Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω που ειμαι με lollipop (5.0) rooted για να βαλω phorensis v3 πρεπει να κανω clean η dirty install? Edited by Nkatech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω που ειμαι με lollipop (5.0) rooted για να βαλω phorensis v3 πρεπει να κανω clean η dirty install?

 

Clean install.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

στην phronesis v3 σας λειτουργει η εξυπνη διαχειρηση;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω το φορουμ.νεος κατοχος του note 3.αρκετα ικανοποιημενος.μπορειτε να μου πειτε πως να το ρουταρω?ειμαι σε android 5.0.ευχαριστω πολυ.

 

Ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρεις στα παρακάτω link:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3#root

http://nasirtech.blogspot.gr/2015/05/root-n9005xxugbod6-android-50-stock.html

Link to comment
Share on other sites

To θέμα της Aryamod είναι πάλι ανοιχτό! Απλά μην περιμένετε τρελή υποστήριξη για κάποιο διάστημα! Έχει κάποια θέματα ο δημιουργός!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Από phronesis v1 se v3 απο ότι κατάλαβα χωρίς clean έτσι?? Όπως είναι από πάνω την περνάμε?

 

απο ν2 σε ν3 δεν χρειαζεται αλλα εγω εχω προβλημα με την εξυπνη διαχειριση..καλυτερα κανε full wipe

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

απο ν2 σε ν3 δεν χρειαζεται αλλα εγω εχω προβλημα με την εξυπνη διαχειριση..καλυτερα κανε full wipe

 

Οκ ευχαριστώ περιμένω να κατέβει για να την περάσω. Φαντάζομαι έφτιαξε τα θέματα με σήμα κλπ??

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ περιμένω να κατέβει για να την περάσω. Φαντάζομαι έφτιαξε τα θέματα με σήμα κλπ??

 

ναι εφτιαξε και ως τωρα δεν δειχνει να εχει καποιο προβλημα..εγω μαλλον θα την ξανα περασω γιατι δεν μου ανοιγει η εξυπνη διαχειριση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δοκίμασα χθες το βράδυ αλλά είχα μόνο μια γραμμη σήμα στο κινητό, και οι φωτογραφίες έκαναν δέκα δευτερόλεπτα να καθαρίσουν μετά το τράβηγμα.Και μόνο με αυτά τα δύο θέματα την έβαλα και επέστρεψα στην remix με τριπλάσιο σήμα και καθαρές φωτογραφίες χωρίς καθυστέρηση. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι εφτιαξε και ως τωρα δεν δειχνει να εχει καποιο προβλημα..εγω μαλλον θα την ξανα περασω γιατι δεν μου ανοιγει η εξυπνη διαχειριση

 

Από arya 8 με clean install, δείχνει να παίζει κανονικά η έξυπνη διαχείριση.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο προσοχή μόνο με την Έξυπνη Διαχείριση, και κυρίως στο κομμάτι της RAM, γιατί προσωπικά την πάτησα στην αρχή. Στο "Auto-run apps" δεν ήταν ενεργοποιημένα το viber & to messenger, με αποτέλεσμα να μην μου έρχονται τα μηνύματα αν δεν άνοιγα την εφαρμογή. Το αναφέρω απλά μην τυχόν και την πατήσει κι άλλος σαν εμένα...
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που θελω να ρωτησω..ποιες εφαρμογες πρεπει να επαναφερουμε με το titanium backup για να μην περναω τα email απο την αρχη;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δοκίμασα χθες το βράδυ αλλά είχα μόνο μια γραμμη σήμα στο κινητό, και οι φωτογραφίες έκαναν δέκα δευτερόλεπτα να καθαρίσουν μετά το τράβηγμα.Και μόνο με αυτά τα δύο θέματα την έβαλα και επέστρεψα στην remix με τριπλάσιο σήμα και καθαρές φωτογραφίες χωρίς καθυστέρηση.

Στην remix με τι πρόγραμμα βγάζεις φωτογραφίες με το stock που έχει η rom η έχεις βάλει του note 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την δοκίμασα χθες το βράδυ αλλά είχα μόνο μια γραμμη σήμα στο κινητό, και οι φωτογραφίες έκαναν δέκα δευτερόλεπτα να καθαρίσουν μετά το τράβηγμα.Και μόνο με αυτά τα δύο θέματα την έβαλα και επέστρεψα στην remix με τριπλάσιο σήμα και καθαρές φωτογραφίες χωρίς καθυστέρηση.

 

Και εγώ μια γραμμή σήμα έχω αλλά δε φένεται να έχει πρόβλημα με τις κλήσεις. Δηλαδή μπορώ να κάνω κλήσεις και δεν μου έχουν κανει παραπονο ότι δεν έχω σήμα η ότι φένεται κλειστό. Μια γραμμή βέβαια είχα και στην αryamod v8 πάλι χωρίς πρόβλημα στις κλησεις

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που θελω να ρωτησω..ποιες εφαρμογες πρεπει να επαναφερουμε με το titanium backup για να μην περναω τα email απο την αρχη;;;

Με remix και γενικά με aosp roms η stock κάμερα δεν με ικανοποίησε καθόλου. Είχα αγοράσει παλιότερα την snap camera και είμαι μια χαρά με αυτή.

Στην remix με τι πρόγραμμα βγάζεις φωτογραφίες με το stock που έχει η rom η έχεις βάλει του note 3
Link to comment
Share on other sites

Στην remix με τι πρόγραμμα βγάζεις φωτογραφίες με το stock που έχει η rom η έχεις βάλει του note 3
δεν μπορεσα να βρω την καμερα της samsung και χρησιμοποιω την android αλλα ειναι πολυ φτωχη σε ρυθμισεις.και την snap δοκιμασα αλλα κατι με χαλαει και με αυτην.

 

Και εγώ μια γραμμή σήμα έχω αλλά δε φένεται να έχει πρόβλημα με τις κλήσεις. Δηλαδή μπορώ να κάνω κλήσεις και δεν μου έχουν κανει παραπονο ότι δεν έχω σήμα η ότι φένεται κλειστό. Μια γραμμή βέβαια είχα και στην αryamod v8 πάλι χωρίς πρόβλημα στις κλησεις
ετσι οπως τα λες ειναι,ουσιαστικα δεν υπαρχει προβλημα σηματος εστω και με μια γραμμη.

απλα εγω οταν βλεπω μια γραμμη σημα με πιανει ανασφαλεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεσα να βρω την καμερα της samsung και χρησιμοποιω την android αλλα ειναι πολυ φτωχη σε ρυθμισεις.και την snap δοκιμασα αλλα κατι με χαλαει και με αυτην.

 

ετσι οπως τα λες ειναι,ουσιαστικα δεν υπαρχει προβλημα σηματος εστω και με μια γραμμη.

απλα εγω οταν βλεπω μια γραμμη σημα με πιανει ανασφαλεια.:)

 

Εδώ είναι η κάμερα την κανείς εγκατάσταση μέσω recovery

 

https://mega.nz/#!NZtgjICK!pwuPEdCxZYWGPkzLi93zZHnJDndshYDmBnXtttYc65I

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεσα να βρω την καμερα της samsung και χρησιμοποιω την android αλλα ειναι πολυ φτωχη σε ρυθμισεις.και την snap δοκιμασα αλλα κατι με χαλαει και με αυτην.

 

ετσι οπως τα λες ειναι,ουσιαστικα δεν υπαρχει προβλημα σηματος εστω και με μια γραμμη.

απλα εγω οταν βλεπω μια γραμμη σημα με πιανει ανασφαλεια.:)

 

Ναι από ότι φένεται δε βγάζει πρόβλημα. Αλλά είναι θέμα ψυχολογικό και οπτικό πιο πολύ.

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Που πήγε το εικονίδιο που πατάς και σου βγάζει όλες τις εφαρμογές του τηλεφώνου που συνήθως βρίσκεται κατω κατω κ δεξιά? ????
Link to comment
Share on other sites

Που πήγε το εικονίδιο που πατάς και σου βγάζει όλες τις εφαρμογές του τηλεφώνου που συνήθως βρίσκεται κατω κατω κ δεξιά? ????

Δεν έχει .έχεις διαλέξει να μην έχει.

 

Πάτα συνεχόμενα το δάχτυλο σου στην αρχική οθόνη μέχρι να σου βγάλει τις ρυθμίσεις μπες μέσα άλλαξε το περιεχόμενο αρχικής οθόνης .

Έτοιμο

Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα του s6 αμα θελουμε να αλλαξουμε χωρο αποθηκευσης τ κανουμε;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η κάμερα την κανείς εγκατάσταση μέσω recovery

 

https://mega.nz/#!NZtgjICK!pwuPEdCxZYWGPkzLi93zZHnJDndshYDmBnXtttYc65I

την εκανα εγκατασταση αλλα μου λεει συνεχεια "η εφαρμογη εχει σταματησει".εκανα και wipe αλλα δεν εφτιαξε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...