Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά έκδοση twrp έβαλες; Όπως έχουμε πει πολλές φορές, συμβατή είναι η έκδοση 2.8.7 . Αν έβαλες την εκδοση 3 τότε πρέπει να την αλλάξεις.
όλα καλά σε ευχαριστώ. Ποιό kernel να βάλω γιατί χάνι το σήμα της κεραίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όλα καλά σε ευχαριστώ. Ποιό kernel να βάλω γιατί χάνι το σήμα της κεραίας.

Το σήμα δεν επηρεάζεται από τον kernel αλλά από το modem που έχεις εγκατεστημένο. Προσωπικά δεν έχω να σου προτείνω κάποιο μιας και όλα τα modem που εγκατέστησα μέχρι τώρα είχαν ίδια απόδοση.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειμαι με.magma 8.5 και παει πολυ καλα αλλα εχω ενα θεμα ζεστενεται πολυ το κινητο.Κερνελ εχω lss3.8ux και παρατηρω πως απο συχνοτητες χρησιμοποιει μονο την χαμηλοτερη και μετα την μεγιστη.Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο synapse ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειμαι με.magma 8.5 και παει πολυ καλα αλλα εχω ενα θεμα ζεστενεται πολυ το κινητο.Κερνελ εχω lss3.8ux και παρατηρω πως απο συχνοτητες χρησιμοποιει μονο την χαμηλοτερη και μετα την μεγιστη.Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο synapse ?

 

Βάλε phantom kernel είναι πολύ καλός

Link to comment
Share on other sites

το modem εκτός από odin γιατί από την ωρα που έβαλα την 8,5 το κινητο ούτε σήμα με τον παροχο εχει ουτε με το pc κανει σύνδεση υπάρχει κάποια άλλη λύση για να το περασω.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε phantom kernel είναι πολύ καλός

 

Ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω.Ελεγα να εβαζα και darklord kernel για δοκιμη...εχει κανεις αποψη?

Link to comment
Share on other sites

το modem εκτός από odin γιατί από την ωρα που έβαλα την 8,5 το κινητο ούτε σήμα με τον παροχο εχει ουτε με το pc κανει σύνδεση υπάρχει κάποια άλλη λύση για να το περασω.

 

Καλημέρα, αρχικά, για να «δει» το pc σου το note θα πρέπει απαραιτήτως να εγκαταστήσεις τους drivers. Μετά μπορείς να περάσεις κανονικά άλλο modem από Odin.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

το modem εκτός από odin γιατί από την ωρα που έβαλα την 8,5 το κινητο ούτε σήμα με τον παροχο εχει ουτε με το pc κανει σύνδεση υπάρχει κάποια άλλη λύση για να το περασω.

 

Για το σήμα που έχεις θέμα πρέπει όταν έκανες την εγκατάσταση να έχεις επιλέξει να στέλνεις διαγνωστικά στην Samsung θα πρέπει να το βρεις και να το από επιλεξεις

Link to comment
Share on other sites

Για το σήμα που έχεις θέμα πρέπει όταν έκανες την εγκατάσταση να έχεις επιλέξει να στέλνεις διαγνωστικά στην Samsung θα πρέπει να το βρεις και να το από επιλεξεις

 

Νομιζω πρεπει να μην επιλεξει και οχι να επιλεξει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα και εγώ να το αποεπιλέξει

 

Συγνωμη φιλε μου δεν το διαβασα καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Καμια ιδεα φια τον darklord kernel αξιζει να τον βαλω?.Ειμαι με magma 8.5.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας...παλιοτερα είχα βάλει phronesis αλλά για κάποιους λόγους γύρισα σε στοκ. Η διαδικασία που είχα ακολουθήσει ήταν: CF auto root - ClockWorkMod - Phronesis.

 

Επειδή σκέφτομαι να βάλω την magma διαβάζω ότι προτείνετε twrp σαν recovery. Είναι καλύτερο; Χρειάζεται root πριν το περάσω; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη για το CWM μιας και δε το έβαλα ποτέ στο note3. Για το TWRP 2.8.7 μπορώ να σου πω ότι είναι συμβατό με όλες τις custom roms που έχω δοκιμάσει ως τώρα. Μπορείς να κάνεις τη δοκιμή με το CWM και να μας ενημερώσεις για το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει συναντήσει κανείς πρόβλημα με τους χάρτες Google? Είμαι με magma8.5 .

Καταρχήν δεν δουλεύει καθόλου το gps ( ούτε με sygic) δεν συγχρονίζει. Θα διαβάσω όμως, υπάρχει έναfix νομίζω και είχε προτείνει ο menios κάποια ποστ νωρίτερα μια λύση.

Το πρόβλημά μου είναι ότι έκανα εγκατάσταση τους χάρτες και με το που ανοίγω την εφαρμογή και δεν επιτρέπω να βρίσκει την τοποθεσία ( στο παραθυράκι που ανοίγει), μετά σέρνεται...... σκρολαρει ο χάρτης με κολλήματά, δεν πατιουνται τα κουμπιά των ρυθμίσεων, σέρνεται η εφαρμογή μόνο.

Καμιά ιδέα? ( έκανα επανεγκατάσταση και πάλι τα ίδια)

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εάν έχει την ευγενική καλοσύνη να μου πει πως διορθώνεται το bug από το gallery magma 8.5

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εάν έχει την ευγενική καλοσύνη να μου πει πως διορθώνεται το bug από το gallery magma 8.5

 

Ευχαριστώ

 

Υπάρχει ένα zip note 5 gallery το τρέχεις μέσω recovery

(How to fix gallery white thumbnail bug.)

Το βρίσκεις εκεί που λέει mod s fix στην πρώτη σελίδα.

Edited by villlis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλτατε.

 

Το πρόβλημα διορθώθηκε εν τέλη με ένα clear cache στην ίδια την εφαρμογή.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την τελευταία magma αλλά από τότε δεν συνδέεται καθόλου σε δίκτυα κινητής. Δηλαδή δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε ίντερνετ προφανώς μέσω δικτύου. Μόνο WiFi λειτουργεί. Τι έκανα λάθος. Csc επέλεξα EUR.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την τελευταία magma αλλά από τότε δεν συνδέεται καθόλου σε δίκτυα κινητής. Δηλαδή δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε ίντερνετ προφανώς μέσω δικτύου. Μόνο WiFi λειτουργεί. Τι έκανα λάθος. Csc επέλεξα EUR.
βρες τα διαγνωστικά και κάνε το τικ off.

 

e363ed41faa1dcfc26a4e1a85b19cf9f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλτατε.

 

Το πρόβλημα διορθώθηκε εν τέλη με ένα clear cache στην ίδια την εφαρμογή.

Όλα καλά.

 

Θα στο ξανακανει καποια στιγμη 100% πρεπει να περασεις το zip που σου ειπε ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βαρέθηκαν την ρομ τους και έχουν χρόνο https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3610152

Ότι καλύτερο σε ταχύτητα και μπαταρία.

Δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα.

Διαβάστε λίγο το θέμα από το τέλος και θα καταλάβετε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βαρέθηκαν την ρομ τους και έχουν χρόνο https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3610152

Ότι καλύτερο σε ταχύτητα και μπαταρία.

Δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα.

Διαβάστε λίγο το θέμα από το τέλος και θα καταλάβετε :cool:

 

Την έχω βάλει εδώ και μέρες και είχα γράψει και εδώ το λινκ στις 22 Μάιου είναι όλα τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...