Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές αγόρασα από Γερμανό το note με την προσφορά του ρολογιού. Μετά τον αγώνα λοιπόν της Εθνικής ανοίγω το πακετάκι ξεκινάω το τηλέφωνο και τι να δώ; Παντού στο μενού λογότυπα της cosmote, εφαρμογές της cosmote και γενικά εικονίδια της cosmote. Αν βάλω άλλο ελληνικό firmware χάνω την εγγύηση ή να το επιστρέψω;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι με λέει κοσμοτε αλλά είναι ελληνικό. Όλα τα ελληνικά έχουν μέσα στο csc όλους τους ελληνικούς παροχους.

Κανε ένα *#1234# και πες μας τι έκδοση είναι και με volume down + home button + power μόλις μπει σε recovery πες αν τελειώνει σε EUR ή βάλτο στο kies3 και θα σου πει εκει

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι με λέει κοσμοτε αλλά είναι ελληνικό. Όλα τα ελληνικά έχουν μέσα στο csc όλους τους ελληνικούς παροχους.

Κανε ένα *#1234# και πες μας τι έκδοση είναι και με volume down + home button + power μόλις μπει σε recovery πες αν τελειώνει σε EUR ή βάλτο στο kies3 και θα σου πει εκει

 

Μίλησα με την smartec και ρώτησα αν μπορώ να βάλω Ελληνική rom unbranded για να μην έχω εικονίδια και λογότυπα της cosmote και μου είπε ότι αν περάσω οποιαδήποτε άλλη rom εκτός της cosmote χάνω την εγγύηση :cry::cry::cry::cry:.

 

Αμέσως επικοινώνησα με το κατάστημα όπου τους εξήγησα τι έχει συμβεί μου επιβεβαίωσαν ότι όλες οι συσκευές που δίνουν σήμερα είναι branded αλλά αποδέχτηκαν ότι είχαν μερίδιο ευθύνης που δεν με ενημέρωσαν οπότε καταλήξαμε ότι η συσκευή θα επιστραφεί.

 

Δεν τρελάθηκα ακόμα που θα κρατήσω στα χέρια μου μια κινητή διαφήμιση της cosmote αξίας 700€. Δεν ντρέπονται λέω εγώ? Αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι με τους κορεάτες. Αυτοί γίνανε χειρότεροι από την apple. Μας δέσανε τα χέρια μας πετάξανε πάνω και ότι θέλουν και σου λένε φάτο τώρα θες δεν θες. Όχι κύριοι δεν το θέλω και δεν ξανασχολούμαι με την εταιρία σας μέχρι να αλλάξετε μυαλά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σκεφτομαι να παρω το κινητο απο γερμανια αν το κανω ενεργοποιηση γερμανια θα μπορω να το χρησιμοποιησω ελλαδα με σιμ κοσμοτε?θα εχει Ελληνικο μενου?η μπαταρια ποση ωρα κραταει με συνεχες ιντερνετ,βγαζει 3ωρες?αξιζει να το παρω?διαβασα το νημα εδω μεσα αλλα ετσι οπως τα λενε μερικοι φοβηθηκα να προχωρισω στην αγορα.υπερθερμανση και προβληματα με το home button,λυθηκαν αυτα τα προβληματα?στην αρχη εφυγα τρεχωντας με ολα αυτα που διαβασα.εχω το g2 πολυ καλο τηλ.αξιζει να το βαλω στο συρταρι και να το παρω?δεν ξερω αλλα με τα τοσα που ακουσα δυσκολευομαι να προχωρησω στην αγορα.επισης τι διαφορα εχει το μαυρο απο το ασπρο ,γιατι μου αρεσει το ασπρο.το g2 εχει απιστευτα καλη μπαταρια,το νοτελι ?ips οθονη ολα τα κινητα που εχω παρει μεχρι στιγμης λεω να δοκιμασω και αμολεντ..ευκρινεια οθονης?δεν ειχα την ευκαιρια να παω σε καποιο καταστημα να το δω.αξιζει να κανω την μεταβαση η θα απογοητευτω?σε θεμα μπαταριας πανω απο ολα με ενδιαφερει την μερα θα την βγαζω?και αν θα εχει Ελληνικο μενου με ενδιαφερει πολυ και Αγγλικο.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, να ρωτήσω μια ηλίθια ερώτηση; Στο extrememobiles γιατί έχει 2 και 2 notes? (ασπρα - μαυρα). Το ένα λεει είναι ελληνικής αντιπροσωπίας και κάπως πιο ακριβό. Τι χάνουμε δηλαδή αν πάρουμε το άλλο που είναι λίγο πιο φτηνό;; τι διαφορές έχουν? συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλα δε βρήκα στο thread :-(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, να ρωτήσω μια ηλίθια ερώτηση; Στο extrememobiles γιατί έχει 2 και 2 notes? (ασπρα - μαυρα). Το ένα λεει είναι ελληνικής αντιπροσωπίας και κάπως πιο ακριβό. Τι χάνουμε δηλαδή αν πάρουμε το άλλο που είναι λίγο πιο φτηνό;; τι διαφορές έχουν? συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλα δε βρήκα στο thread :-(

 

μεταξυ τους στην πραγματικοτητα δεν εχουν καμια διαφορα. και τα 4 εχουν εγγυηση κανονικα και ελληνικα κανονικα. ο μονος λογος που εχει και ελληνικο ειναι γιατι καποιοι ζητανε το ελληνικο για ψυχολογικους λογους ( δηλαδη σιγουρια οτι καλυπτονται απο ολα). το εισαγογης παντα ειναι πιο φτηνο σε σχεση με το ελληνικης αντιπροσωπιας.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβαίνω το έχει πιο ακριβά επειδή είναι ο φόρος πιο ακριβά όταν έρχονται από "ελληνική" αντιπροσωπία.... οπότε δεν είναι ότι κερδίζει κάτι ιδιαιτερο το κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβαίνω το έχει πιο ακριβά επειδή είναι ο φόρος πιο ακριβά όταν έρχονται από "ελληνική" αντιπροσωπία.... οπότε δεν είναι ότι κερδίζει κάτι ιδιαιτερο το κατάστημα.

 

ακριβως ετσι και εκεινος το αγοραζει το ελληνικο πιο ακριβα απο ελληνικη αντιπροσωπια.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σκεφτομαι να παρω το κινητο απο γερμανια αν το κανω ενεργοποιηση γερμανια θα μπορω να το χρησιμοποιησω ελλαδα με σιμ κοσμοτε?θα εχει Ελληνικο μενου?η μπαταρια ποση ωρα κραταει με συνεχες ιντερνετ,βγαζει 3ωρες?αξιζει να το παρω?διαβασα το νημα εδω μεσα αλλα ετσι οπως τα λενε μερικοι φοβηθηκα να προχωρισω στην αγορα.υπερθερμανση και προβληματα με το home button,λυθηκαν αυτα τα προβληματα?στην αρχη εφυγα τρεχωντας με ολα αυτα που διαβασα.εχω το g2 πολυ καλο τηλ.αξιζει να το βαλω στο συρταρι και να το παρω?δεν ξερω αλλα με τα τοσα που ακουσα δυσκολευομαι να προχωρησω στην αγορα.επισης τι διαφορα εχει το μαυρο απο το ασπρο ,γιατι μου αρεσει το ασπρο.το g2 εχει απιστευτα καλη μπαταρια,το νοτελι ?ips οθονη ολα τα κινητα που εχω παρει μεχρι στιγμης λεω να δοκιμασω και αμολεντ..ευκρινεια οθονης?δεν ειχα την ευκαιρια να παω σε καποιο καταστημα να το δω.αξιζει να κανω την μεταβαση η θα απογοητευτω?σε θεμα μπαταριας πανω απο ολα με ενδιαφερει την μερα θα την βγαζω?και αν θα εχει Ελληνικο μενου με ενδιαφερει πολυ και Αγγλικο.ευχαριστω!

 

Μπορείς να το πάρεις από γερμανια δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Ελληνικό μενού θα έχει κανονικά

Συνεχές ίντερνετ περίπου 6 ώρες άνετα

Τα προβλήματα ναι έχουν αναφερθεί αλλά τυχαίνει και στα καλύτερα σπίτια δοκίμασε το δεν νομίζω να έχεις κάνα πρόβλημα

Η ευκρινια οθόνης είναι πολύ καλή ακόμα και κόντρα στον ήλιο

Ασπρο έχω και εγώ απλά λένε ότι το μαύρο έχει καλύτερη αφή το καπάκι της μπαταρίας.

Τη μέρα την βγάζεις ακόμα και να του πίνεις το αίμα

Μη το πάρεις αν δεν το δεις για να αποφασίσεις μόνος σου.

 

Καλή απόφαση...:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, να ρωτήσω μια ηλίθια ερώτηση; Στο extrememobiles γιατί έχει 2 και 2 notes? (ασπρα - μαυρα). Το ένα λεει είναι ελληνικής αντιπροσωπίας και κάπως πιο ακριβό. Τι χάνουμε δηλαδή αν πάρουμε το άλλο που είναι λίγο πιο φτηνό;; τι διαφορές έχουν? συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλα δε βρήκα στο thread :-(

 

Η μόνη διαφορά είναι το ευρωπαϊκο παίρνει updates πιο γρήγορα, οπότε συμφέρει, περα και από τη χαμηλότερη τιμή, να παρεις το ευρωπαϊκό και όχι αυτο της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πάρεις από γερμανια δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Ελληνικό μενού θα έχει κανονικά

Συνεχές ίντερνετ περίπου 6 ώρες άνετα

Τα προβλήματα ναι έχουν αναφερθεί αλλά τυχαίνει και στα καλύτερα σπίτια δοκίμασε το δεν νομίζω να έχεις κάνα πρόβλημα

Η ευκρινια οθόνης είναι πολύ καλή ακόμα και κόντρα στον ήλιο

Ασπρο έχω και εγώ απλά λένε ότι το μαύρο έχει καλύτερη αφή το καπάκι της μπαταρίας.

Τη μέρα την βγάζεις ακόμα και να του πίνεις το αίμα

Μη το πάρεις αν δεν το δεις για να αποφασίσεις μόνος σου.

 

Καλή απόφαση...:D

 

 

 

 

 

 

Τωρα το Σαββατο θα παω σε ενα καταστημα εδω κοντα να το δω και να παιξω μαζι του να δω πως συμπεριφέρεται.Με λιγα λογια το μαυρο εχει καλυτερο καπακι απο το ασπρο?Επισης αυτο που θελω να ξερω ειναι ποια εκδοση android εχει τωρα και αν θα παρει την κιτ κατ?Το πενακι θελει ανταλλακτικα καθε λιγο η επυχε σε ορισμενους αυτο?Επισης κατι αλλο που φοβαμαι οταν το δω ειναι το μεγεθος ελπιζω να μου αρεσει,διαφορετικα κατι καλο σε αμολεντ υπαρχει,αξιοπιστο?εκτος απο σ4 και ποιο παλια μοντελα.Κατα πασα πιθανοτητα να το παρω...καλο το lg αλλα λιγο κοντα στο νοτελι!Καταρχην το πενακι ειναι κορυφη.Παντα ειχα αντιθετη γνωμη για τα σαμσουνγκ αλλα λεω να κανω ενα βημα να δοκιμασω κατι καινουργιο για πρωτη φορα ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος..

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πώς όσα κινητά είναι από Γερμανό και είναι Cosmote έχουν πάνω mi7 firmware που γίνονται safe rooting με URDLV αλλά και το δικό μου που πήρα από το Νίκο πριν λίγες μέρες ήταν με mj1 ευτυχώς και έκανα root μια χαρά, πλαίσιο κλπ μαγαζιά ειδικά γερμανικά, ολλανδικά και εγγλέζικα λόγο πώλησης πολλών κομματιών έχουν πλέον mj3 και πάνω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω ο Νικος το εριξε και αλλο το note 3 απο 565 σε 549 στο extreme mobile .Παμε πολυ καλα.τα χριστουγεννα που θα το παρω πιστευω οτι θα εχει πεσει και αλλο!!!
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνετε υπομονή να μπουν τα Χριστούγεννα; σίγουρα κάτι θα σκάσει τότε, εγω τότε περιμενω

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα κάνω υπομονή καμία δεκαπενταριά μέρες μπας και κάτσει καμία πρόσφορα τηλέφωνο συν ρολόι , ειδάλλως θα τω πάρω σκέτο το τηλέφωνο . ας ελπίζουμε στο θαύμα τον Χριστουγέννων:lol:
Link to comment
Share on other sites

@giopepe

για να μην γραφω καινουργιο ποστ.

το λαθος δεν ηταν για αυτο που εγραψες απλα ηθελα να γραψω κατι που ηταν για αλλο θεμα.

 

Επι της ευκαιριας ομως να πω οτι οσοι περιμενατε εως τωρα καλο θα ηταν να κανετε υπομονη μεχρι τις γιορτες που και καλυτερη τιμη θα δινουν το Note 3 και δωρο το Gear.

Edited by Jig
@giopepe
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

[/size]

θα δινουν το Note 3 και δωρο το Gear.

Μιλάμε για επτακόσια πακέτο ? η επτακόσια το τηλέφωνο και εκατό ας πούμε το ρολόι , γιατί αν τα δίνουν πακέτο και τα δυο στα επτακόσια αξίζει να περιμένουμε .
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για επτακόσια πακέτο ? η επτακόσια το τηλέφωνο και εκατό ας πούμε το ρολόι , γιατί αν τα δίνουν πακέτο και τα δυο στα επτακόσια αξίζει να περιμένουμε .

Μέχρι 15/11 o Γερμανός το έδινε 699 πακέτο. Αν ήσουν ικανοποιημένος με αυτήν την τιμή θα έπρεπε να το πάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βγαλει ακρη, μπορει καποιος να μου πει ποια σκρουτζομαγαζα επιτρεπουν την αγορα κινητου μεσω πιστωτικης και με δοσεις; Στους τροπους πληρωμης μονο ένα δύο αναφέρουν ότι γίνεται. Ειναι δυνατον ολα τα αλλα να μην εχουν τετοια επιλογη στους καιρους που διανύουμε;
Link to comment
Share on other sites

Πιστέυετε οτι χριστουγεννα θα πέσει κι άλλο; (500 πχ) ή θα κάνουν καμια προσφορά με δωροεπιταγες, πακέτα συμβολεων, ρολόγια κλπ;; αμα είναι αν το παρω και τωρα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πιστέυετε οτι χριστουγεννα θα πέσει κι άλλο; (500 πχ) ή θα κάνουν καμια προσφορά με δωροεπιταγες, πακέτα συμβολεων, ρολόγια κλπ;; αμα είναι αν το παρω και τωρα :lol:

 

Πιστεύω πως ναι και εδώ που τα λέμε περίμενες μέχρι τώρα δεν είναι κακό να κάνεις υπομονή για λιγότερο από ένα μήνα για να δεις ;)

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...