Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσικ και απο εμένα .

Για δώσε μια φώτο να δω το πληκτρολόγιο αν μπορείς.

 

Στο xda γράψανε -απάντησαν αυτό ειχα ρωτήσεις οτι εχω μαυρη οθονη στο τιτανίου .

μήπως είναι η λύση;

 

You can't restore titanium backup between ODEX and deodex rom.The leak is deodex and the official Sammy is ODEX.

Before restore, make busybox and su works properly. (update by playstore and untick in titanium backup) and I haved the same's black screen in titanium,, after update and reboot, it's gone

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεσικ και απο εμένα .

Για δώσε μια φώτο να δω το πληκτρολόγιο αν μπορείς.

 

Στο xda γράψανε -απάντησαν αυτό ειχα ρωτήσεις οτι εχω μαυρη οθονη στο τιτανίου .

μήπως είναι η λύση;

 

You can't restore titanium backup between ODEX and deodex rom.The leak is deodex and the official Sammy is ODEX.

Before restore, make busybox and su works properly. (update by playstore and untick in titanium backup) and I haved the same's black screen in titanium,, after update and reboot, it's gone

ναι βαλτε χορηγησε και ειναι οκ..θα βαλω σε λιγο φωτο

Link to comment
Share on other sites

Η masik δεν εχει καπου ρυθμισεις για status bar ή καποια τροποποίηση έτσι;;

 

Νομιζω οι διαφορές τους είναι καταρχήν στην έκδοση , η masik είναι στην οφίσιαλ βασισμένη ενώ η arya στη 2η μεταγενέστερη ρομ σε σχεση με την οφισιαλ .. Απλα η masik πρεπει να ειναι πιο ελαφριά !!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Η masik δεν εχει καπου ρυθμισεις για status bar ή καποια τροποποίηση έτσι;;

 

Νομιζω οι διαφορές τους είναι καταρχήν στην έκδοση , η masik είναι στην οφίσιαλ βασισμένη ενώ η arya στη 2η μεταγενέστερη ρομ σε σχεση με την οφισιαλ .. Απλα η masik πρεπει να ειναι πιο ελαφριά !!

αυτο ειναι το πληκτρολογιο...

:D

[ATTACH]57394[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Η masik δεν εχει καπου ρυθμισεις για status bar ή καποια τροποποίηση έτσι;;

 

Νομιζω οι διαφορές τους είναι καταρχήν στην έκδοση , η masik είναι στην οφίσιαλ βασισμένη ενώ η arya στη 2η μεταγενέστερη ρομ σε σχεση με την οφισιαλ .. Απλα η masik πρεπει να ειναι πιο ελαφριά !!

 

H μία βασική διαφορά είναι αυτήν. Η aryamod είναι η μόνη custom lolipop βασισμένη στο νεότερο διαθέσιμο firmware της lolipop (στο δεύτερο leak) με λιγότερα bugs από τα προηγούμενα (πρώτο leak, official). Επίσης έχει δώσει μεγάλη έμφαση στην εμφάνιση και σε διάφορα mods. Όσο για τις εφαρμογές, εκείνες που θεωρείτε "σαβούρα" μπορείτε πολύ εύκολα να τις παγώσετε μέσω titanium και ούτε θα τις βλέπετε, ούτε θα δουλεύουν στο παρασκήνιο. Η απόδοση είναι περίπου η ίδια και για την μπαταρία δεν γνωρίζω αν και αυτό είναι εντελώς σχετικό θέμα.

 

Οι λόγοι που προτιμώ την aryamod, είναι ότι βασίζεται σε καλύτερο firmware, σου δίνει περισσότερες επιλογές για παραμετροποίηση και ο dev είναι "εκεί" με ένα thread ζωντανό και όχι παρατημένο όπως της masik. Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να είναι κάποιος με την masik, εκτός βέβαια και αν έχει τόσο τρομερή μπαταρία όπως έχει ο Μένιος με την v3.0. Αλλά εγώ δεν είχα τόσο καλή μπαταρία. Αν και θα τις δοκιμάσω και τις δύο. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

H μία βασική διαφορά είναι αυτήν. Η aryamod είναι η μόνη custom lolipop βασισμένη σε μεταγενέστερο firmware με λιγότερα bugs από τα προηγούμενα. Επίσης έχει δώσει μεγάλη έμφαση στην εμφάνιση και σε διάφορα mods. Όσο για τις εφαρμογές εκείνες που θεωρείτε "σαβούρα" μπορείτε πολύ εύκολα να τις παγώσετε μέσω titanium και ούτε θα τις βλέπετε, ούτε θα δουλεύουν στο παρασκήνιο. Η απόδοση είναι περίπου η ίδια και για την μπαταρία δεν γνωρίζω και αν αυτό είναι εντελώς σχετικό θέμα. Οι λόγοι που προτιμώ την aryamod, είναι ότι βασίζεται σε καλύτερο firmware, σου δίνει περισσότερες επιλογές για παραμετροποίηση και ο dev είναι "εκεί" με ένα thread ζωντανό και όχι παρατημένο όπως της masik. Αν και θα τις δοκιμάσω και τις δύο.

 

Συμφωνώ φίλε μου και εγώ για αυτο τον λόγο ξεκινάω να στήνω την arya .. Ετσι και αλλιως , οτι δε θέλουμε το διωχνουμε κιολας με το τιτανιουμ .. Δοκίμασες τον kernel που δίνει ως επιλογή ;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ναι βαλτε χορηγησε και ειναι οκ..θα βαλω σε λιγο φωτο

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς λες. Πέρασα την ρομπότ χωρίς το su και έχω πρόσβαση Ρουτ αλλά δεν με ρωτάει. Αν βάλω το su σταματάω να είμαι Ρουτ.

Από που να κάνω χορήγησε; ;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε μου και εγώ για αυτο τον λόγο ξεκινάω να στήνω την arya .. Ετσι και αλλιως , οτι δε θέλουμε το διωχνουμε κιολας με το τιτανιουμ .. Δοκίμασες τον kernel που δίνει ως επιλογή ;;

 

Θα την φλασάρω σε λίγο αλλά δεν σκοπεύω να βαλω το custom kernel που έχει ως επιλογή. Βγάζει σε πολλούς πρόβλημα με την φωτεινότητα. Όσο η samsung δεν δημοσιοποιεί τον κώδικα της, δεν μπορεί να φτιαχτεί ολοκληρωμένο kernel. Τα custom kernel που κυκλοφορούν τώρα, έχουν κάνει πολύ μικρές αλλαγές (δεν είμαι σίγουρος ότι είναι προς το καλύτερο) και γενικά δεν τα εμπιστεύομαι.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς λες. Πέρασα την ρομπότ χωρίς το su και έχω πρόσβαση Ρουτ αλλά δεν με ρωτάει. Αν βάλω το su σταματάω να είμαι Ρουτ.

Από που να κάνω χορήγησε; ;;

 

Ενώ εμείς καταλάβαμε ακριβώς τί μας λες...Γράφεις λοιπόν: "Πέρασα την ρομπότ" και "Από που να κάνω χορήγησε; ;;"

Ήσουν σαφέστατος.:blink::blink::blink::blink:

Edited by LinaKsekolina
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς λες. Πέρασα την ρομπότ χωρίς το su και έχω πρόσβαση Ρουτ αλλά δεν με ρωτάει. Αν βάλω το su σταματάω να είμαι Ρουτ.

Από που να κάνω χορήγησε; ;;

αν και μαλλον με δουλεβης πωσ δεν ξερεις...

οριστε

[ATTACH]57406[/ATTACH]

και του civato ειναι καλη η ρομ για οποιον ενδιαφερεται...

εχει σεληνιαστει,καθε μερα βγαζει κερνελ...

Edited by liontari1977
Link to comment
Share on other sites

Αν θες βαλε πιο καθαρη φωτο,δε βγαζω κατι απο αυτη την εικονα,ειναι θολη.

 

Edit Αστο,το ειδα απο browser.

Edited by LinaKsekolina
Link to comment
Share on other sites

Αν θες βαλε πιο καθαρη φωτο,δε βγαζω κατι απο αυτη την εικονα,ειναι θολη.

 

Edit Αστο,το ειδα απο browser.

μια χαρα δουλεβει το ρουτ απλα πρεπει να του χορηγησεις πληρη αδεια.

απο το μεσημερι την εχω και δουλεβουν ολα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Απο το μεσημερι και εγω με masik 5.1 το κινητο πεταει.Το θεμα του ρουτ το βρηκα γρηγορα.Πληρη χορηγηση θελει αν το εχετε σε προετρεψε δεν βγαζει πουθενα για να κανετε χορηγηση.Οποτε δωστε χορηγηση στα παντα που θελουν ρουτ απο πριν.Εβαλα nova launcher 320 το dpi μεσω build.prop εσβησα και 30 αχρηστες εφαρμογες και ολα κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ πέρασα Arya 4.0 με full wipe και δεν δούλευε το τηλέφωνο. Πίσω στην 3,1 μέχρι νεοτέρας.

 

Θα επέλεξες μάλλον από aroma το "Removed increasing ringtone". Ανέβασε το fix και είναι εδώ. Αν επιλέξεις το "Removed increasing ringtone" από aroma χρειάζεται να εγκαταστήσεις μετά και το fix. Αν δεν το επιλέξεις από aroma δεν χρειάζεται. Το αναφέρει εδώ κάτω-κάτω.

 

Χθές βράδυ έβαλα και 'γω aryamod v4.0 και είναι τέλεια σε όλα της! :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.. Συμφωνώ και εγώ, σε ολα τέλεια η arya 4.. Ούτε ενα fc, πλήρης rom και ταχύτατη.. Εδώ και κάποια screenshots!! https://www.dropbox.com/sh/n5fjdyk7quepojh/AAB8ib1rPAYga8Hvosnp54X6a?dl=0
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Θα επέλεξες μάλλον από aroma το "Removed increasing ringtone". Ανέβασε το fix και είναι εδώ. Αν επιλέξεις το "Removed increasing ringtone" από aroma χρειάζεται να εγκαταστήσεις μετά και το fix. Αν δεν το επιλέξεις από aroma δεν χρειάζεται. Το αναφέρει εδώ κάτω-κάτω.

 

Χθές βράδυ έβαλα και 'γω aryamod v4.0 και είναι τέλεια σε όλα της! :)

εκτος το κλειδωμα οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;[/quote

τα widzet στο κλειδωμα οθονης...

ασε που κολαει και το ποσοστο της μπαταριας στο widzet

ενω δες το masik

[ATTACH]57424[/ATTACH]

στα βγαζει στην arya ετσι>

δεν νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην arya 4 εφτιαξαν τη σιγαση του ηχου η ακομα?και το τιμονακι επισης εφυγε απο τη status?

Η Aryamod είναι η μοναδική ρομ που έχει την σιγαση στον ήχο (από την v.3.0 και μετά), γιατί είναι η μοναδική ρομ που βασίζεται στο νεότερο lolipop firmware-το δεύτερο leak δηλαδή-όπου η σιγαση υπάρχει.

 

Όσο για το τιμονακι το απενεργοποιεις απλά από το hands free. Από προεπιλογή είναι εργοποιημενο γι αυτό φαίνεται στην status bar. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Η Aryamod είναι η μοναδική ρομ που έχει την σιγαση στον ήχο (από την v.3.0 και μετά), γιατί είναι η μοναδική ρομ που βασίζεται στο νεότερο lolipop firmware-το δεύτερο leak δηλαδή-όπου η σιγαση υπάρχει.

 

Όσο για το τιμονακι το απενεργοποιεις απλά από το hands free. Από προεπιλογή είναι εργοποιημενο γι αυτό φαίνεται στην status bar. :)

Γιωργο εισαι σιγουρος και για τα δυο?v3.1 που φλασαρισα προχτες,δεν ειχε σιγαση,μονο ηχο-δονηση και το τιμονακι προεπιλογη απενεργοποιημενο-σβηστο στην αναπτυξη της status αλλα το τιμονακι υπηρχε δεν εφευγε.

 

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

@notarius, ο Γιώργος δίκιο έχει.. Τσέκαρε την φώτο μου απο arya 4.. [ATTACH]57431[/ATTACH]
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εισαι σιγουρος και για τα δυο?v3.1 που φλασαρισα προχτες,δεν ειχε σιγαση,μονο ηχο-δονηση και το τιμονακι προεπιλογη απενεργοποιημενο-σβηστο στην αναπτυξη της status αλλα το τιμονακι υπηρχε δεν εφευγε.

 

 

Γιαννης

Ναι Γιάννη, έτσι είναι. Μήπως κάτι δεν πήγε καλά με την εγκατάσταση σου. Κάνε full wipe (wipe data/system/cache/dalvik cache) πριν την εγκατάσταση της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...