Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες έχω φλασαρει την remix και το μοναδικό θέμα πού έχω είναι ότι δεν μου ανάβει το led στις ειδοποιήσεις.ξέρει κανείς αν είναι bug της rom ?

Ειμουν με remix αρκετό καιρό και στα σίγουρα δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα. Η Ρομ ηταν σχεδόν άψογη. Αν δεν βαριέσαι πάντως περνά την temasecks 12.1 με idle kernel όλα τέλεια σε μενα και απο μπαταρία οτι καλύτερο έχω δεί. (Την temasecks 13 την αφήνω για αργότερα ,να σταθεροποιηθεί πρώτα.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμουν με remix αρκετό καιρό και στα σίγουρα δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα. Η Ρομ ηταν σχεδόν άψογη. Αν δεν βαριέσαι πάντως περνά την temasecks 12.1 με idle kernel όλα τέλεια σε μενα και απο μπαταρία οτι καλύτερο έχω δεί. (Την temasecks 13 την αφήνω για αργότερα ,να σταθεροποιηθεί πρώτα.)
θελω να την δοκιμασω αλλα εχει πολλες εκει και δεν εχω καταλαβει ποια ειναι η καταλληλη για τη συσκευη μου.λες να μην βαλω την 13?εχει θεματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

TA ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Τι γίνεται σε περίπτωση που η συσκευή κλείσει λόγω μη αναμενόμενης επαναφοράς στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και ζητάει samsung account για να επιβεβαιώσω ότι είναι δικιά μου η συσκευή? Δεν θυμάμαι να έκανα ποτέ samsung account κι αν έκανα δεν θυμάμαι ούτε αναγνωριστικό που ζητάει ούτε κωδικό. Τι μπορώ να κάνω.

Όλα έγιναν στην προσπάθεια ρουτ της συσκευής αφού τα έκανα όλα σωστά(δηλαδή έτσι πιστεύω) μ έβγαλε pass στο οντιν και μετά η συσκευή έκανε ρεσταρτ μόνη της...έκανα κάποιες ρυθμίσεις στην αρχή που ζητάει έφτασα στο σημείο που ζητάει να βάλω λογαριασμό google και αφού τον έβαλα μου έβγαλε μετά αυτό που ανέφερα πιο πάνω. Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά ένα βίντεο στο youtube και το επανέφερα όλα καλά. Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα είναι πως δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές απο το google play. Ωστόσο κάποιες που είχα εγκατεστημένες τις έχει και λειτουργούν μια χαρά μάλλον επειδή τις είχα στην sd. Με τις υπόλοιπες που δεν κατεβαίνουν τι γίνεται ξέρει κανείς?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά ένα βίντεο στο youtube και το επανέφερα όλα καλά. Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα είναι πως δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές απο το google play.

 

Έχεις google account;

Όταν πας να κατεβάσεις εφαρμογές σου βγάζει κάποιο μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις google account;

Όταν πας να κατεβάσεις εφαρμογές σου βγάζει κάποιο μήνυμα;

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για το ενδιαφέρον να βοηθήσεις αλλά με κάποιον τρόπο που ακόμη δεν έχω καταλάβει το έκανα και αυτό. Να 'σαι καλά

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της επίσημης rom το knox flag παρέμεινε ενεργοποιημενο; Γιατί είχαν γράψει παλιοτερα κάποιοι από εξωτερικό πως η αντιπροσωπία μηδένισε το knox flag χωρίς να τους αλλάξει μητρική. Μόνο με αλλαγή rom ή bootloader! Φαντάζομαι ότι έλεγαν ανοησίες γι' αυτό και σε ρωτάω.

 

Οχι το knox παραμενει ενεργοποιημενο ( 0χ1). Και εγω ετσι ξερω οτι μονο με μητρικη μηδενιζει. Αλλα δεν μου ειπε κατι, το περασε κανονικα απ την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

θελω να την δοκιμασω αλλα εχει πολλες εκει και δεν εχω καταλαβει ποια ειναι η καταλληλη για τη συσκευη μου.λες να μην βαλω την 13?εχει θεματα?

Έχω δοκιμάσει όλες τις Ρομ (μιλαμε για πολυ καψιμο) στο xda ειτε aosp ειτε tw και κατέληξα στην temasecks με kernel idle. Είναι η μονη που δεν βρήκα ακόμα bugs. Όλες οι άλλες όλο και κάτι έχουν. Μου βγάζει 6+ ώρες μπαταρία και 49000 antutu. Στην προτείνω ανεπιφύλακτα, τα παντα σε μένα είναι άψογα. Μην βάλεις ακόμα την 13 έχει θεματακια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω περιέργεια Αποστόλη να μάθω το κόστος αλλαγής οθόνης. Επίσης αν σου αλλάξουν τη rom σε επίσημη ή όχι. Όταν θα έχεις νεότερα πες μας.

Πριν 1.5 μήνα 185€ στο i repair χρονος επισκευής 30 λεπτά.

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες με την SmokkieRom Lite V5 οι εντυπώσεις είναι τέλειες μπαταρία 4+ ώρες οθόνη ενώ στις άλλες note 5 port το πολύ 3 ώρες και στο antutu 44600 και το σημαντικότερο ούτε ένα σφάλμα μέχρι τώρα
Link to comment
Share on other sites

Ρε αλάνια υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου στείλει τι αρχείο να βάλω στο odin για να κάνω το ρουτ? Δεν μπορώ να βρω πουθενά. Κάποια που βρήκα και έκανα τη διαδικασία που έβγαζε ερρορ στο odin. Επίσης θέλω να μου πείτε αν παίζει ρόλο η έκδοση odin που χρησιμοποιώ και τι πρέπει να είναι επιλεγμένο στο odin ώστε να κάνω το ρουτ.

sm-n9005 32gb lollipop

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλες τις Ρομ (μιλαμε για πολυ καψιμο) στο xda ειτε aosp ειτε tw και κατέληξα στην temasecks με kernel idle. Είναι η μονη που δεν βρήκα ακόμα bugs. Όλες οι άλλες όλο και κάτι έχουν. Μου βγάζει 6+ ώρες μπαταρία και 49000 antutu. Στην προτείνω ανεπιφύλακτα, τα παντα σε μένα είναι άψογα. Μην βάλεις ακόμα την 13 έχει θεματακια.

.

την εβαλα χθες και ειναι πολυ καλη.εχω θεμα παλι με το notification led,δεν αναβει σε καμμια ειδοποιηση,ενω εχω ηχητικες ειδοποιησεις.μηπως ξερεις ποια ρυθμιση να αλλαξω?

και αν σου ειναι ευκολο να μου δωσεις το link με το idle kernel.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους της phronesis ο δημιουργός του shinto kernel έδωσε στη δημοσιότητα τον τρόπο για τη διόρθωση του flickering της κάμερας και ο civato έβγαλε νέα έκδοση kernel που περιλαμβάνει αυτό το fix.

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087013153

Όλο και καλύτερα!

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα χθες και ειναι πολυ καλη.εχω θεμα παλι με το notification led,δεν αναβει σε καμμια ειδοποιηση,ενω εχω ηχητικες ειδοποιησεις.μηπως ξερεις ποια ρυθμιση να αλλαξω?

και αν σου ειναι ευκολο να μου δωσεις το link με το idle kernel.

https://idlekernel.com/cm12.1/v6.6.2_2015_11_30/ . Κατέβασε το αντίστοιχο zip για την Ρομ σου και βάλτο απο recovery mode , πριν και μετα που θα το περάσεις κάνε wipe cashe - dalvic cashe . τώρα για το led που δεν σου ανάβει αναρωτιέμαι ακόμα , δεν έχω κανει κάτι στις ρυθμίσεις εγώ . για δες στο μενού μήπως είναι πειραγμενες οι ρυθμίσεις για το led. Έκανες καθαρό install την rom?

Δες στο μενου οθόνη και φωτισμός το υπομενού ένδειξη led αν είναι τικαρισμενο.

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

https://idlekernel.com/cm12.1/v6.6.2_2015_11_30/ . Κατέβασε το αντίστοιχο zip για την Ρομ σου και βάλτο απο recovery mode , πριν και μετα που θα το περάσεις κάνε wipe cashe - dalvic cashe . τώρα για το led που δεν σου ανάβει αναρωτιέμαι ακόμα , δεν έχω κανει κάτι στις ρυθμίσεις εγώ . για δες στο μενού μήπως είναι πειραγμενες οι ρυθμίσεις για το led. Έκανες καθαρό install την rom?

Δες στο μενου οθόνη και φωτισμός το υπομενού ένδειξη led αν είναι τικαρισμενο.

φίλε σ ευχαριστώ!δεν ήταν ενεργοποιημένο το led,το ενεργοποίησα και δουλεύει κανονικά!έβαλα και τον kernel και επιτέλους έχω μία rom όπως την ήθελα.μήπως γνωρίζεις ποια εφαρμογή να χρησιμοποιήσω από play store για να το s pen?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα χθες και ειναι πολυ καλη.εχω θεμα παλι με το notification led,δεν αναβει σε καμμια ειδοποιηση,ενω εχω ηχητικες ειδοποιησεις.μηπως ξερεις ποια ρυθμιση να αλλαξω?

και αν σου ειναι ευκολο να μου δωσεις το link με το idle kernel.

Παιδιά μιλάτε γι αυτή την ROM? Είναι σωστό το link? Αν όχι ας το δώσει κάποιος please

Link to comment
Share on other sites

φίλε σ ευχαριστώ!δεν ήταν ενεργοποιημένο το led,το ενεργοποίησα και δουλεύει κανονικά!έβαλα και τον kernel και επιτέλους έχω μία rom όπως την ήθελα.μήπως γνωρίζεις ποια εφαρμογή να χρησιμοποιήσω από play store για να το s pen?

Cm spen addon και θα σου ζητήσει και το note buddy.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μιλάτε γι αυτή την ROM? Είναι σωστό το link? Αν όχι ας το δώσει κάποιος please

Για ποια rom μιλάς εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Cm spen addon και θα σου ζητήσει και το note buddy.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποια rom μιλάς εσύ?

Χαχαχαχα. Εχεις δίκιο ξέχασα να κάνω paste το link...Μιλάω γι αυτή:

https://s.basketbuild.com/devs/temasek/Samsung%20Galaxy%20Note%203%20-%20HLTE/CM12.1

Link to comment
Share on other sites

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Aryamod 8 αλλά μου κάνει θέματα με το IMAP. Μέσω Gmail μου μπλοκάρει το

account στον mail server και δεν λαμβάνω email τοπικά στο PC και μέσα του Mail app κά-

νει συνέχεια λούπα όταν φτιάχνω το IMAP account και με ξαναπετά πάλι στην αρχή της

διαδικασίας...

 

Δοκιμάζω τώρα την Aryamod 8.1 μπας και αλλάξει κάτι. Διαφορετικά αρχίζω το ψάξιμο

με Phronesis κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Aryamod 8 αλλά μου κάνει θέματα με το IMAP. Μέσω Gmail μου μπλοκάρει το

account στον mail server και δεν λαμβάνω email τοπικά στο PC και μέσα του Mail app κά-

νει συνέχεια λούπα όταν φτιάχνω το IMAP account και με ξαναπετά πάλι στην αρχή της

διαδικασίας...

 

Δοκιμάζω τώρα την Aryamod 8.1 μπας και αλλάξει κάτι. Διαφορετικά αρχίζω το ψάξιμο

με Phronesis κτλ.

δοκιμασε αυτη πριν πας σε νοτε 5 ρομ και ασταθειες...

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-qs-n9005-lp-t3037655

πιστεψε με θα ενθουσιαστης...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Βρίσκομαι σε 7.1 AryaMod. Πως θα πάω στην late χωρίς να χάσω προγράμματα και novalauncher settings? Ευχαριστώ.

Δημιουργώντας ένα backup με το titanium. Πάρε επίσης ένα backup των ρυθμίσεων του launcher από τον ίδιο τον novalaunher και όταν τον ξαναεγκαταστησεις στην καινούρια ρομ κάνεις επαναφορά (αν και δεν θα χρειαστεί αφού λογικά θα γίνει επαναφορά των ρυθμίσεων από το titanium).

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα τον New civato στην phronesis και αρκετές φορές μου ρίχνει τη φωτεινότητα μόνο του. Τι παίζει?

Είναι γνωστό bug και έχει αναφερθεί στο xda. Ελπίζω να το διορθώσει κάποια στιγμή.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...