Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβαλα το ls εχθές και πίστευα θα καταφέρω να περασω τις ρυθμίσεις του.

Έγραψα su enter-LS enter αλλά μετά δεν μπορούσα να καταλάβω που πάω. Μπορεί κάποιος να γράψει τα βήματα για να εμφανιστούν οι επιλογές.

*πάει χειρότερα από τη στιγμή που το πέρασα χωρίς ρυθμίσεις

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έβαλα το ls εχθές και πίστευα θα καταφέρω να περασω τις ρυθμίσεις του.

Έγραψα su enter-LS enter αλλά μετά δεν μπορούσα να καταλάβω που πάω. Μπορεί κάποιος να γράψει τα βήματα για να εμφανιστούν οι επιλογές.

*πάει χειρότερα από τη στιγμή που το πέρασα χωρίς ρυθμίσεις

 

Ευχαριστώ

 

su enter

LS enter

https://www.dropbox.com/s/1vrlkanfmjqc102/screen_20151012_2003.png?dl=0

 

2 enter

https://www.dropbox.com/s/gxhqp749qdubiuv/screen_20151012_2006.png?dl=0

 

Μετά διαλέγεις τα νούμερα που θέλεις να κάνεις on πχ 4 κάνεις enter μετά πας στο 0 exit σε βγάζει στο αρχικό μενού και κάνεις 5 reboot device.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To LS τι είναι ρε παιδιά?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3020138
Link to comment
Share on other sites

su enter

LS enter

https://www.dropbox.com/s/1vrlkanfmjqc102/screen_20151012_2003.png?dl=0

 

2 enter

https://www.dropbox.com/s/gxhqp749qdubiuv/screen_20151012_2006.png?dl=0

 

Μετά διαλέγεις τα νούμερα που θέλεις να κάνεις on πχ 4 κάνεις enter μετά πας στο 0 exit σε βγάζει στο αρχικό μενού και κάνεις 5 reboot device.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3020138

 

Καλησπέρα φίλε. Έκανα αυτά που λες και όντως αποκρίνεται καλύτερα. Ομως όταν πηγαίνω στο Galaxy Apps το κατάστημα κάνει update τα πάντα κανονικά αλλά στο installing του S Note μου γράφει "installation failed. try later (-113)" και δεν το κάνει. Έψαξα στο google αλλά μου βγάζει κάτι ασχετα για το gear με αυτο το error. Εχεις κάτι υπόψη σου; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Έκανα αυτά που λες και όντως αποκρίνεται καλύτερα. Ομως όταν πηγαίνω στο Galaxy Apps το κατάστημα κάνει update τα πάντα κανονικά αλλά στο installing του S Note μου γράφει "installation failed. try later (-113)" και δεν το κάνει. Έψαξα στο google αλλά μου βγάζει κάτι ασχετα για το gear με αυτο το error. Εχεις κάτι υπόψη σου; Ευχαριστώ

 

Στο κάνει αυτό γιατί η εφαρμογή είναι για 64bit ενώ το note 3 είναι 32bit

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει αυτό γιατί η εφαρμογή είναι για 64bit ενώ το note 3 είναι 32bit

 

ααα υπάρχει τρόπος να μην μου πετάει συνέχεια μήνυμα για update; Γιατί το S Note το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέο update για την ρομ του note5 να περιμένω ή να ξαναπεράσω αυτή ξέρουμε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέο update για την ρομ του note5 να περιμένω ή να ξαναπεράσω αυτή ξέρουμε κάτι;

 

Για κάτσε λίγο γιατί είπε πως θα δώσει το candidate 2 με διάφορα fixes.

 

edit : Βλέπω και το ανέβασε....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ολο προβληματα βλεπω να ποσταρουνε παντως στο xda για τη ρομ αυτη και με τρομαζει, μιας και το εχω και για δουλεια το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Την ανεβασε..ενω λεει οτι διορθωσε τν αποθηκευτικο χωρο αλλα στα bugs λεει οτι υπαρχει ακομα οπως και για τ βιντεο που δεν καταλαβα ποιο ειναι τ προβλημα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ολο προβληματα βλεπω να ποσταρουνε παντως στο xda για τη ρομ αυτη και με τρομαζει, μιας και το εχω και για δουλεια το κινητο...

 

Εχει πολλα bugs ακομα, αν αναφερεσαι στηv darklord note 5. Περα απο τα χοντρα που αναφερει στο θεμα στο xda. Εχει κι αλλα ψιλα που εντοπιζουν χρηστες εδω κι εκει.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα bugs ακομα, αν αναφερεσαι στηv darklord note 5. Περα απο τα χοντρα που αναφερει στο θεμα στο xda. Εχει κι αλλα ψιλα που εντοπιζουν χρηστες εδω κι εκει.

 

Η s6 v3 stable έχει κανένα bug?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με απασχολουν τα μπαγκ τύπου δε δουλευει ενα feature του note 5 ή αν κρασαρει ενα application η αν δεν δουλευει το snote λογω 64bit. Αλλα αν εχει κακη μπαταρια η ζεσταίνεται ας πουμε δεν το περναω καν, δεν εχει νοημα. Η αν δεν εχει καλο σημα που γραψανε καποιοι.

 

Σταθερη 100% ειναι η s6 rom απο τον ιδιο η μια που λεγεται arya? Με την s6 θα δουλευει το πενακι κανονικα σαν να ειναι note 3 ε?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με απασχολουν τα μπαγκ τύπου δε δουλευει ενα feature του note 5 ή αν κρασαρει ενα application η αν δεν δουλευει το snote λογω 64bit. Αλλα αν εχει κακη μπαταρια η ζεσταίνεται ας πουμε δεν το περναω καν, δεν εχει νοημα. Η αν δεν εχει καλο σημα που γραψανε καποιοι.

 

Σταθερη 100% ειναι η s6 rom απο τον ιδιο η μια που λεγεται arya? Με την s6 θα δουλευει το πενακι κανονικα σαν να ειναι note 3 ε?

 

Για την arya σου λέω ότι είναι 100% σταθερή και από τις καλύτερες. Φοράω τώρα την 7.3 και είναι πολύ καλή.

Για την s6 ρωτάω και γω αν έχει Bug.... δε ξέρω

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στην νοτε5 εκτός από το ότι το βίντεο κάνει κάτι τρελά με έντονο φως δεν έχω βρει άλλο μπαγκ όλα δουλεύουν Οκ.

Έβαλα άλλο πρόγραμμα για φώτο και βίντεο και είναι Οκ.

 

Αν θέλετε να ρωτήσετε κανένα μπαγκ που έχετε διαβάσει πείτε να τσεκάρω.

Από ταχύτητα και εμφάνιση πετάει.Απο μπαταρία θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στην νοτε5 εκτός από το ότι το βίντεο κάνει κάτι τρελά με έντονο φως δεν έχω βρει άλλο μπαγκ όλα δουλεύουν Οκ.

Έβαλα άλλο πρόγραμμα για φώτο και βίντεο και είναι Οκ.

 

Αν θέλετε να ρωτήσετε κανένα μπαγκ που έχετε διαβάσει πείτε να τσεκάρω.

Από ταχύτητα και εμφάνιση πετάει.Απο μπαταρία θα δείξει.

 

Για την s6 έχεις άποψη?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Στην s6 που την έχω περίπου εβδομάδα δεν έχω βρει κάποιο bug. Ταχύτατη ενίοτε τρώει κάποιο σκάλωμα (το έχω παρατηρήσει όταν το κινητό βράζει από θερμοκρασία). Έχω βέβαια και 120+ εφαρμογές πάνω.

Το παράξενο ( ; ) είναι με την μπαταρία. Καταναλώνει ελάχιστα το βράδυ (2-3 % χωρίς wifi) , την μέρα αρκετά με WiFi με browsing email κτλ κτλ και την καταπίνει με το 4G αντί του wifi. Μιλάμε ότι σήμερα που το πρόσεξα έπεσε η μπαταρία 30% σε 25 λεπτά...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στην s6 που την έχω περίπου εβδομάδα δεν έχω βρει κάποιο bug. Ταχύτατη ενίοτε τρώει κάποιο σκάλωμα (το έχω παρατηρήσει όταν το κινητό βράζει από θερμοκρασία). Έχω βέβαια και 120+ εφαρμογές πάνω.

Το παράξενο ( ; ) είναι με την μπαταρία. Καταναλώνει ελάχιστα το βράδυ (2-3 % χωρίς wifi) , την μέρα αρκετά με WiFi με browsing email κτλ κτλ και την καταπίνει με το 4G αντί του wifi. Μιλάμε ότι σήμερα που το πρόσεξα έπεσε η μπαταρία 30% σε 25 λεπτά...

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα στην νοτε5 είναι χάλια και καμιά εφαρμογή δεν τραβάει την ποιότητα της μαμά.

 

Αν φασαρω την κάμερα του νοτε3 θα σωθεί η κατάσταση τώρα έχω του νοτε4. Για την ς6 ήμουν σίγουρος ότι δεν λειτουργεί.

 

Edit

Τα ίδια χάλια και με την κάμερα του note3. Δυστυχώς. .

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες κάποιος που χρησιμοποιεί την Temasek 12.1; Την περάσαμε (17.8) Έβγαλε update 17.9. Κατέβηκε κανονικά και ζήτησε restart. Μπήκε στο TWRP Recovery, κάναμε install και μετά κολλησε. Κάνει κανα 8λεπτο που μένει στο σήμα της ROM, περνάει απο εκεί στο "Optimizing Apps" και εμεί μένει. Κάνει κανα τεταρτο optimizing και μετά restart και πάλι απο την αρχή. Το έκανε και απο το 17.6 σε *.7/8 κτλ. Τι μπορεί να είναι γιατί ο φίλος γουστάρει πολύ την ROM αλλά δεν έχει όρεξη να κάνει κάθε εβδομάδα clean install
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες κάποιος που χρησιμοποιεί την Temasek 12.1; Την περάσαμε (17.8) Έβγαλε update 17.9. Κατέβηκε κανονικά και ζήτησε restart. Μπήκε στο TWRP Recovery, κάναμε install και μετά κολλησε. Κάνει κανα 8λεπτο που μένει στο σήμα της ROM, περνάει απο εκεί στο "Optimizing Apps" και εμεί μένει. Κάνει κανα τεταρτο optimizing και μετά restart και πάλι απο την αρχή. Το έκανε και απο το 17.6 σε *.7/8 κτλ. Τι μπορεί να είναι γιατί ο φίλος γουστάρει πολύ την ROM αλλά δεν έχει όρεξη να κάνει κάθε εβδομάδα clean install

 

Κάτι δεν έχει "κάτσει" καλά. Για δοκίμασε ένα χειροκίνητο wipe dalvik + cache και δοκίμασε να ξαναμπουτάρεις... Αν δεν παίξει και αυτό, πέρνα χειροκίνητα τη rom από πάνω ξανά....

Αν δε παίξει και αυτό, τι να σου πω,,, ας βοηθήσει και κανείς άλλος.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Temasek 17.9 έγραψε ότι ο Kernel 1.32 έχει θέμα και να φλασαρουμε τον προηγούμενο. Γενικά πάντα κάνουμε wipe dalvik και cache πριν το install της Rom και στο τέλος πάλι πριν bootaroume.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει install - wipe dalvik και cache - reboot, έχω δοκιμάσει install - reboot και κάνει συνέχεια το ίδιο.

 

Για δοκίμασε και άλλο kernel... (αν και χλωμό ...) αλλιώς (εγώ) θα έκανα clean install ως τελική λύση. Δε μου έρχεται κάτι άλλο.

Πέρασε τον στην sd και φλάσαρέ τον να δούμε...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...