Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο τύπος είναι απιστευτος!!!

Και επίσης απαντάει σε οτι και αν τον ρωτήσεις...

Επίσης μιας και μιλάμε για την Ρομ είναι όντως απίστευτη και σε διαχείριση αλλά και σε μπαταρία...

Επίσης γρήγορη και σμουθ ....

αυτο το ειδες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49289848&postcount=585 14 ωρες:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δεν παίζει αυτό με συνέχει λήψη wifi η data ανοικτό!!!

Απλα ο τύπος λογικά το δουλεύει με όλα μα όλα κλειστά και 0% φωτεινότητα...

Παρόλα αυτά η Ρομ είναι απλά αλλού, και μόνο αν την δοκιμασεις μπορείς να την καταλάβεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μια μέρα μετακόμισα στο note 3 προερχόμενος από το htc one. Φλάσαρα μάλιστα την crash rom v3 που πολλοί εδώ μέσα προτείνουν. Η εμπειρία μου από τη διάρκεια της μπαταρίας ήταν θετικότατη. Από άποψη απόδοσης όμως απογοητευτηκα τουλάχιστον σε σχέση με το htc one. Δε μπορώ να διανοηθώ πως μια συσκευή με τα specs του note 3 λαγκαρει τόσο συχνα. Ούτε πως ο stock browser δεν έχει ομαλή κυλιση, κοινώς εμφανίζει stuttering. Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια rom η kernel η τέλος πάντων κάποια λύση για μεγαλύτερη ταχύτητα και smoothness;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μια μέρα μετακόμισα στο note 3 προερχόμενος από το htc one. Φλάσαρα μάλιστα την crash rom v3 που πολλοί εδώ μέσα προτείνουν. Η εμπειρία μου από τη διάρκεια της μπαταρίας ήταν θετικότατη. Από άποψη απόδοσης όμως απογοητευτηκα τουλάχιστον σε σχέση με το htc one. Δε μπορώ να διανοηθώ πως μια συσκευή με τα specs του note 3 λαγκαρει τόσο συχνα. Ούτε πως ο stock browser δεν έχει ομαλή κυλιση, κοινώς εμφανίζει stuttering. Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια rom η kernel η τέλος πάντων κάποια λύση για μεγαλύτερη ταχύτητα και smoothness;

 

Το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του και ακόμα δεν έχω δει λαγκ. Για τον μπροουσερ έχεις δίκιο. Εγώ δουλεύω dolphin.

Μήπως δεν πέρασες την ρομ με καθαρή εγκατάσταση; το πείρες καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο γράφοντας lag. Στο άνοιγμα πχ των φωτο στο gallery το animation δεν είναι αρκετά ομαλο. Πάντως ναι είναι καινούργιο το κινητό και τη rom την εγκατέστησα με full wipe.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο γράφοντας lag. Στο άνοιγμα πχ των φωτο στο gallery το animation δεν είναι αρκετά ομαλο. Πάντως ναι είναι καινούργιο το κινητό και τη rom την εγκατέστησα με full wipe.

 

Βασικά καλορίζικο

Όχι δεν εννοούμε το ίδιο λαγκ.

Αυτό που θες μήπως μπορείς να το ρυθμίσεις από.. Ρυθμίσεις /γενικά /επιλογές προγραματιστη

[ATTACH]39715[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Την ταχυτητα στα εφέ μετάβασης την έχω ήδη αυξήσει. Απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια rom η kernel που να εστιάζει περισσότερο στην απόδοση και στο smoothness και λιγότερο στη μπαταρία. Ειδικά στον browser εντάξει δεν περίμενα την ομαλότητα του iphone ούτε καν του nexus αλλά δεν περίμενα και το λαγκαρισμα του s4...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα, στις ρυθμίσεις, δεν έχει "επιλογές προγραμματιστή"... Τι γίνεται ;

 

Πας ρυθμισεις ...πληροφοριες συσκευης...και πατα πανω στον αριθμο κατασκευης συνεχομενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Έχω το κινητό κάνα δίμηνο τώρα και ήρθε ο καιρός για να βάλω καμιά custom rom. .όχι ότι χρειάζεται αλλά 2 μήνες χωρίς flasarisma είναι πολύ:)..

Το κινητό έχει mj7 από ότι διάβασα δεν υπάρχει τρόπος για root χωρίς να γράψει το knox.

Δεν με απασχολεί αυτό απλώς θέλω να ρωτήσω εάν είναι ασφαλές να το κάνω root..Ευχαριστώ εκ το προτέρων. .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Έχω το κινητό κάνα δίμηνο τώρα και ήρθε ο καιρός για να βάλω καμιά custom rom. .όχι ότι χρειάζεται αλλά 2 μήνες χωρίς flasarisma είναι πολύ:)..

Το κινητό έχει mj7 από ότι διάβασα δεν υπάρχει τρόπος για root χωρίς να γράψει το knox.

Δεν με απασχολεί αυτό απλώς θέλω να ρωτήσω εάν είναι ασφαλές να το κάνω root..Ευχαριστώ εκ το προτέρων. .

 

Ναι το ρουτ δεν σου επηρεάζει τίποτα παρά μόνο να μπορείς να μπεις λίγο πιο βαθιά μέσα στο κινητό και από εκεί και πέρα προσέχεις τι πειράζεις - φλασαρεις.

Εγώ πάντα είχα σε όλα μου τα κινητά ρουτ πότε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ρουτ δεν σου επηρεάζει τίποτα παρά μόνο να μπορείς να μπεις λίγο πιο βαθιά μέσα στο κινητό και από εκεί και πέρα προσέχεις τι πειράζεις - φλασαρεις.

Εγώ πάντα είχα σε όλα μου τα κινητά ρουτ πότε κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..αλλά ρωτούσα για τον αν θα έχω πρόβλημα κάνοντας root έχοντας την mj7.. εάν υπάρχει κάποιος οδηγός για να ακολουθήσω θα το εκτιμούσα πολύ. ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..αλλά ρωτούσα για τον αν θα έχω πρόβλημα κάνοντας root έχοντας την mj7.. εάν υπάρχει κάποιος οδηγός για να ακολουθήσω θα το εκτιμούσα πολύ. ....

 

Αν από mj7 ρουταρεις θα γράψει το κνοξ όπως είπες και αυτοματος χάνεις την εγγύηση.

Δες xda

Για ρουτ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2466423

Για ρεικοβερι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454079

Για ρομ οποία εσύ νομίζεις και θες να δοκιμάσεις

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την ρομ, μάλλον που την έκανε κάποια εφαρμογή ,έβαλα με καλώδιο την μαμά ρομ έκανα factory reset και ολα καλά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω δόνηση στο πληκτρολόγιο και δεν θυμάμαι αν είχα και στα πλήκτρα. Πρέπει να τικαρω κάτι άλλο εκτός ήχος πατήματος πλήκτρων και δόνηση πατήματος πλήκτρων.

Edit. λέω για το πληκτρολόγιο για να πάρεις τηλέφωνο και τα δυο πλήκτρα (μενού και πίσω) δεν θυμάμαι αν εκεί είχα δόνηση.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Αν από mj7 ρουταρεις θα γράψει το κνοξ όπως είπες και αυτοματος χάνεις την εγγύηση.

Δες xda

Για ρουτ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2466423

Για ρεικοβερι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454079

Για ρομ οποία εσύ νομίζεις και θες να δοκιμάσεις

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!αρχίζω διάβασμα τωρα!!!

Ναι το ξέρω για την εγγύηση αλλά μετά από δύο μήνες αν ήταν να μου κάνει κάποιο πρόβλημα θα το είχε εμφάνιση....

Και μια τελευταία ερώτηση εάν σου είναι εύκολο. .

Από την στιγμή που θα γράψει το knox θα μπορώ να γυρίσω σε official rom εάν το θέλω??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!!αρχίζω διάβασμα τωρα!!!

Ναι το ξέρω για την εγγύηση αλλά μετά από δύο μήνες αν ήταν να μου κάνει κάποιο πρόβλημα θα το είχε εμφάνιση....

Και μια τελευταία ερώτηση εάν σου είναι εύκολο. .

Από την στιγμή που θα γράψει το knox θα μπορώ να γυρίσω σε official rom εάν το θέλω??

 

Ναι γυρνάς σε οφισιαλ αλλά εννοείτε ότι το κνοξ παραμένει γραμμένο.

Και εγω τα ίδια με σένα δεν άντεξα και φλασαρα χάχα έλα στην ομάδα των knox 0x1

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα γίνω κι εγώ knoxάκιας μου φαίνεται!

Όχι ότι έχω παράπονο από την μαμά και με το root που βγάζω 6-8 ώρες με οθόνη κάθε μέρα, αλλά για το ****το...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα γίνω κι εγώ knoxάκιας μου φαίνεται!

Όχι ότι έχω παράπονο από την μαμά και με το root που βγάζω 6-8 ώρες με οθόνη κάθε μέρα, αλλά για το ****το...!

 

Για τον ίδιο λόγο το αποφάσισα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γυρνάς σε οφισιαλ αλλά εννοείτε ότι το κνοξ παραμένει γραμμένο.

Και εγω τα ίδια με σένα δεν άντεξα και φλασαρα χάχα έλα στην ομάδα των knox 0x1

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια!!!!

Ε ναι λοιπόν ήρθα στην ομάδα:)

Έβαλα ήδη την crash rom v3.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια!!!!

Ε ναι λοιπόν ήρθα στην ομάδα:)

Έβαλα ήδη την crash rom v3.

 

Αυτήν έχουμε όλοι εδώ αυτό βέβαια έχει την συνέπεια ότι δεν δοκιμάζουμε αλλά θα γίνει και αυτό περιμένω αναβάθμιση από ομεγα να δω τι παίζει.

Πάντως η κρας είναι όλα τα λεφτά, θα δεις και πες μας τις εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα την civz και ήμουν οκ και είπα να βάλω την crash, όλα καλά απλά η οθόνη είναι σαν ξεπλυμενη, δεν ξέρω σαν να μην έχει contrast και αν πάω στις επιλογές οθόνης δεν αλλάζει τιποτα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα την civz και ήμουν οκ και είπα να βάλω την crash, όλα καλά απλά η οθόνη είναι σαν ξεπλυμενη, δεν ξέρω σαν να μην έχει contrast και αν πάω στις επιλογές οθόνης δεν αλλάζει τιποτα
Τι ακριβώς εννοείς ? Εγώ από μαμά πήγα σε αυτήν αλλά δεν πρόσεξα κάποια διαφορά στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το εξηγήσω, το πάθαινα παλιά και με κάποιες Rom στο s2, κάτι πειράζουν οι τύποι μειώνοντας το contrast και το τελικό αποτέλεσμα είναι σαν lcd η οθόνη, γύρισα στην Civz, ούτως ή άλλως δεν είχαν διάφορες οι 2 τους και προτιμώ και odexed rom

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι εχετε βαλει την civiz πως φτιαχνεται η μπαταρια δεν δειχνει το ποσοστο και δοκιμασα με wanam την circle battery αλλα δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...