Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το appops είναι να μπορείς να κοντρολαρεις τι δικαιώματα έχει η κάθε εφαρμογή στο σύστημα, στο Android 4.4 η Google το ξήλωσε οπότε το παλικάρι έκανε ένα module για να μπορείς να το έχεις. Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα, μπορείς να βάλεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.slvn.appops

Και να πειράξεις αλλά θα το χρειαστούμε όταν μας γίνει update σε 4.4

 

Νασε καλά. Δεν είναι αυτό που νόμιζα αλλά Σευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχουμε πεσει σε κανενα mod για το S view window? Οχι πως ψαχνω κατι συγκεκριμενο, απλα λεω μηπως εχουν τροποποιησει τιποτα και εκει :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε πεσει σε κανενα mod για το S view window? Οχι πως ψαχνω κατι συγκεκριμενο, απλα λεω μηπως εχουν τροποποιησει τιποτα και εκει :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2530656

Διάβασε το έβδομο ποστ.

Δεν το έχω κάνει μου φαίνεται πολύ μπελάς για το τίποτα αν θες εσύ δοκιμάζεις και μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Περνάς βασικά ότι θες... αλλά θέλει λίγη δουλίτσα μετά για να γυρίσεις στο προηγούμενο CSC σου...

 

Βασικά άρχισα και δουλεύω το Disda Kitchen για να μπορώ να κάνω κάποια πράγματα μόνος μου για όσους έχουμε knox 1 οπότε σιγά σιγά θα φτιάξω μια ελληνική μαμά τελείως αλλά θα είναι πάντα η τελευταία...

 

Φιλε μου δουλευει το kitchen για note 3 ? Νομιζα ειναι μονο για s4 :S

 

 

Ενα link για την mj7 την stock?

Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2530656

Διάβασε το έβδομο ποστ.

Δεν το έχω κάνει μου φαίνεται πολύ μπελάς για το τίποτα αν θες εσύ δοκιμάζεις και μας λες.

 

Eνδιαφερον, αλλα οντως ειναι λιγο μπελας και οσες φορες εχω μπλεξει με τετοια εχω καταληξει με nadroid restore και βρισκομαι σε φαση που θελω κατι πιο fool proof :lol:

Ομολογουμενως ομως τα τριγωνακια του φοντου ειναι λιγο χαλια και θελουν πειραγμα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Bluechris μπορεις να μου πεις πως χρησιμοποιεις το android kitchen δεν ειναι στα supported device το note 3 και θα θελα να ασχοληθω λιγο... το ειχα για το s3 στο pc αλλα τωρα εχει μεινει να κοιμαται :)

 

Ωραια επειδη ειμαι ανυπομονος το κοιταξα λιγο μονος. Εκανα ενα fake boot.img δεν ξερω αν ειναι αυτο σωστο θα περιμενω τα φωτα σου.

Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Bluechris μπορεις να μου πεις πως χρησιμοποιεις το android kitchen δεν ειναι στα supported device το note 3 και θα θελα να ασχοληθω λιγο... το ειχα για το s3 στο pc αλλα τωρα εχει μεινει να κοιμαται :)

 

Ωραια επειδη ειμαι ανυπομονος το κοιταξα λιγο μονος. Εκανα ενα fake boot.img δεν ξερω αν ειναι αυτο σωστο θα περιμενω τα φωτα σου.

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω ρομ, δηλαδή έχω την mk2, δήλωσα Android version με 18, έκανα deodex, zip align πέταξα και κάποια προγράμματα άχρηστα και κάνω τη Rom αλλά δεν μου την περνάει το κινητό οπότε έχει ψωμί ακόμα, από Δευτέρα παλι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Extract repack κανεις? Μια συμβουλη δεν ξερω αν φταιει το boot image αλλα μπορεις να παρεις μια μονταρισμενοι και checkare τα settings του build.prop Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτό κατάλαβα πως κάτι παίζει και ίσως πρέπει να ξηλώσω kernel και modem από μεσα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχεις θεμα με το κερνελ.. αν τον κανεις extract και χρησιμοποιησεις aroma ο κερνελ δεν ειναι μεσα στο system το κανει χωρια εγκατασταση.... τωρα το modem φιλε δεν ξερω... εχεις κανει check το md5?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το setcpu σε mj7 και βλέπω ένα είμαι με μαμά κερνελ πολλές επιλογές σε γκοβερνο είναι φυσιολογικό περίεργο μου φαίνεται...

Έβαλα και αυτές τις ρυθμίσεις να δω πως θα πάει από μπαταρία έτσι για χαβαλέ να χανε να λέγαμε.

Edit

Το έβγαλα κατεβάζοντας την συχνότητα είχε λαγκ και σιγά μην το θυσιάσω για την μπαταρία που είναι υπέροχη. Έκανα μια δοκιμή αλλά τζίφος.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να θεσω το εξης ερωτημα επειδη ειμαι ασχετος με αυτα.σε τι οφελει να <<πειραξω>> το κινητο εσωτερικα.δηλαδη τι πραγματα θα μπορει να κανει που δε μπορει τωρα;;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανεις nova launcher; Μήπως ο touchwiz είναι λίγο πιο smooth ή είναι ιδέα μου;

 

Ο νοβα ρυθμίζετε για το πόσο σμουθ θέλεις να είναι.

Έβαλα νέξτ λανσερ 3d είναι πολύ μουρατος. Και κανένα κώλυμα μόνο λίγη περισσότερη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη που διαβασα ο μονος τροπος για να γυρισεις το knox 0 ξανα ειναι αλλαγη πλακετας. Ακριβως ο designgear ειπε "u can't unburn an efuse"
Link to comment
Share on other sites

Πώς ρυθμίζεται ο nova launcher ώστε να μην κάνει κάπου κάπου αυτό το κομπιασματακι ένω γυρνας τις οθόνες; Τα έχω όλα στο default.

 

Στο κάνει συνέχεια; Έχω παρατηρήσει ότι το κάνει μόνο την πρώτη φορά που γυρνάς τις καρτέλες. Ένα μικρό κόμπιασμα όπως λες. Μπορεί να είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Δεν πιστεύω ότι το Note 3 θα κολλούσε σε ένα εφέ τόσο εύκολο, ενώ μπορεί και παίζει καταπληκτικά και τα πιο απαιτητικά παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει συνέχεια; Έχω παρατηρήσει ότι το κάνει μόνο την πρώτη φορά που γυρνάς τις καρτέλες. Ένα μικρό κόμπιασμα όπως λες. Μπορεί να είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Δεν πιστεύω ότι το Note 3 θα κολλούσε σε ένα εφέ τόσο εύκολο, ενώ μπορεί και παίζει καταπληκτικά και τα πιο απαιτητικά παιχνίδια...

 

Όχι συνέχεια αλλά κάπου κάπου. Είναι όμως λίγο ενοχλητικό. Με τον TW δεν το κάνει τόσο συχνά. Δεν ξέρω μήπως φταίει που έχω πολλά widgets.

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ καλη εφαρμογη που θα σας συνιστουσα ειναι το 360 mobile security ειναι antivirus αλλα εχει και ρυθμιση για να σου καθαριζει την ραμ ειναι ενα click στο notification bar, εχω παρατηρησει πως τυχαινει φορες που το note χρησιμοποιει 90% της ραμ εκει καλο ειναι να κανουμε ενα clean.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...