Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες υπάρχει μια η lineage OS Nougat 7.1.1 official από cyanogen οπότε καταλαβαίνετε πόση υποστήριξη υπάρχει. Αθάνατο κινητό πολλές Rom και πιστεύω να πάρουμε και Android O.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και λίγες μέρες υπάρχει μια η lineage OS Nougat 7.1.1
7.1.2 είναι δεν το έχουν αλλάξει στο OP.

Η καλύτερη με απίστευτη παραμετροποίηση είναι αυτή https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/unofficial-resurrection-remix-t3528943 αλλά προς το παρόν έχει σταματήσει την υποστήριξη.

Μετά υπάρχει αυτή https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/android-7-0-cm14-trader418-unofficial-t3459973 η οποία είναι πιο στεγνή αλλά ο dev την υποστηρίζει.

Και στις δύο έβαλα [Hlte][Xenial][31.05.17][LA14.1] κερνελ γιατί ο μαμά έχει θέματα.

Με δύο λόγια 7.1.2 πάει σφαίρα αλλά μπαταρία με την δικιά μού χρήση σίγουρα μια ωρίτσα οθόνη κάτω από TW rom.

Βέβαια μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

7.1.2 είναι δεν το έχουν αλλάξει στο OP.

Η καλύτερη με απίστευτη παραμετροποίηση είναι αυτή https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/unofficial-resurrection-remix-t3528943 αλλά προς το παρόν έχει σταματήσει την υποστήριξη.

Μετά υπάρχει αυτή https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/android-7-0-cm14-trader418-unofficial-t3459973 η οποία είναι πιο στεγνή αλλά ο dev την υποστηρίζει.

Και στις δύο έβαλα [Hlte][Xenial][31.05.17][LA14.1] κερνελ γιατί ο μαμά έχει θέματα.

Με δύο λόγια 7.1.2 πάει σφαίρα αλλά μπαταρία με την δικιά μού χρήση σίγουρα μια ωρίτσα οθόνη κάτω από TW rom.

Βέβαια μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Ευχαριστημένος έτσι? Εγώ θα κάτσω στη magma S8 Rom για αρκετό καιρό μιας και δεν μου λείπει τίποτα και δουλεύει και το cosmote GO. Θα εμένα στην lineage αλλά δεν ξέρω γιατί δεν δουλεύει σωστά το systemless Root και το suhide.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό καιρό άλλαξα rom απο του civato που είχα σε Lineage rom.Αρκετα γρήγορη και "καθαρή". Το θέμα μου είναι γιατί δε μου εμφανίζει τις επαφές της κάρτας sim.Υπαρχει κάποια λύση η πρεπει να ξανά φλασάρω?
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό καιρό άλλαξα rom απο του civato που είχα σε Lineage rom.Αρκετα γρήγορη και "καθαρή". Το θέμα μου είναι γιατί δε μου εμφανίζει τις επαφές της κάρτας sim.Υπαρχει κάποια λύση η πρεπει να ξανά φλασάρω?
Δεν υπάρχει λόγος να τις έχεις στην κάρτα sim.

Από τις επαφές ρυθμίσεις κάνεις ένα backup και τις επαναφέρει ατοφιες.

Το αρχείο Επαφές.vcf είναι συμβατό σε όλες τις ρομ.

 

0b9ccfcc400123ca192d949211655861.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να τις έχεις στην κάρτα sim.

Από τις επαφές ρυθμίσεις κάνεις ένα backup και τις επαναφέρει ατοφιες.

Το αρχείο Επαφές.vcf είναι συμβατό σε όλες τις ρομ.

 

0b9ccfcc400123ca192d949211655861.jpg

 

Ναι εχεις δίκιο απλα δε μου ειχε ξανατυχει και δεν επαιρνα backup.Και στην s8 μου το έκανε αλλα για κάποιο λογο μου τις εμφάνισε μονο του μετά απο λίγη ώρα χρήσης.Δε το ξαναγλιτωνω το φλασαρισμα κάνει και ζεστες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα μπορουσε καποιος με λιγα βηματα απλα και λιτα να μου δωσει Links για να κανω root ενα Note 3 και να περασω μια rom 7.0 που να μοιαζει σε Note 7 ή σε οτι τελευταιο υπαρχει.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα μπορουσε καποιος με λιγα βηματα απλα και λιτα να μου δωσει Links για να κανω root ενα Note 3 και να περασω μια rom 7.0 που να μοιαζει σε Note 7 ή σε οτι τελευταιο υπαρχει.
Για αρχή δες αυτό

Αν δεν καταλάβεις κάτι εδώ είμαστε.

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Οσες 6.0.1 rom εχω δοκιμασει, σε ολες το κινητο ζεστενεται αρκετα και η μπαταρια δεν κραταει σχεδον καθολου. Σχεδον η μιση διαρκεια σε σχεση πχ με την phronesis 6.5 που ειχα για καιρο.

Ετσι ειναι και στις δικες σας συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Οσες 6.0.1 rom εχω δοκιμασει, σε ολες το κινητο ζεστενεται αρκετα και η μπαταρια δεν κραταει σχεδον καθολου. Σχεδον η μιση διαρκεια σε σχεση πχ με την phronesis 6.5 που ειχα για καιρο.

Ετσι ειναι και στις δικες σας συσκευες?

Aspire.C9.V-2.0 έχει phantom-kernel .

Θερμοκρασίες τέλος και πολύ καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Aspire.C9.V-2.0 έχει phantom-kernel .

Θερμοκρασίες τέλος και πολύ καλή μπαταρία.

Όταν βγει κάτι που έχει και ελληνικά ενημέρωσε μας να την βάλω και εγώ περιμένω πως και πως να την δω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω phronesis 6.5 εδω και αρκετο καιρο. Αρχικα ημουν πολυ ευχαριστημένος. Τελευταια μου κανει πολλα κολλήματα, κρασαρισματα, και χανει ευκολα gps.

 

Δυο ερωτήσεις σύντομες :

 

1. Εχει βγει μετα το phronesis 6.5 κατι πιο φρεσκο (πχ note7 rom) που ομως να ειναι 100% αξιόπιστο οπως θεωρούνταν το 6.5? Δεν εχω χρονο και κεφι να ψαχνω λυσεις σε μικροπροβληματα οταν τη βάλω.

 

2. Αν δε βαλω αλλη ρομ, αρκει να κανω ενα factory reset? Η πρεπει να ψαχνω να βρω παλι modem, bootloaders, τα αρχεια της ρομ, κερνελ κλπ. και οοοοολα αυτα να τα ξαναπερασω? (βαριεμαι λιγο την ολη διαδικασια αλλα αν πρεπει θα το κανω οκ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω τωρα και δυστυχως τα ιδια κανει.
Αυτές είναι οι μαμά ρυθμίσεις και σου ανεβάζει θερμοκρασία?

Από την κάτω φωτογραφία εννοώ.

 

 

 

Καλησπέρα παιδιά. Εχω phronesis 6.5 εδω και αρκετο καιρο. Αρχικα ημουν πολυ ευχαριστημένος. Τελευταια μου κανει πολλα κολλήματα, κρασαρισματα, και χανει ευκολα gps.

 

Δυο ερωτήσεις σύντομες :

 

1. Εχει βγει μετα το phronesis 6.5 κατι πιο φρεσκο (πχ note7 rom) που ομως να ειναι 100% αξιόπιστο οπως θεωρούνταν το 6.5? Δεν εχω χρονο και κεφι να ψαχνω λυσεις σε μικροπροβληματα οταν τη βάλω.

 

2. Αν δε βαλω αλλη ρομ, αρκει να κανω ενα factory reset? Η πρεπει να ψαχνω να βρω παλι modem, bootloaders, τα αρχεια της ρομ, κερνελ κλπ. και οοοοολα αυτα να τα ξαναπερασω? (βαριεμαι λιγο την ολη διαδικασια αλλα αν πρεπει θα το κανω οκ)

Για αρχή δοκίμασε μόνο

αλλαγή κερνελ idleKernel-hlte-eur-6.6.3-note5port.zip(δοκιμασμένα η καλύτερη έκδοση).

Αν έχεις θέματα ξανά,

βάλε την ρομ από πάνω χωρίς κανένα wipe.

 

4c71bda655b71647f03cbb7c16e26877.jpg

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτες ειναι οι μαμα ρυθμισεις και ανεβαζει θερμοκρασιες.

Εχω δοκιμασει phronesis, magma kai aspire c9 roms. Σε ολες ακριβως το ιδιο.

Η συσκευη ζεστενετε πολυ και η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.

 

Επισης δοκιμασα και συνδιασμους με αλλους kernels. Αλλα παλι τιποτα.

Το μονο που ψιλοφτιαχνει την κατασταση ειναι να ριξω τη συχνοτητα του επεξεργαστη στα 1.500 περιπου, αλλα ετσι το κινητο συνηθως σερνεται

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτες ειναι οι μαμα ρυθμισεις και ανεβαζει θερμοκρασιες.

Εχω δοκιμασει phronesis, magma kai aspire c9 roms. Σε ολες ακριβως το ιδιο.

Η συσκευη ζεστενετε πολυ και η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.

 

Επισης δοκιμασα και συνδιασμους με αλλους kernels. Αλλα παλι τιποτα.

Το μονο που ψιλοφτιαχνει την κατασταση ειναι να ριξω τη συχνοτητα του επεξεργαστη στα 1.500 περιπου, αλλα ετσι το κινητο συνηθως σερνεται

Οι πυρήνες μπαίνουν offline ή δουλεύουν συνέχεια?

 

 

87467233229ce349f752d811f1a87e00.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουν offline...

Τι αλλο μπορω να δοκιμασω?

Εχω ριξει τη συχνοτητα της cpu και εχω κανει και undrvolt.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπορεις να μπλοκαρεις απο συγκεκριμενο αριθμο την αποστολη μηνυματων ΑΛΛΑ να μην εμφανιζεται στον αποστολεα η ενδειξη πως το μηνυμα του παρεληφθη;

 

Μπλοκαρισμα εχω πετυχει με διαφορους τροπους και app, ΑΛΛΑ παντα εμφανιζοταν στον αποστολεα πως παρελαβα το μηνυμα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουν offline...

Τι αλλο μπορω να δοκιμασω?

Εχω ριξει τη συχνοτητα της cpu και εχω κανει και undrvolt.

UV Μην κάνεις ποτέ γιατί κόβεις τα ρεύματα του επεξεργαστή.

Δοκίμασε να το δουλέψεις χωρίς κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αξίζει να το πάρω; είναι original?έχει διαφορά στον επεξεργαστή η στα γραφικά;το καλύπτει η εγγύηση η όχι λόγω Κινας; Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αξίζει να το πάρω; είναι original?έχει διαφορά στον επεξεργαστή η στα γραφικά;το καλύπτει η εγγύηση η όχι λόγω Κινας;

 

Κάποια γνώμη; κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη; κανεις;

 

Το original δικαρτο κινέζικο είναι το sm-n9002. Το sm-n9006 πολλοί λένε ότι είναι απλά κλώνος και δεν υπάρχει στη λίστα των εκδόσεων του note 3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...