Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως τα ελέγχω;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανενα πρόγραμμα ( wakelock detector ή betterbatterystats ) ? Αν έχεις όπως βλέπω την xnote 20 πάνε το xnote application και στην πρώτη κατηγορία νομίζω έχει πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Έχει το cpu spy και το cpu monitor. Από αυτά δεν βγάζω άκρη. Φαντάζομαι ότι τώρα και να περάσω κάποια εφαρμογή δεν θα δω τι έγινε το βράδυ.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Κοσμά επειδή έκανα επανεκκίνηση για να βάλω τον καινούργιο lean έχει μηδενίσει και δείχνει τα τελευταία 50 λεπτά (μετά την επανεκκίνηση). Τζίφος. Πάντως σε ευχαριστώ.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες...εχω κανει root μονο στο note 3 μου και θελω να το επαναφέρω στις εργοστασιακες...Κάπου ειχα διαβάσει ότι μπορώ να το κανω με το Titanium backup αλλα τωρα δεν το βρίσκω πουθενά...Μπορει να μου πει κάποιος; Επίσης πρεπει να σβήσω Wanam xposed πριν και τέτοια utilities που το εχω περάσει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις μόνο factory reset τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Αν πάλι θέλεις γίνεις full unroot τότε πέρνα ένα official firmware με odin κάνοντας wipe.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο xda ανέβασε κάποιος μερικές από τις εφαρμογές του note 4.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2882584

Μου κίνησε το ενδιαφέρον και εγκατέστησα ένα widget ονόματι GeoNews που σε ενημερώνει για επικίνδυνες καταστάσεις (σεισμούς κλπ) στην περιοχή σου.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις μόνο factory reset τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Αν πάλι θέλεις γίνεις full unroot τότε πέρνα ένα official firmware με odin κάνοντας wipe.

 

 

Βασικά θελω να το δώσω το κινητό σε έναν φίλο...Αν κανω factory reset θα σβήσει και το root?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σβήνεται ,με ποιο τρόπο έκανες root ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με το Towelroot το έκανα...Μεσα απο super user δεν μπορώ να σβήσω τα δικαιώματα κ τέτοια; Κατι τέτοια ειχα διαβάσει...Δεν εχω υπολογιστή με windows γι αυτο προβληματιζομαι.. Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Με towel root μπορείς να κάνεις unroot μεσα απο su ,μετα factory reset και είναι έτοιμο για να το δώσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μένιο δυναμίτης ο lean 3.9

Ειμαι μέσα στο cpuz παιζω συνέχεια αριστερά δεξιά τις καρτέλες και ειναι κολλημένο στο 300mhz και 3 πυρήνες offline. Δεν κουνιέται φύλλο λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκατεστημένο το supersu πήγαινε στις ρυθμίσεις και επέλεξε τον ολοκληρωτικό αποκλεισμό προσβασιμότητας. Πρώτα όμως αφαίρεσε τα δικαιώματα su από τις εφαρμογές που είχαν τέτοιο δικαίωμα και απεγκατέστησε όλες τους. Μετά κάνε πάλι από τις ρυθμίσεις του supersu εκκαθάριση και απεγκατέστησέ τον. Νομίζω πως έτσι θα έχεις διώξει το root και μετά με επαναφορά εργιστασιακών ρυθμίσεων θα είναι όπως πρώτα.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει unroot μεσα απο su και μετα wipe data δεν νομίζω οτι χρειαζεται μα πηγαινει σε μια -μια εφαρμογή και να αφαιρεί τα δικαιώματα root ,αυτο το κανουμε όταν θέλουμε να δεχθούμε κάποιο update χωρίς να γίνει reset .

Απο την στιγμή που θα γίνει επαναφορά ετσι και αλλιώς θα σβηστούν όλες οι εφαρμογές που εχουμε εγκαταστήσει και το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να αφαιρέσουμε το root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μένιο δυναμίτης ο lean 3.9

Ειμαι μέσα στο cpuz παιζω συνέχεια αριστερά δεξιά τις καρτέλες και ειναι κολλημένο στο 300mhz και 3 πυρήνες offline. Δεν κουνιέται φύλλο λέμε.

χαχα οι άλλοι που είναι ? Κοιμούνται ακόμη :lol:

Μάλλον επειδή είναι NH7.

Τη να πω είμαι βαθύτατα συγκινημένος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλα παιδες....σας ευχαριστώ πολυ...θα δοκιμάσω ότι μου είπατε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω εκει που λέει ολοκληρωτικος αποκλεισμός προσβασιμότητας ριζικού καταλόγου και μετα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!! Εχουμε λινκ για τον lean 3.9?
lk_hlteeur-kk-v3.9.zip

 

https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125#

θα πάθεις πλάκα χαχα.

Link to comment
Share on other sites

lk_hlteeur-kk-v3.9.zip

 

https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125#

θα πάθεις πλάκα χαχα.

 

Τον εβαλα...για να δουμε...μεχρι τωρα που γραφω μονο ενας πυρηνας δουλευει!!!!!

 

Πειραζουμε κατι, κανουμε καποια ρυθμιση????

S8+
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα. Πολύ καλό και ειδικά το WiFi. Απλά τερματίζει τη γραμμή μου.

 

Τι παίζει με το root; Έχω τρομάξει λίγο και μπερδευτεί. Εσείς τι δουλεύετε;

 

Έχω αγοράσει το skipsoft toolkit μιας που έχω 2 συσκευές nexus. Είδα ότι υποστηρίζει και το νοτε. Αν κάνω από εκεί κάτι θα έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...