Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υστερα απο αποτυχια να περασω cm12 μεσα απο recovery ειπα να περασω masik v3 odex απο το λινκ που εδωσε ο μενιος..περιμενω εδω και κανα 10λεπτο να ανοιξει,εχει κολλησει στο samsung..ποσο πρεπει να περιμενω?

 

δεν μπορω να κανω τιποτα..πηγα να κανω restore το προηγουμενο μπακαπ και δεν μπορεσε να το κανει..τι κανω τωρα?

 

ανοιξε τελικα με το παλιο restore..τι να κανω τωρα για να βαλω masik v3 odex?εκανα full wipe σε ολα και μετα εγκατασταση..

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανες wipe cache, dalvik system, data και μετά φλασαρες την masik?? Πριν είχες lp rom??
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έκανες wipe cache, dalvik system, data και μετά φλασαρες την masik?? Πριν είχες lp rom??

 

ναι απ ολα εκανα..πριν ειχα crash v1,6 λολλιποπ..τωρα θα ξανα προσπαθησω..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εντυπωσεις masik 5.1
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο αποτυχια να περασω cm12 μεσα απο recovery ειπα να περασω masik v3 odex απο το λινκ που εδωσε ο μενιος..περιμενω εδω και κανα 10λεπτο να ανοιξει,εχει κολλησει στο samsung..ποσο πρεπει να περιμενω?

 

δεν μπορω να κανω τιποτα..πηγα να κανω restore το προηγουμενο μπακαπ και δεν μπορεσε να το κανει..τι κανω τωρα?

 

ανοιξε τελικα με το παλιο restore..τι να κανω τωρα για να βαλω masik v3 odex?εκανα full wipe σε ολα και μετα εγκατασταση..

Φρόντισε να έχεις το πιο πρόσφατο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να έχεις το πιο πρόσφατο recovery.

 

cwm 6.0.5.0 εχω..επισης δεν εχω περασει ποτε μεσω odin την official lollipop μιας και ειχα βαλει στην αρχη μια αλλη πριν την crash που δεν χρειαζοταν να βαλω την leaked..μετα πηγα σε crash χωρις κανενα προβλημα και τωρα δεν μπορω να περασω καμια αλλη..θα προσπαθησω να περασω την aryamod v4.0 μπας και την περασει..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εντυπωσεις masik 5.1

 

Κατεβαίνει τώρα μεχρι το βράδυ θα το έχω έτοιμο !!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

cwm 6.0.5.0 εχω..επισης δεν εχω περασει ποτε μεσω odin την official lollipop μιας και ειχα βαλει στην αρχη μια αλλη πριν την crash που δεν χρειαζοταν να βαλω την leaked..μετα πηγα σε crash χωρις κανενα προβλημα και τωρα δεν μπορω να περασω καμια αλλη..θα προσπαθησω να περασω την aryamod v4.0 μπας και την περασει..

Αν έχεις σκοπό να μείνεις σε lolipop, καλύτερα να φλασαρεις πρώτα μέσω odin την official lolipop και μετά όποια άλλη custom lolipop θέλεις. Έτσι θα αναβαθμίσεις το modem και τον bootloader, και θα αποφύγεις πολλά πιθανά προβλήματα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3029557

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

cwm 6.0.5.0 εχω..επισης δεν εχω περασει ποτε μεσω odin την official lollipop μιας και ειχα βαλει στην αρχη μια αλλη πριν την crash που δεν χρειαζοταν να βαλω την leaked..μετα πηγα σε crash χωρις κανενα προβλημα και τωρα δεν μπορω να περασω καμια αλλη..θα προσπαθησω να περασω την aryamod v4.0 μπας και την περασει..
Δεν στην βάζει λόγο recovery αν θυμάμαι καλά μέσα στο άρωμα το έχει να το διαλέξεις TWRP.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να μείνεις σε lolipop, καλύτερα να φλασαρεις πρώτα μέσω odin την official lolipop και μετά όποια άλλη custom lolipop θέλεις. Έτσι θα αναβαθμίσεις το modem και τον bootloader, και θα αποφύγεις πολλά πιθανά προβλήματα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3029557

 

κατεβαζω,εγκαθιστω και ενημερωνω..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε θα έρθει η αναβάθμιση σε lollipop 5 στην ελλάδα?

Προς Θεού μην κάνεις το λάθος και την κατεβάσεις!!!

Ναι για την επίσημη λέω.

Εμένα μου ήρθε την Τρίτη και χωρίς καμιά δόση υπερβολής,μου έχει καταστρέψει το τηλέφωνο.

Μέχρι και το s-pen δεν δουλεύει όπως δούλευε με κύριο πρόβλημα,το ότι δεν λειτουργεί το κουμπάκι που έχει πάνω και πατώντας το,μπορούσες να κυκλώσεις εικόνα ή κείμενο και μετά να το αποθηκεύσεις ή να το στείλεις όπου ήθελες.

Περίμενε την 5.1 και αν...

Link to comment
Share on other sites

Έχω Πόλα νεύρα έχω περάσει την μασικ 6 φορές και δεν έχω ρουτ το χάνει. Έβαλα άρια και όλα καλά με το ρουτ στα καπάκια περνάω την μεσικ και πάλι έχω χάσει το ρουτ. Έχω φλασαρει 7 φορές από το μεσημέρι και κινητό δεν έχω.

Μου έχει κολλήσει να βάλω μεσικ η άρια έχει πολύ σαβούρα μέσα.

Για πείτε υπάρχει κανένα μαγικό?

Φλασαρα από ρεικοβερι το su αλλά πάλι τίποτα. ΑΚΟΎΩ.

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού μην κάνεις το λάθος και την κατεβάσεις!!!

Ναι για την επίσημη λέω.

Εμένα μου ήρθε την Τρίτη και χωρίς καμιά δόση υπερβολής,μου έχει καταστρέψει το τηλέφωνο.

Μέχρι και το s-pen δεν δουλεύει όπως δούλευε με κύριο πρόβλημα,το ότι δεν λειτουργεί το κουμπάκι που έχει πάνω και πατώντας το,μπορούσες να κυκλώσεις εικόνα ή κείμενο και μετά να το αποθηκεύσεις ή να το στείλεις όπου ήθελες.

Περίμενε την 5.1 και αν...

Πολωνικο είναι το τηλέφωνο σου?

Ρωτάω επειδή στην Ελλάδα η lolipop δεν ήρθε ακόμα. Αν θέλεις πάντως μπορείς να δοκιμάσεις να την περάσεις μέσω odin, ακολουθώντας τις οδηγίες από το link που έδωσα πιο πάνω και κάνοντας οπωσδήποτε πριν την εγκατάσταση hard reset η full wipe.

Και δεν πήγε καλά κατά την εγκατάσταση. Η ρομ πετάει!

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού μην κάνεις το λάθος και την κατεβάσεις!!!

Ναι για την επίσημη λέω.

Εμένα μου ήρθε την Τρίτη και χωρίς καμιά δόση υπερβολής,μου έχει καταστρέψει το τηλέφωνο.

Μέχρι και το s-pen δεν δουλεύει όπως δούλευε με κύριο πρόβλημα,το ότι δεν λειτουργεί το κουμπάκι που έχει πάνω και πατώντας το,μπορούσες να κυκλώσεις εικόνα ή κείμενο και μετά να το αποθηκεύσεις ή να το στείλεις όπου ήθελες.

Περίμενε την 5.1 και αν...

 

Δηλαδή όλα αυτά που ακούω για βελτίωση του touchwiz ταχύτητας του κινητού και εισαγωγή διάφορων εφαρμογών και tips απο s5 και note 4 μούφα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλα αυτά που ακούω για βελτίωση του touchwiz ταχύτητας του κινητού και εισαγωγή διάφορων εφαρμογών και tips απο s5 και note 4 μούφα?

Όχι δεν είναι μούφα, είναι αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

@araditsas , οντως και σε μενα δεν έχει ροοτ η 5.1 ..

 

Σαν πρωτη ματια , φαινεται πιο Light σε σχέση με την aryamod ...

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι μούφα, είναι αλήθεια.

 

Με λίγα λόγια αξίζει η αναβάθμιση η θα το μετανιώσω?

Link to comment
Share on other sites

@araditsas , οντως και σε μενα δεν έχει ροοτ η 5.1 ..

 

Σαν πρωτη ματια , φαινεται πιο Light σε σχέση με την aryamod ...

Για να μην του πω τίποτα βαρύ είναι και σαρακοστη. Για τον λόγο ότι δεν τα καταφέρνω καλά στα αγγλικά αν ξέρει κάτι κάποιος ας μας πει.

Ο βλαξ έχει βγάλει ρομ δλδ χωρίς να είναι ρουτ και μας ταλαιπωρεί. Περίεργο μου κάνει για να είναι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια αξίζει η αναβάθμιση η θα το μετανιώσω?

Αν δεν έχεις πρόβλημα με την εμφάνιση, σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις. Προφανώς με τον φίλο κάτι δεν πήγε καλά κατά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην του πω τίποτα βαρύ είναι και σαρακοστη. Για τον λόγο ότι δεν τα καταφέρνω καλά στα αγγλικά αν ξέρει κάτι κάποιος ας μας πει.

Ο βλαξ έχει βγάλει ρομ δλδ χωρίς να είναι ρουτ και μας ταλαιπωρεί. Περίεργο μου κάνει για να είναι έτσι

 

Στις επιλογές κατα την εγκατάσταση , επέλεξες το root ;; Εγω το έκανα αλλα σα να μη δουλευε η εφαρμογη.. Τωρα την ξανα κανω εγκατασταση , χωρις να το επιλεξω και θα κατεβασω το SuperSU απο το store ..

 

EDIT: Χωρίς να επιλέξω την εγκατάσταση της εφαρμογής superSU κατα την εγκατάσταση της ρομ , το ροοτ δουλευει κανονικα .. Μετα κατεβαζω το superSU απο το playstore Και το ροοτ δε δουλευει .. Το διαγραφω και ξανα δουλευει , τι να πω :P

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όντος έκανα όπως το είπες και έχω Ρουτ μα είναι πολύ κουλό ε? ?

το ρουτ δουλεβει παιδια,αλλα δεν δουλεβει σωστα...απλα στην προσβαση ροοτ απο προετρεψε βαλτε χορηγησε και θα δουλεψει.

σιγουρα θα το διωρθωσει με καποιο update..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...