Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερη φόρτιση με cm-13 temasek V2.9 και ρυθμίσεις κερνελ απο το OP πιστεύω οτι είναι καλά τα νούμερα.

https://www.dropbox.com/s/3zjoi6oqv2xhjxp/screen_20160117_1512.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/bwv0oh6ebx26oni/screen_20160117_1512_2.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/23ml3tcvh3qw4wn/screen_20160117_1513.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/jwl2hdx4j6iogyz/screen_20160117_1515.png?dl=0

 

Με Phronesis v4 με ίδια χρήση μπορεί να είχα κάνα 20λεπτο παραπάνω οθόνη αλλά αν βάλεις cm η TW θα σου φανεί πολύ αργή.

 

Δεν τα βλεπω και τοσο καλα τα νουμερα. Γενικα στην Lolipop εχουμε ολοι θεμα. Θα δοκιμασω Temasek 5.1.1 v 18.7 η τελευταια ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τα βλεπω και τοσο καλα τα νουμερα. Γενικα στην Lolipop εχουμε ολοι θεμα. Θα δοκιμασω Temasek 5.1.1 v 18.7 η τελευταια ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Και εγώ ακόμα στην 18.7 είμαι αφήνω την cm13 για αργότερα. Σε μένα με idle βγάζει κοντά στις 5.5 ώρες οθονη.

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά πέρασα νωρίτερα στη phronesis 5 τον kernel 5.0.3 του civato και έγινε πολύ πιο γρήγορη. Τώρα θέλω να δω πως θα πάει από μπαταρία στο 24ωρο. Κάντε μια δοκιμή να μου πείτε τη γνώμη σας. Σημειώνω ότι δεν έκανα καμιά τροποποίηση στις default ρυθμίσεις του kernel.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά πέρασα νωρίτερα στη phronesis 5 τον kernel 5.0.3 του civato και έγινε πολύ πιο γρήγορη. Τώρα θέλω να δω πως θα πάει από μπαταρία στο 24ωρο. Κάντε μια δοκιμή να μου πείτε τη γνώμη σας. Σημειώνω ότι δεν έκανα καμιά τροποποίηση στις default ρυθμίσεις του kernel.

Για βαλε και ενα λινκ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για βαλε και ενα λινκ

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087013153

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Θα τον βαλω πιο μετα και θα ενημερωσω!!μακαρι να πηγαίνει το ιδιο σε μπαταρια τουλαχιστον με τον idle..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω σε όλες τις phronesis rom είναι ότι πολλές φορές μετά από το ξεκλειδομα της οθόνης μου γράφει το system ui διακόπηκε κολλάει για 3 δευτερόλεπτα ξανακλειδωνει και μετά επανέρχεται είναι πολύ ωραία και καλή ρομ και αυτό με έχει εκνευρισει πολύ σκέφτομαι να πάω σε κάποια άλλη υπάρχει λύση.

 

Υ. Γ τονίζω πως αυτό μου το κάνει σε όλες τις ρομ νοτε5

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω σε όλες τις phronesis rom είναι ότι πολλές φορές μετά από το ξεκλειδομα της οθόνης μου γράφει το system ui διακόπηκε κολλάει για 3 δευτερόλεπτα ξανακλειδωνει και μετά επανέρχεται είναι πολύ ωραία και καλή ρομ και αυτό με έχει εκνευρισει πολύ σκέφτομαι να πάω σε κάποια άλλη υπάρχει λύση.

 

Υ. Γ τονίζω πως αυτό μου το κάνει σε όλες τις ρομ νοτε5

 

Τις βαζεις με καθαρη εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα αλλά το ίδιο σε όλες τώρα ξεπαγωσα τα πάντα από τιτανιουμ μπας και κάτι επηρεάζει αν και δεν το πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη αυτό το κάνει σε όσους έχουν s-view cover (όπως εγώ). Αυτό που βελτιώνει το πρόβλημα είναι να απενεργοποιήσεις το αυτόματο ξεκλείδωμα της οθόνης από το μενού ρυθμίσεις -> εξαρτήματα.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω σε όλες τις phronesis rom είναι ότι πολλές φορές μετά από το ξεκλειδομα της οθόνης μου γράφει το system ui διακόπηκε κολλάει για 3 δευτερόλεπτα ξανακλειδωνει και μετά επανέρχεται είναι πολύ ωραία και καλή ρομ και αυτό με έχει εκνευρισει πολύ σκέφτομαι να πάω σε κάποια άλλη υπάρχει λύση.

 

Υ. Γ τονίζω πως αυτό μου το κάνει σε όλες τις ρομ νοτε5

Δοκίμασε αυτόν τον κερνελ https://www.dropbox.com/s/kph6yxqeizkgg7p/ShinTo-Kernel-N9005-MartyMcFly-L09A08-736-5.1.1.zip?dl=0 δεν θα έχεις θέμα.

Ο CivZ είναι γρήγορος αλλά έχει θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτόν τον κερνελ https://www.dropbox.com/s/kph6yxqeizkgg7p/ShinTo-Kernel-N9005-MartyMcFly-L09A08-736-5.1.1.zip?dl=0 δεν θα έχεις θέμα.

Ο CivZ είναι γρήγορος αλλά έχει θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα.

Εγω δεν παρατήρησα κατι με την αυτοματη φωτεινοτητα με civato..ειναι γρηγορος αν και κανει κατι λαγκαρισματα και απο αποψη μπαταριας παει πολυ καλα σε σχεση με τον idle..aυτος που ανεβασες τι λεει;απο αποψη γρηγοραδας και μπαταριας..;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να γράφω στο νήμα της phronesis κάνω login αλλά όταν πατάω στο reply δεν με αφήνει

Πρεπει να συμπληρωσεις 15 posts

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το βράδυ τον ShinTo και ως τώρα είναι παρόμοιος με του civato σε ταχύτητα και πιθανότατα σε αυτονομία. Να πω ότι του civato μου έδωσε καλύτερη αυτονομία από αυτή του idle. Επίσης κανένας kernel μέχρι στιγμής δεν διορθώνει το πρόβλημα με τη διακοπή του system ui (μάλλον δεν είναι θέμα kernel).

Μένιο αν μπορέσεις ανέβασε κάπου τις ρυθμίσεις του ShinTo γιατί δεν τις θυμάμαι όλες.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να τα κάνω

Νομιζω σε questions and answers

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το βράδυ τον ShinTo και ως τώρα είναι παρόμοιος με του civato σε ταχύτητα και πιθανότατα σε αυτονομία. Να πω ότι του civato μου έδωσε καλύτερη αυτονομία από αυτή του idle. Επίσης κανένας kernel μέχρι στιγμής δεν διορθώνει το πρόβλημα με τη διακοπή του system ui (μάλλον δεν είναι θέμα kernel).

Μένιο αν μπορέσεις ανέβασε κάπου τις ρυθμίσεις του ShinTo γιατί δεν τις θυμάμαι όλες.

 

Κάνουν και σε phronesis v3 αυτοί οι kernels ? Επίσης το θέμα που έχει στην πρώτη σελίδα της phronesis για MM κάνει στην v3 η είναι για την v5

Link to comment
Share on other sites

Οι kernels ταιριάζουν και σε v.3 και στις νεότερες. Για το θέμα που λες δεν ξέρω σίγουρα αλλά νομίζω ότι γενικώς τα θέματα ταιριάζουν σε όλες τις εκδόσεις αφού ο launcher είναι ο ίδιος.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το βράδυ τον ShinTo και ως τώρα είναι παρόμοιος με του civato σε ταχύτητα και πιθανότατα σε αυτονομία. Να πω ότι του civato μου έδωσε καλύτερη αυτονομία από αυτή του idle. Επίσης κανένας kernel μέχρι στιγμής δεν διορθώνει το πρόβλημα με τη διακοπή του system ui (μάλλον δεν είναι θέμα kernel).

Μένιο αν μπορέσεις ανέβασε κάπου τις ρυθμίσεις του ShinTo γιατί δεν τις θυμάμαι όλες.

Φίλε μου εμένα λύθηκε όταν ξεπαγωσα τα πάντα με τιτανιουμ οπότε κάτι που παγωνουνε το επηρεάζει.

Τώρα τα παγωνω σιγά σιγά για να δω τι είναι

Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη μάλλον δεν έχουμε το ίδιο πρόβλημα μιας και αυτό που λέω εγώ το περιγράφουν και άλλοι χρήστες με s-view. Επίσης εγώ δεν έχω παγωμένες εφαρμογές.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Οκ εγώ τώρα που είμαι με sview δεν έχω κανένα πρόβλημα

Αποστολη για πες και τι παγωνεις!!ο κερνελ του σιβατο ειναι καλυυερος σε μπαταρια απο τον idle..κατι μικρο θεματακια με την αυτοματη φωτεινοτητα τα εχει βεβαια αλλα παει καλυτερα απο τον idle..shinto σκεφτομαι να δοκιμασω απο αυριο..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οκ εγώ τώρα που είμαι με sview δεν έχω κανένα πρόβλημα

Αποστόλη θα με τρελάνεις. Με ποιον kernel είσαι;

Αποστολη για πες και τι παγωνεις!!ο κερνελ του σιβατο ειναι καλυυερος σε μπαταρια απο τον idle..κατι μικρο θεματακια με την αυτοματη φωτεινοτητα τα εχει βεβαια αλλα παει καλυτερα απο τον idle..shinto σκεφτομαι να δοκιμασω απο αυριο..

Βάλε ShinTo. Νομίζω ότι είναι καλύτερος και από civato σε όλα. Τώρα ψάχνω κάποιες ρυθμίσεις που έπαιζαν γι' αυτόν και έδιναν καλύτερα αποτελέσματα. Αν τα βρω θα σας ενημερώσω.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...