Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν σε χρειάζεται .

Αν σου το ζητήσει κάποια εφαρμογή θα το κατεβάσεις από το play.

 

Πιστεύω σήμερα να την βάλεις την ρομ γιατί από το στάδιο που είσαι δεν θυμάμαι να έχει κάτι άλλο.

Α οταν κάνεις reboot θα σε ρωτήσει αν θέλεις να κάνεις install τον su εσύ θα πατήσεις do not install.

Καλή επιτυχία.

 

Σας έπρηξα αλλά τα κατάφερα :D .

έγινε εγκατάσταση και ξεκινάω το setup του κινητού.

Δεν μου βγήκε τέτοιο μήνυμα για τον su πουθενά στην πορεία.

Όταν άρχισα να σετάρω το κινητό, μετά το μαιλ έλεγε για κατέβασμα κάποιων apps απο wifi, αλλά δεν γινόταν τπτ και προχώρησα χωρίς να δείξει κάτι. Δεν ξέρω εαν έγινε κάτι λάθος εκεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και συγνώμη για τα συνεχή/κουραστικά ποστ ίσως, απλά σήμερα μόνο έχω πολύ χρόνο για να ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας έπρηξα αλλά τα κατάφερα :D .

έγινε εγκατάσταση και ξεκινάω το setup του κινητού.

Δεν μου βγήκε τέτοιο μήνυμα για τον su πουθενά στην πορεία.

Όταν άρχισα να σετάρω το κινητό, μετά το μαιλ έλεγε για κατέβασμα κάποιων apps απο wifi, αλλά δεν γινόταν τπτ και προχώρησα χωρίς να δείξει κάτι. Δεν ξέρω εαν έγινε κάτι λάθος εκεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και συγνώμη για τα συνεχή/κουραστικά ποστ ίσως, απλά σήμερα μόνο έχω πολύ χρόνο για να ασχοληθώ.

Κοίτα να χαρείς την κινηταρα. Με την συγκεκριμένη Rom το κινητό πήρε αξία.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Σας έπρηξα αλλά τα κατάφερα :D .

έγινε εγκατάσταση και ξεκινάω το setup του κινητού.

Δεν μου βγήκε τέτοιο μήνυμα για τον su πουθενά στην πορεία.

Όταν άρχισα να σετάρω το κινητό, μετά το μαιλ έλεγε για κατέβασμα κάποιων apps απο wifi, αλλά δεν γινόταν τπτ και προχώρησα χωρίς να δείξει κάτι. Δεν ξέρω εαν έγινε κάτι λάθος εκεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και συγνώμη για τα συνεχή/κουραστικά ποστ ίσως, απλά σήμερα μόνο έχω πολύ χρόνο για να ασχοληθώ.

Με γεια το S8+

Βάλτα ολα τέρμα να το ευχαριστηθείς

το N3 δεν έχει ταβάνι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή έφαγα κόλλημα πως φεύγει αυτή η ενημέρωση....;40084c5d8ec014cc462ae177061cbeb9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η magma. Βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με τη darklord. Χτες ξεκίνησα να σεταρω ρυθμίσεις Και να περνάω εφαρμογές.

Το φορτισα 100% και το άφησα εκτός να δω κατανάλωση το βράδυ. Σε 6 ώρες έχασε 2% (χωρίς aod). Το πρωί ενεργοποίησα το aod. Εντάξει, ίσως θέλει ακόμα λίγο να κάτσει καλά η ρομ.....? Διαπίστωσα ότι δεν κοιμούνται όλοι οι cores του επεξεργαστή.

cdb10e5cefba91d67196bfd1d402b597.jpg

 

1d50846923cba1108adc010e27ef24af.jpg

 

Να φταίει το infinity wallpaper?

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by DrFrap
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η magma. Βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με τη darklord. Χτες ξεκίνησα να σεταρω ρυθμίσεις Και να περνάω εφαρμογές.

Το φορτισα 100% και το άφησα εκτός να δω κατανάλωση το βράδυ. Σε 6 ώρες έχασε 2% (χωρίς aod). Το πρωί ενεργοποίησα το aod. Εντάξει, ίσως θέλει ακόμα λίγο να κάτσει καλά η ρομ.....? Διαπίστωσα ότι δεν κοιμούνται όλοι οι cores του επεξεργαστή.

cdb10e5cefba91d67196bfd1d402b597.jpg

 

1d50846923cba1108adc010e27ef24af.jpg

 

Να φταίει το infinity wallpaper?

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά επέλεξες lss οπότε ανεβάζει θερμοκρασία.

Βάλε phantom και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά επέλεξες lss οπότε ανεβάζει θερμοκρασία.

Βάλε phantom και είσαι έτοιμος.

 

Μς τον phantom ομως δεν θα χασει λιγο σε ταχυτητα και σβελταδα?Μπορει να κανω λαθος...γιατι στην προηγουμενη εκδοση της magma ειχα phantom και η ρομ δεν ηταν τοσο σβελτη οπως τωρα η 8.5 με lss

Link to comment
Share on other sites

Λογικά επέλεξες lss οπότε ανεβάζει θερμοκρασία.

Βάλε phantom και είσαι έτοιμος.

Μένιο για την magna με phantom κερνελ έχω ένα θέμα ενώ σε αναμονή είναι πολύ καλή η κατανάλωση όταν το χρησιμοποιώ το κινητό πέφτει η μπαταρία αρκετά γρήγορα τι μπορώ να κάνω;;;;και επίσης τι ρυθμίσεις έχεις και σου βγάζει τέτοιο χρόνο η μπαταρία;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μς τον phantom ομως δεν θα χασει λιγο σε ταχυτητα και σβελταδα?Μπορει να κανω λαθος...γιατι στην προηγουμενη εκδοση της magma ειχα phantom και η ρομ δεν ηταν τοσο σβελτη οπως τωρα η 8.5 με lss
Ό επεξεργαστής δουλεύει μόνιμα πανω από τα 300, λογικό δεν είναι να πάει καλύτερα?

Άρα χάνεις σε μπαταρία και σίγουρα ανεβάζει θερμοκρασία .

Αυτές τις ρομ δεν τις λες σβελτες απλά έχουν κάποια καλούδια όπου κάνουμε λίγο πάσο μπρος στα κάλλη.

 

 

 

 

Μένιο για την magna με phantom κερνελ έχω ένα θέμα ενώ σε αναμονή είναι πολύ καλή η κατανάλωση όταν το χρησιμοποιώ το κινητό πέφτει η μπαταρία αρκετά γρήγορα τι μπορώ να κάνω;;;;και επίσης τι ρυθμίσεις έχεις και σου βγάζει τέτοιο χρόνο η μπαταρία;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο, στην αναμονή είναι καλή αλλά άν το δουλέψεις λίγο πέφτει γρήγορα.

Τον phantom τον έχω stock αλλά μην φανταστείς ότι έχω κάθε μέρα 5 ώρες οθόνη.

Σήμερα που το δούλεψα από το 70%μονο WiFi μετά της 18.30 (απο 92%έως το 70% 08.00 -18.30 ήμουν LTE μονο τηλέφωνα λίγο viper κτλ)

δες αποτελέσματα.

 

 

 

634add17a77706d2688a4e22d2e996c7.jpgc813660fae5177acf7d6ab51d24177ac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω λίγες μέρες ακόμα, να κάτσει η ΡΟΜ. Έβγαλα και τοinfinity, να δω εάν αλλάξει πολύ.

Κάτι άλλο, ξέρετε πώς να κάνω το πληκτρολόγιο Samsung να έχει στα πλήκτρα και τα σύμβολα? Μονο στα Αγγλικά τα έχει...

a8a2b261f75d39b0390a13561b7e5912.jpgc6261549b59d1bc133641e94349fe453.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αααα ξέχασα, όταν bootarei αφού βγαίνει η κεντρική οθόνη, μου βγάζει ένα μήνυμα ( Σαν αυτό του su χαμηλά) ότι τοsynapse failed to boot. Και μετά ότι πήρε δικαιώματα κελύφους κλπ...

Τι είναι αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος θεμα με την φωτεινωτητα στην magma; Με pantom kernel; Συμβαινουν 2 διαφορετικά πρα΄γματα

 

1. Οταν δεν εχω το auto και βγαινω εξω το βαζω full. Οταν μετα απο λιγη ωρα ανοιγω την οθονη ειναι ακομα στο full αλλα πολυ σκοτεινη και ρπεπει να χαμηλωσω την φωτεινοτητα και να την ξανα ανεβασω

 

2. Οταν το εχω στο auto (λιγο πανω απο την μεση) μολις αναβω την οθονη θελει 3-4 δευτερολεπτα να επανελθει σε ανεκτα επιπεδα

Link to comment
Share on other sites

Με lss kernel δουλεύει μια χαρά για την ώρα. Πρίν με τηνdarklord είχα θέματα παρόμοια με την φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ό επεξεργαστής δουλεύει μόνιμα πανω από τα 300, λογικό δεν είναι να πάει καλύτερα?

Άρα χάνεις σε μπαταρία και σίγουρα ανεβάζει θερμοκρασία .

Αυτές τις ρομ δεν τις λες σβελτες απλά έχουν κάποια καλούδια όπου κάνουμε λίγο πάσο μπρος στα κάλλη.

 

 

 

 

Έχεις δίκιο, στην αναμονή είναι καλή αλλά άν το δουλέψεις λίγο πέφτει γρήγορα.

Τον phantom τον έχω stock αλλά μην φανταστείς ότι έχω κάθε μέρα 5 ώρες οθόνη.

Σήμερα που το δούλεψα από το 70%μονο WiFi μετά της 18.30 (απο 92%έως το 70% 08.00 -18.30 ήμουν LTE μονο τηλέφωνα λίγο viper κτλ)

δες αποτελέσματα.

 

 

 

634add17a77706d2688a4e22d2e996c7.jpgc813660fae5177acf7d6ab51d24177ac.jpg

Το σύστημα και ο κερνελ δεν τρώνε πολύ;;;; εμένα κατάπινει τρελά την μπαταρία βέβαια βολή μέρα με δεδομένα και πολύ ομιλία και φαντάσου το φορτησα το μεσημέρι μέχρι 70%259de55a1acd517da0b75a958bdd2189.jpg1c337124906c7c57355785c54d133cb7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fraggreg
Link to comment
Share on other sites

You caan recalibrate automatic brightness. Turn autobrightness off, then turn it on. It will select a brightness level according to light that comes to light sensonr on top of the screen. Now, if you increase brightness at this stage, you can increase light calibrationn so that the screen brightness for the same light that comes onto light sensor would give a higher screen brightness than earlier.

Step by step:

1. Turn off autobrightness

2. Turn on autobrightness

3. Increase brightness manually (to any level)

4. Calibration is done.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος θεμα με την φωτεινωτητα στην magma; Με pantom kernel; Συμβαινουν 2 διαφορετικά πρα΄γματα

 

1. Οταν δεν εχω το auto και βγαινω εξω το βαζω full. Οταν μετα απο λιγη ωρα ανοιγω την οθονη ειναι ακομα στο full αλλα πολυ σκοτεινη και ρπεπει να χαμηλωσω την φωτεινοτητα και να την ξανα ανεβασω

 

2. Οταν το εχω στο auto (λιγο πανω απο την μεση) μολις αναβω την οθονη θελει 3-4 δευτερολεπτα να επανελθει σε ανεκτα επιπεδα

You caan recalibrate automatic brightness. Turn autobrightness off, then turn it on. It will select a brightness level according to light that comes to light sensonr on top of the screen. Now, if you increase brightness at this stage, you can increase light calibrationn so that the screen brightness for the same light that comes onto light sensor would give a higher screen brightness than earlier.

Step by step:

1. Turn off autobrightness

2. Turn on autobrightness

3. Increase brightness manually (to any level)

4. Calibration is done.

 

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες. Μου εμφανιζει δυο φακέλους

Downloads

downloads.

 

Και καποιες φορες κρυβει τα αρχεια απτον εναν. Μπορει να περιεχουν τα ιδια. Αν σβησω με γεματο φακελο χανονται και απο τους δυο. Αν δειχνουν 0 αρχεια και σβησω εναν απο τους δυο εμφανιζονται. Τι φαση?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος εδώ και θα ήθελα παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι..

Έχω το note 3 σε Android 5 και θα ήθελα να βάλω τη πιο πρόσφατη έκδοση του S8 ας πούμε.. Επειδή είμαι άσχετος μπορείτε να με βοηθήσετε βήμα βήμα να εγκαταστήσω τη πρόσφατη ενημέρωση λογισμικού;

Θα περιμένω απάντηση.. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος εδώ και θα ήθελα παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι..

Έχω το note 3 σε Android 5 και θα ήθελα να βάλω τη πιο πρόσφατη έκδοση του S8 ας πούμε.. Επειδή είμαι άσχετος μπορείτε να με βοηθήσετε βήμα βήμα να εγκαταστήσω τη πρόσφατη ενημέρωση λογισμικού;

Θα περιμένω απάντηση.. Ευχαριστώ :)

 

Για αρχή κάνε εγκατάσταση το TWRP μέσο Odin

Από εδώ

https://mega.nz/#!9dMjiIjT!0vmuc95hEwcnm8RmCXRPZSdPin2Ciu6BHB3YHvjMJCw

 

Δες εδώ Πως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος εδώ και θα ήθελα παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι..

Έχω το note 3 σε Android 5 και θα ήθελα να βάλω τη πιο πρόσφατη έκδοση του S8 ας πούμε.. Επειδή είμαι άσχετος μπορείτε να με βοηθήσετε βήμα βήμα να εγκαταστήσω τη πρόσφατη ενημέρωση λογισμικού;

Θα περιμένω απάντηση.. Ευχαριστώ :)

 

Φιλε μου με την πρωτη ευκαιρια καποιο παιδι απο το φορουμ θα σε βοηθηση.Περιμενω να.μιλησουν τα παιδια που γνωριζουν περισοτερα απο εμενα για να σε κατατοπισουν σωστα για να μην σου πω κατι λαθος

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα καταφέρω.. ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου με την πρωτη ευκαιρια καποιο παιδι απο το φορουμ θα σε βοηθηση.Περιμενω να.μιλησουν τα παιδια που γνωριζουν περισοτερα απο εμενα για να σε κατατοπισουν σωστα για να μην σου πω κατι λαθος

 

Πήρα μια απάντηση μακάρι να τα καταφέρω γιατί έχω μαύρα μεσάνυχτα...

:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...