Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου σ ευχαριστω γτια την απαντηση!Αλλα το συγκεκριμενο το γνωριζα κιεπιεδη ειχα διαβασει πως η μεθοδος αυτη ειχε καποια θεματακια το αφησα ασε που στην τελευταια σελιδα γραφει ενας οτι του εγραψε ο Knox... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/root-guide-note-3-lte-sm-n9005-lollipop-t3093183

Διάβασε προσεχτικά την σελίδα γιατί πρέπει να έχεις το κατάλληλο firm αν θυμάμαι καλά και το βασικό αν κάνεις την διαδικασία σε καμία περίπτωση μην βάλεις custom Kernel.

 

 

Φιλε μου σ ευχαριστω γτια την απαντηση!Αλλα το συγκεκριμενο το γνωριζα κιεπιεδη ειχα διαβασει πως η μεθοδος αυτη ειχε καποια θεματακια το αφησα ασε που στην τελευταια σελιδα γραφει ενας οτι του εγραψε ο Knox...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλός μας ήρθες.

Βάλε αυτήν είναι εξαιρετική.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3241910

 

Araditsas ευχαριστώ για το ling μόλις την έβαλα

Ως τώρα όλα πήγαν μια χαρά

 

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξης απορία: Απο aryamod 8 σε 8.1 πρέπει να κάνω full wipe η αν διαγραψω μονο cache - dalvik cache θα είμαι οκ?

Κάνε μόνο wipe cache/dalvik cache/system.

Αν έχεις προβλήματα κάνε full wipe.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το μεσημερι μου εχει κανει 3 επανεκκινησεις το κινητο απο μονο του..την 1 φορα ημουν στο ινσταγρκαμ και τις Λλες 2 στο whatsapp..δεν μπορεσα να καταλαβω το γιατι..με σιβατο κερνελ ειμαι..ετυχε και σε κανεναν αλλον;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το μεσημερι μου εχει κανει 3 επανεκκινησεις το κινητο απο μονο του..την 1 φορα ημουν στο ινσταγρκαμ και τις Λλες 2 στο whatsapp..δεν μπορεσα να καταλαβω το γιατι..με σιβατο κερνελ ειμαι..ετυχε και σε κανεναν αλλον;;

Εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα εδώ και 3 μήνες. Μέχρι στιγμής στην Phronesis 5.1 δεν μου το έκανε άλλα δε θα εκπλαγώ αν το κάνει.

Είχα AryaMod μετά DarkAu και δεν οφείλεται στον κερνελ ούτε στο xposed.

Αν βγάλω άκρη θα σας πω αλλά και με μεγάλους devs που μίλησα δε βγάζαν άκρη, το μόνο που έμαθα ήταν πως το Java κρασαρει με αποτέλεσμα το crash reporter το οποίο δε δουλεύει να προκαλεί πάγωμα στο init και επανεκκίνηση (soft reboot).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Phronesis από τις αρχές που τον ακολουθώ ΔΕΝ έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα με επανεκκινήσεις δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά εδώ και κάνα 3μηνο δεν έχω xposed.

Το μόνο που είχα ήταν προσωρινή διακοπή του sustem ui που και αυτό διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Phronesis από τις αρχές που τον ακολουθώ ΔΕΝ έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα με επανεκκινήσεις δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά εδώ και κάνα 3μηνο δεν έχω xposed.

Το μόνο που είχα ήταν προσωρινή διακοπή του sustem ui που και αυτό διορθώθηκε.

Μακάρι να έχουμε μόνο τέτοια σφάλματα :D

Ο χρόνος θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ είχα ποτέ προβλήματα με επανεκκινήσεις με τη phronesis μέχρι πριν λίγες ημέρες που άρχισα να αλλάζω kernels και ρυθμίσεις οπότε μου έτυχαν κάποιες. Τώρα με την phronesis v5.1 και τον kernel που φοράει απείραχτο, είναι πολύ σταθερό. Επίσης μου φαίνεται ότι η v5.1 είναι γρηγορότερη από την v5 με τον ίδιο kernel. Εσείς αλλάξατε kernel; Έβαλε κανένας τον νέο του civato;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Εσείς αλλάξατε kernel; Έβαλε κανένας τον νέο του civato;
Έβαλα civz αλλά δεν μπαίνει σε Deep sleep επιστροφή σε lean 6.6.5
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα civz αλλά δεν μπαίνει σε Deep sleep επιστροφή σε lean 6.6.5

Εβγαλε καινουριο κερνελ 1.0.8 που το διορθωνει αυτο αλλα διαβασα οτι καποιοι χρηστεα εχουν προβλημα με τον ηχο (δεν ειναι τοσο καλος)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αφού απελπιστικα με την phronisis v5.1 που ήταν όλο lag έβαλα την

Dark au N5 Pure Stock - Music Of Life και πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την phronisis απλός είναι εντελώς stock δεν έχει να αλλάζεις τίποτα αλλά πάει σφαίρα αυτά

Link to comment
Share on other sites

Αφού απελπιστικα με την phronisis v5.1 που ήταν όλο lag έβαλα την

Dark au N5 Pure Stock - Music Of Life και πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την phronisis απλός είναι εντελώς stock δεν έχει να αλλάζεις τίποτα αλλά πάει σφαίρα αυτά

Για δωσε και ενα λινκ..σκεφτομαι να βαλω την 5.1 αλλα αμα και αυτη ειναι αργη ας δοκιμασω κατι αλλο!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες θα αλλάξω και εγώ την Phronesis 5.1. ΠΑΡΑ πολύ lag. Αλλά ερώτηση. Έχω κάποιες συζητήσεις στο viber. Μπορώ κάπως να τις σώσω; Υπάρχουν και στο viber desktop αλλά δεν κάνει sync
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε και ενα λινκ..σκεφτομαι να βαλω την 5.1 αλλα αμα και αυτη ειναι αργη ας δοκιμασω κατι αλλο!!

 

Εδώ είναι

http://samsungviet.vn/xfa-interstitial/redirect?url=https%3A%2F%2Fmega.nz%2F%23%21pspAmTRS%21JQsqMCYyLhHEOYShkf54RWY0kXMe8aHZm5GiXIEG15g

Link to comment
Share on other sites

Governor έχεις interactive?

Σε όλους τους κερνελ που έχω δοκιμάσει ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού απελπιστικα με την phronisis v5.1 που ήταν όλο lag έβαλα την

Dark au N5 Pure Stock - Music Of Life και πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την phronisis απλός είναι εντελώς stock δεν έχει να αλλάζεις τίποτα αλλά πάει σφαίρα αυτά

Αυτό ακριβώς κάνω πάντα και εγώ. Η DarkAu είναι πάντα ανώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους κερνελ που έχω δοκιμάσει ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβώς κάνω πάντα και εγώ. Η DarkAu είναι πάντα ανώτερη.

 

Ξέρεις πως μπορώ να ενεργοποιήσω το infinite scrolling γιατί δεν μπορώ να το συνηθίσω όπως είναι .

Και από μπαταρία μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα pronisis 5.1 και lean kernel 7 το τηλέφωνο πετάει κανένα λαγκ απίστευτα γρήγορο κανένα μπαγκ και όλα τέλεια. ..... .
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως μπορώ να ενεργοποιήσω το infinite scrolling γιατί δεν μπορώ να το συνηθίσω όπως είναι .

Και από μπαταρία μια χαρά είναι

Δυστυχώς δε χρησιμοποιώ τον μαμά launcher αλλά μόνο nova.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα pronisis 5.1 και lean kernel 7 το τηλέφωνο πετάει κανένα λαγκ απίστευτα γρήγορο κανένα μπαγκ και όλα τέλεια. ..... .

links? thanks!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω μια ερώτηση.ο idle lean kernel έχει κάθε 5 μέρες και μια καινούργια εκδοση. Τι είναι αυτό που βελτιώνει τόσο γρήγορα από έκδοση σε έκδοση?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...