειναι λιγο επιφοβο αυτο?καλυτερα αυτο που κολλαει στο τζαμι πιστευω

 

 

Καθόλου επίφοβο. Να φανταστείς ότι μπορείς να έχεις και το cd ταυτόχρονα βεβαίως να παίζει. Δε το ακυρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω βαση αυτοκινητου για να χρησιμοποιησω σαν gps το note3 μου.εχει κανεις κατι στα υποψιν?οχι πολυ ακριβο και ας ειναι και απο ebay

 

Εγώ πήρα αυτή

http://www.ebay.com/itm/130983434862?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγγελια ριν κιανα 40λεπτο το νοτελι 3 δε με πηραν ακομη για επιβεβαιβεωση.... θελω να παρω μια καλη θηκη να προστατευω το θηριο και να ειναι κ ομορφη! ειναι πανακριβεςςςςςςς θελω μια να μοιαζει με την αυθεντικη θα ηθελα κατι σε φλιπ κοβερ με τα παραθυρακια μπροστα αλλα θελω να αναβει κανονικα και να σβηνει η ογονη κ να βγαζει μπροστα το ρολι ημερομηνια κλησεις κτλ! εχετε καποια να προτεινετε θελω πιο πολυ απο ελλαδα δειξτε μ οποια νομιζετε καλυτερη ωστε να μη παθει κατι ειτε φλιπ κοβερ αλλα κ αλλες που κ κατω να πεσε να μην παθει ζημια... ααα και το καπακι να μη βγαινει θα ειναι καλυτερο νομιζω!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγγελια ριν κιανα 40λεπτο το νοτελι 3 δε με πηραν ακομη για επιβεβαιβεωση.... θελω να παρω μια καλη θηκη να προστατευω το θηριο και να ειναι κ ομορφη! ειναι πανακριβεςςςςςςς θελω μια να μοιαζει με την αυθεντικη θα ηθελα κατι σε φλιπ κοβερ με τα παραθυρακια μπροστα αλλα θελω να αναβει κανονικα και να σβηνει η ογονη κ να βγαζει μπροστα το ρολι ημερομηνια κλησεις κτλ! εχετε καποια να προτεινετε θελω πιο πολυ απο ελλαδα δειξτε μ οποια νομιζετε καλυτερη ωστε να μη παθει κατι ειτε φλιπ κοβερ αλλα κ αλλες που κ κατω να πεσε να μην παθει ζημια... ααα και το καπακι να μη βγαινει θα ειναι καλυτερο νομιζω!

 

Αμα δεν ερθει η καινουργια αναβαθμιση να επιτρέπει στο κινητο να διαβαζει τα τσιπακια τριτων καμια περα της αυθεντικης σαμσουνγκ δεν μπορει να δουλεψει ουτε της σπιγκεν που ειναι καλυτερη και ακριβοτερη απο της σαμσουνγκ οποτε η παιρννεις αυθεντικη η περιμενεις να δεις τι θα γινει με αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου! με εφαρμογη που υπαρχει για το νοτελι 2 δεν υπαρχει να φανταστω για νοτε 3? κακα τα ψεματα ειναι πανακριβες οι θηκες 45 με 60 ευρω (υπαρχει φθηνοτερη αυθεντικη?) που κανουν οι θηκες... δεν περιμενα οτι θα εχω τετοια θεμα το πολυ πολυ να βαλω μια με 3-5 ευρω σιλικονης για αρχη οπως ειχα στο νοτε 2

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογη απο οσο γνωριζω δεν εχει τις ιδιοτητες που σου προσφέρει η s view απλα ανοιγει την ουονη με το ανοιγμα της θηκης..... δες μηπως βρεις μια ελαφρως μεταχειρισμενη στο μισο περιπου κοστος να κανεις την δουλεια σου αρκετα παιδια απο δω τις δινουν.........
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...