Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζει κάποιος Πώς να λύσω το πρόβλημα με το screen mirroring στην aryamod υπάρχει κάποιο fix ?[/quote

 

Ακολουθησε τις οδηγιες και θα λυσεις το θεμα σου δεν ειναι τιποτα κατεβασε την εφαρμογη και εγκατεστησε την,μετα οταν θα την ανοιξεις θα σου ζητησει επιβεβαιωση ρουτ και αυτο ηταν,μετα μπορεις να την απεγκαταστησεις.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/screen-mirror-fix-leaked-n900-lollipop-t2978314

 

Το έβαλα αλλά δεν έκανε τίποτα κάποια rom που να δουλεύει το screen mirroring έχετε να προτείνετε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Α με το whatsapp. Πρέπει να φορτώσω την εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα. Καμία ιδέα κανείς?

Αυτο που δοκιμαζω τωρα ειναι:πηρα backup με το titanium την εφαρμογη,την διέγραψα,την εκανα εγκατασταση ξανα και περασα το backup για να εχω ολα τ μηνυματα κτλ..θα φανει αν επιασε..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος Πώς να λύσω το πρόβλημα με το screen mirroring στην aryamod υπάρχει κάποιο fix ?

Για κοίτα λίγο εδώ.

http://www.usoftsmartphone.com/t264946.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους

 

Έχω ένα θέμα με phronesis v3,δεν μου κάνει update τις εφαρμογές στο play store.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Παιδιά έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Α με το whatsapp. Πρέπει να φορτώσω την εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα. Καμία ιδέα κανείς?

 

Από όσο θυμάμαι η phronesis έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις για τις autorun εφαρμογές. Μήπως πρέπει να επιλέξετε κάτι από κει?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Νέα aryamod v8.1 με ενδιαφέρουσες προσθήκες στα mods (όπως η προσθήκη του omni switch από aosp rom, κ.α).

Λογικά επειδή δεν υπάρχει αλλαγή στην βάση μπορεί να εγκατασταθεί χωρίς full wipe (μόνο με wipe cache, dalvik cache και system), αν και προσωπικά θα προτιμήσω το full wipe. :)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64122920&postcount=14730

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι η phronesis έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις για τις autorun εφαρμογές. Μήπως πρέπει να επιλέξετε κάτι από κει?

Την πάτησα κι εγώ έτσι με Facebook messenger και viber.. Από τις εφαρμογές πας στην Έξυπνη Διαχείριση, από εκεί στην RAM και βάζεις την εφαρμογή στο auto run tab..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχω ένα θέμα, έχω την phronesis v3 και όλα καλά αλλά το viber και ότι ξυπνητήρι βάζω πλην του συστήματος δεν χτυπάει

Το δε viber μου χάνει κλήσεις.έχω απενεργοποιηση την έξυπνη διαχείριση και όλες οι εφαρμογές είναι στο autostart.καμία ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρεις στα παρακάτω link:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3#root

http://nasirtech.blogspot.gr/2015/05/root-n9005xxugbod6-android-50-stock.html

 

Επιτέλους Rooted μετά από καιρό και στην 5, συγκινητική στιγμή Thanks!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχω ένα θέμα, έχω την phronesis v3 και όλα καλά αλλά το viber και ότι ξυπνητήρι βάζω πλην του συστήματος δεν χτυπάει

Το δε viber μου χάνει κλήσεις.έχω απενεργοποιηση την έξυπνη διαχείριση και όλες οι εφαρμογές είναι στο autostart.καμία ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγώ προς το παρόν έχω την V2, με την προϋπόθεση ότι δεν παίζει κανένα bug, νομίζω πως τα σημεία που πρέπει να προσέξεις είναι:

1. Από τις ρυθμίσεις και στο tab "Συσκευή" το "Autostarts", να είναι εκεί ενεργοποιημένο το viber

2. Από τις εφαρμογές, στην "Έξυπνη Διαχείριση", δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί αν την έχεις απενεργοποιήσει, για δοκιμή ενεργοποίησέ το και από το μέρος της RAM, στο Auto Run Apps tab να είναι κι εκεί ενεργοποιημένο το viber.

3. Καμιά άλλη εφαρμογή εξοικονόμισης ενέργειας τύπου Greenify που μπορεί να μπλοκάρει τίποτα..

 

Δοκίμασε για αρχή αυτό και δες μήπως δουλέψει, εγώ έτσι διόρθωσα την κατάσταση με τα μηνύματα του viber και του messenger (συγκεκριμένα είχα παραλήψει το βήμα 2)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο.Π.χ. έχω το alarm clock για ξυπνητήρι. Τύπου βάζω μια ώρα και αν κάνω επανεκκίνηση πρέπει να ξανα ανοίξω την εφαρμογή για να πάρει το ξυπνητήρι αλλιώς δεν χτυπάει...Τα παραπάνω που έχεις γράψει και σε ευχαριστώ τα έχω ενεργοποιημενα.
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Νέα aryamod v8.1 με ενδιαφέρουσες προσθήκες στα mods (όπως η προσθήκη του omni switch από aosp rom, κ.α).

Λογικά επειδή δεν υπάρχει αλλαγή στην βάση μπορεί να εγκατασταθεί χωρίς full wipe (μόνο με wipe cache, dalvik cache και system), αν και προσωπικά θα προτιμήσω το full wipe. :)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64122920&postcount=14730

 

Παρα πολυ καλη rom οντως.Μπορεις να μου πεις πως να κανω screen off πατωντας στην statusbar?

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη rom οντως.Μπορεις να μου πεις πως να κανω screen off πατωντας στην statusbar?

 

Από το rom control θα πας status bar modes και θα βρεις προς το τέλος κάποιες επιλογές hidden buttons. Ένα από αυτά είναι.

Τουλάχιστον η arya 8.0 εκεί τα έχει.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο χθες το βράδυ παιδεύομαι πάνω απο 6 7 ώρες.

Εγκατέστησα την 8.1 της aryamod αρχικα βρωμικα με επιλογη της γκαλερι του Ν4 , ενω ημουν στην 8 και είχα απο αρομα στην 8 επιλεξει τη γκαλερι του Ν4 και μετα στη νεα ρομ δεν εβρισκα πουθενα την εφαρμογη γκαλερι (android.sec.gallery3d)

Aποφαση για install επανω απο την 8.1 χωρις wipe και με επιλογη της gallery του Ν4.Παλι τζιφος

Wipe install και επιλογη της Gallery του Ν3.Παλι τιποτα

Wipe install και επιλογη της Gallery του Ν4.Παλι τιποτα

Full wipe και επιλογη της Gallery του Ν3.Παλι τιποτα

Full wipe και επιλογη της Gallery του Ν4.Παλι τιποτα

Full wipe (και internal storage) και επιλογη της Gallery του Ν3.Παλι τιποτα

Full wipe (και internal storage) και επιλογη της Gallery του Ν4.Παλι τιποτα

Να πάρω χάπια?

 

 

ΥΓ Problem solved. Μπήκα manually κι έσβησα το folder secGallery2013 απο το φάκελο priv-apps και ως δια μαγείας έπειτα από επιλεκτική εγκατάσταση μέσω aroma μονο του stock N3 Gallery πήρε το install.Απορω βεβαια πως με full wipe μεσω Recovery δε γινόταν το ίδιο.

Αφού έκαμνα τη δουλειά μου κλάιν.Θενκς για το χρόνο και το χώρο όμως.

Edited by wickerman_3
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο χθες το βράδυ παιδεύομαι πάνω απο 6 7 ώρες.

Εγκατέστησα την 8.1 της aryamod αρχικα βρωμικα με επιλογη της γκαλερι του Ν4 , ενω ημουν στην 8 και είχα απο αρομα στην 8 επιλεξει τη γκαλερι του Ν4 και μετα ..........

Full wipe (και internal storage) και επιλογη της Gallery του Ν3.Παλι τιποτα

Full wipe (και internal storage) και επιλογη της Gallery του Ν4.Παλι τιποτα

Να πάρω χάπια?

 

Όχι ότι λύνεις το πρόβλημα έτσι... Με "3rd party" εφαρμογή από το playstore σου βρίσκει τις φωτογραφίες? π.χ. με το QuickPic?

Ξανακατέβασε την 8,1... check md5 έκανες?

 

ΥΓ όχι χάπια προς Θεού!!!! :)

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άμεση συνδεση με την κάμερα η 3rd party εφαρμογή και δε μπορείς καν να ρυθμίσεις αλλαγή φόντου lockscreen γιατί δεν έχει στις ρυθμίσεις το gallery app.

Τεσπά τη βρήκα τη λύση έπειτα από κανενα 4ωρο προσπάθειας και εξερευνώντας νέα όρια υπομονής που δεν ήξερα ότι είχα ως τώρα :)

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα αυτην SmokkieRom Lite V5 http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/romsmokkierom-litenote55-1-1-note3-n9005-t3250144 πολυ γρηγορη rom και οπως φαινεται εχει και καλη μπαταρια αυτα μεχρι τωρα
Link to comment
Share on other sites

Εγω καταφερα να το σπασω (οθονη) χαχαχα χαλαλι μου και περαστικα μου. Θα δω αν το φτιαξω η αν θα παρω κατι αλλο . Θα επανέλθω για νεότερα στο τι θα μου πουν στην σαμσουνγκ για το ρουτ
Link to comment
Share on other sites

Εγω καταφερα να το σπασω (οθονη) χαχαχα χαλαλι μου και περαστικα μου. Θα δω αν το φτιαξω η αν θα παρω κατι αλλο . Θα επανέλθω για νεότερα στο τι θα μου πουν στην σαμσουνγκ για το ρουτ

Δεν νομιζω να σου πουν οτι δεν στο φτιαχνουμε γιατι εχεις ρουτ..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω περιέργεια Αποστόλη να μάθω το κόστος αλλαγής οθόνης. Επίσης αν σου αλλάξουν τη rom σε επίσημη ή όχι. Όταν θα έχεις νεότερα πες μας.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Έχω περιέργεια Αποστόλη να μάθω το κόστος αλλαγής οθόνης. Επίσης αν σου αλλάξουν τη rom σε επίσημη ή όχι. Όταν θα έχεις νεότερα πες μας.
Περίπου στα 150 αλλά δεν νομίζω να αξίζει για μια συσκευή που αυτή την στιγμή μεταχειρισμενη έχει το πολύ στα 250.

Εγώ θα έβρισκα μια οθόνη από ebay και θα το έκανα κάπου έξω.

Θέλει ψάξιμο όλο το θέμα.

Ο Αποστόλης πάει για N5 τώρα που έχει και δικαιολογία χα χα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταφερα να το σπασω (οθονη) χαχαχα χαλαλι μου και περαστικα μου. Θα δω αν το φτιαξω η αν θα παρω κατι αλλο . Θα επανέλθω για νεότερα στο τι θα μου πουν στην σαμσουνγκ για το ρουτ

 

Έχω περιέργεια Αποστόλη να μάθω το κόστος αλλαγής οθόνης. Επίσης αν σου αλλάξουν τη rom σε επίσημη ή όχι. Όταν θα έχεις νεότερα πες μας.

 

Πριν κανα μηνα παντως που ειχα αλλαξει μεγαφωνο(νταξει καμια σχεση με οθονη), το περασανε στη εγγυηση, και μου περασαν και επισημη rom. Το κινητο το πηγα με aryamod 8.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα παντως που ειχα αλλαξει μεγαφωνο(νταξει καμια σχεση με οθονη), το περασανε στη εγγυηση, και μου περασαν και επισημη rom. Το κινητο το πηγα με aryamod 8.

Μετά την εγκατάσταση της επίσημης rom το knox flag παρέμεινε ενεργοποιημενο; Γιατί είχαν γράψει παλιοτερα κάποιοι από εξωτερικό πως η αντιπροσωπία μηδένισε το knox flag χωρίς να τους αλλάξει μητρική. Μόνο με αλλαγή rom ή bootloader! Φαντάζομαι ότι έλεγαν ανοησίες γι' αυτό και σε ρωτάω.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω φλασαρει την remix και το μοναδικό θέμα πού έχω είναι ότι δεν μου ανάβει το led στις ειδοποιήσεις.ξέρει κανείς αν είναι bug της rom ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της επίσημης rom το knox flag παρέμεινε ενεργοποιημενο; Γιατί είχαν γράψει παλιοτερα κάποιοι από εξωτερικό πως η αντιπροσωπία μηδένισε το knox flag χωρίς να τους αλλάξει μητρική. Μόνο με αλλαγή rom ή bootloader! Φαντάζομαι ότι έλεγαν ανοησίες γι' αυτό και σε ρωτάω.
Μόνο αν αλλάξουν μητρική γίνεται 0 αλλά είχα διαβάσει και εγώ ότι σε έναν το είχαν κάνει 0 χωρίς μητρική.

Το θέμα είναι που θα πέσεις και αν ο τεχνικός έχει κέφια και όχι να σου αποδείξει ότι φταίει το root που χάλασε το ηχείο ή τίποτα άλλο.

 

Εγώ πάντως σε ένα μήνα κλείνω τα δύο χρόνια και το τηλέφωνο είναι μουλάρι.

 

Άσχετο, δοκίμασα cm13 temasek και δεν δούλευε το GPS .Άλλαξα μόντεμ αλλά τίποτα, είχε κάποιος άλλος θέμα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...