Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρηγγειλα τελικα την προστασια οθονης της samsung.

9.90 τα δυο κομματια.

πηρακαι μια καρταμνημηες kingston 32gb class10 στα 19

 

Πεταμένα λεφτά. Χίλιες φορές να αγόραζες ένα tempered glass από το eBay ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πεταμένα λεφτά. Χίλιες φορές να αγόραζες ένα tempered glass από το eBay ...

 

Μια χαρά είναι. Αν θέλεις κάτι άμεσα δεν υπάρχει κάτι καλυτερο. Την έχεις δοκιμάσει και δεν σου άρεσε;

Link to comment
Share on other sites

Πεταμένα λεφτά. Χίλιες φορές να αγόραζες ένα tempered glass από το eBay ...

 

Αποψη σου .... αλλά (πεταμένα λεφτά) δεν είναι σίγουρα. Και τα δύο είναι πολύ καλά για αυτό που προσφέρουν.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Αν θέλεις κάτι άμεσα δεν υπάρχει κάτι καλυτερο. Την έχεις δοκιμάσει και δεν σου άρεσε;

 

Ζελατίνα δεν είναι;

Και εγώ είχα αγοράσει από τον Κωτσόβολο 2 ζελατίνες εκπληκτικής ποιότητας προς 10.99. Τις ήθελα μόνο και μόνο για τις επόμενες 5 μέρες μέχρι να μου έρθει το glass. Τελικά ήρθε το glass, και έβγαλα τη ζελατίνα.

Δεν το λέω υποτιμητικά. Αλλά η καλύτερη ζελατίνα του κόσμου να είναι, δε συγκρίνεται σε αίσθηση, σε προστασία, σε καθαριότητα, σε ευκολία εγκατάστασης με ένα tempered glass. Εγώ εν γνώση μου πέταξα 10 ευρώ για να είμαι σίγουρος. Γι αυτό λέω ότι είναι πεταμένα λεφτά.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την s view της samsung και σκεφτομαι να παρω το tempered glass nillkin που λετε ολοι εδω...θα εχω κανα θεμα με την θηκη εχει κανεις και τα δυο?
Link to comment
Share on other sites

απο που αγορασες την temperad glass?εχεις καποιο λινκ?ποσες μερες εκανε να φθασει?

 

εδω εισαι φιλε

http://www.ebay.com/itm/231099390691

σε δυο εβδομαδες στην πορτα σου και πηγαινε στο post 1389 για να δεις και φωτογραφιες που εχω ανεβασει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω την s view της samsung και σκεφτομαι να παρω το tempered glass nillkin που λετε ολοι εδω...θα εχω κανα θεμα με την θηκη εχει κανεις και τα δυο?

 

post 1389 εχω ανεβασει φωτογραφιες...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα κανένα κι εγώ είχα s view και μια χαρά λειτουργούσε παιδιά όταν λέμε γυαλί ούτε χιλιοστό δεν είναι μην έχετε στο μυαλό σας κανένα παρμπρίζ λίγο ελάχιστα ποιο χοντρό από ζελατίνα είναι χαλαρώστε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε τι είδους γυαλί έχει το galaxy gear? Αν χρειάζεται screen protector?

 

Στις οδηγίες αναφέρεται ρητά ότι δεν πρέπει να βάλεις screen protector .Κατέβασε το manual του gear από το site της samsung.

Ta λέει όλα αναλυτικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου πηρε αυτη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=291002039956&ssPageName=ADME:L:OC:DE:3160

και εχει μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος.απιστευτη αισθηση

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες αναφέρεται ρητά ότι δεν πρέπει να βάλεις screen protector .Κατέβασε το manual του gear από το site της samsung.

Ta λέει όλα αναλυτικά.

 

Οκ Απλα το φοβάμαι μη γρατσουνιστει... Το εχω ερωτευτεί να είχε και κάνα πληκτρολόγιο να έγραφα και κάνα μήνυμα απευθείας θα ταν τέλειο.. Επίσης παρατήρησα έχει πολύ καλό μικρόφωνο με ακούνε χωρίς πρόβλημα και δεν χρειάζεται να έχω το ρολόι μέσα στο στομα μου

 

για να έχεις bluetooth tethering στο gear και να έχεις κανονικά ίντερνετ, πρέπει να περάσεις αποκλειστικά custom rom?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

πολυ καλη!! οτι πρεπει για καλοκαιρι .

Link to comment
Share on other sites

ok για όποιον τον ενδιαφέρει και έχει galaxy gear, κατάφερα να σετάρω (χωρίς ρουτάρισμα) να μπορείς να γράφεις κανονικά μυνήματα από το gear με πολύ καλό keyboard. λέγεται fleksy (το έχει στο playstore) και δουλεύει με αρκετά gestures που βολεύουν πολύ.

στη συνέχεια περνάμε με το tablet talk στο κινητό και με sideload και adb commands το ίδιο πρόγραμμα στο κινητό. επιλέγουμε το κινητό για phone και το gear για tablet. μπορείς κανονικά να γράψεις και να στείλεις μηνύματα από το ρολόι. το μόνο down είναι ότι γράφεις χειροκινητα το νούμερο γιατί δεν έχει contacts.

 

τώρα μένει να ανακαλύψω κάτι αντίστοιχο και για bluetooth tethering αλλά δύσκολα χωρις root... δεν δουλεύει ούτε το pdanet client, ούτε το easy tether pro.... κλείνει το app την στιγμή που συνδέεται....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε ολοι , προσφατως πηρα το SN3 και αν καποιος γνωριζει ας με διαφωτισει ως προς

1.Το ραδιο ειναι μονο στριμ , πως μπορουμε να ακουμε με αλλο μη ιντερν/κο τροπο - χωρις χρεωσεις ? (στα μεσα μεταφορας κλπ)

2.Ποια ακουστικα προτεινετε για μουσικη βασικα που ειναι συμβατα (δοκιμασμενα) ?

 

ΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε ολοι , προσφατως πηρα το SN3 και αν καποιος γνωριζει ας με διαφωτισει ως προς

1.Το ραδιο ειναι μονο στριμ , πως μπορουμε να ακουμε με αλλο μη ιντερν/κο τροπο - χωρις χρεωσεις ? (στα μεσα μεταφορας κλπ)

2.Ποια ακουστικα προτεινετε για μουσικη βασικα που ειναι συμβατα (δοκιμασμενα) ?

 

ΤΙΑ

 

Για ράδιο κοίταξε κάποιο bluetooth που έχει ενσωματωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες αναφέρεται ρητά ότι δεν πρέπει να βάλεις screen protector .Κατέβασε το manual του gear από το site της samsung.

Ta λέει όλα αναλυτικά.

 

Εγώ του έχω βάλει screen protector από Κορέα, εγκεκριμένο από τη Samsung και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα έχει και προστασία για τα αλουμινένια πλαίσια πάνω και κάτω από την οθόνη, ενώ το πακέτο έχει 2 τέτοια σετάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το ότι δεν καλύπτει τα πλαϊνά κουμπιά θα σε ξενερώσει λίγο...

 

 

Βασικά ο λόγος που την πήρα ήταν αυτός ότι δεν καλύπτει τα κουμπιά και ότι είναι λεπτή

 

Στην πράξη θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Οκ Απλα το φοβάμαι μη γρατσουνιστει... Το εχω ερωτευτεί να είχε και κάνα πληκτρολόγιο να έγραφα και κάνα μήνυμα απευθείας θα ταν τέλειο.. Επίσης παρατήρησα έχει πολύ καλό μικρόφωνο με ακούνε χωρίς πρόβλημα και δεν χρειάζεται να έχω το ρολόι μέσα στο στομα μου

 

Mη φοβάσαι καθόλου.

Δεν θα ξεχάσω τις πρώτες ημέρες που το είχα χτυπήσει με δύναμη βγαίνοντας από πόρτα και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

Gorilla 3 έχει και είναι Water Resistant (οχι Waterproof)

Με γειααααα

 

 

edit:

δες τα βιντεάκια που βρήκα από δυο διαφορετικούς τολμηρούς.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=AumcFF-9F9U

 

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα τελικά root το gear και πέρασα την null. Τώρα έχω κανονικά και ίντερνετ και Nova αλλά και τον original launcher. Το aroma installer έχει πολλές επιλογές!! Τελικά είναι κανονικά σαν κινητό! Πανεύκολα περνάει ο twrp φοβόμουν στην αρχή αλλά είναι πανεύκολο. Έχω ένα θέμα με το playstore αλλά μάλλον γιαti δεν έκανα full wipe

 

Πάντως το συνιστώ σε όσους έχουν gear. Μέχρι και native email client έχει

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...