Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας ειμαι αναμεσα σε 2 ρομ την phronesis v5.2 και την norma v23.Αλλα απο οτι ειδα και οι 2 δεν εχουν βιντεοκληση..γιατι?Ειναι θεμα των 5.1.1 ports?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τοτε που εχω βαλει 5.1 παρατηρρησα οτι οταν παω στο τηλέφωνο-αγαπημένα απο κατω ειχε τς επαφες που επαιρνα συχνα τηλεφωνο..αυτο εξαγανιστηκε ξερει κανεις τιποτα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την v5.2 αλλά άλλαξα kernel γιατί αυτός που είχε κόλλαγε και έτρωγε μπαταρία έβαλα idle v7 όπως είχα και στην ν5.1 και όλα τώρα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας ειμαι αναμεσα σε 2 ρομ την phronesis v5.2 και την norma v23.Αλλα απο οτι ειδα και οι 2 δεν εχουν βιντεοκληση..γιατι?Ειναι θεμα των 5.1.1 ports?Ευχαριστω.

 

 

Εγώ έχω βάλει την norma V22

Μία χαρά rom είναι για μένα καλύτερη από την phronesis η τουλάχιστον έχει κάτσει καλύτερα στο κινητό μου.2 φορές έχω βάλει την phronesis και όλο κάτι μου έβγαζε.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την norma V22

Μία χαρά rom είναι για μένα καλύτερη από την phronesis η τουλάχιστον έχει κάτσει καλύτερα στο κινητό μου.2 φορές έχω βάλει την phronesis και όλο κάτι μου έβγαζε.

 

Εγώ που την είχα βάλει είχε θέματα όπως και η ν23 πχ δεν έκανε αποθήκευση την εγγραφή κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να περάσω tw based rom στο κινητό της γυναίκας μου. κάποια πρόταση ? Με ενδιαφέρει να είναι σταθερή κ καλη σε μπαταρία. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να περάσω tw based rom στο κινητό της γυναίκας μου. κάποια πρόταση ? Με ενδιαφέρει να είναι σταθερή κ καλη σε μπαταρία. Ευχαριστώ.

Ωμεγα ρομ και τελείωσες. Είναι σε παλιά έκδοση αλλά όταν θέλουμε σταθερότητα Ωμεγα εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να περάσω tw based rom στο κινητό της γυναίκας μου. κάποια πρόταση ? Με ενδιαφέρει να είναι σταθερή κ καλη σε μπαταρία. Ευχαριστώ.

 

AryaMod 8.1

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-aryamod-v1-tw-lollipop-t2990920

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

 

Ωμεγα ρομ και τελείωσες. Είναι σε παλιά έκδοση αλλά όταν θέλουμε σταθερότητα Ωμεγα εγγύηση.

Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω για την omega ειναι εγγυηση απο αυτην ερχομαι μονο που ειχε θεματα με τον αισθητηρα του ξυπνηματος της οθονης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω βάλει την norma V22

Μία χαρά rom είναι για μένα καλύτερη από την phronesis η τουλάχιστον έχει κάτσει καλύτερα στο κινητό μου.2 φορές έχω βάλει την phronesis και όλο κάτι μου έβγαζε.

Τις δοκιμασα και τις 2 σε note 9005 και εχω να δηλωσω οτι η phronesis ειναι μιλια μακρια.Πιο γρηγορη και πιο smooth.Μειονεκτημα το οτι τρωει πολυ μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω για την omega ειναι εγγυηση απο αυτην ερχομαι μονο που ειχε θεματα με τον αισθητηρα του ξυπνηματος της οθονης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις δοκιμασα και τις 2 σε note 9005 και εχω να δηλωσω οτι η phronesis ειναι μιλια μακρια.Πιο γρηγορη και πιο smooth.Μειονεκτημα το οτι τρωει πολυ μπαταρια...

Βάλε idle kernel v7 εγώ που τον έβαλα για πρώτη φορά μου έβγαλε 5 ώρες και 20 λεπτά οθόνη με 55 λεπτά ομιλίας με καμιά rom και kernel δεν τα είχα δει αυτά τα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχβμω τον κερνελ του σιβατο 1.1.0 και παει πολυ καλα απο αποψη μπαταριας..ο idle σε μενα κολλουσε παρα πολυ..ειδικα οταν ειχα πολλα ανοιχτα παραθυρα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια φιλος μου εβαλε την phronesis 5.2 και εβαλε το dpi στα420 καιεχςι θεμα με την καμερα.δεν φαίνεται σωστα.τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια φιλος μου εβαλε την phronesis 5.2 και εβαλε το dpi στα420 καιεχςι θεμα με την καμερα.δεν φαίνεται σωστα.τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?

Για να εχει θεματα με την καμερα πρεπει να εβαλε του s6..το οποιο αν δεν κανω λαθος μπορεις να το λυσεις μονο με xposed

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια φιλος μου εβαλε την phronesis 5.2 και εβαλε το dpi στα420 καιεχςι θεμα με την καμερα.δεν φαίνεται σωστα.τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και φλάσαρα την κάμερα του Note3 που δίνει ο φίλος εδώ και όλα μιά χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και φλάσαρα την κάμερα του Note3 που δίνει ο φίλος εδώ και όλα μιά χαρά.

 

Θα του το πω

Σε ευχαριστώ πολυ

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε idle kernel v7 εγώ που τον έβαλα για πρώτη φορά μου έβγαλε 5 ώρες και 20 λεπτά οθόνη με 55 λεπτά ομιλίας με καμιά rom και kernel δεν τα είχα δει αυτά τα νούμερα

 

Καλησπερα κανενα link για τον idle kernel v7 και civz 1.1.1 εχουμε?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κανενα link για τον idle kernel v7 και civz 1.1.1 εχουμε?Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/orig-development/kernel-idlekernel-leankernel-fork-t3241582

 

Για civato kernel υπάρχει link στις προηγούμενες σελίδες

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς cm13? Υποστηρίζει f2fs file system? Απο kernels ο idle θα δουλεύει? Xposed Greenify titanium backup πρεπει να δουλεύουν από όσο διάβασα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς cm13? Υποστηρίζει f2fs file system? Απο kernels ο idle θα δουλεύει? Xposed Greenify titanium backup πρεπει να δουλεύουν από όσο διάβασα.
Αν έχεις note5 port και βάλεις cm να ξέρεις ότι δεν δουλεύει το gps, εγώ έκανα όλες τις πιθανές λύσεις (εκτός να βάλω μαμά ρομ )αλλά δεν τα κατάφερα.

Idle θα βάλεις cm13 αλλά με τις ρυθμίσεις που δίνει ο temasek στον δικό του δεν είχα θέμα.

F2FS έχω την εντύπωση ότι δεν δουλεύει αλλά ψάξε καλύτερα στο θέμα.

Xposed Greenify TB κανονικά, αν και τα δύο πρώτα εγώ δεν τα δουλεύω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις note5 port και βάλεις cm να ξέρεις ότι δεν δουλεύει το gps, εγώ έκανα όλες τις πιθανές λύσεις (εκτός να βάλω μαμά ρομ )αλλά δεν τα κατάφερα.

Idle θα βάλεις cm13 αλλά με τις ρυθμίσεις που δίνει ο temasek στον δικό του δεν είχα θέμα.

F2FS έχω την εντύπωση ότι δεν δουλεύει αλλά ψάξε καλύτερα στο θέμα.

Xposed Greenify TB κανονικά, αν και τα δύο πρώτα εγώ δεν τα δουλεύω πλέον.

 

Cm12.1 εχω τώρα. Θα φάει ολικό wipe και θα βάλω idle η arte. Το GPS το χρειάζομαι για το καθημερινό μου τρέξιμο. Ελπίζω να μην έχω προβλημα.

 

Το θέμα είναι πως γίνεται από NOTE 5 port να είχες θέμα με το GPS μετά από ολικό wipe?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...