Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την phronesis V5.1 και η μπαταρία τελειώνει αμέσως .

Πήγα να περάσω το backup από το twrp αλλά δεν το δέχτηκε ( stock 5.0.1 )

Πως γυρίζω πίσω ?

 

Από odin με stock rom ?

Link για stock rom δεν βρίσκω .....

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να τρέξω benchmark

https://www.dropbox.com/s/agi4u8nm0dnbs16/Screenshot_2016-01-30-15-15-57.png?dl=0

 

Το θέμα δεν είναι τα νούμερα αλλά ρε παιδιά πάει πολύ καλά από ταχύτητα.

Από μπαταρία ο civz είπε ότι είναι νορμάλ οπότε βλέπουμε.

Είμαστε πολύ τυχεροί που ο τεράστιος civato ασχολείται με την συσκευή μας :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε μενιο στον καινούργιο civiz;;ευχαριστώ και επίσης έχω ένα θέμα με email Kai hangout δεν έχω ειδοποίησεις Edited by fraggreg
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία DarkAu και όταν παω να βάλω το gmail μου στο setup μου βγάζει το μηνυμα "This device was reset to continue, sign in with a Google account previously sycd". Βάζω κανονικά το email μου και δεν συνεχίζει καθως λέει δεν ειμαι owner. Δεν γίνεται καν skip. Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε μενιο στον καινούργιο civiz;;ευχαριστώ και επίσης έχω ένα θέμα με email Kai hangout δεν έχω ειδοποίησεις
Ρυθμίσεις δες μια σελίδα πίσω ανέβασα του CivZ.

Ειδοποίησεις ,πας έξυπνη διαχείριση, ram και κάνε on αυτές που θέλεις να τρέχουν συνέχεια

https://www.dropbox.com/s/tz97xvz3v5sl7c5/Screenshot_2016-01-30-22-58-02.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες θα αλλάξω και εγώ την Phronesis 5.1. ΠΑΡΑ πολύ lag. Αλλά ερώτηση. Έχω κάποιες συζητήσεις στο viber. Μπορώ κάπως να τις σώσω; Υπάρχουν και στο viber desktop αλλά δεν κάνει sync

Titanium ή helium τα σώζουν όλα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις δες μια σελίδα πίσω ανέβασα του CivZ.

Ειδοποίησεις ,πας έξυπνη διαχείριση, ram και κάνε on αυτές που θέλεις να τρέχουν συνέχεια

https://www.dropbox.com/s/tz97xvz3v5sl7c5/Screenshot_2016-01-30-22-58-02.png?dl=0

Ευχαριστώ πολύ για όλα. ..

Link to comment
Share on other sites

Titanium ή helium τα σώζουν όλα

Titanium ειναι το καλυτερο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω μια ερώτηση.ο idle lean kernel έχει κάθε 5 μέρες και μια καινούργια εκδοση. Τι είναι αυτό που βελτιώνει τόσο γρήγορα από έκδοση σε έκδοση?

 

Μπορεί να αφαιρεί κάποια πράγματα που δεν λειτουργούν σωστά, ή κυρίως να προσθέτει κάποια άλλα.

Το τι ακριβώς είναι αυτά μπορείς να τα δεις στην σελίδα απ'όπου μπορείς να κατεβάσεις τα kernel, πηγαίνοντας κάτω-κάτω εκεί που λέει "CHANGES" (Εδώ, εδώ, εδώ και εδώ).

Link to comment
Share on other sites

Έχετε το ίδιο πρόβλημα με εμένα και αν ξέρει κάποιος τι λύσεις υπάρχουν. Στην ρύθμιση για την εύρεση του κινητού και τον έλεγχο εξ αποστάσεως όταν τα μαρκάρω και βγαίνω από την ρύθμιση δεν τα κρατάει . Η Rom που έχω είναι η pure stock music of life
Link to comment
Share on other sites

Έχετε το ίδιο πρόβλημα με εμένα και αν ξέρει κάποιος τι λύσεις υπάρχουν. Στην ρύθμιση για την εύρεση του κινητού και τον έλεγχο εξ αποστάσεως όταν τα μαρκάρω και βγαίνω από την ρύθμιση δεν τα κρατάει .
Δεν τα κρατάει γιατί αν το χάσεις κλάφτα.

Τζάμπα ασχολείσαι μην σου τύχει η κακία η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κρατάει γιατί αν το χάσεις κλάφτα.

Τζάμπα ασχολείσαι μην σου τύχει η κακία η ώρα.

 

Αυτό σκέφτομαι ότι αν το χάσω αντε Γειά

Link to comment
Share on other sites

Phronesis-N9005-N5-v5.1

idleKernel-hlte-eur-6.6.5-note5port

Οθόνη +3 auto τα πάντα ανοικτά

https://www.dropbox.com/s/7rah4cw3gyhl2jl/Screenshot_2016-01-31-23-13-47.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/7zmx2f2viawv56g/Screenshot_2016-01-31-23-13-56.png?dl=0

 

Δεν το ανεβάζω στο xda γιατί θα με ζαλιζουν πάλι ότι έχω zerolemon χα χα

Link to comment
Share on other sites

Phronesis-N9005-N5-v5.1

idleKernel-hlte-eur-6.6.5-note5port

Οθόνη +3 auto τα πάντα ανοικτά

https://www.dropbox.com/s/7rah4cw3gyhl2jl/Screenshot_2016-01-31-23-13-47.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/7zmx2f2viawv56g/Screenshot_2016-01-31-23-13-56.png?dl=0

 

Δεν το ανεβάζω στο xda γιατί θα με ζαλιζουν πάλι ότι έχω zerolemon χα χα

Παααααρα πολυ καλα..αυτοί είναι χρονοι..με idle ειδες καλυτερα;;γιατι εμενα απο την στιγμη που πειραζω κατι στον κερνελ κανει επανεκκίνηση το κινητο μια φορα την ημερα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παααααρα πολυ καλα..αυτοί είναι χρονοι..με idle ειδες καλυτερα;;γιατι εμενα απο την στιγμη που πειραζω κατι στον κερνελ κανει επανεκκίνηση το κινητο μια φορα την ημερα..
Βαλε idle δυστυχώς ο CivZ έχει Reboots.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε idle δυστυχώς ο CivZ έχει Reboots.

 

Έχω CivZ_Rev5.0.3 και έχω βάλει τις ρυθμίσεις στο Synapse που έδωσες πριν μερικές μέρες...

 

Δεν έχω κανένα reboot και η μπαταρία είναι μνημειώδης:D

 

Οπότε ή τα λιώνετε τα κινητά σας ή κάνετε ρυθμίσεις που δεν πρέπει

 

Με Phorensis 4.1 όλα αυτά , μαμά launcher + xposed ;)

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει phronesis 5.1 εχει καποιο θεμα με το viber?

το εχω κανει επαναφορα απο titanium γιατι αν το κατεβασω απο google play δεν μπορω να κανω επαναφορα των μυνηματων!

αααα και κατι αλλο μολις αλλαξα το dpi στο 420 απο 480 δεν λειτουργει το wifi!!

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω CivZ_Rev5.0.3 και έχω βάλει τις ρυθμίσεις στο Synapse που έδωσες πριν μερικές μέρες...

 

Δεν έχω κανένα reboot και η μπαταρία είναι μνημειώδης:D

 

Οπότε ή τα λιώνετε τα κινητά σας ή κάνετε ρυθμίσεις που δεν πρέπει

 

Με Phorensis 4.1 όλα αυτά , μαμά launcher + xposed ;)

Η κάθε συσκευή είναι διαφορετική ,η δικιά μου αν κάνω UV έχει θέμα,στις ρυθμίσεις που έδωσε ο civz- 10 UV όταν έτρεξα το antuntu είχα reboot.

Όταν είχα το πρώτο reboot απλά διάβαζα στο Tapatalk και οι ρυθμίσεις ήταν κατά γράμμα.

Μετά έβαλα στοκ ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια, δεν είναι τυχαίο που και άλλοι χρήστες έχουν το ίδιο θέμα.

Με CivZ είχαμε θέματα και παλιά με παγωματα και Reboot αλλά τα έφτιαξε.

 

Το ξανά έγραψα ο civato είναι τεράστιος και είμαστε τυχεροί που ασχολείται ακόμη με την συσκευή μας.

Απλά σε κάποιες συσκευές δεν κάθετε καλά και θα το διορθώση.

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε συσκευή είναι διαφορετική ,η δικιά μου αν κάνω UV έχει θέμα,στις ρυθμίσεις που έδωσε ο civz- 10 UV όταν έτρεξα το antuntu είχα reboot.

Όταν είχα το πρώτο reboot απλά διάβαζα στο Tapatalk και οι ρυθμίσεις ήταν κατά γράμμα.

Μετά έβαλα στοκ ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια, δεν είναι τυχαίο που και άλλοι χρήστες έχουν το ίδιο θέμα.

Με CivZ είχαμε θέματα και παλιά με παγωματα και Reboot αλλά τα έφτιαξε.

 

Το ξανά έγραψα ο civato είναι τεράστιος και είμαστε τυχεροί που ασχολείται ακόμη με την συσκευή μας.

Απλά σε κάποιες συσκευές δεν κάθετε καλά και θα το διορθώση.

Συμφωνώ απόλύτως έτσι όπως το έγραψες...
Link to comment
Share on other sites

Αχαχα το αστειο της υποθεσης ειναι οτι εγραφα οτι σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα με επανεκκινηση και κολλησε λιγο το κινητο και εκλεισε μετα..μαλλον θα παω σε idle..ακομα την 5.1 δεν την εχω βαλει και το σκεφτομαι σοβαρα..αξιζει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

..ακομα την 5.1 δεν την εχω βαλει και το σκεφτομαι σοβαρα..αξιζει;
Ναι είναι πιο γρήγορη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...