Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑιδια καλησπερα. Ειμαι με phronesis 4.1 εδω και καμποσο καιρο. Αξιζει να παω στην 6.4 η να μην σκαλιζομαι? Το κιν.δεν εχει καποιο θεμα.Καλο πασχα σε ολους

 

Εγώ θα πήγαινα εννοείται γιατί έχει ένα σωρό καινούργια πράγματα. Προσωπικά πιστεύω πως η 6.4 είναι η καλύτερη που έχουν βγάλει.

Αν πάλι δε θες να στήνεις ρομ από την αρχή σε καταλαβαίνω, είναι και γιορτές τώρα.

Αξίζει πάντως ;)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Κι εγώ θα σου πρότεινα να "αναβαθμιστείς" αλλά εμείς εδώ είμαστε εθισμένοι στο flashing! Να σκεφτείς ότι με dual boot δοκιμάζουμε ταυτόχρονα κι άλλες roms εκτός από τη βασική μας. Η τελική επιλογή είναι δική σου και εξαρτάται από το πόσο σ' ευχαριστεί το κινητό σου ως έχει. Καλή Ανάσταση!

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια απορια που εχω εδω και καιρο..απο phronesis v6 και μετα δεν μπορω να στειλω το emoji στο facebook στην συνομιλια..ειτε αυτο με το χερι που κανει το like ή οποιοδήποτε αλλο..εσεις μπορειτε;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Mολις την εβαλα και εγω με καθαρη εγκατασταση..κερνελ δοκιμαζω να δω αν θα κρατησω αυτον που ειχε..αλλιως παλι idle 6.6.5..σωστα;

Δε νομίζω να μη σου αρέσει ο μαμά κερνελ αλλά όπως είπες υπάρχει ο 6.6.5 αλλά και ο 7.1.0

Παιδια μια απορια που εχω εδω και καιρο..απο phronesis v6 και μετα δεν μπορω να στειλω το emoji στο facebook στην συνομιλια..ειτε αυτο με το χερι που κανει το like ή οποιοδήποτε αλλο..εσεις μπορειτε;

Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σου πρότεινα να "αναβαθμιστείς" αλλά εμείς εδώ είμαστε εθισμένοι στο flashing! Να σκεφτείς ότι με dual boot δοκιμάζουμε ταυτόχρονα κι άλλες roms εκτός από τη βασική μας. Η τελική επιλογή είναι δική σου και εξαρτάται από το πόσο σ' ευχαριστεί το κινητό σου ως έχει. Καλή Ανάσταση!

 

Οκ παιδια θα προχωρησω. Με βαλατε στα "αιματα". Καλη ανασταση

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μη σου αρέσει ο μαμά κερνελ αλλά όπως είπες υπάρχει ο 6.6.5 αλλά και ο 7.1.0

 

Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Για οποιον εχει το ιδιο προβλημα με το chat στο messenger να αλλαξε την ρυθμιση στο κλιμακα animation για να δουλευει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω με dirty flash την 6.4 πάνω από την 6.1 και με idle 7.1 όλα δείχνουν ομαλά εντελώς

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που χρησιμοποιεί την τελευταία darklord; Ενώ όλα είναι άψογα η μπαταρία έχει θέματα. Υπάρχει περίπτωση να πάει καλύτερα με άλλο κερνελ πχ με τον idle;
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην Phronesis απο την darklord.εκπληκτικη rom όταν θα φτιαξει το θεμα με την μπαταρία ομως.ο darkera λεει οτι ο κερνελ ειναι βασισμένος στον idle.νομιζω η 6.4 είναι η καλύτερη που εχουν βγαλει παντως. Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή ανάσταση σε όλους. Ξέρετε μήπως που μπορώ να βρω τελευταίο bootloader και radio για την συσκευή μας; έχω μπει μέσα από τη σελίδα της phronesis στο xda αλλά δεν βγάζω άκρη με τόσες εκδόσεις που υπάρχουν

Edit. Άκυρο το βρήκα!

Edited by guskok21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Πάσχα!!!

 

Mε darklord PD3. 2 και με αγορά νέας μπαταρίας.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=54BA476C90BC0B3D!39619&authkey=!AFq3ExVWDwdjaQY&ithint=folder%2cpng

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Πάσχα!!!

 

Mε darklord PD3. 2 και με αγορά νέας μπαταρίας.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=54BA476C90BC0B3D!39619&authkey=!AFq3ExVWDwdjaQY&ithint=folder%2cpng

Χρόνια πολλά.

Μην βάλεις τον v1.6 τρώει πολύ μπαταρία, εγώ γύρισα σε 1.5

 

 

Έβαλα και σούπερ θέμα χα χα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160501/85a8ee297971915bab40503be03d32d3.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160501/d2cc1db12654d251888e80eefd59faea.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160501/bd23a4fd2cf531cd5318782908eba1b3.jpg

 

Καλημέρα και καλό Πάσχα!!!

 

Mε darklord PD3. 2 και με αγορά νέας μπαταρίας.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=54BA476C90BC0B3D!39619&authkey=!AFq3ExVWDwdjaQY&ithint=folder%2cpng

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Έχω βάλει την Darklord και θέλω να μην φαίνεται το ρολόι και η ημερομηνία όταν πατώ το Power buttom πριν να ξεκλειδωσω το κινητό. Πως γίνετε αυτό? Δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Καλό Πάσχα σε όλους.

Βοήθεια έχασα το multiwindow μετά την εγκατάσταση phronesis 6.4

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Μην βάλεις τον v1.6 τρώει πολύ μπαταρία, εγώ γύρισα σε 1.5

 

 

Έβαλα και σούπερ θέμα χα χα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160501/85a8ee297971915bab40503be03d32d3.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160501/d2cc1db12654d251888e80eefd59faea.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160501/bd23a4fd2cf531cd5318782908eba1b3.jpg

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χάχαχα καλό δεν λέω.. Εγώ είμαι πιο πολύ των minimal από την άλλη.

Τον έβαλα για το haptic.

Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω θέμα. Ίσα ίσα. 1:40 λεπτά οθόνη και έχω ακόμη 73% μπαταρία.

Πάντα με όλα ανοιχτά sync WiFi 3g

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Καλό Πάσχα σε όλους.

Βοήθεια έχασα το multiwindow μετά την εγκατάσταση phronesis 6.4

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Soft and virtual keys - customize soft keys μέσα στο Phronesis rom control.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με v6.4 phronesis και τον δικο τους kernel βλεπω οτι φορτιζει αργα..στα 1200..ετσι ειναι και σε σας;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το ενεργό σημείωμα στην darklord s7e που δεν το δείχνει ολόκληρο άλλαξα τα dpi από το build prop από 480 σε 420 αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Στην darklord κάποια πράγματα είναι σε αρχικό σημείο ακόμα. Έχει θέματα ακόμα η rom.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το ενεργό σημείωμα στην darklord s7e που δεν το δείχνει ολόκληρο άλλαξα τα dpi από το build prop από 480 σε 420 αλλά τίποτα

 

Βάλε την PD3. 2

Σε μένα δουλεύει κανονικά.

Επίσης να αναφέρω πως πλέον τα wipes τα κανω 4 φορές τη διαδικασία για να τη πάρει σίγουρα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει εγκατάσταση πλέον και τις 3 ROMs του S7 κατέληξα πως η καλύτερη είναι η Music of Life. Είναι εξίσου γρήγορη με την Darklord αλλά με καλύτερη μπαταρία. Η DarkWolf εμένα μου έκανε αρκετά κολλήματα
Link to comment
Share on other sites

Απλά την κατέβασες και την έβαλες? Δεν θέλει κάτι το ιδιαίτερο? Δουλεύουν όλα?

 

Ναι. Wipe all και εγκατάσταση. Δεν έχω βρει κάτι να μην δουλευει. Οσο για την S View θήκη που αναφέρθηκε παραπάνω δεν την έχω οπότε δεν ξέρω αν δουλευει στην MoL

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει εγκατάσταση πλέον και τις 3 ROMs του S7 κατέληξα πως η καλύτερη είναι η Music of Life. Είναι εξίσου γρήγορη με την Darklord αλλά με καλύτερη μπαταρία. Η DarkWolf εμένα μου έκανε αρκετά κολλήματα

 

Εγώ όταν την έβαλα την Music of Life ν4 είχα θέμα με το snote που ανέφερα πριν λίγα ποστ με την darklord 3.2 που είπε και ο φίλος όλα είναι Οκ

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα με την darkwolf ειμαι πολυ ευχαριστημενος και την εχω σχεδον 10 μερες

βεβαι δεν εχω δοκιμασει τις αλλες 2 ρομ αλλα απο τη στιγμη που δουλευει πολυ καλα δεν την πειραζω και στη συνεχεια θα βαλω την v3 που απο οτι ειπε ο darkwolf θα την δωσει την κυριακη που μας ερχετε.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...