Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταλαβες καμμια διαφορα?

 

Και το ρωτάς ο κερνελ είναι που κάνει την διαφορά . Δοκιμάστε του civz sneaky Kat εκπληκτικός μετην χνοτε γιατί όχι και με την δική σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίταξε ο lean kernel που έβαλα δεν μου έκατσε και τόσο καλά και δεν μπορώ να πω οτί θα κρατούσα αυτόν αντί του stock.Ο AEL kernel που είναι της echoe είναι μεν πολύ γρήγορος,αλλά από μπαταρία τουλάχιστον σε μένα,δεν τα πήγε και τόσο καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το ρωτάς ο κερνελ είναι που κάνει την διαφορά . Δοκιμάστε του civz sneaky Kat εκπληκτικός μετην χνοτε γιατί όχι και με την δική σας

 

Αυτόν είχα σκοπό να δοκιμάσω πρώτο,αλλά λόγω οτί δεν είδα κάποιον με echoe να τον φοράει,δίστασα να σου πω την αλήθεια,μην έχω τίποτα θέματα.Τον έχεις με τα default settings ή έχεις πειράξει τίποτα;Αξίζει να τον δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε ο lean kernel που έβαλα δεν μου έκατσε και τόσο καλά και δεν μπορώ να πω οτί θα κρατούσα αυτόν αντί του stock.Ο AEL kernel που είναι της echoe είναι μεν πολύ γρήγορος,αλλά από μπαταρία τουλάχιστον σε μένα,δεν τα πήγε και τόσο καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτόν είχα σκοπό να δοκιμάσω πρώτο,αλλά λόγω οτί δεν είδα κάποιον με echoe να τον φοράει,δίστασα να σου πω την αλήθεια,μην έχω τίποτα θέματα.Τον έχεις με τα default settings ή έχεις πειράξει τίποτα;Αξίζει να τον δοκιμάσω;

ο κερνελ είναι αυτός http://www.androidfilehost.com/?fid=23487008491964954 θα βγάλεις ότι πρόγραμμα έχεις για ρυθμίσεις κερνελ και θα κάνεις αυτά που έχω στις φωτογραφίες με το πρόγραμμα που έχει ο κερνελ.

Όλα τα άλλα τα αφήνεις μαμά.

Για εμένα μακράν ο καλύτερος κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ menio τον περνάω αμέσως να τον δοκιμάσω.Κάτι άλλο το cpu temp που έχεις στην status bar είναι από xposed module;Αν ναι που μπορώ να το βρώ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω ael με echoe.Ολα τελεια.Πολυ γρηγορο και απο μπαταρία μια χαρά.

 

Την cpu την έχεις αφήσει να δουλεύει τόσο ψηλά στα 2.8mhz ή την χαμήλωσες;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ menio τον περνάω αμέσως να τον δοκιμάσω.Κάτι άλλο το cpu temp που έχεις στην status bar είναι από xposed module;ς;
xposed δες φωτογραφία

 

Και το ρωτάς ο κερνελ είναι που κάνει την διαφορά . Δοκιμάστε του civz sneaky Kat εκπληκτικός μετην χνοτε γιατί όχι και με την δική σας
@araditsas ανέβασε κάνα βίντεο με τον συνδυασμό μας γιατί το δικό μου νομίζω σέρνεται:lol::lol::lol:

https://www.dropbox.com/s/1icqove6wwjfpx6/SCR_20140522_215423.mp4

Link to comment
Share on other sites

xposed δες φωτογραφία

 

@araditsas ανέβασε κάνα βίντεο με τον συνδυασμό μας γιατί το δικό μου νομίζω σέρνεται:lol::lol::lol:

https://www.dropbox.com/s/1icqove6wwjfpx6/SCR_20140522_215423.mp4

 

Χαχαχ δεν τρώγεσαι με τίποτα άκου σέρνεται χαχα μια από τα ίδια τρέχει και το δικό μου με αυτόν τον κερνελ πετάει το εργαλείο...

Link to comment
Share on other sites

2.8 το εχω αφησει και ειναι μια χαρα..Παρακολουθώ θερμοκρασίες συνεχως, δεν παίζω παιχνίδια ομως.

Επισης απο το cpu spy φαίνεται οτι δεν δουλευει συχνα σε υψηλές συχνότητες.

Κατεβαζω assasin σημερα να δουμε τι λεει και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με στοκ ρομ ειμαι

εχω κατεβασει τον BS player και βλεπω συχνα πυκνα ταινιες στο note

τωρα σημερα ειμαι στις 4 ωρες οθονη και 51% μπαταρια ακομη

αλλες φορες αν επαιζα η ημπουν απλα στο νετ θα την ετρωγε πολυ πιο γρηγορα!!!

τι συμβαινει και οταν βλεπω ταινια (σε πληρη φωτεινοτητα) δε καιει καθολου μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Τον πέρασα menio.Μόνο που έβαλα τον 2.1.Πρώτες εντυπώσεις πάντως πολύ καλές.Είναι όντως πολύ γρήγορος.Έχει κάποια διαφορά ο 2.1?
Μόνο ο civato ξέρει, άσε που έβγαλε και τον 2.2:)

 

Κατεβαζω assasin σημερα να δουμε τι λεει και αυτη.

είχα δοκιμάσει την προηγούμενη έκδοση και μπορώ να πω ότι μου είχε αφήσει καλές εντυπώσεις.

Προσοχή στις οδηγίες εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Σκευτομαι να περασω custom rom και ειμαι αναμεσα σε 'x note , omega η echoe rom' ποια να προτιμησω? Μηπως έχει κανείς να προτείνει καποια αλλη?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο civato ξέρει, άσε που έβγαλε και τον 2.2:)

Aν διαβάσεις ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα δώσε πράσινο φως για φλασαρισμα γιατί τα αγγλικά μου δεν με βοηθάνε.

Καλημέρα . Σκευτομαι να περασω custom rom και ειμαι αναμεσα σε 'x note , omega η echoe rom' ποια να προτιμησω? Μηπως έχει κανείς να προτείνει καποια αλλη?

 

Η 'x note έχει να ρυθμίσεις σχεδόν τα πάντα την εχω τώρα και είναι πολύ καλή

 

Για την omega που είναι σε εμφάνιση σαν την μαμά ρομ (σίγουρα τα ελληνακια έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά) αν είναι περίμενε το βράδυ η αύριο το πολύ θα ανέβει η Omega v15

 

Για την echoe δεν εχω γνώμη αφού δεν την εχω δοκιμάσει.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Βαλε echoe γιατι φοβαμαι οτι η xnote θα σου κατσει βαριά για 1ο φλασαρισμα.Ειναι εξαιρετική!

 

Εχεις απολυτο δικιο..και πανω σαυτο επιδη ειμαι νεος στην xnote εχω αποριες.1. Πως φευγει αυτο το χαιδεμα πανω απο το home button που βγαζει ενα μενου.2.τι ειναι το exposed me to android που βλεπω.3γιατι τα εικονιδια στην μπαρα δεν αλλαζουν χρωμα οταν τα πατας? 4. Γενικος τι πρεπει να προσεχω να μην ρυθμισω κατι και το καψω 5.τα 36000 στο antutu ειναι καλα? Παντως οντως φοβερη η x note

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο..και πανω σαυτο επιδη ειμαι νεος στην xnote εχω αποριες.1. Πως φευγει αυτο το χαιδεμα πανω απο το home button που βγαζει ενα μενου.2.τι ειναι το exposed me to android που βλεπω.3γιατι τα εικονιδια στην μπαρα δεν αλλαζουν χρωμα οταν τα πατας? 4. Γενικος τι πρεπει να προσεχω να μην ρυθμισω κατι και το καψω 5.τα 36000 στο antutu ειναι καλα? Παντως οντως φοβερη η x note

 

Πτήσης τα πάντα και μην φοβάσαι τίποτα.

Μόνο έτσι θα μάθεις.

Πάρε τις ρυθμίσεις με τη σειρά μια μια και αν κάτι δεν βρεις μας λες

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερεστατος...ξερει κνεις ρε παιδια? Γιατι δε βρηκα κατι...επισης η μιση οθονη πανω αριστερΑ Εχει μια ισχη γραμμη. Ειτε το κραταω καθετα ειτε οριζοντια..παιδια εχω ζιπαρρισμενο τον κερνελ που λεει ο μενιος αλλα πως τον περναω? Επρεπε να εμφανιστη κατα το φλασαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ρωτάς χωρίς να ψάχνεις μην ειρωνεύεσε.

Κάτι γράφεις για μια γραμμή αλλά αν ξαναδιαβασεις το μνήμα σου δε θα καταλάβεις τι λες.

Κερνελ.

Μπαίνεις ρεικοβερι κάνεις γουαιπ κασέ μπαίνεις αντβανς κάνεις νταλβικ κασέ φλασαρεις τον Κερνελ και είσαι οκ

Θα σε βοηθήσει πολύ το YouTube δοκίμασε το

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις

 

Την δέχομαι αλλά δεν είναι αυτό το ζήτημα εδώ είμαστε ή για την ακρίβεια θέλω να είμαστε παρεακι

Το θέμα είναι να μάθεις και έτσι θα ευχαριστηθείς τα φλασαρισματα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε echoe γιατι φοβαμαι οτι η xnote θα σου κατσει βαριά για 1ο φλασαρισμα.Ειναι εξαιρετική!

 

Νωμιζω οτι θα παω για x note. το s3 μου το ειχα λιώσει στο φλασαρισμα. Ειχα δοκιμασει οτι ρομ μπορείς να φανταστείς. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Κατι τελευταίο. ... απο σταθερότητα η x note τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια είναι όπως όλες οι γνωστές Ρομ περίεργο αλλά όλες είναι σταθερές και χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα και xda αλλα δεν βρηκσ κατι για tin status bar οπου τα εικονιδια ειτε τα ενεργοποιεις ειτε οχι δεν αλλαζουν .δλδ η παυλα η λευκη δεν φευγει..κανεις καμμια ιδεα ..μενιο?
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα και xda αλλα δεν βρηκσ κατι για tin status bar οπου τα εικονιδια ειτε τα ενεργοποιεις ειτε οχι δεν αλλαζουν .δλδ η παυλα η λευκη δεν φευγει..κανεις καμμια ιδεα ..μενιο?
Ανέβασε μια φωτογραφία δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια καταπληκτικη και πολυ γρηγορη ειναι και η BobCatRom. Την εβαλα προχθες μετα απο 5 μηνες με Omega και ειμαι πολυ ικανοποιημενος!!!!!! Καλημερα!
S8+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...