Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή να κάνω πλήρη επαναφορά των εφαρμογών από TB?

Σκεφτόμουν να κατεβάσω τις εφαρμογές από το playstore και τα δεδομένα τους να τα φέρω από το TB.

αυτο ειπα και εγω.σου επαναφερει τις εφαρμογες απο playstore και μετα κανεις μονο τα δεδομενα των εφαρμογων απο titanium.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ειπα και εγω.σου επαναφερει τις εφαρμογες απο playstore και μετα κανεις μονο τα δεδομενα των εφαρμογων απο titanium.

 

Ωχχχχχ

Υποθέτω ότι με μη sumsung based ξεχνάω το Gear s....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ενω η darkwolf στην αρχη με ειχε εντυπωσιασει η ν3 δεν μου αρεσε καθολου.

Η darklord παραμενει κορυφαια ομως βγαζει τα fix ενα ενα

οποτε η πιο ολοκληρωμενη ρομ κατα τη γνωμη μου. Μπαταρια δεν ξερω ακομη αλλα εχει haptic ok hotspot fix smooth οκ :cool:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-s7edge-marshmallow-port-t3368139

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Με multiboot έχω βάλει 3 Rom πως μπορώ να αφαιρέσω την μια για να μην κάνω καμιά πατάτα και ξανά φτιάχνω το κινητό από την αρχή

Πατάς τις 3 τελείες δίπλα από τη ρομ που θα πετάξεις , πηγαίνεις wipe rom και τα επιλέγεις όλα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατάς τις 3 τελείες δίπλα από τη ρομ που θα πετάξεις , πηγαίνεις wipe rom και τα επιλέγεις όλα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

OK ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μια επανεκινηση που εκανα το κινητο κολλαει στο λογοτυπο samsung και δεν ανοιγει.Τι παιζει να ειναι και αν υπαρχει καποιος τροπος να σωσω τα δεδομενα μου αν κανω hard reset
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root με custom recovery πάρε πρώτα nandroid backup. Μετά αν έχεις custom rom πέρασε την ξανά με dirty install ώστε να μη χαθούν τα δεδομένα σου.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Phronesis 6.5 με idle 7.1. Τα βίντεο στο YouTube μετά από μερικά δευτερόλεπτα παγωνουν και παίζει μόνο ηχο. Ξέρει κανείς τι παίζει
Link to comment
Share on other sites

Phronesis 6.5 με idle 7.1. Τα βίντεο στο YouTube μετά από μερικά δευτερόλεπτα παγωνουν και παίζει μόνο ηχο. Ξέρει κανείς τι παίζει

Το ίδιο συμβαίνει και με Darklord 1.5 , δεν έχω δοκιμάσει όλα τα κερνελ για να πω με σιγουριά τι φταίει. Σε αναλύσεις μεγάλες ιδίως με 50fps και πάνω κολάνε.

 

Τώρα είδα ένας προτείνει τον lss για το θέμα με το YouTube. Αν δοκιμάσει κανείς ας μας πει.

 

Εδώ τον έχω : https://drive.google.com/file/d/0B5IjWMijR7WIQ1RkREVwTjJsOXM/view?usp=drivesdk

 

Το δοκίμασα πάλι κολλάει σε 50 ή 60 fps.

 

Εδώ είναι η λύση που ποτέ δεν κοίταξα

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65436756&postcount=10550

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Edited by Gggggas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση..θελω να κατεβασω μια εφαρμογη που λεγεται opentable απο τo google play αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου..τι πρεπει να κανβ σε αυτη την περιπτωση;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση..θελω να κατεβασω μια εφαρμογη που λεγεται opentable απο τo google play αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου..τι πρεπει να κανβ σε αυτη την περιπτωση;;;
Αν είναι η πρώτη που κατέβασα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/1ebdbbb289c1e0db5e610c8fa964074c.jpg

Με DarkLord.S7E.G935FXXU1APD3.3 παίζει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι παίζει με το youtube; έχω την music of life rom με idle kernel. Όλα λειτουργούν τέλεια αλλά στο youtube τα βίντεο κολλάνε ενώ ο ήχος συνεχίζει κανονικά και αυτό συμβαίνει σε όλα τα βίντεο
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι παίζει με το youtube; έχω την music of life rom με idle kernel. Όλα λειτουργούν τέλεια αλλά στο youtube τα βίντεο κολλάνε ενώ ο ήχος συνεχίζει κανονικά και αυτό συμβαίνει σε όλα τα βίντεο

Δοκίμασε τη λύση που έδωσα πιο πάνω.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση..θελω να κατεβασω μια εφαρμογη που λεγεται opentable απο τo google play αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου..τι πρεπει να κανβ σε αυτη την περιπτωση;;;

Δεν το εμφανίζει σε Ελλάδα , μπήκα μέσω Αμερικής και το έβγαλε. Ηδα την έκδοση και βρήκα αυτήν, http://www.devfiles.co/download/XSRjW1IE/OpenTable-6.0.2.apk

 

Μην περιμένεις όμως να σου το αναβαθμίζει κανονικά μέσω Playstore.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τη λύση που έδωσα πιο πάνω.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

 

Πω δεν το είχα δει. Να είσαι καλά η λύση με το build.prop δούλεψε και στην phronesis του αδερφού μου και στην music of life την δικια μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εμφανίζει σε Ελλάδα , μπήκα μέσω Αμερικής και το έβγαλε. Ηδα την έκδοση και βρήκα αυτήν, http://www.devfiles.co/download/XSRjW1IE/OpenTable-6.0.2.apk

 

Μην περιμένεις όμως να σου το αναβαθμίζει κανονικά μέσω Playstore.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Να σαι καλα ρε συ!!για τς επομενες μερες το χρειαζομαι μιας και θα λειπω αμερικη οποτε με βολεψες!!!σ ευχαριστώ παρα πολυ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ρε συ!!για τς επομενες μερες το χρειαζομαι μιας και θα λειπω αμερικη οποτε με βολεψες!!!σ ευχαριστώ παρα πολυ!!

Καλό ταξίδι να έχεις :D

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω δεν το είχα δει. Να είσαι καλά η λύση με το build.prop δούλεψε και στην phronesis του αδερφού μου και στην music of life την δικια μου

Μια χαρά ;)

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι να έχεις :D

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά ;)

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Ευχαριστω πολυ!!η αλήθεια ειναι οτι αν νρω κανα φθηνο note 5 μπορει να το τσιμπησω!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτησω απο τις προαναφερθείσες rom (και με ποιον κερνελ) ποια συνδυαζει λειτουργία hotspot, nfc, αναγνωρισιμη micro sd, note 5 features και καλη μπαταρια. Θα αντεξω και χωρις nfc αλλα τα υπόλοιπα τα χρειάζομαι/θελω, ειδικα την καλη μπαταρια.

 

Εχω διαβασει σε γενικες γραμμες το τοπικ λιγακι αλλα δεν ειμαι εντεοως up to date τι ακριβως λειπει ακομα απο την καθεμια.

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτησω απο τις προαναφερθείσες rom (και με ποιον κερνελ) ποια συνδυαζει λειτουργία hotspot, nfc, αναγνωρισιμη micro sd, note 5 features και καλη μπαταρια. Θα αντεξω και χωρις nfc αλλα τα υπόλοιπα τα χρειάζομαι/θελω, ειδικα την καλη μπαταρια.

 

Εχω διαβασει σε γενικες γραμμες το τοπικ λιγακι αλλα δεν ειμαι εντεοως up to date τι ακριβως λειπει ακομα απο την καθεμια.

Ευχαριστώ πολυ!

 

Phronesis rom 6.5 με darklord 1.5 kernel για μένα.

Λειτουργούν τα πάντα και η μπαταρία είναι μια χαρά. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις και τον idle 7.1.0 kernel αλλά εσύ θα κρίνεις στο τέλος που βρίσκεις την καλύτερη μπαταρία.

Οι CM rom είναι γυμνές κ τους λείπουν διαφορά.

Οι S7Edge roms για μένα θέλουν δουλειά ακόμα

μελάνο τους σημείο η μπαταρία.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...