Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τάχα έξυπνος; το βίντεο που μου έστειλες εν εξηγά τίποτε! τστσ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο άλλο βίντεο που να εξηγεί καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τάχα έξυπνος; το βίντεο που μου έστειλες εν εξηγά τίποτε! τστσ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο άλλο βίντεο που να εξηγεί καλύτερα;

 

Δεν κάνω τον έξυπνο πλάκα έκανα στο βίντεο λέει πως να βάλεις την TWRP κάνε πρώτα αυτό Και μετα είναι σχετικά εύκολα

 

Υ.Γ Εγώ φταίω που έκατσα και ασχολήθηκα και ανέβασα την recovery και έψαξα να βρω και βίντεο για την ευκολία σου Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και γω πλάκα έκανα.... ;p

πρώτη φορά ασχολούμαι με κάτι τέτοιο.. για αυτό δείξτε κατανόηση.. :)

 

Βάλε την TWRP recovery και στείλε μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο φορτίσεις έστρωσε η κατανάλωση. Αποφάσισα πάντως να αγοράσω νέα μπαταρία, αν και η προηγούμενη είχε 2.5 ώρες οθόνη μέχρι το 50%.

Οι φώτο είναι με την νέα μπαταρία, μετά από την πρώτη πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση.

be6f7af1c2041302e8d8760b474646c1.jpg7972ef23674f3c17ae58e66d85df2a96.jpg1861ddb7568e89db324f9f59fdb8a77e.jpg24bdfca0289fb8b1c8843b873d648f9f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο φορτίσεις έστρωσε η κατανάλωση. Αποφάσισα πάντως να αγοράσω νέα μπαταρία, αν και η προηγούμενη είχε 2.5 ώρες οθόνη μέχρι το 50%.

Οι φώτο είναι με την νέα μπαταρία, μετά από την πρώτη πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση.

be6f7af1c2041302e8d8760b474646c1.jpg7972ef23674f3c17ae58e66d85df2a96.jpg1861ddb7568e89db324f9f59fdb8a77e.jpg24bdfca0289fb8b1c8843b873d648f9f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πού την αγόρασες και Πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα κι εγώ την MagMa όλα οκ. Οντως «φυσάει» το κινητό!

Πώς όμως μπορώ να έχω ξανά το mode 360° στην camera (όπως στην εφαρμογή της «μαμά» κάμερας), υπάρχει τρόπος;

 

δεν πιστεύω να έχει την λειτουργία εγκαταστημένη και να μην την έχω βρει..;

 

edit: Εγκατέστησα από TWRP με "mod install" την camera του Note4. Έχει surround shot, αλλά κρασάρει η εφαρμογή. Έχει βρει κάποιος κάποια λύση;

Edited by Vassilis_u8800

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Από πού την αγόρασες και Πόσο;

Από εξουσιοδοτημένο κατάστημα στο Ηράκλειο. Το αποφάσισα ξαφνικά και βαριόμουν να ψάχνω στο νετ. Samsung made in Korea. 25e

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου κάνει φοβερή εντύπωση η κατανάλωση στην αναμονή. Χθες βράδυ από 68%, μετά από 8 ώρες έμεινε 68% !!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την phronesis 6.5 εδώ και αρκετό καιρό. Εντελώς ξαφνικά άρχισε να αναβοσβήνει το WiFi και το Bluetooth. Φλασαρα άλλο modem και bootloader και πάλι το ίδιο. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την phronesis 6.5 εδώ και αρκετό καιρό. Εντελώς ξαφνικά άρχισε να αναβοσβήνει το WiFi και το Bluetooth. Φλασαρα άλλο modem και bootloader και πάλι το ίδιο. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Κάνε ένα factory reset

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να αποφύγω... Ποιος στήνει ξανά από την αρχή... Αναγκαστικά όμως πρέπει να το κάνω

 

Γι'αυτό όταν στήσουμε το κινητό όπως θέλουμε κάνουμε ένα backup με το TWRP και Και μετα αν κάτι πάει στραβά σε 5 λεπτά είσαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset, τίποτα.

Φλάσαρα ξανά την ρομ, τίποτα.

Φλάσαρα μια official, τίποτα.

Το wifi δεν ενεργοποιείται ποτέ... Το βλέπω που προσπαθεί να ανοίξει αλλά δεν τα καταφέρνει ποτέ...

Όπως δείχνουν τα πράγματα το πρόβλημα είναι hardware. Η εγγύηση έχει λήξει οπότε το βάφω μπλε και.... θα με ξαναδεί η samsung...:(

Edited by zalaros
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset, τίποτα.

Φλάσαρα ξανά την ρομ, τίποτα.

Φλάσαρα μια official, τίποτα.

Το wifi δεν ενεργοποιείται ποτέ... Το βλέπω που προσπαθεί να ανοίξει αλλά δεν τα καταφέρνει ποτέ...

Όπως δείχνουν τα πράγματα το πρόβλημα είναι hardware. Η εγγύηση έχει λήξει οπότε το βάφω μπλε και.... θα με ξαναδεί η samsung...:(

 

Δεν θα σε ξαναδει η εταιρεια επειδη χαλασε ενα εξαρτημα σε μια συσκευη (τουλάχιστον) 2 χρονων την οποία μάλιστα εχεις πειράξει κι΄ολας;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πως ακούγεται υπερβολικό και παράλογο. Απλά έχω εκνευριστεί απίστευτα. Ούτε καν το σκεφτόμουν για αγορά καινούργιου τηλεφώνου αυτή την περίοδο (με μωρό 6 μηνών και τρεξίματα σε νοσοκομεία και γιατρούς). Με κάλυπτε 100% το note 3. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο εδώ και λίγες ώρες δεν έχω βρει καμία λύση. Όλα δείχνουν για hardware πρόβλημα.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, για να καταλαβω.... ρουταρες το κινητο περασες cusom rom και φταιει η Samsung που κατι δεν δουλευει...

οκ....

αντι να γρινιαζεις δεν δοκιμαζεις να ψαξεις λυση στο ιντερνετ? κατι θα βρεις σιγουρα, αν παλι ειναι hardware παλι δεν μπορεις να κατηγορησεις την Samsung αφου δεν το εχεις στοκ....

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρα το κινητό πριν πολύ καιρό. Πέρασα την phronesis πριν πολύ καιρό. Όλα δούλευαν τέλεια. Χάλασε κάτι. Συμβαίνει. Δοκίμασα ότι διάβασα στο διαδίκτυο. Γκρινιάζω για την ατυχία μου. Το έχω 3 χρόνια το κινητό οπότε και στοκ να ήταν πάλι δεν θα είχα εγγύηση. Δεν κράζω,ούτε κατηγορώ την Samsung. Απλά δεν θα πάρω ξανά κινητό Samsung. Και άλλης εταιρείας να ήταν το ίδιο θα έλεγα. Φυσικά πρέπει να ρωτήσω κόστος επισκευής πρώτα γιατί μπορεί να συμφέρει να το φτιάξω. Μακάρι γιατί όπως είπα και πριν, δεν θέλω άλλο κινητό.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρα το κινητό πριν πολύ καιρό. Πέρασα την phronesis πριν πολύ καιρό. Όλα δούλευαν τέλεια. Χάλασε κάτι. Συμβαίνει. Δοκίμασα ότι διάβασα στο διαδίκτυο. Γκρινιάζω για την ατυχία μου. Το έχω 3 χρόνια το κινητό οπότε και στοκ να ήταν πάλι δεν θα είχα εγγύηση. Δεν κράζω,ούτε κατηγορώ την Samsung. Απλά δεν θα πάρω ξανά κινητό Samsung. Και άλλης εταιρείας να ήταν το ίδιο θα έλεγα. Φυσικά πρέπει να ρωτήσω κόστος επισκευής πρώτα γιατί μπορεί να συμφέρει να το φτιάξω. Μακάρι γιατί όπως είπα και πριν, δεν θέλω άλλο κινητό.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Δοκίμασε να βάλεις το modem που έδωσαν πιο πίσω τα παιδιά.

Τόσα χρόνια πρώτη φορά διαβάζω τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ήδη όταν έγινε η στραβή. Άλλαξα σε παλιότερο, τίποτα και γύρισα ξανά σε αυτό. Η πρώτη μου κίνηση ήταν να δοκιμάσω αλλαγή modem. Στο διαδίκτυο που έψαξα οι περισσότερες περιπτώσεις ήταν θέμα software. Πολύ λίγες περιπτώσεις ήταν hardware.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έτσι στα γρήγορα που κοίταξα στο YouTube έχει πολλά βίντεο με λύσεις.

Εφόσον κατέληξες ότι είναι hardware θέμα να το πας στο service.

Δεν φαντάζομαι να είναι κάτι το ακριβό αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια έχω να πειράξω το κινητο μου αρκετο καιρο και δεν θυμάμαι την διαδικασία για να περασω την 8,5 . Περασα το twr και μετα βαζω την rom μου λέει ότι δεν βρίσκει το αρχείο md5 το έχω εδώ και πολυ καιρο με official rom τι? κανω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια έχω να πειράξω το κινητο μου αρκετο καιρο και δεν θυμάμαι την διαδικασία για να περασω την 8,5 . Περασα το twr και μετα βαζω την rom μου λέει ότι δεν βρίσκει το αρχείο md5 το έχω εδώ και πολυ καιρο με official rom τι? κανω λάθος.

 

Πριν «σύρεις» το κουμπί για το flashάρισμα, uncheck the MD5. Flashάρεται κανονικά μετά.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Πριν «σύρεις» το κουμπί για το flashάρισμα, uncheck the MD5. Flashάρεται κανονικά μετά.
Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο twr που έχω μήπως υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να βάλω. Edited by sider
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση twrp έβαλες; Όπως έχουμε πει πολλές φορές, συμβατή είναι η έκδοση 2.8.7 . Αν έβαλες την εκδοση 3 τότε πρέπει να την αλλάξεις.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...