Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα να ενημερωσω οτι μετα την απεγκατασταση του battery stats.. που διακρινεται και σε μια απο τις δωτογραφιες το σημα επανηλθε οπως πριν.

 

Άρα τελικά έφταιγε κάποιο πρόγραμμα, όπως είχαμε υποψιαστεί. Περίεργο πραγματικά αλλά γεγονός.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό μου κάνει κάτι τρελά τώρα τελευταία . Αμα το κλείσω και πάω να το ξανα ανοίξω κολλάει στο logo της Samsung , αμα βγάλω την κάρτα μνήμης Και το ξανά ανοίξω ανοίγει κανονικά . Τι να φταίει ?

Αυτο το κάνει και το δικό μου τις τελευταίες 2 μέρες και έχω την εντύπωση ότι συνδέεται με το xposed framework και την εφαρμογή του Wanam.

1-2φορες κι ενω ήταν κολλημένο στο logo του ΝΟΤΕ 3,έκλεισε απο μόνο του και ξανάνοιξε ενω τις άλλες φορές χρειάστηκε αφαίρεση της μπαταρίας.

Αυτο συνέβη μετα απο αλλαγή ρύθμισης στο Wanam και μετα απο reboot μέσω του extended reboot menu...

Για να δούμε...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συνέβη μετα απο αλλαγή ρύθμισης στο Wanam και μετα απο reboot μέσω του extended reboot menu...

Για να δούμε...

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό. Ίσως δεν το έχουν φτιάξει καλά...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σήμερα παρατηρώ ότι το σήμα δείχνει 4 μπάρες αντί για 5 ενω δεν έχω πειράξει τίποτε στην αντίστοιχη ρύθμιση του Wanam.Σημειωτέον ότι έχω σήμα -40dbm,είμαι στα 150 μέτρα απο την κεραία και τη βλέπω κιόλας απο το διαμέρισμα μου.

Απεγκατάσταση το Wanam και...ως δια μαγείας έφτιαξε.

Στο μεταξύ είχα απενεργοποιήσει τον ήχο του power on μέσω Wanam και παρόλη την απεγκατάσταση και τα reboot που ακολούθησαν παρέμεινε απενεργοποημένος ο ήχος αυτός....

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω ασχοληθεί πότε με ροοτ κτλπ και θέλω να αρχίσω. Τι πρέπει να διαβάσω και από Ποια σελίδα και μετά ώστε νακαταλάβω τι κάνει το καθετί ώστε Όταν αποφασίσω να παω σε ροοτ να καταλαβαίνω τι κάνω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω ασχοληθεί πότε με ροοτ κτλπ και θέλω να αρχίσω. Τι πρέπει να διαβάσω και από Ποια σελίδα και μετά ώστε νακαταλάβω τι κάνει το καθετί ώστε Όταν αποφασίσω να παω σε ροοτ να καταλαβαίνω τι κάνω

Διάβασε εδώ τι είναι root?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά έφταιγε κάποιο πρόγραμμα, όπως είχαμε υποψιαστεί. Περίεργο πραγματικά αλλά γεγονός.

 

Τι ήθελα να γράψω ότι έστρωσε και ότι εφτεγαι η εφαρμογή. .Μετά από 5 μέρες που δούλεψε σήμερα το πρωί αρχισε τα ίδια. Δεν συνδέεται με τπτ.θα το πάω αντιπροσωπία από τριτη. Κρίμα τλκ για κντ 45 ημερών. Θα ζητήσω αντί κατάσταση .μου κάνει εντύπωση που εγώ το έχω μόνο ενώ στο εξωτερικό είναι πολύ συχνό φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτά τα διάβασα . Πως πάμε σε πιο προχωρημένα θέματα.

 

Δηλαδή ,τι ακριβώς θελεις να κάνεις ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ροοτ. Τι καλύτερο κυκλοφορεί κτλπ που μπορω να διαβάσω τέτοια πράγματα. Στα ελληνικά καλύτερα

 

Το wipe, ota κτλπ τι ειναι αυτά;

 

 

 

 

Καμία απάντηση παίδες?

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση παίδες?

 

Εδώ δεν διαβάζεις από πάνω τι σου λέει ο διαχειριστής του φόρουμ θες να διαβάσεις για ρουτ...

Οκ εδώ είναι διάβασε τα όλα πριν κάνεις κάτι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375449

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ροοτ. Τι καλύτερο κυκλοφορεί κτλπ που μπορω να διαβάσω τέτοια πράγματα. Στα ελληνικά καλύτερα

 

Το wipe, ota κτλπ τι ειναι αυτά;

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

 

Είδα τι λέει ο διαχειριστής. Δλδ κάθε φορά θα μπαίνω σ αυτό οι ου έχω γράψει για να ρωτήσω κάτι? Και Πώς θα δει ο άλλος ότι κάτι συμπλήρωσα?

Link to comment
Share on other sites

Είδα τι λέει ο διαχειριστής. Δλδ κάθε φορά θα μπαίνω σ αυτό οι ου έχω γράψει για να ρωτήσω κάτι? Και Πώς θα δει ο άλλος ότι κάτι συμπλήρωσα?

 

Θα το δούμε να κάνει αυτό το κόλπο άσε δύο τρεις σειρές κενό και κάνε το εξής.

 

 

 

Edit.

Και συμπλήρωνε ότι θες και θα το δουν όλοι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!!Ηθελημενα απο χτες το απογευμα (αντεξα δυο μηνες) εγραψε ο knor(αστειο) και αρχισαν τα "μαγειρεματα".Δοκιμασα xnote τωρα κατεβαζω CivZ οπως εχει γραψει ποιο πριν ο BlueChris!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δοκίμασε αυτόν τον κερνελ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2540246

Απίστευτος, έχω το κινητό να δουλεύει από 96!!!mhz έως 1500 και - 60mv όλες τις συχνότητες + κάτι έξτρα που πείραξα με το faux123 που πειράζει τις ρυθμίσεις του kernel και έχω πάθει πλάκα. Παρόλο το κατέβασμα των mhz δεν νοιώθω lag πουθενά και στο Deep standby το κινητό καίει 18ma!!!!,ειχα να δω κάτι τέτοιο από εποχές s2

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Το Pen Window Manager δουλεύει σωστά?

Κάπου διαβάζω για πιθανά edited others.xml κλπ...

Παίζει κάτι τέτοιο σε μένα που πρόσφατα εβαλα την mj7 με URDLV?

Δεν έχω φλασάρει κάτι άλλο ως τωρα...

 

(Βασικά απευθύνομαι στον BlueChris...)

 

edit

Το εγκατέστησα και παίζει τέλεια...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Εκανα root με cf root, ολα καλα (Knox 1 βεβαια). Και ρωταω τωρα, να βαλω cwm ή twrp recovery για nandroid? Ειχα παντα cwm σε ολες μου τις συσκευες, αλλα ειδα τωρα το twrp και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο βασικα. Οποτε καθε πληροφορια δεκτη..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Εκανα root με cf root, ολα καλα (Knox 1 βεβαια). Και ρωταω τωρα, να βαλω cwm ή twrp recovery για nandroid? Ειχα παντα cwm σε ολες μου τις συσκευες, αλλα ειδα τωρα το twrp και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο βασικα. Οποτε καθε πληροφορια δεκτη..

 

Εγώ το παίζω στα σίγουρα με cwm παντα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παίζω στα σίγουρα με cwm παντα

 

Οποτε με βλεπω να κανω κι εγω το ιδιο να σου πω την αληθεια :)

Ασχετο αλλα ξηλωνοντας τη σαβουρα της samsung χαιρομουν καθε μια εφαρμογη που εσβηνα. Μετα απο τοσον καιρο διχως root ειναι ανανεωση η ολη φαση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω κι εμένα με custom recovery σύντομα...

Μεχρι στιγμής η συσκευη δεν δείχνει να έχει κάποιο hardware-ικό πρόβλημα οπότε το Knox μπορει να γίνει ότι θέλει...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω κι εμένα με custom recovery σύντομα...

Μεχρι στιγμής η συσκευη δεν δείχνει να έχει κάποιο hardware-ικό πρόβλημα οπότε το Knox μπορει να γίνει ότι θέλει...

 

Θα έρθω και εγώ σε λίγο οπότε βλέπω να γινόμαστε κάμποσοι σε λίγο καιρό.

Ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα και εγω με κουρασε χωρις root διαφημισεις.... συνεχως και οχι μονο. Προχωρώ με cf root και official παντα rom.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, έχω πειράξει και αυτά.

 

Νιώθεις κάποια καθυστέρηση στο κινητό? Εγώ όχι πάντως σε καμία εφαρμογή. Αν νοιώσεις κάπου κάτι στο faux θα πας στο perapp και θα του πεις η τάδε εφαρμογή όταν τρεξει δώσε ζουμάκι από cpu παραπάνω :-)

 

Edit: να ανεβάσω τον μαμά κερνελ να τον έχεις και εσύ στο κινητό σε περίπτωση προβλήματος με Cwm τον περνάς και δεν πα να είχες πειράξει οτιδήποτε αυτός θα το ξεκινήσει το κινητό. Απλά με τα κάνεις clean data στο faux και είσαι οκ.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...